Kaufland

Opinie dot. stanowiska Sprzedawca/kasjer (m/k) w firmie Kaufland

Sprzedawca/kasjer (m/k)54 opinie
Pracowałam tam miesiąc ale dobrze zostałam wynagrodzona
Fajni pracownicy, kadra zarządzająca na poziomie przedszkola, chociaż wiele mogli by się nauczyć od dzieciaczków. Kto nie plotkuje-nie jest przydupasem, a to ważna "funkcja" owej firmy. Kierowniczka kas stosuje mobing, kilkadzięsiąt kasjerek od otwarcia marketu(kilkanaście lat) się zwolniło, zastraszanie, pracownicy korzystają z pomocy psychologa, psychiatry... Masakra... Ubliżają na każdym kroku, klienci zauważają jak są traktowani pracownicy. Nie równe traktowanie, grafiki robione" za kare", miesiącami można chodzić tylko na popołudniu.Praca z klientami super, z przełożonymi-żenada.Nie można siedzieć przy kasie, przerwy są wydawane po 1,5 h od przyjścia do pracy, pracownicy są wyczerpani. Płaca jako tako, nie najgorzej, socjal jest, ale słaby.Ogólnie nie polecam, gdyby nie zarządzający praca byłaby super, ale cóż zwykłym robolem się nikt nie przejmuje, szkoda, fakty mówią same za siebie, w ciągu kilku m-cy odeszło z firmy w jednym markecie ok. 10 ludzi, o czymś to świadczy, a i dalsze odejścia się szykują. Tak samo jak robione są nam tzw "wózki testowe", tak samo powinny być kontrolowane kierownictwo, dyrektorstwo jak traktują pracownika, bo jesteśmy ludzmi, więc poprosze o traktowanie nas jak ludzi! Pozdrawiam pracowników Kauflandu jak i przełożych tej firmy, którzy nie zapomnieli "być człowiekiem". Miej serce i patrzaj w serce...
Plusy
Pomocni koledzy "po fachu"
Minusy
Ludzie zarządzający marketem
Nagminne łamanie praw pracowniczy przez kadrę zarządzającą.Mobbing, bardzo nierówne traktowanie pracowników, nieprzestrzeganie podstawowych zasad BHP, bardzo duża presja,ogromne wymagania nieadekwatne do płacy. Szczucie pracownika przeciw pracownikowi, ocenianie i komentowanie zwolnień lekarskich, grafiki układane "za karę", kadra zarządzająca bez podstawowej wiedzy o zarządzaniu zasobami ludzkimi . Przełożeni nie reagujący na sugestie pracowników dotyczących pracy i atmosfery w zakładzie a nawet próbują zastraszać. Zarówno w punkcie Kadra zarządzajaca jak i Kultura pracy moim zdaniem nie należy się żadna gwiazdka!
Plusy
Bycie pracownikiem ;)
Minusy
Nieodpowiednie proporcje między pracą a płacą, mobbing.
Kierowniczka krzyczy i popędza pracownikó żąda tysiàc prac na raz wrzuca nadgodziny 15 minut przed koncem pracy
Minusy
Ogólnie zajmuje się utrzymaniem czystości na hali sprzedaży oraz w obrębie marketu. Także wykładam towar i obsługuję na kasie.
Wysoka kultura osobista pracowników I kadry zażądzającej .Możliwośc awansu.Dobra organizacja I miła atmosfera między pracownikami.Polecam pracodawcę.
Plusy
PACZKI NA ŚWIĘTA, PREMIE DODATKOWE UBEZPIECZENIE
Minusy
ZBYT MAŁO PRACOWNIKÓW NA TAK DUŻY SKLEP
Firma w porzadku dobre zarobki i fajni pracownicy w kadrach .Za wcześnie musialam byc w pracy bo o 4 rano w wyniku tego musialam wstawac o 2 w nocy zeby dojechac na czas
Minusy
Daleki dojazd do pracy
Likwidacja stanowiska, zmiany na gorsze to znaczy nowy system Oliwier jednym słowem robisz na czas i na akord brak możliwości rozwoju
Plusy
Umowa o pracę
Minusy
Za długo otwarty w niedzielę
Witam ,. pracuje w firmie dosyć długo i mogę śmiało stwierdzić , nie jest to z pewnościa tylko moje zdanie, wszystko zalezy od osób jakimi się otaczamy , sama polityka wewnatrz firmy jest naprawdę bez zarzutu , mam świetna Panią dyrektor która dba o pracowników , w kazdym aspekcie , dyrektor regionalny tak jak wszyscy wykonuje swoje obowiązki , piszę o tym ponieważ wielu osobom bardzo niepodobają się ciągłe kontrole , sa czasami uciążliwe ale taka jest polityka dużych marketów , jak wiecie , mamy wszystko to , co powinien zapewnić pracodawca. Wszystkie osoby które uczyły się zaocznie , w tej chwili są na wyższych stanowiskach , tak jest właśnie w moim zakładzie pracy , zaznaczę że jestem szeregowym pracownikiem , nie chcę nikomu się podlizać ani nic z tych rzeczy , od tego jestem daleka , firma stawia pracownikom duże wymagania , ale jeśli naprawdę chce się pracować to nie stanowi żadnego problemu .
Zawsze będę polecać pracę w kauflandzie , chociaż byłam nękana (mobbing) przez jedną z pań kierowniczek , wystarczyło jedno pismo żeby wszystko wróciło do normy , tutaj naprawde dbają o pracowników , bardzo dużo zależy od osób które z nami pracują , no ale na to nie mamy juz takiego wpływu , ja jestem zadowolona , naprawdę M
Plusy
Same plusy
Minusy
Minusów brak
za mało ludzi do pracy
braki w kadrze

