Kaufland
Zobacz wszystkie opinie o firmie Kaufland

Kaufland

Opinia pracownika firmy Kaufland

brak słów, żenada. dobrze, że tam już nie pracuje

po rozmowie kwalifikacyjnej byłam pełna pozytywnej energii i zapału do pracy w nowym miejscu. niestety po krótkim czasie ww energia i zapał zaczęły tracić na sile. układano grafik miesięczny, a zmiany w nim były wprowadzane codziennie także nie wiem po co w ogóle był robiony na cały miesiąc. plotki, dziwne spojrzenia pracowników którzy pracują tam od x lat sprawiają, że nowa osoba czuje się obco, niechciana w miejscu pracy. pracownicy, a w szczególności pracownice z długoletnim stażem próbują nowym osobom "pomóc". żadna to pomoc, skoro każda z obecnych długoletnich pracownic mówi co innego i nigdzie nie ma wspólnego punktu, żeby zrozumieć cokolwiek. wyścig szczurów między pracownicami.. każda na swój sposób próbuje być "naj". wszystkie niby tak się lubią, wspierają itp, a jedna drugą obgaduje za plecami. nowi pracownicy nie mają szans na rozwój, ponieważ panie dłużej pracujące potrafią posunąć się do naprawdę ohydnych i paskudnych zachowań (w tym mobbing i celowe wprowadzanie w błąd), tylko po to by zwolniono pracownika który jest dla owych kobiet po prostu 'niewygodny'. mimo krótkiej pracy w kauflandzie dostałam naprawdę niezłą szkołę życia. współpracownicy wszystkimi niepowodzeniami obarczają nowych, wyżywają się na nich i wylewają swoje frustracje myśląc, że ujdzie im to na sucho. sama przekonałam się w ciągu kilku miesięcy pracy, że kierownictwo bierze stronę osób które najnormalniej w świecie kłamią bez mrugnięcia okiem, a nie osoby której naprawdę zależało na pracy. pracownicy, a zwłaszcza część kobieca która ma za sobą duży bagaż doświadczeń potrafi manipulować, łżeć, -

Plusy

kończenie zmiany

Minusy

zarobki, atmosfera, wpółpracownicy, wywższanie się, mobbing, ciosy poniżej pasa i wiele wiele wiele inyych

Dałam się zwieść, ale udało mi się zmienić pracę

Po rozmowie byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej pracy. Dałam się głupio zwieść sztuczną i obłudną relacją pracownik - pracodawca w „przyjacielskiej” formie (zachęcanie pracowników do mówienia pracodawcy po imieniu, zainteresowanie życiem prywatnym pracownika itp), co okazało się jedynie nieprofesjonalne i powodowało ciągłe próby manipulacji pracownikami, a kiedy nic nie dawało się ugrać to płynne przechodzenie od perswazji do wymuszeń i gróźb ;(Wynagrodzenie zwyczajnie niskie (najniższa krajowa + 100 brutto) Absolutny brak szacunku do pracowników. Klient ma prawo nas zwyzywać przy świadkach, a nawet machać łapami, czy nas popychać! Dyrektor przybiegnie bardzo szybko…żeby przeprosić klienta a nas za coś takiego zrugać przy nim (jaki był mój szok za pierwszym razem). Za to okaże swoją sympatię rzucając żarciki i wesołe cześć mijając nas między alejkami.Nie traktują pracownika poważnie. Na wieść o wypowiedzeniu reagowanie śmiechem. Ciągłe próby wmawiania pracownikowi różnych bzdur zakładając, że pracownik to zwykły debil i pewnie się nie połapie…to chyba najbardziej przykre, kiedy pracodawca najpierw się przymila/uśmiecha a chwilę później pokazuje, że tak naprawdę ma swoich podwładnych za głupich idiotów.Jedynym jasnym punktem są inni współpracownicy. Dobre, wspierające i pomocne koleżanki i koledzy.Nikomu nie polecam pracy w tej zakłamanej firmie ;(

Plusy

Wspaniali współpracownicy, terminowe wyplaty

Minusy

Podłe zarobki, brak szacunku, kłamstwa, zamiatanie pod dywan

Market jak market

Grunt to umiejętności gry w zespole i przyjacielskie nastawienie do wszystkich głównie innych pracowników. Ważne jest opanowanie i ugryzienie się w język tzn nie kłócić się z klientami bo oni lubią składać skardi, co za tym idzie trzeba być uprzejmym i wchodzić kupującym do dupy jeśli trzeba. Ważne jest oddzielnie pracy od życia prywatnego więcej lepiej nie "kolegować" się z kolegami Z PRACY po pracy no chyba że się chce żeby wszyscy pracownicy wszystko o tobie wiedzieli. Ogólnie praca dla ludzi o mocnych nerwach, lubiących jak coś się dzieje i odpornych na głupotę ludzką

Plusy

Możliwość rozwoju poprzez pracę na różnych stanowiskach sklepowych

Minusy

Wieści bardzo szybko się rozchodzą

Miejsce pracy w którym panuję miła atmosfera

Praca w firmie nie przysporzy większych problemów, gdyż każda osoba zostaje odpowiednio przygotowana do wykonywania swoich obowiązków (bez doświadczenia w handlu. Nowe kasy, które mają wprowadzone kody plu. Wystarczą chęci i zapał do pracy). Szkolenia BHP są przestrzegane, więc można się czuć bezpiecznie...

Plusy

Darmowe posiłki: brak

Minusy

Praca na stałe: zależy od rodzaju umowy

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Kaufland. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,1 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu

Porównaj Kaufland z

• Kaufland
  • brak słów, żenada. dobrze, że tam już nie pracuje