Lidl
Zobacz wszystkie opinie o firmie Lidl

Lidl

Opinia pracownika firmy Lidl

Żenada

Praca w tym miejscu to strata czasu, nerwów i zdrowia. Mimo, że jesteś świetnym pracownikiem chwalą Cię na chwilę. Czekają na Twoje potknięcia nie patrząc, że zrobiłeś wiele innych lepszych rzeczy. MS I ZMS słownictwo na poziomie patologii spod monopolowego, uszy wiedna od słuchania ich przez 8h. Ciągle obgadywanie pracowników nawet na słuchawkach. MS chodzi jak paw po lidlu pokazując swoją wyższość a jak nikt nie widzi płacze po kątach taka jest dwulicowa i falszywa. Musisz być pupilkiem KRS oraz MS bo jeżeli będziesz miał inne zdanie niż one wywala Cię jak śmieci do kosza. Brak szacunku do pracownika jestes dla nich tylko kosztem. Jesteś jak poddany, który za wszystko musi przepraszać i kłaniać się wielmożnej Pani MS. Naprawdę dawałem z siebie 200% a potraktowano mnie jak go***. Żenujące wręcz śmieszne zachowanie MS ale karma wraca wystarczy, że raz się potkniesz i już przestaniesz być taka super. Ogólnie mówiąc, jeżeli lubisz być poniżany, krytykowany itp. Polecam pracę w tym burdelu

Plusy

Jedynie zarobki

Minusy

Opisane wyżej

Lidl to tragedia

Nie jestem w stanie wymienić żadnych plusów. Lidl szczyci się tym jak dużo zabraniają pracownicy(menadżer często o tym przypomina) a tak naprawdę podstawa jest tragiczna jak na taką pracę,ok premia 600 zł,ale nie wolno chorować ani zostać z dzieckiem w domu jeśli jest chore bo premii się nie zobaczy.Za mało pracowników na sklepie,presja czasu,ciągle robi się coś za wolno. Jak dla mnie to taki trochę obóz pracy. Przez to że trzeba nosić słuchawki wiedziałam wszystko o wszystkich i ich rodzinach,ciągle odgadywanie nieobecnych,dla mnie to jedna wielka tragedia. Poranna zmiana to jeden wielki pośpiech,gdzie przy takiej pracy fizycznej nie jest on pomocny. Mój organizm się zbuntował, w czasie pracy musiałam iść na pogotowie gdzie się dowiedziałam że nabawiłam się rwy barkowej,lekarz kategorycznie zakazał tego rodzaju pracy. Tam może nie byłoby tak źle gdyby nie to że ciągle jest za mało ludzi a oni twierdzą że ludzi jest wystarczająco.Nie polecam nikomu,kto szanuje swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne

ocena rekrutacji

rozmowa rekrutacyjna bardzo dobra. odniosłam miłe wrażenie. został mi pokazany sklep. pani bardzo miła. znalazła czas na rozmowę również o rzeczach poza pracą typu: zainteresowania, hobby, zajęcia dodatkowe. otwarta na moje studia zaoczne. powiedziano mi, że dostanę odpowiedź za kilka dni- najpóźniej do czwartku i dotrzymali słowa. zostałam przyjęta ponieważ uznali, że wyszłam na osobę która chce się rozwijać. szybko załatwili mi skierowanie na badania. polecam rekrutacje.

Plusy

zarobki wyglądają obiecująco, premie, pakiet socjalny.

Minusy

stawka narzucona z góry więc brak negocjowania.

Rozmowa kwalifikacyjna

Po odpowiedzi na ogłoszenie o pracy już po kilku dniach zostałam zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, na miejscu wszyscy kandydaci zostali oprowadzeni po sklepie, jedyne co z tego zapamiętałam to to, że rekruter co chwilę aż do znudzenia powtarzał, jak ciężka i dynamiczna jest to praca (myślę, że wszyscy byli tego mniej lub bardziej świadomi). Podczas prezentacji w sklepie notorycznie dzwonił telefon, który oczywiście odbierał i prowadził sobie rozmowy nie zważając na to, że był zajęty rekrutacją :) Później każdy z osobna został zaproszony na indywidualną rozmowę, pytania były dziwne, o ile poprzednie doświadczenie zawodowe i to jak moim zdaniem wygląda typowa zmiana w tej pracy jest istotne, o tyle już męczenie pytaniami dlaczego szukam pracy niezgodnej z ukończonym kierunkiem studiów i wręcz próby wymuszenia na mnie odpowiedzi i sugerowania, że nie wiem czego chcę i czego tu szukam były nie na miejscu. Podsumowując, rekruter przez cały czas sprawiał wrażenie, jakby starał się zniechęcić każdego do pracy w sklepie i mu się to udało. A to wszystko jeszcze przed spotkaniem z menedżerem sklepu.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Lidl. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,8 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu