Opinia pracownika firmy Lidl

Zobacz wszystkie opinie o firmie Lidl

Za mało ludzi do pracy
pracownik sklepu (obecny pracownik) –  Poznań, wielkopolskie20 sierpnia 2018
Pracuję w sklepie wysokoobrotowym.
Odpiek - mroźnia jest za mała, nie ma gdzie wstawić towaru, więc stoją 3 rzędy palet, czasami nie da się wjechać wózkiem, więc towar trzeba dźwigać kartonami nad głową. Dostępne są dwa piece z czego jeden psuje się średnio raz na trzy tygodnie. Wjazd do mroźni z magazynu jest... przez sklep (z wąskimi alejkami, standami i klientami). Odpiekowe robię tico, mopro, standardowo dwie alejki do sprzątania, czasem warzywa - czyli "robią wszystko" i w sumie to nic nie jest zrobione dobrze.
Kasy - starego typu, wąskie, małe, trzeba czekać aż klienci zapakują się w siaty/wózki. Standarodowo jedna wariuje od pół roku wzywając do otwarcia, ludzie się ustawiają i jest awantura, bo przecież "Pani mówiła, że będzie otwarta". Ciągle brak drobnych. Przy kasach stoi alkohol, normalka że jest każdego dnia rozbijana butelka wina czy mocniejszego, żeby się przebić hako trzeba ludzi rozpędzać, bo przecież nie ustąpią...
Magazyn jest ciągle zawalony. Ze dwie lub trzy godziny dziennie towar przestawiany jest w z miejsca w miejsce żeby zrobić miejsce na wieczorną dostawę - chora strata czasu! Czasami nie ma gdzie postawić beli, czy rozładowanych lodówek tico, puste kartoniaki często stoją w alejkach przed magazynem, bo w środku nie ma na nie miejsca. Żenujące!
Kadra zarządzająca niby jest ok., jednak od miesiąca dzień w dzień zostaję dłużej w pracy na tzw "prośbę".
Współpracownicy w sumie w porządku, też narzekają na "wyzysk" - nadmierna ilość pracy - zbyt mały sklep w stosunku do obrotów i możliwości obsługi, z pewnością zbyt mała ilość osób zatrudnionych.
Plusy
Kasa na czas. Jasna ścieżka zarobków.
Minusy
Zbyt duży nakład pracy w stosunku do zarobków, Warunki pracy, Realnie - brak socjalu, Pomieszczenie pracownicze w stanie dość żenującym.

Inne opinie pracowników firmy Lidl

Ciężka praca z lekką atmosferą
PS (obecny pracownik) –  małopolskie16 września 2019
Lidlowi można, by było wiele zarzucić, ale by większość tych negatywnych opinii miała prawdziwe podłoże to trzeba by się cofnąć dobre kilka lat do tyłu, jako pracownik z rocznym stażem, mogę powiedzieć, że pomimo na prawdę ogromu obowiązków jakie firma nam nadaje by utrzymać standardy, to dobór kadr zarządzających na sklepach jak i sami współpracownicy równoważą tę "wątpliwą wadę", wątpliwą bo czy wadą miejsca pracy jest to, że wymaga się w nim by ktoś pracował? Nie sądzę.

Kolejna sprawa to elastyczny czas pracy, tu kwestia jest dyskusyjna, ale łatwo dostrzec niepisaną zasadę wzajemności tj. jeśli nie będziemy robić problemów i damy radę z tygodnia na tydzień zamienić się z kimś na wolne/zmianą kto będzie w potrzebie, to przełożony stanie na głowie ,byśmy w odwrotnej sytuacji również mieli ten komfort.

Kolejna z kwestii to zarobki, tutaj kwestia jest dyskusyjna, wiadomo każdy chciałby zarobić więcej, ale ja osobiście nie narzekam, a wyróżnić warto terminowe wypłaty nawet do 4 dni przed 10-tym.

Co do samych procesów to wymagane jest tak tempo jak i dokładność - dwie pozornie wzajemnie wykluczające się cechy, ale przy odpowiedniej sprawności mogące stanowić elementy naszej pracy. Warto w tej kwestii wyróżnić też sprawy szkolenia nowego pracownika, bo pewnie każdy z nas doświadczył tej nuty niepokoju związanej z zagubieniem w nowym otoczeniu/miejscu pracy, Lidl robi co może, by szybko nas w "ekipie" zakotwiczyć, każdemu nowemu pracownikowi przydzielany jest opiekun zwany "instruktorem", a oprócz tego nowo zatrudniony przechodzi wielogodzinne szkolenia z praktycznie
  więcej... pełnego zakresu jego przyszłych obowiązków.

Co tu więcej powiedzieć, Lidl to fajny pracodawca, ale trzeba mieć zdrowy kręgosłup :P.
  zwiń
Plusy
w. opisane
Minusy
w. opisane
Nie polecam pracy w sklepie 1788, Norwida w Starogardzie Gdańskim
pracownik sklepu (obecny pracownik) –  Starogard Gdański, pomorskie1 września 2019
Stanowczo nie polecam pracy w Lidlu w sklepie 1788, ul.Norwida w Starogardzie Gdańskim..
Mobbing, obgadywanie pracowników, wyśmiewanie. Kierownictwo wraz ze swoimi zastępcami zajmuje się tylko plotami i poganianiem ludzi. Na tym sklepie nie szanuje się ludzi, a jeżeli będziesz uczciwym i normalnym człowiekiem, który nie zajmuje się plotami to cię zwolnią z dnia na dzień wmawiając ci że masz za wolne ruchy..
Szanowny ochroniarz zamiast pilnować złodziei to wylicza pracownikom ile razy weszli na socjal, aby się napić albo do łazienki. Następnego dnia melduje całą statystykę do MS.. jakiś koszmar normalnie.. najgorszemu wrogowi nie polecam pracy tam.
Jak już chcecie pracować w Starogardzie to zdecydowanie na sklepie na ul.Kopernika całkiem inna rzeczywistość i przede wszystkim normalni ludzie.
Pozdrawiam
Plusy
Minusy
fałszywa, nie wykształcona kadra kierownicza

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Lidl. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.