Kaufland

Opinie pracowników firmy Kaufland

Znaleziono 123 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (704)

Atmosfera

Nerwowo, stresujące sytuacje, zwykły pracownik wie więcej o procesie niż przełożony.

Kaufland

Pracowałam w Kauflandzie 9 lat i za żadne skarby nie wróciła bym tam.Obóz pracy.Ciągła gonitwa,tysiące rzeczy do zrobienia na już,zmiany w grafiku z dnia na dzień pomimo tego,że grafik był ustalany na cały miesiąc. Mała obsada co przekładało się na ilość pracy dla jednej osoby. Jedna pensja a pracowało się za trzy osoby. Zero premii. Ciągłe wizytacje powodowały zamiatanie całego brudu i syfu pod "dywan" ,byle z wierzchu było super. Praca w ciągłym stresie. Nie polecam,chyba że chcecie się nabawić depresji i bólu kręgosłupa.

Plusy

jedynie socjal

Minusy

Brak premii, praca za darmo po godzinach, stres, znoszenie z uśmiechem chamskich klientów, presja czasu

Chorzów Kościuszki 9

Gdyby nie to ze obiecano mi po pół roku caly etat a niestety kolejna umowa na 3/4 to bym się nie zwolniła.Było mi tam dobrze.Dział kas/kasa głowna -bardzo fajna atmosfera rodzinna,reszta personelu spoko,wszyscy pomocni,kierownictwo też .Może będą przyjmować na etat to chętnie wrócę.

Plusy

Miła atmosfera, wyplata na czas, nie ma stojacych i nekajacych kierownikow

Minusy

Słaby socjal w porównaniu z innymi marketami, umowy tylko na 3/4 etatu mimo obietnic ze po pol roku będzie caly etat -niestety

Fun and hardworking place.

Kaufland is overall a good place if you match it with other shops. You can earn some money and relax your head, because the tasks you get are easy and repetetive.

Plusy

Flexible work hours, 35 minute break

Minusy

Even if you work as a baker, you still have to do other things if other people don't comd to work.

brak słów, żenada. dobrze, że tam już nie pracuje

po rozmowie kwalifikacyjnej byłam pełna pozytywnej energii i zapału do pracy w nowym miejscu. niestety po krótkim czasie ww energia i zapał zaczęły tracić na sile. układano grafik miesięczny, a zmiany w nim były wprowadzane codziennie także nie wiem po co w ogóle był robiony na cały miesiąc. plotki, dziwne spojrzenia pracowników którzy pracują tam od x lat sprawiają, że nowa osoba czuje się obco, niechciana w miejscu pracy. pracownicy, a w szczególności pracownice z długoletnim stażem próbują nowym osobom "pomóc". żadna to pomoc, skoro każda z obecnych długoletnich pracownic mówi co innego i nigdzie nie ma wspólnego punktu, żeby zrozumieć cokolwiek. wyścig szczurów między pracownicami.. każda na swój sposób próbuje być "naj". wszystkie niby tak się lubią, wspierają itp, a jedna drugą obgaduje za plecami. nowi pracownicy nie mają szans na rozwój, ponieważ panie dłużej pracujące potrafią posunąć się do naprawdę ohydnych i paskudnych zachowań (w tym mobbing i celowe wprowadzanie w błąd), tylko po to by zwolniono pracownika który jest dla owych kobiet po prostu 'niewygodny'. mimo krótkiej pracy w kauflandzie dostałam naprawdę niezłą szkołę życia. współpracownicy wszystkimi niepowodzeniami obarczają nowych, wyżywają się na nich i wylewają swoje frustracje myśląc, że ujdzie im to na sucho. sama przekonałam się w ciągu kilku miesięcy pracy, że kierownictwo bierze stronę osób które najnormalniej w świecie kłamią bez mrugnięcia okiem, a nie osoby której naprawdę zależało na pracy. pracownicy, a zwłaszcza część kobieca która ma za sobą duży bagaż doświadczeń potrafi manipulować, łżeć, -

Plusy

kończenie zmiany

Minusy

zarobki, atmosfera, wpółpracownicy, wywższanie się, mobbing, ciosy poniżej pasa i wiele wiele wiele inyych

. Wyzysk przez kierownikow . Caly czas kaza robic szybko i szybciej.

