Lidl

Opinie pracowników firmy Lidl

Znaleziono 136 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (10 272)

Nie ma życia rodzinnego

Praca praca dom praca. Nie ma życia prywatnego. Praca fizyczna a zarobki nieadekwatne .

Obóz pracy

Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym prowadzący BHP zażartował jakoby złośliwcy mówili o Lidlu "obóz pracy". Miałem już doświadczenie w handlu i wiedziałem, że to ciężka praca ale uznałem to za żart prowadzącego. Jakże się myliłem...Zacznę od tego, iż firma w najmniejszym stopniu nie szanuje swoich pracowników. Ani ich czasu, ani co ważniejsze zdrowia. Ilość obowiązków przypadająca na pracownika jest wręcz absurdalna. Na przestrzeni ostatnich lat obserwuje się tendencję przerzucania obowiązków w dół drabiny. To co kiedyś robili managerowie teraz robią ich zastępcy, a tych obowiązki zrzuca się na Pracownika Sklepu (najniższy szczebel). Jeżeli jesteś PS jesteś od wszystkiego. Jeżeli dodatkowo jesteś specjalistą na co najmniej jednym dziale (a zwykle na kilku) - masz przerąbane! Ranna zmiana rozpoczyna pracę 0 4:00. Codzienna dostawa świeżego towaru to średnio: 10 palet OW, 4-6 Tico boxów (świeże mięso), 5-6 palet Mopro (świeże wędliny, przetwory mleczne). Rzecz w tym że wszystko to należy rozłożyć do 6:00 (otwarcie sklepu). Innymi słowy przez dwie godziny trzeba rozłożyć ok. 10 ton towaru (przerzucić z palety w półkę, przejrzeć towar wczorajszy-nieświeży, poukładać datami itp.). Kiedyś praca dla 3-4 osób. Ostatnimi czasy nawet dla 2 osób.Na otwarcie lubi przyjechać KRS (kierownik) i spytać się z zażenowaniem dlaczego towar nie jest wyłożony. Ostatnimi czasy wizytacje niegdyś co kilka miesięcy zamieniły się w cotygodniowe. Przyjeżdżają kierownicy i dyrektorzy różnych szczebli i potrafią zrobić raban o brakującą cenówkę na półce nie zważając na to, że nie ma komu jej wyłożyć. -

Lidl — informacje

Dane pochodzące z 7 opinii
Możliwości poprawy
  • Brak stresu
  • Zaufanie do współpracowników
  • Ogólne poczucie satysfakcji z pracy

Najgorsze miejsce pracy

Gorszego pracodawcy nie można sobie wyobrazić. Jest to typowa korporacja, dla której nie liczy się człowiek, a jedynie wskaźniki liczbowe. Każdemu nowo przyjętemu pracownikowi zostaje nadany numer personalny i dokładnie tak jest on później traktowany - jako wskaźnik liczbowy. Zapomnij o wolnych sobotach czy długich weekendach. W te dni zawsze musi być w pracy cała załoga. Chyba że masz wówczas nockę np. z piątku na sobotę, to wówczas masz wolne. Ciągła praca w biegu. Zawsze za mało ludzi do pracy i to nie dlatego, że nie ma chętnych- tacy są. Lecz polityka firmy nie pozwala zatrudniać więcej osób niż przeliczą sobie KRS z KS i Dyr. Nie zrobisz wówczas wydajności. Co z tego że masz na zmianie 6 osób, kiedy jedna stoi cały czas na kasach samoobsługowych. Druga jest na odpieku. Trzecia siedzi na kasie pierwszej, kolejna na drugiej. W miarę potrzeby piata osoba biega pomiędzy wykładaniem towaru a siadaniem na kasę. No i zostaje ostatnia osoba na sklepie, czyli prowadzący zmianę. On powinien zrobić praktycznie całą dostawę na dany dzień, poza wykonaniem swoich obowiązków. Co z tego że są kolejki, ci z tego, że ludzie się denerwują. Niestety jest zbyt mało pracowników i zamiast siedzieć na kasach aby obsłużyć klienta, to wolą wyłożyć dostawę i wyjść o przyzwoitej godzinie do domu. Punktualne wyjścia - zapomnij o tym. Dostawa ma być skończona po pierwszej zmianie to siedzisz po godzinach aby ją wyłożyć. Druga zmiana ma inne obowiązki wiec nie masz co liczyć na ich pomoc. Ale kogo to obchodzi. Wystarczy, że na sklepie pojawi się KRS, KS lub wielmożny Dyrektor. Przejdą się przez sklep -

Plusy

Minusy

Presja czasu, mobbing

Obuz pracy

Ta praca jest dla desperatów którzy lubią Pracować w toksycznej atmosferze nie ma wogule szacunku dla pracownika szczególnie dla nowego pracownika jeden na drugiego donosy robi wypytują cię co sądzisz o kierownictwie żeby potem donieść NIK nikomu nie pomaga trzeba pilnować Swoich żeczy bo potrafią zrobić z ciebie złodzieja i wmówić człowiekowi że czarne to białe .nie polecam pracy w tej firmie Potrafią tak zakręcić człowiek że jak nie jesteś dość bystry to potrafią cię w robićW balona za te pieniądze I socjal co proponują nie jest warte Zdrowie i stan psychiczny jest sto razy Lepszy od kiedy tam nie pracuje

Plusy

Umowa o prace

Minusy

Jest bardzo dużo

Dobroszyce

Ciekawe ,że ja widzę ludzi z kierownictwa jedzących to samo co ja (fizyczny)i w tym samym czasie,aTy twierdzisz ,że jedzą dużo lepsze rzeczy i osobno. Jeśli jest Ci tam tak zle to zawsze możesz zmienić pracę.Ja jestem zadowolony !

Magazyn Stargard

Zdecydowanie nie polecam tam pracy, szczególnie na nocki przy komisjonowaniu. Kierownicy robią z Ciebie idiote a góra zero reakcji. Nagminne łamanie kodeksu pracy. Zmuszanie do nadgodzin za które nie wypłacają tylko oddają dzień wolny. Grafik zmieniają kiedy chcą nie informując pracownika. Ludzie też wredni, jeden na drugiego kabluje. Za te pieniądze można znaleźć coś lepszego i z lepszą ekipą. Umowę na stałę przedłużają tylko swoim przydupasom a reszta w ostatni dzień pa pa. Wiedzą jak zniszczyć człowieka psychicznie i fizycznie.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna/rekrutacyjna to jakaś porażka. Tylko straszenie, że praca jest ciężka fizycznie, na akord, pod presją czasu. Czy sobie poradzę? Skoro idę na rozmowę o taką pracę to biorę pod uwagę że to ciężka praca i mimo to chcę pracować. Dlaczego uważają że sobie nie poradzę skoro widzę że osoby w podobnym wieku pracują w Lidlu i sobie radzą. Nie polecam!

Lidl Dobroszyce - niewolnictwo bez granic

Jedyny plus to to, że wszystko jest jeszcze nowe, jednak widać już zaniedbania. Sama praca nieogarnięta, raz się kończy o 15 raz o 18 - robimy aż nie skończymy. Nadgodziny wypłacane tylko do 7h ponieważ za 8h już się dostaje dzień wolny. Soboty i niedziele też do odbioru w tygodniu. Przerwa 30min tylko 15min z tego jest do odrobienia. Kierownictwo na te przejawy wyzysku i niewolnictwa mówi "wszystko jest zgodne z prawem pracy". Co do jedzenia czasami trafi się coś dobrego. Ogólnie na przerwie dla biura jest wszystko a dla plebsu fizycznego zostają resztki, gorzej jak dla psa. Przyjmują zamówienia chaotycznie, sklepy nie mają wytycznych bo niewolnicy zrobią wszystko

Plusy

Minusy

15min przerwy, darmowe nadgodziny do odbioru, soboty i niedziele w pracy, w tygodniu praca bez ograniczeń dopóki się nie skończy

Nauczyłam się

nowych rzeczy, procedur. Obszarow na sklepie. Obsługa piekarni. Wypiekanie. Obszar owoce i warzywa. Codziennie nowe rzeczy można się nauczyć. Dużo wchodzi nowości

Plusy

Socjal

Minusy

Brak pożyczki pracowniczej

Lidl to tragedia

Nie jestem w stanie wymienić żadnych plusów. Lidl szczyci się tym jak dużo zabraniają pracownicy(menadżer często o tym przypomina) a tak naprawdę podstawa jest tragiczna jak na taką pracę,ok premia 600 zł,ale nie wolno chorować ani zostać z dzieckiem w domu jeśli jest chore bo premii się nie zobaczy.Za mało pracowników na sklepie,presja czasu,ciągle robi się coś za wolno. Jak dla mnie to taki trochę obóz pracy. Przez to że trzeba nosić słuchawki wiedziałam wszystko o wszystkich i ich rodzinach,ciągle odgadywanie nieobecnych,dla mnie to jedna wielka tragedia. Poranna zmiana to jeden wielki pośpiech,gdzie przy takiej pracy fizycznej nie jest on pomocny. Mój organizm się zbuntował, w czasie pracy musiałam iść na pogotowie gdzie się dowiedziałam że nabawiłam się rwy barkowej,lekarz kategorycznie zakazał tego rodzaju pracy. Tam może nie byłoby tak źle gdyby nie to że ciągle jest za mało ludzi a oni twierdzą że ludzi jest wystarczająco.Nie polecam nikomu,kto szanuje swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne

Praca w Lidlu

Witam wszystkich :) Chciałam wyrazić swoją opinię na temat pracy w Lidlu. Mój mąż pracuje w Lidlu już 10 lat. Podejmowaliśmy wiele prób zmiany pracy ale ze względu na małe miasto było ciężko stąd tak długoletni staż. Firma jest antyrodzinna. Mąż zostaje w pracy po godzinach, oddał się całkowicie Lidlowi, swieta w pracy. Lidl to sekta to nie pracodawca. To pracodawca dla singli, albo bezdzietnych i bezdusznych fanatyków oddających się tylko jednemu twórcy. nie widzimy sie, pracuje ciagle po godzinach pracy, ciagle sa imprezy integracyjne tylko w gronie zamknietym typu: pracownicy lidla w dniach przeznaczonych dla rodziny czyli niedziela. Jesli ktos nie chce przyjsc na impreze lub nie może badz po prostu nie chce bo chce ten jeden dzien spedzic z rodzina to jest zaraz szykanowany ze tak sie nie robi. Więc pytam kiedy mamy budować relacje rodzinne w ogóle sie nie widzac? Maz wychodzi z pracy, praca wychodzi razem z nim. Po godzinach pracy odbiera mnóstwo telefonów i tak jest do zamkniecia sklepu.Pot cieknie mu po tyłku żeby sklep wygladal tak jak sobie tego życzą a i tak wiecznie im sie cos nie podoba i dostaje po głowie. Jak mąż musi odebrać dzieci z przedszkola bo ja pracuję do 16 i mówi to szanownej pani KRS to patrzy z wielkim zdziwieniem jakby chciala dodac jak to ? a gdzie jest zona ? albo dlaczego dzieci sa wazniejsze od lidla? hello ?Przez to wszystko nasze małżeństwo wisi na włosku! jakieś pytania ?

Plusy

BRAK

Minusy

jest ich wiele, wyraziłam to powyżej

Żenada

Praca w tym miejscu to strata czasu, nerwów i zdrowia. Mimo, że jesteś świetnym pracownikiem chwalą Cię na chwilę. Czekają na Twoje potknięcia nie patrząc, że zrobiłeś wiele innych lepszych rzeczy. MS I ZMS słownictwo na poziomie patologii spod monopolowego, uszy wiedna od słuchania ich przez 8h. Ciągle obgadywanie pracowników nawet na słuchawkach. MS chodzi jak paw po lidlu pokazując swoją wyższość a jak nikt nie widzi płacze po kątach taka jest dwulicowa i falszywa. Musisz być pupilkiem KRS oraz MS bo jeżeli będziesz miał inne zdanie niż one wywala Cię jak śmieci do kosza. Brak szacunku do pracownika jestes dla nich tylko kosztem. Jesteś jak poddany, który za wszystko musi przepraszać i kłaniać się wielmożnej Pani MS. Naprawdę dawałem z siebie 200% a potraktowano mnie jak go***. Żenujące wręcz śmieszne zachowanie MS ale karma wraca wystarczy, że raz się potkniesz i już przestaniesz być taka super. Ogólnie mówiąc, jeżeli lubisz być poniżany, krytykowany itp. Polecam pracę w tym burdelu

Plusy

Jedynie zarobki

Minusy

Opisane wyżej

Rozczarowanie

Po4 latach dobrze wykonanej pracy przyszedł burak i zwolnił dręczy psychicznie ludzi zastrasza.

Plusy

Dodatki socjalne zgrany zespół

Minusy

Nowy KRS to kawał hmhm. Dawny był zdecydowanie lepszy

Płock

Nie polecam pracy w Płocku. Atmosfera na każdym sklepie okropna. Rywalizacja, donoszenie na każdego, odgadywanie za plecami a KRS brak szacunku do pracownika , jest to osoba zadufana w sobie skupiająca się na hektarach i jej ciągle opowieści dziwnej treści... szkoda słów... Wpada na sklep i wyzywa od brudasów itp. Siedzi na socjalnym pije kawkę z ulubieńcami a jak wchodzisz to robi się totalna cisza i pyta co chciałaś. Jedni zapierdzielają a inni kawkę piją. Najlepsze jest to że nieraz słuchawki któraś nie wyłączy i słychać jak dupę każdemu obrabiają. NAPRAWDĘ NIE POLECAM PRACY W LIDL PŁOCK. Mniej niż zero...

Plusy

Minusy

Brak szacunku do pracowników

Jest dobrze !

Pracuję w Krakowie od 4 lat , praca ciężka , w tępie .Praca w moim sklepie zwłaszcza po poprzednich opiniach to raj !!! Mamy świetny zespół , nie jesteśmy idealni ale się lubimy i pomagamy sobie . ZMSi pracowici , wiadomo jesteśmy tylko ludźmi i raz zrobią więcej raz mniej ale ogólnie bardzo dobrze nam się współpracuje , a MS - życzę każdemu takiego Menadżera !!! Wszystko da się załatwić : wolne , rano , popołudniu jak nam pasuje i tylko puści system to wszystko można ogarnąć . Wychodzimy punktualnie , przerwy mniej więcej w połowie zmiany , zostawanie po godzinach bardzo rzadko i tylko jeśli się zgodzę ! Podsumowując dużo pracy , czasami ciężko ale gdyby było jedna dwie osoby więcej na zmianie było by o niebo lepiej .

Plusy

Atmosfera, godziny pracy, pensja

Minusy

Zbyt mało osób na zmianie w stosunku do pracy

ocena rekrutacji

rozmowa rekrutacyjna bardzo dobra. odniosłam miłe wrażenie. został mi pokazany sklep. pani bardzo miła. znalazła czas na rozmowę również o rzeczach poza pracą typu: zainteresowania, hobby, zajęcia dodatkowe. otwarta na moje studia zaoczne. powiedziano mi, że dostanę odpowiedź za kilka dni- najpóźniej do czwartku i dotrzymali słowa. zostałam przyjęta ponieważ uznali, że wyszłam na osobę która chce się rozwijać. szybko załatwili mi skierowanie na badania. polecam rekrutacje.

Plusy

zarobki wyglądają obiecująco, premie, pakiet socjalny.

Minusy

stawka narzucona z góry więc brak negocjowania.

Rozmowa kwalifikacyjna

Po odpowiedzi na ogłoszenie o pracy już po kilku dniach zostałam zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, na miejscu wszyscy kandydaci zostali oprowadzeni po sklepie, jedyne co z tego zapamiętałam to to, że rekruter co chwilę aż do znudzenia powtarzał, jak ciężka i dynamiczna jest to praca (myślę, że wszyscy byli tego mniej lub bardziej świadomi). Podczas prezentacji w sklepie notorycznie dzwonił telefon, który oczywiście odbierał i prowadził sobie rozmowy nie zważając na to, że był zajęty rekrutacją :) Później każdy z osobna został zaproszony na indywidualną rozmowę, pytania były dziwne, o ile poprzednie doświadczenie zawodowe i to jak moim zdaniem wygląda typowa zmiana w tej pracy jest istotne, o tyle już męczenie pytaniami dlaczego szukam pracy niezgodnej z ukończonym kierunkiem studiów i wręcz próby wymuszenia na mnie odpowiedzi i sugerowania, że nie wiem czego chcę i czego tu szukam były nie na miejscu. Podsumowując, rekruter przez cały czas sprawiał wrażenie, jakby starał się zniechęcić każdego do pracy w sklepie i mu się to udało. A to wszystko jeszcze przed spotkaniem z menedżerem sklepu.

Żagań

Brak szacunku dla długoletniego pracownika. Brak możliwości rozwoju. Brak szacunku po prostu do człowieka. Wszystkie możliwe elementy mobbingu ze strony KRSki

Plusy

Wyplata na czas

Minusy

Atmosfera, mobbing, zero życia rodzinnego, brak kultury i komunikacji, kumoterstwo.

Stryków

Bez komentarza , szkoda słów Brak szacunku i zrozuminua że poza pracą jest tez życie

Mobbing/kumoterstwo

Nie polecam pracy w firmie Lidl kierownictwo nigdy nie zadowolone atmosferę podgrzewaja osoby które lizusuja kierownictwu,co ciekawe piekarnia to najgorsze=najcięższe stanowisko pracy tam lizusy nie idą pracować ale komentują i uprzejmie donoszą!mistrzostwem dla mnie jest utworzenie grupy(należącej do danego sklepu)na Facebooku tam pracownicy umieszczają zdjęcia komentarze i donoszą na koleżanki,kolegów nawet po pracy,w między czasie jest informacja o zmianie grafiku.Pracownik jest zmuszony grać w durną grę pt.Lidersi są to informacje na temat pracy co się zmienia,czego sobie życzy kierownictwo jednym slowem jak lepiej pracować-takie ciągle szkolenie po pracy, jak jesteś w domu możesz codziennie się doszkolic oczywiście nikt za ten czas nie zapłaci(A w pracy na takie info nie ma czasu).Praca dla tych co chcą po trupach a dojsc na kierownicze stanowisko(nawet kosztem rodziny:nadgodziny i nic nie zaplanujesz bo zmiana grafiku jest ciagle)takie ,,więcej na radość z życia,,proponuje firma Lidl

Minusy

Mobbing, kumoterstwo, wiecznie niezadowoleni kierownicy i ich szefowie (Krs-i)

Porażka i wyzysk

Pracuje w Lidlu 7my rok, planuje się zwolnić pod koniec roku bo już psychika nie wydala, nie wpspomnę o kręgosłupie, bije sobie w pierś za te 6lat poświęcenia, nie patrzenia na zdrowie żeby tylko „zaspokoić" coraz to większe wytyczne i wymagania „góry”Dla mnie ta praca te pare lat temu była naprawdę super i bardzo się cieszyłam.Jednak teraz jakby ktoś zapytał się mnie czy polecam ? Niestety nie, zapieprz i wiecznie mimo to coś nie tak, stała nerwówka, tempo tempo tempo!Spoko kasa Ok ale jak na taki nawał pracy towaru i klientów często niezadowolonych z powodu chwilowego braku kajzerki czy za szybkie kasowanie (co oczywiście się nie dziwie) to jednak nie warto

Minusy

Mobbing

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Lidl. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,8 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu