Opinia pracownika firmy Lidl

Lidl 1969 porażka

9 stycznia 2020
Porażka na całego. Mobbing Brak szacunku pracownika MS zadufana w sobie, wredna, nieuprzejma, dwulicowa, plociucha etc Przez słuchawki tylko gadają o pierdołach Olewają klienta Brud i syf począwszy od sklepu a skończywszy na magazynie Nie przestrzeganie zasad BHP i higieny Wykorzystywanie pracowników
21 lipca 2020
pracownik sklepu (obecny pracownik) - Kielce, świętokrzyskie
Witam, pracuję w jednym ze sklepów Lidl w Kielcach. Kadra zarządzająca i osoby funkcyjne stosują mobbing i nie ma kultury osobistej co nam pokazują jak nas szarych pracowników traktują w obecności klientów. Poniżanie i zniewaga jest na porządku dziennym. Osoby funkcyjne odgrywają się na pracownikach za swoje niepowodzenia w życiu prywatnym jak i zarówno w pracy. Można porównać to do pracy w obozach a kadrę oraz osoby funkcyjne do tyranów. Szkoda, że pracownicy nie mają nigdzie wsparcia a także nie mogą nikogo bezstronnego poprosić o pomoc bo w Lidlu jest zasada "ręka rękę myje".Kadra zarządzająca jak i zarówno osoby funkcyjne wprowadzają bardzo napiętą atmosferę wśród pracowników. Pracownicy przychodzą do pracy na lekach uspakajających. Tak wygląda praca w Lidlach w Kielcach.
Plusy
Minusy
mobbing, stres
7 lutego 2020
pracownik sklepu (obecny pracownik) - Bielsko-Biała, śląskie
Jest to naprawdę ciężka praca 1 zmiana gdzie trzeba rozładować owoce warzywa mięso do otwarcie da się po czasie odczuć na kręgosłupie.. Ja pracuje w sklepie wysokoobrotowym więc naprawdę bywa ciężko, ale mam naprawdę super ludzi w pracy co jest ogromnym plusem i naprawdę mimo tego, że jest ciężko naprawdę lubię tam pracować
27 sierpnia 2016
Ta sama rolaTa sama lokalizacja
Pracownik sklepu - aktualnie (obecny pracownik) - Łódź, łódzkie
Moja opinia o LIDLU będzie taka: - typowy dzień pracy przewidywał 3/4 etatu, niestety w rzeczywistości praca przekraczała czasowo 1/1 etat (niestety, bo nadgodziny są wymuszane przez kierownictwo i częściowo przez współpracowników); - co do możliwości rozwoju - nie wypowiadam się, to prywatna sprawa każdego pracownika, jednak z relacji współpracowników dowiedziałem się, że wielu odmówiło tzw. awansu ze względu na zbyt wiele minusów a zbyt mało korzyści; - kadra zarządzająca - oficjalnie na początku współpracy b mili i to wszystko. Im dłuższy staż tym większa olewka. Nie można było liczyć na pomoc ani kierowników a kierownika regionalnego, za plecami którego kierownicy mówili o nim, że nie można mu wierzyć w to co mówi. Rzeczywistość inna niż obiecywano na rozmowie wstępnej; - jeżeli chodzi o współpracowników to zespół był teoretycznie zgrany w praktyce - każdy robił co chciał rozglądając się jedynie czy nikt inny go nie widzi z obawy przed tym, że na niego naskarży; - najtrudniejszą częścią mojej pracy było wyprostowanie godzin mojej pracy (czasu pracy), ciągłe prostowanie grafiku, pilnowanie procedur, których nikt inny nie przestrzegał, a za złamanie których groziły kary materialne i dyscyplinarne; - najprzyjemniejsza część mojej pracy - kontakt z klientem;
Plusy
Ubezpieczenie pracownicze - niska składka, prywatna opieka medyczna - niska składka
Minusy
Niesłowność kadry zarządzającej, niestabilny grafik, duża ilość nadgodzin, bałagan i niezorganizowanie kierowników zmiany.