Opinie pracowników firmy Lidl - Łódź, łódzkie

Porażka na całego. Mobbing Brak szacunku pracownika MS zadufana w sobie, wredna, nieuprzejma, dwulicowa, plociucha etc Przez słuchawki tylko gadają o pierdołach Olewają klienta Brud i syf począwszy od sklepu a skończywszy na magazynie Nie przestrzeganie zasad BHP i higieny Wykorzystywanie pracowników
Jak ktoś ma nóż na gardle to pewnie tam zostanie na stałe, praca ciężka ,atmosfera w tym sklepie co pracowalem porażka. Lizustwo, obgadywanie, zero kultury dla klientów, najgorsza patologia. Od Ms można się dowiedzieć przez słuchawkę ile razy jeczy w nocy .Tak jest otwarta że plecie nawet o swoich doznaniach w alkowie.
Moja opinia o LIDLU będzie taka: - typowy dzień pracy przewidywał 3/4 etatu, niestety w rzeczywistości praca przekraczała czasowo 1/1 etat (niestety, bo nadgodziny są wymuszane przez kierownictwo i częściowo przez współpracowników); - co do możliwości rozwoju - nie wypowiadam się, to prywatna sprawa każdego pracownika, jednak z relacji współpracowników dowiedziałem się, że wielu odmówiło tzw. awansu ze względu na zbyt wiele minusów a zbyt mało korzyści; - kadra zarządzająca - oficjalnie na początku współpracy b mili i to wszystko. Im dłuższy staż tym większa olewka. Nie można było liczyć na pomoc ani kierowników a kierownika regionalnego, za plecami którego kierownicy mówili o nim, że nie można mu wierzyć w to co mówi. Rzeczywistość inna niż obiecywano na rozmowie wstępnej; - jeżeli chodzi o współpracowników to zespół był teoretycznie zgrany w praktyce - każdy robił co chciał rozglądając się jedynie czy nikt inny go nie widzi z obawy przed tym, że na niego naskarży; - najtrudniejszą częścią mojej pracy było wyprostowanie godzin mojej pracy (czasu pracy), ciągłe prostowanie grafiku, pilnowanie procedur, których nikt inny nie przestrzegał, a za złamanie których groziły kary materialne i dyscyplinarne; - najprzyjemniejsza część mojej pracy - kontakt z klientem;
Plusy
Ubezpieczenie pracownicze - niska składka, prywatna opieka medyczna - niska składka
Minusy
Niesłowność kadry zarządzającej, niestabilny grafik, duża ilość nadgodzin, bałagan i niezorganizowanie kierowników zmiany.