Opinie pracowników firmy Lidl

Niestety jest za mało ludzi do pracy i tym samym nigdy nie wyrabiamy się z towarem , czystością na sklepie itp. Mają bardzo wysokie wymagania odnośnie standardów pracy ale kosztem zdrowia bo na dłuższą metę tak się nie da pracować.
Plusy
Przygotowanie do pracy
Minusy
Mało pracowników
Awans dla znajomków, bez doświadczenia, bez stażu, bez wiedzy. W efekcie ludziom nie chce się angażować bo po co. Totalny marazm i spychologia i granie presją. Zarzadzanie przez menagerów metodami ze sredniowiecza, presja, ptedja jakby tylko tata w domu tylko kijem okładał. Jesteś ambitny, pracowity w Lidlu wypracujesz...garba.
Plusy
płacą na czas
Minusy
nedzna atmosfera, presja wręcz gniecenie, spychologia
Witam, pracuję w jednym ze sklepów Lidl w Kielcach. Kadra zarządzająca i osoby funkcyjne stosują mobbing i nie ma kultury osobistej co nam pokazują jak nas szarych pracowników traktują w obecności klientów. Poniżanie i zniewaga jest na porządku dziennym. Osoby funkcyjne odgrywają się na pracownikach za swoje niepowodzenia w życiu prywatnym jak i zarówno w pracy. Można porównać to do pracy w obozach a kadrę oraz osoby funkcyjne do tyranów. Szkoda, że pracownicy nie mają nigdzie wsparcia a także nie mogą nikogo bezstronnego poprosić o pomoc bo w Lidlu jest zasada "ręka rękę myje".Kadra zarządzająca jak i zarówno osoby funkcyjne wprowadzają bardzo napiętą atmosferę wśród pracowników. Pracownicy przychodzą do pracy na lekach uspakajających. Tak wygląda praca w Lidlach w Kielcach.
Plusy
Minusy
mobbing, stres
Bardzo przyjazna atmosfera. Zdolność rozłożenia pracy tak aby wszystkie cele zostały zrealizowane.
Przyjazna atmosfera,załoga zaangażowana w swoją pracę
Kiepska organizacja pracy , brak podejścia do pracownika
Jest to naprawdę ciężka praca 1 zmiana gdzie trzeba rozładować owoce warzywa mięso do otwarcie da się po czasie odczuć na kręgosłupie.. Ja pracuje w sklepie wysokoobrotowym więc naprawdę bywa ciężko, ale mam naprawdę super ludzi w pracy co jest ogromnym plusem i naprawdę mimo tego, że jest ciężko naprawdę lubię tam pracować
Nie polecam pracy w Płocku. Zero zrozumienia i pomocy ze strony Krs. Zawsze radź sobie sam A później przyjeżdża i przy klientach Cię opierdziela. Nie raz była taka sytuacja że klient stoi bo chce się coś zapytać A ona z drugiej strony krzyczy że kolejki, brudno co wy robicie. Siedzi na socjalnym z pracownikiem wchodzisz a tu nagle cisza a pozniej sie dowiadujesz od ludzi ze Cię obgadywałaTragedia. Nikomu nie polecam pracy.
Porażka na całego. Mobbing Brak szacunku pracownika MS zadufana w sobie, wredna, nieuprzejma, dwulicowa, plociucha etc Przez słuchawki tylko gadają o pierdołach Olewają klienta Brud i syf począwszy od sklepu a skończywszy na magazynie Nie przestrzeganie zasad BHP i higieny Wykorzystywanie pracowników
Jak ktoś ma nóż na gardle to pewnie tam zostanie na stałe, praca ciężka ,atmosfera w tym sklepie co pracowalem porażka. Lizustwo, obgadywanie, zero kultury dla klientów, najgorsza patologia. Od Ms można się dowiedzieć przez słuchawkę ile razy jeczy w nocy .Tak jest otwarta że plecie nawet o swoich doznaniach w alkowie.
Jest ciężko, ale kasa ok. Atmosfera zależy na kogo się trafi. Częste kontrolę wewnętrzne.
Lidlowi można, by było wiele zarzucić, ale by większość tych negatywnych opinii miała prawdziwe podłoże to trzeba by się cofnąć dobre kilka lat do tyłu, jako pracownik z rocznym stażem, mogę powiedzieć, że pomimo na prawdę ogromu obowiązków jakie firma nam nadaje by utrzymać standardy, to dobór kadr zarządzających na sklepach jak i sami współpracownicy równoważą tę "wątpliwą wadę", wątpliwą bo czy wadą miejsca pracy jest to, że wymaga się w nim by ktoś pracował? Nie sądzę. Kolejna sprawa to elastyczny czas pracy, tu kwestia jest dyskusyjna, ale łatwo dostrzec niepisaną zasadę wzajemności tj. jeśli nie będziemy robić problemów i damy radę z tygodnia na tydzień zamienić się z kimś na wolne/zmianą kto będzie w potrzebie, to przełożony stanie na głowie ,byśmy w odwrotnej sytuacji również mieli ten komfort. Kolejna z kwestii to zarobki, tutaj kwestia jest dyskusyjna, wiadomo każdy chciałby zarobić więcej, ale ja osobiście nie narzekam, a wyróżnić warto terminowe wypłaty nawet do 4 dni przed 10-tym. Co do samych procesów to wymagane jest tak tempo jak i dokładność - dwie pozornie wzajemnie wykluczające się cechy, ale przy odpowiedniej sprawności mogące stanowić elementy naszej pracy. Warto w tej kwestii wyróżnić też sprawy szkolenia nowego pracownika, bo pewnie każdy z nas doświadczył tej nuty niepokoju związanej z zagubieniem w nowym otoczeniu/miejscu pracy, Lidl robi co może, by szybko nas w "ekipie" zakotwiczyć, każdemu nowemu pracownikowi przydzielany jest opiekun zwany "instruktorem", a oprócz tego nowo zatrudniony przechodzi wielogodzinne szkolenia z praktycznie - więcej...
Plusy
w. opisane
Minusy
w. opisane
Stanowczo nie polecam pracy w Lidlu w sklepie 1788, ul.Norwida w Starogardzie Gdańskim.. Mobbing, obgadywanie pracowników, wyśmiewanie. Kierownictwo wraz ze swoimi zastępcami zajmuje się tylko plotami i poganianiem ludzi. Na tym sklepie nie szanuje się ludzi, a jeżeli będziesz uczciwym i normalnym człowiekiem, który nie zajmuje się plotami to cię zwolnią z dnia na dzień wmawiając ci że masz za wolne ruchy.. Szanowny ochroniarz zamiast pilnować złodziei to wylicza pracownikom ile razy weszli na socjal, aby się napić albo do łazienki. Następnego dnia melduje całą statystykę do MS.. jakiś koszmar normalnie.. najgorszemu wrogowi nie polecam pracy tam. Jak już chcecie pracować w Starogardzie to zdecydowanie na sklepie na ul.Kopernika całkiem inna rzeczywistość i przede wszystkim normalni ludzie. Pozdrawiam
Plusy
Minusy
fałszywa, nie wykształcona kadra kierownicza
Lidl Kasprowicza totalna porażka . . Zastraszanie , wieczne nadgodziny , jak sie starasz jesteś za wolny jak za szybko pracujesz to na odwal ... MS to chyba chodzi wiecznie niedoruchana , tylko patrzy ludziom na ręce i o co by się przyczepić , nigdy nie licz od niej na pochwale plus mało tego jej dziecko na socjalu do niańczenia co najmniej przez polowe dnia ,zks lubi posuwać pracownice pozdrawiam kasprowicza 117
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Praca jak kazda inna.
Plusy
Wynagrodzenie
Minusy
Presja czasu
Brak szacunku dla pracowników, wyzysk,!!!! Brak życia rodzinnegoj8
Minusy
Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak zagorzałą kliką.Rekrutacja I szkolenia to tylko wielka ściema,ludzie przez panią menager w markach pod warszawą ,są zatrudniani po znajomości ,potem planowanie grafiku do wspólnych imprez, a sklep zostaje z garstką ludzi ,bo klika się bawi,jezeli kończy się umowa ,to okazja do zatrudnienia znajomego ,aby etat ,aby kasa ,nie ważne umiejętności I wiedza,ludzie w sklepie siedzą cicho ,bo są zastraszani zwolnieniem lub przeniesieniem na oddalone sklepy.Obgadywanie ,donoszenie kłamstw,a podlizywanie się w róznych formach jest na porzadku dziennym,I kto się nie dostosuje ,wiadomo.Wielu ludzi zostało przeniesionych ,ale tylko sobie teraz chwalą,bo oczywiście nie należy uogólniać,okazuje się ,że są w lidlu sklepy w których można normalnie pracować,ale ciekawe jest to ,że o tym wiadomo,co się dzieje, ,a nic się z tym nie robi
Tam gdzie pracuje panuje dobra atmosfera każdy stara się pomagać sobie nawzajem
Plusy
Pakiet socjalny
Minusy
Zaszufladkowanie
Nie mam co oceniać bo jeszcze nie pracuję w tej firmie
Będac w sklepie na ul. Ćwiklińskiej w Krakowie, zobaczyłem na własne oczy jak zachowują się klientki nie klienci. Patologia społeczna w zachowaniu kobiet przeniosła się do sklepów, a konkretnie do Lidla na ul. Ćwiklińską w Krakowie. Jakaś nienormalna stara kobieta, blond włosy, nogi krzywe jak u piłkarza, w płaszczu gadała sama do siebie na cały głos, do wariatkowa takie patologiczne nienormalne baby zamykać. Zdrowi ludzie nie są agresywni w zachowaniu, nie zaczepiają innych, a to popierdolone pod sufitem. /maj 2019 r./
Plusy
Darmowe posiłki
Minusy
Witam. Niestety moja praca w firmie Lidl zakończyła się bardzo nie miło. Nie przedłużono mi umowy choć dobrze pracowałam. Nie chodziłam na zwolnienia, stawiałam się do pracy na żądanie i jeździłam na inne sklepy jak była potrzeba. Jednakże życzliwe koleżanki i koledzy stwierdzili że się nie nadaje po prawie 3 latach pracy. Nijaki jest to powód do nie przedłużenia umowy tym bardziej, że jestem matką samotnie wychowującą dziecko. Tyle się mówi w naszym państwie,iż takie matki jak ja są chętnie zatrudnianie i nie zwalnianie gdyż są dobrymi pracownikami. Jak się okazuje prawda jest zupełnie inna. Owszem może czasem ciężko ale ja się pracy nie boję. Chcialam się szkolić czy też nie siedzieć wiecznie na kasie ale tak zwane starsze koleżanki mówiły, że trzeba sobie wypracować pewne rzeczy. Obgadywanie, klamanie na czyjś temat jest na porządku dziennym. Wierzenia w kłamstwa innych i brak jakich kolwiek rozmów z pracownikiem jest na porządku dziennym. Brak przepływu informacji jest nagminne. Bardzo się pomyliłam co do pracy w Lidlu. Zatrudnialam się było obiecująco, a niestety wyszło chamskie podejście do pracownika. Bez okresu wypowiedzenia, bez informacji wcześniejszej, bez możliwości znalezienia sobie wcześniej pracy. Zostałam bez środków do życia i znikomą odpowiedzią o nieprzedlużeniu umowy. Życzę koleżankom i kolegom dalszego pracowania w zakłamaniu, obgadywaniu i skarżeniu jeden na drugiego.
Plusy
W tej chwili żadne
Minusy
Brak obrony w oskarżeniach słownych, brak komunikacji, jedni pracownicy lepsi drudzy gorsi
  1. Opinie pracowników