Opinia pracownika firmy Lidl

Ciężka praca z lekką atmosferą

16 września 2019
Lidlowi można, by było wiele zarzucić, ale by większość tych negatywnych opinii miała prawdziwe podłoże to trzeba by się cofnąć dobre kilka lat do tyłu, jako pracownik z rocznym stażem, mogę powiedzieć, że pomimo na prawdę ogromu obowiązków jakie firma nam nadaje by utrzymać standardy, to dobór kadr zarządzających na sklepach jak i sami współpracownicy równoważą tę "wątpliwą wadę", wątpliwą bo czy wadą miejsca pracy jest to, że wymaga się w nim by ktoś pracował? Nie sądzę.

Kolejna sprawa to elastyczny czas pracy, tu kwestia jest dyskusyjna, ale łatwo dostrzec niepisaną zasadę wzajemności tj. jeśli nie będziemy robić problemów i damy radę z tygodnia na tydzień zamienić się z kimś na wolne/zmianą kto będzie w potrzebie, to przełożony stanie na głowie ,byśmy w odwrotnej sytuacji również mieli ten komfort.

Kolejna z kwestii to zarobki, tutaj kwestia jest dyskusyjna, wiadomo każdy chciałby zarobić więcej, ale ja osobiście nie narzekam, a wyróżnić warto terminowe wypłaty nawet do 4 dni przed 10-tym.

Co do samych procesów to wymagane jest tak tempo jak i dokładność - dwie pozornie wzajemnie wykluczające się cechy, ale przy odpowiedniej sprawności mogące stanowić elementy naszej pracy. Warto w tej kwestii wyróżnić też sprawy szkolenia nowego pracownika, bo pewnie każdy z nas doświadczył tej nuty niepokoju związanej z zagubieniem w nowym otoczeniu/miejscu pracy, Lidl robi co może, by szybko nas w "ekipie" zakotwiczyć, każdemu nowemu pracownikowi przydzielany jest opiekun zwany "instruktorem", a oprócz tego nowo zatrudniony przechodzi wielogodzinne szkolenia z praktycznie
 - więcej...
Plusy
w. opisane
Minusy
w. opisane
20 sierpnia 2020
zks (obecny pracownik) - Warszawa, mazowieckie
Awans dla znajomków, bez doświadczenia, bez stażu, bez wiedzy. W efekcie ludziom nie chce się angażować bo po co. Totalny marazm i spychologia i granie presją. Zarzadzanie przez menagerów metodami ze sredniowiecza, presja, ptedja jakby tylko tata w domu tylko kijem okładał. Jesteś ambitny, pracowity w Lidlu wypracujesz...garba.
Plusy
płacą na czas
Minusy
nedzna atmosfera, presja wręcz gniecenie, spychologia
6 sierpnia 2020
pracownik fizyczny (obecny pracownik) - Gliwice, śląskie
Niestety jest za mało ludzi do pracy i tym samym nigdy nie wyrabiamy się z towarem , czystością na sklepie itp. Mają bardzo wysokie wymagania odnośnie standardów pracy ale kosztem zdrowia bo na dłuższą metę tak się nie da pracować.
Plusy
Przygotowanie do pracy
Minusy
Mało pracowników
21 lipca 2020
pracownik sklepu (obecny pracownik) - Kielce, świętokrzyskie
Witam,
pracuję w jednym ze sklepów Lidl w Kielcach. Kadra zarządzająca i osoby funkcyjne stosują mobbing i nie ma kultury osobistej co nam pokazują jak nas szarych pracowników traktują w obecności klientów. Poniżanie i zniewaga jest na porządku dziennym. Osoby funkcyjne odgrywają się na pracownikach za swoje niepowodzenia w życiu prywatnym jak i zarówno w pracy. Można porównać to do pracy w obozach a kadrę oraz osoby funkcyjne do tyranów. Szkoda, że pracownicy nie mają nigdzie wsparcia a także nie mogą nikogo bezstronnego poprosić o pomoc bo w Lidlu jest zasada "ręka rękę myje".Kadra zarządzająca jak i zarówno osoby funkcyjne wprowadzają bardzo napiętą atmosferę wśród pracowników. Pracownicy przychodzą do pracy na lekach uspakajających. Tak wygląda praca w Lidlach w Kielcach.
Plusy
Minusy
mobbing, stres