duży stres odnośnie pracy
Minusy
Brak paczek dla dzieci itp.
Zdobyłam doświadczenie w pracy z ludźmi z klientem, pracownikami. Nauczyłam się wiele o podległym mi dziale (owoce/warzywa), jak obchodzić się z towarem jak go wyeksponować , jak przechowywać odpowiednie produkty.
Jako kierownik zdobyłam doświadczenie w zarządzaniu działem i sklepem.
Plusy
Umowan na czas nieokreślony
Minusy
zmiany w firmie
W handlu przepracowałam kupę lat. Lecz to co dzieje sie w tym sklepie zakrawa o sąd pracy. Dostajesz kasetkę z bilonem, nie masz możliwości sprawdzenia, czy tam napewno saldo kasjerskie to 800 zł. I jedziesz na niezliczonej kastce 8 godzin. Potem zabierają i same liczą. Kuźwa i masz...Brakuje Ci kasy. Jakim prawem, liczą tę kasetkę beze mnie. Ja za to odpowiadam, mam więc prawo uczestniczyć w liczeniu. W każdym sklepie tak jest. Jeśli Pani z kasy głównej ma ciągotki do pieniędzy. Zawsze będą braki. W tej firmie awansują pracownicy, którzy dyrektorowi robią kawę i za własne pieniądze kupują śniadanie. Zero kompetencji, tu liczą sie tylko symapatie. Osoby, które z innych sklepów zostały w cichy sposób zwolnione za mobbing, teraz są kierownikami. Pytam się się, jakim cudem. Tu kierownik przegania kierownika. Jeden lepszy od drugiego. Za Biedronki się wzięli, czas na Kauland. Warunki pracy oraz traktowanie pracownika pozostawiają wiele do życzenia.
Plusy
Żadnych
Minusy
Jak wyżej
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Brak rozwoju zawodowego, niemila atmosfera w pracy, szczucie jednych pracownikow na drugich. WIEKLKIE WYMAGANIA a zwykla pensja. Nie polecam
Plusy
Wyplata na czas
Minusy
Bardzo zla atmosfera, nieadekwatne zarobki do wymagan
Po 11 latach ciezkiej pracy i zaaangazowania degradacja z tymi samymi obowiazkami a o wiele nizsza pensja
Plusy
Pakiet medyczny
Minusy
Brak personelu
Jak co dzień przede wszystkim jest obsługa klienta oraz współpraca z pracownikami hali sprzedaży, aby była na najwyższym poziomie.
Plusy
atrakcyjny pakiet socjalny
Minusy
brak możliwości rozwju
Brak możliwości awansu I rozwoju w tej firmie
Brak poszanowania przez kadrę zarządzającą
Plusy
BONY ŚWIĄTECZNE
Minusy
NISKIE ZAROBKI
Daje możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Stałe zatrudnienie, dobre zarobki. Praca w miłej atmosferze
Plusy
możliwość awansu
Minusy
Nie najlepiej oceniam pracę w tej firmie. Najgorszy był brak równego traktowania, co prowadziło do zawiści między pracownikami, straszenie zwolnieniami, nie przestrzeganie podstawowych zasad BHP jak również szacunku do drugiego człowieka.
Plusy
wyłata zawsze na czas
Minusy
atmosfera, przełożeni, brak możliwości awansu
Slabe zarobki duze wymagania . Trzeba miec znajomosci zeby awansowac
Plusy
Minusy
Obuz pracy
Miła atmosfera mozna sie zawsze dogadać mili ludzie. Atmosfera bardzo fajna polecam
Plusy
Bony, paczki