Nie polecam . Obiecują normalna pracę a w rzeczywistości praca na akord i wymyślone normy na godzine

Plusy

Zadnych plusow

Minusy

Niemiec za te zarobki nawet z luzka nie wstanie .

Dałam się zwieść, ale udało mi się zmienić pracę

Po rozmowie byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tej pracy. Dałam się głupio zwieść sztuczną i obłudną relacją pracownik - pracodawca w „przyjacielskiej” formie (zachęcanie pracowników do mówienia pracodawcy po imieniu, zainteresowanie życiem prywatnym pracownika itp), co okazało się jedynie nieprofesjonalne i powodowało ciągłe próby manipulacji pracownikami, a kiedy nic nie dawało się ugrać to płynne przechodzenie od perswazji do wymuszeń i gróźb ;(Wynagrodzenie zwyczajnie niskie (najniższa krajowa + 100 brutto) Absolutny brak szacunku do pracowników. Klient ma prawo nas zwyzywać przy świadkach, a nawet machać łapami, czy nas popychać! Dyrektor przybiegnie bardzo szybko…żeby przeprosić klienta a nas za coś takiego zrugać przy nim (jaki był mój szok za pierwszym razem). Za to okaże swoją sympatię rzucając żarciki i wesołe cześć mijając nas między alejkami.Nie traktują pracownika poważnie. Na wieść o wypowiedzeniu reagowanie śmiechem. Ciągłe próby wmawiania pracownikowi różnych bzdur zakładając, że pracownik to zwykły debil i pewnie się nie połapie…to chyba najbardziej przykre, kiedy pracodawca najpierw się przymila/uśmiecha a chwilę później pokazuje, że tak naprawdę ma swoich podwładnych za głupich idiotów.Jedynym jasnym punktem są inni współpracownicy. Dobre, wspierające i pomocne koleżanki i koledzy.Nikomu nie polecam pracy w tej zakłamanej firmie ;(

Plusy

Wspaniali współpracownicy, terminowe wyplaty

Minusy

Podłe zarobki, brak szacunku, kłamstwa, zamiatanie pod dywan

Dramat

Najbardziej istotne na początku, w porównaniu z tym ogromem obowiązków i presją zarobki nie są adekwatne. A teraz reszta:Na rozmowie kwalifikacyjnej ściemniacze, dopiero po czasie wyszło że przy L4 zabierają wszystkie dodatki a nie „tylko motywacyjny za obecność”. Co ról jest głośno o podwyżkach ale jakoś zarobki mam takie same jak w roku poprzednim mimo podwyższenia płacy minimalnej.Grafik często jest dawany w ostatni dzień przed nowym miesiącem, do jest niezgodne z regulaminem Kauflandu. Potrafi też być zmieniany z dnia na dzień bez wiedzy i zgody pracownika a później są przez to problemy.Pełno zadań do wykonania, trzeba biegać z jednego końca hali na drugi.Wydłużone godziny otwarcia marketu, kiedyś 7-22 teraz 6-23, sprawiają że trzeba już obsadzić 3 zmiany i jest problem z pracownikami, nie każdy kasjer może zostać do końca no i trzeba obsadzić 3 zmiany kierowników. Nierówne obowiązki wśród kierownictwa tzw Liderów, jeden zapierdziela a drugi nie wykonuje nawet 50% tych obowiązków.Kierownik dnia (ale oczywiście nie każdy bo inni mają wsparcie) musi się zajmować warzywami, przyjąć wieczorną dostawę, sprzątnąć magazyn, rampę i jeszcze popracować na swoim dziale (wykładając towar), posprzątać sklep z kartonów, przyjmować skargi i użerać się z klientami na informacji. Wszystko w jednym wielkim biegu bo jest na tej drugiej zmianie SAM.Za mało kasjerek, jest ciągła presja, kolejki długie, klienci są strasznie niemili, przychodzą się wyżyć i wykrzyczeć a my mamy się uśmiechać i udawać, że wszystko jest ok, nic się nie stało. Niekiedy nawet dochodziło do rękoczynów ze strony -

Plusy

Większość ludzi jest w porządku

Minusy

Ogromna presja, atmosfera

Nie polecam - dramat, brak szacunku, demotywująca atmosfera pracy.

Minusy

Brak szacunku do drugiego człowieka

nie ma

nie chce wypowiadac sie dziekuje i nie polecam trzymajcie sie z daleka

Plusy

Minusy

wszystko na minus

Dobre miejsce pracy

Brak dobrych relacji na lini kierownik -dyrektor.

Plusy

Praca zmianowa

Minusy

Atmosfera w pracy

Market jak market

Grunt to umiejętności gry w zespole i przyjacielskie nastawienie do wszystkich głównie innych pracowników. Ważne jest opanowanie i ugryzienie się w język tzn nie kłócić się z klientami bo oni lubią składać skardi, co za tym idzie trzeba być uprzejmym i wchodzić kupującym do dupy jeśli trzeba. Ważne jest oddzielnie pracy od życia prywatnego więcej lepiej nie "kolegować" się z kolegami Z PRACY po pracy no chyba że się chce żeby wszyscy pracownicy wszystko o tobie wiedzieli. Ogólnie praca dla ludzi o mocnych nerwach, lubiących jak coś się dzieje i odpornych na głupotę ludzką

Plusy

Możliwość rozwoju poprzez pracę na różnych stanowiskach sklepowych

Minusy

Wieści bardzo szybko się rozchodzą

Miejsce pracy w którym panuję miła atmosfera

Praca w firmie nie przysporzy większych problemów, gdyż każda osoba zostaje odpowiednio przygotowana do wykonywania swoich obowiązków (bez doświadczenia w handlu. Nowe kasy, które mają wprowadzone kody plu. Wystarczą chęci i zapał do pracy). Szkolenia BHP są przestrzegane, więc można się czuć bezpiecznie...

Plusy

Darmowe posiłki: brak

Minusy

Praca na stałe: zależy od rodzaju umowy

Wypowiedzenie z pracy

Jestem 57 letnim człowiekiem ,prawie 15 lat pracy , poświęcenia dla firmy ,przychodzenia na wolnym ,na urlopie by pomóc firmie i ludziom . Człowiek się starał pracował bez nagany ,upomnien i co nagle otrzymuje wypowiedzenie z pracy rzekome likwidacja stanowiska bez jakichkolwiek propozycji innego stanowiska. Potraktowano mnie jak cytryne wycisnieto i wyrzucono ooo.ostrzegam

Super

Bardzo mi się podobała taka praca. Jest ruchliwa ale dobra.

Dobra atmosfera, każdy sobie chętnie pomaga

Pracowałam tam miesiąc ale dobrze zostałam wynagrodzona

Szkoła przetrwania

Jeżeli przeżyjesz pracę w firmie Kaufland, poradzisz sobie wszędzie.

Brak szansy na awans

Pracowałam 4 lata w Kauflandzie najpierw na dziale słodycze i artykuły spożywcze a potem na nabiale. Praca na nabiale była świetna ale głównie ze względu na kierownika i pracowników tego działu. Zero szans na awans jakikolwiek. Ludzie pracują po 10 lat na stanowisku kierownika, teraz to się nazywa lider zespołu i nie awansują mimo że są świetni na swoich stanowiskach. Podczas kiedy przychodzi absolwent studiów niezwiązanych w ogóle z praca w handlu, który nie ma pojęcia o pracy w sklepie, nie wie z czym to się je, nigdy nie pracował w sklepie, czy nawet na tzw. serwisie. Takie osoby się szkolą na dyrektora przez rok i nagle nim zostają bez żadnego doświadczenia. To jak maja się czuć osoby z długoletnim stażem, które skończyły studia? Wynika z tego fakt, że ważniejsze są znajomości wśród odpowiednich ludzi aniżeli doświadczenie i lojalność pracowników.

Suwałki

Bardzo fajna praca, wszyscy uprzejmi mili, polecam bardzo

Dobra

Kultura na wysokim poziomie Praca w grupie Elastyczne godziny pracy

Plusy

Umowa na stałe

Minusy

Atmosfera

Praca jako roznosiciel gazet.

Roznoszę gazetki od wtorku do środy. Rano we środę o 8.00 mam odbiór gazetek, roznoszenie zajmuje ok 5 godzin.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Kaufland. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,1 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu