KFC

Opinie o firmie KFC, temat Równowaga praca/życie

2,9Płaca i benefity

Znaleziono 25 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (30 683)

Całkiem przyzwoite miejsce do pracy

W kfc pracuje już prawie rok, ogólnie moje zdanie o tej pracy jest raczej pozytywne. Do zalet należą przejrzyste zasady panujące w branży, szkolenia na poszczególnych stanowiskach, dostęp do systemu gdzie wszystko jest ładnie opisane (warunki zatrudnienia, standardy kfc, rozwój, itp). Wszystko tak naprawdę zależy od twojego zaangażowania i od ludzi, z którymi pracujesz. Jedni stwarzają lepszą atmosferę tak, że chce się pracować, z innymi natomiast trzeba się trochę pomęczyć - zwłaszcza z niektórymi kierownikami zmiany (ale w jakiej pracy nie ma tego problemu?) Pozostałe zalety to bardzo elastyczny grafik gdzie sam zaznaczysz dni, które chcesz miec wolne. Dodatkowe premie wpadają za dobre wyniki na kasie oraz za np. pomoc w innej restauracji. Duży plus to możliwość dosyć szybkiego rozwoju na wyższe stanowiska lecz niestety moim zdaniem nieadekwatnie płatne względem ilości obowiązków. Jest karta sportowa, są grupowe ubezpieczenia zdrowotne, sporadyczne konkursy gdzie można wygrać gotówkę, premie za poleconego pracownika. Ważną zaletą są także posiłki pracownicze, które kosztują ok. 5zl, czasami nawet za darmo, zależy od restauracji. Przejdźmy do minusów - amrest to typowa korporacja nastawiona na zysk, więc oszczędza się tam na wszystkim na czym się da. Sama stawka godzinowa to minimalna krajowa, na szczęście dochodzą też różne premie. Jeśli chodzi o ilość obowiązków to jest ich sporo, ale nie okłamujmy sie - każda praca w gastro jest stresogenna i wymaga pewnych umiejętności pracy pod presją, możliwie szybko i efektywnie. Nie każdy sobie tu poradzi bo nie każdy -

Plusy

Premie, posiłki, benefity, elastyczny grafik, łatwy rozwój, kontakt z młodymi ludźmi

Minusy

Przeciętne zarobki, dość ciężka praca, stres

Było źle, ale nie zawsze...

Pracowałem w KFC pół roku, mam wiele przemyśleń, zacznijmy od kadry, ludzie ogólnie okej, oprócz kierownika (który na samym początku pracy jest miły, a potem coraz gorszy, przy złożeniu wypowiedzenia chamski), zastępcy kierownika, na 4 zastępców tylko jeden miał jakby kija w ....., instruktorka to jest hit, kobieta, która podlizuje się kierownikowi jak się tylko da, wytka ci błędy (których nawet nie zrobiłeś), przy kierowniku dopytuje, czy już to zrobiłeś chodź jej już to wcześniej mówiłeś, a jak zwróciłeś jej uwagę, że coś jest źle, to pretensje. Dramat. Reszta pracowników jak najbardziej normalna i miło się z nimi współpracowało, a zmiany z nimi były miłe w porównaniu do instruktorki czy kierownika. Jedzenie podczas pracy, w cenach 3, 4, 5 i 6 złotych, powiem tak szkoda, że trzeba płacić, ale też nie jest źle. Przerwy, byłem na umowie zlecenie, na początku, pierwsze 15 minut przerwy mialem płatne a dodatkowe 5 minut bezpłatne, po miesiącu się to zmieniło i przerwy były już w całości bezpłatne. Goście, różnie to bywało, raz mili, raz chamy. Konkursy, czyli premie, za sprzedaż dodatków, to było spoko, ale premia o wartości 10 zł za upsell 200% to śmiech na sali. Zdziwieniem było też to, że kierownik nie zna podstawy angielskiego i zwykli pracownicy musieli rozmawiać za niego. Ogólnie mam takie wrażenie, że pracują tam ludzie (nie mówię tu o studentach) którym po prostu nie wyszło w życiu, a swoją frustrację przelewają na pracowników. Do obowiązków pracowników pracujących do zamknięcia było również sprzątanie.

Plusy

Karta zniżkowa, Konkursy, Tanie posiłki

Minusy

Nie miłe szefostwo, Obgadywanie, Pośpiech, Obciąża Psychikę, Niskie Zarobki, Bezpłatne przerwy przy umowie zlecenie

Miejsce pracy w którym panuje tragiczna atmosfera a zarząd ma to gdzieś.

W tej firmie jak najbardziej można się rozwijać, ale ten rozwój nic nikomu nie daje. Ludzie który rządzą tam mają problemy albo ze sobą albo nie poszło im w życiu tak jakby chcieli chyba. Praca jest męcząca i męczą tam ludzi bardzo. Nie polecam ani troche!!!!

na dłuższą metę nie polecam

Pracowałam niecałe pół roku. Praca strasznie wykańcza psychicznie - ciągły stres, w pośpiechu trzeba robić bo dużo zamówień. Oszczędzają na pracownikach, na produktach - ogółem na wszystkim na czym się da. Nie rozpisują na zmiany więcej osób z uwagi na oszczędności co skutkuje tym, że jedna osoba robi na np: dwóch stanowiskach (wiem z doświadczenia bo niestety byłam do tego zmuszona). Spotkałam się również z nepotyzmem co wiąże się z tym, że jako nowa osoba jesteś od razu na gorszej pozycji, bo rodzinka jest najważniejsza. Atmosfera w pracy nie jest najlepsza - owszem, są osoby które naprawdę są w porządku ale są też takie które będą w Twoją stronę się unosić i kurw....ać :) Menadżerzy często sobie siedzą w biurze i cała odpowiedzialność ciąży na zwykłym pracowniku. Wielce sie chwalą że awans, szansa na rozwój a prawda jest taka, że jeżeli masz odmienne zdanie niż reszta to o awansie możesz zapomnieć (bo nie liżesz d... kierownikowi) :) Jak ktoś potrzebuje dorobić na już, to jest okej ale na dłuższą metę człowiek się wykończy.

Plusy

bon ampetit, staff w pracy

Minusy

stres, niemili goście, praca w pośpiechu

Miejsce pełne stresu

KFC można określić mianem typowej korporacji. Mimo, że mówią wam, głównie, że liczą się ludzie, tak naprawdę znaczenie mają liczby, które pokazuje im system, i które nie mają jakiegokolwiek przełożenia, co tak naprawdę się dzieję w trakcie pracy. Pracowałam w tej firmie 2 lata, najpierw jako zwykły pracownik, następnie jako instruktor i w końcu jako menadżer. To co się tam działo przekraczało czasami wszelkie granice. Wielkim problemem KFC jest to, że sami tak naprawdę nie wiedzą czym tak naprawdę chcą być. Z jednej strony mówią ci, że na pierwszym miejscu stawiają gości, z drugiej walą ci takie standardy, że nie wiesz jak masz ich przestrzegać, będąc przy tym jednocześnie szybki i dokładny w realizacji zadań pierwszorzędnych, czyli tych dotyczących głównie obsługi klientów. Problematyczne są też audyty, gdzie przychodzi audytor i wytyka ci uchybienia, o których nawet nie wiedziałeś, że są uchybieniami, ponieważ firma, mimo iż inwestuje w aplikacje, gdzie niby znajdują się wszystkie potrzebne informacje, nie potrafi ich tam zamieszczać, przez co na wyżej wspomnianych audytach wychodzą niezłe smaczki, przez które restauracja potrafi oblać kontrolę. Panuje powszechna zasada " Jak jest audyt przestrzegaj standardów, jak nie ma, to nie musisz bo tylko cię spowalniają" co uważam jest prawdą. Wieczne ucinanie godzin pracownikom, bo podobno jest ich za dużo na zmianie, skutkuje często zaniedbaniem czystości. Pracowałam łącznie na 4 restauracjach KFC i każda miała ten sam problem - brud. Pracownikom nie chcę się sprzątać, a kierownicy nie sprawdzają im tego dokładnie, ale co się dziwić, -

Plusy

Karta zniżkowa

Minusy

Stres, praca w dużym ruchu, wymagania firmy, małe zarobki

Pracowałam 2 lata zaczynając jako kasjer, serwisant, potem instruktor. Ciężka praca w hałasie, w szybkim tempie, w dużym ruchu, silnie stresująca. W lato potworny gorąc na kuchni i serwisie. Praca za trzech, a zarobki śmieszne. Klienci potrafią być bezczelni, chamscy i wyżywać się na kasjerach. Duża rotacja pracowników, nowi ludzie przeszkoleni na odwal się, na szybko, przez co są zestresowani na zmianach. Kiedyś mieliśmy fajny zespół, wszyscy sobie pomagali. Wszyscy starzy, doświadczeni pracownicy się pozwalniali jak tylko znaleźli inną pracę. Ciągle brakowało pracowników, przez co moje 3/4 etatu zamieniło się w pełen etat bez żadnego pytania o zgodę. Ciągłe nie wywiązywanie się z obietnic. Brak premii za pracę w godzinach nocnych i ogólnie premii i ciągłe wymówki, że nie ma na nie pieniędzy. Nie ma kiedy pójść na urlop, bo nie ma komu pracować. Jak zaczynałam pracę na zmianie było nas o dwie osoby więcej, teraz po dwóch latach taką samą pracę wykonuje się o dwie osoby mniej. Nie szanują pracowników. Nie polecam. Praca wyniszczająca psychicznie, nie jest tego po prostu warta.

Dla studenta ok

Pracowałam ponad dwa lata, jako kasjer-sprzedawca, instruktor. Prawdą jest, że jedna osoba robi za trzy - lata jak szalona między stanowiskami a od menagera zależy czy zechce Ci pomóc. Coraz mniej zmian jest obstawionych więc kasjer sprząta, obsługuje, wydaje a później jeszcze myje bo nie ma na zmianie zlewu. U mnie kadra menagerska świetna, kierownik regionalny też w porządku. Na standardy nie ma co narzekać - trzeba się wykuć i tyle. To co najbardziej męczyło mnie w tej pracy to w dużej mierze roszczeniowi i nieprzyjemni ludzie uważający się za królów życia i panów świata po kupieniu bsmarta za 5.45 - traktują nas kasjerów jak totalne zera bądź patrzą jak na nieudaczników życiowych. Oczywiście kasjer nie może nic odpowiedzieć takowemu delikwentowi co jest słabe - szacunek powinien być obopólny. Grafik elastyczny, ja nigdy nie miałam problemu z wolnym choć niektórzy znajomi z pracy narzekali. Kontakt między kasjerami według mnie super, w naszej ekipie nie było fałszywości. Jeśli jest ogarnięta i fajna kadra menagerów a w szczególności kierownik restauracji można wyciągnąć zadowalające premie realizując postawione na dany miesiąc cele. Nie jadłam tam za dużo wiec o plusach tzw staffów się nie wypowiem ale były płatne. Przerwę mieliśmy zawsze.

Plusy

Świetna załoga, atmosfera między pracownikami i menagerami, zarobki dla studenta w porządku, elastyczny grafik

Minusy

Stres, nieprzyjemni i roszczeniowi klienci, jedna osoba pracuje za trzyt

Porażka

Pracuje 2 lata w Kfc, na dwóch stanowiskach. jedyną siłą tej restauracji są ludzie, cała reszta kuleje. Amrest jest typową korporacją nastawioną na zyski minimalizując straty co jest zrozumiałe. Niestety oszczędza również na swoim najważniejszym elemencie - na nas, pracownikach. Przez takie oszczędności ludzie tracą chęć wywiązywania się ze swoich obowiązków z dokładnością, robią wszystko byle jak bo przecież płacą od godziny i to jeszcze kiepsko. Efektem są niezadowoleni klienci, wszechobecny brud oraz psujące się maszyny. Fakt że muszę płacić za posiłek jest dla mnie zabawny, co z tego że dostaje za dużo mniejszą cenę skoro ja pracuję cały dzień, utarg z tego dnia to np. 20.000 a im szkoda na pracowników 30zł żeby nie chodzili głodni, lepiej wziąć 5zł (nie takie symboliczne bo wychodzą na tym na +). Premie w postaci "kropek" jest to iluzja która ma powodować nasz zachwyt podczas wpatrywania się w dużą ich ilość na tablicy podczas gdy tak naprawdę jest to mało i nieadekwatne do włożonej pracy (bo przecież to 5zł BRUTTO). Weekendy są opłacane tą samą stawką a na normalne premie nie ma co liczyć bo dawane są w wyjątkowo wyjątkowych sytuacjach takich jak zmiana w innej restauracji. Niejednokrotnie ratowałem restauracje, za co dostawałem jedną może dwie kropki. Czuję się bardzo niedoceniony. Niska ilość pracowników nie jest rzadka co przy pracy "za trzech" powoduje kolejne zwolnienia. O awanse nie jest trudno, ale stawka jest ta sama przy trzykrotnie większej ilości pracy, no i nie oszukujmy się, nie ma co się chwalić awansem w obrębie restauracji, a wyżej to już ciężko -

Horaires flexibles, salaires peu élevés

Le travail chez KFC est un bon choix pour gagner d'expérience pour les jeunes (ex étudiants), mais à cause des salaire peu élevés et des opportunités de développement faibles ce n'est pas un choix idéal à longue durée.

Praca kfc w Płocku

Nie polecam pracy w kfc!!!duzo stresu. Mimo ze jestem no powiedzmy nowym pracownikiem,to już mam depreche przez nich. Pracownicy są nieodpowiedzialni,obgadują za plecami. Ci ,,normalni" sami odeszli . Obgadują za plecami a potem udają wielce miłych i rzekomo to ma być ta ,,miła atmosfera " którą pracodawcy zapewniali. Do nikogo się nie mozna zwrócić o pomoc,gdyż każdy jakiś problem z tego robi. Na początku kariery każdy pracownik inaczej mi kazał robić różne rzeczy przez co już sam nie wiedziałem czy robie dobrze czy nie(tak było na szkoleniu a w czasie normalnej pracy nie wiedzialem czy dobrze robię). Kierownicy nie dotrzymali tego co było w umowie. Miałem iść na kasę a ostatnio mi powiedzieli że na kasie jednak nie będę. Dużo tu jest kłamstw i stresu i dlatego rezygnuję. W ogóle straszna harówka za tak małe pieniądze. Jest coraz mniej pracowników. Jeden pracownik już nie wytrzymał i zwolnił się z płaczem, gdyż miał dosyć traktowania jak rzecz. Nie polecam pracy ,szczególnie młodym osobom jeśli nie chcą nabawić się depresji w młodym wieku

Plusy

Tylko karta ze zniżkami

Minusy

Reszta(chamska atmosfera, obgadywanie przez pracowników, niedotrzymanie warunkowo umowy, stres, depresja, załamanie nerwowe, jedna osoba robi za trzech, jedna osoba sprząta praktycznie cały lokal)

Kfc zgorzelec

Brak awansów szczególnie osoby starsze nie mają takich możliwości pracując w kfc 1,5 roku ponad rok prosiłam o pracę rannera niestety niedoczekałamam się stronniczośćwiczenia na każdym kroku jednak osoba weekendy wolne druga musi pracować

Plusy

Minus niema darmowych posiłków

Minusy

Zarobki niskie w 1miesiacu zarobisz 1600 zl w drugim 1100

o dostawcach KFC

Najgorsza praca dostawcy na jaką mogłem trafić. Kierownictwo chamskie i wykorzystujące pracowników jak się tylko da.Klient płaci sporo pieniędzy żeby móc zjeść dobry posiłek a w zamian dostaje zimne jedzenie, które jest bardzo ubogie bo wszystkich składników jest dosłownie odrobina mimo że standardy mówią co innego. W ogłoszeniu na OLX oferują: -wynagrodzenie netto na rękę od 160 zł dziennie -rejon dostaw do ok. 4 km -tygodniowe wynagrodzenie -elastyczny grafik układany co tydzień -praca w młodym zespole -pracę w stabilnej firmie -posiłek pracowniczy Jedyne co się tu zgadza to tygodniowe wynagrodzenie Rejon dostaw z Alpejskiej to 12 km bo pod Sosnowiec za 12 zł. Godzinami stanie w korkach jadąc na Giszowiec. Młodych jest paru na dostawie reszta to emeryci lub przed i dostawcy np z Maxi Pizzy.Posiłek najtańszy pracowniczy za 4 zł (nie darmowy) Płacą za godzinę 12 zł lub za kurs 8 zł. W życiu jak nie pojeździ się 10 h dziennie to nie zarobi się podanej kwoty. A gdzie paliwo i obsługa auta.

Plusy

kiedy chcesz pracujesz

Minusy

chamstwo

Fun workplace

I've loved to work there because of a lots of great people who worked with me, I still go there to talk with my coworkers. The hardest part of my job were night shifts, because I was working only with one person and sometimes night shifts were overwhelming.

Żenada

Najgorsza praca na jaką mogłem trafić. Kierownictwo hamskie i i wykorzystujące młodych pracowników jak się tylko da. 3 osoby na stanowisku z czego 1 musiała robić wszystko podczas gdy 2 pozostałe robiły co chciały. Praca strasznie ciężka a wynagrodzenia tyle ile kot napłakał. Najgorsza jest oszczędność na produktach. Klient płaci sporo pieniędzy żeby móc zjeść dobry posilek a w zamian dostaje zimne jedzenie które jest bardzo ubogie bo wszystkich składników jest dosłownie odrobina mimo że standardy mówią co innego.

Plusy

nie można patrzeć na jedzenie po pracy przez co można schudnąć

Minusy

male zarobki, kierownictwo, wyszkolenie, jakosc jedzenia

Dobra atmosfera, elastyczne godziny pracy

Bardzo dobra atmosfera, ludzie młodzi, którzy wciąż się rozwijają i chcą robić coś więcej w życiu. Otwarta ścieżka rozwoju na wyższe stanowiska. Praca, w której można całkiem dobrze zarobić, jeśli robi się coś więcej, wymaga się od siebie.

Good place for students

Good place for students, good shift, nice people to work. Very busy but time flies. I was never bored there. Salary could be better... I didn't enjoy contact with managers, they were always stressed and it was hard to reach help from them. Customer service brings lot of fun, I recommend this job for hardworking, open and friendly people.

Plusy

Cheap lunch

Minusy

Salary

good salary structure.

KFC as an employer is one of the biggest fast food chains in the world. Due to the top management changes it has effected their core business during recent times. works hard towards staff training but sometimes its a little more then what is required. hard to keep work/life balance as this job is too demanding.

Bardzo przyjemna

Masowe przygotowywanie jedzenia. Atmosfera i szefowie w porządku. Gdyby nie nagłe zdarzenie losowe, nie odchodziłbym z tej pracy.

świetna atmosfera

Praca pod presją, ale z możliwością rozwoju, rewelacyjna atmosfera, bardzo dobry pakiet socjalny.

Co-operative, and Productive

I learned to be more cooperative, and have a keen eye on details while delivering customer service. The typical day of work was very busy and productive.

Plusy

Free launches, Flexible hours

Minusy

Long hours

nice to work

Production scheduling Defect tracking Multi-tasker Strong communication skills Exceptional problem solver

Plusy

free foof

Minusy

long hours

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w KFC. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,2 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu