Opinie o firmie KFC, temat Kadra zarządzająca

Zobacz wszystkie opinie (28 963)
Good place to work. Really good company. Satisfaction with work for KFC.
Plusy
Free food.
Minusy
Lazy manager.
Pracowałam niecałe pół roku. Praca strasznie wykańcza psychicznie - ciągły stres, w pośpiechu trzeba robić bo dużo zamówień. Oszczędzają na pracownikach, na produktach - ogółem na wszystkim na czym się da. Nie rozpisują na zmiany więcej osób z uwagi na oszczędności co skutkuje tym, że jedna osoba robi na np: dwóch stanowiskach (wiem z doświadczenia bo niestety byłam do tego zmuszona). Spotkałam się również z nepotyzmem co wiąże się z tym, że jako nowa osoba jesteś od razu na gorszej pozycji, bo rodzinka jest najważniejsza. Atmosfera w pracy nie jest najlepsza - owszem, są osoby które naprawdę są w porządku ale są też takie które będą w Twoją stronę się unosić i kurw....ać :) Menadżerzy często sobie siedzą w biurze i cała odpowiedzialność ciąży na zwykłym pracowniku. Wielce sie chwalą że awans, szansa na rozwój a prawda jest taka, że jeżeli masz odmienne zdanie niż reszta to o awansie możesz zapomnieć (bo nie liżesz d... kierownikowi) :) Jak ktoś potrzebuje dorobić na już, to jest okej ale na dłuższą metę człowiek się wykończy.
Plusy
bon ampetit, staff w pracy
Minusy
stres, niemili goście, praca w pośpiechu
KFC można określić mianem typowej korporacji. Mimo, że mówią wam, głównie, że liczą się ludzie, tak naprawdę znaczenie mają liczby, które pokazuje im system, i które nie mają jakiegokolwiek przełożenia, co tak naprawdę się dzieję w trakcie pracy. Pracowałam w tej firmie 2 lata, najpierw jako zwykły pracownik, następnie jako instruktor i w końcu jako menadżer. To co się tam działo przekraczało czasami wszelkie granice. Wielkim problemem KFC jest to, że sami tak naprawdę nie wiedzą czym tak naprawdę chcą być. Z jednej strony mówią ci, że na pierwszym miejscu stawiają gości, z drugiej walą ci takie standardy, że nie wiesz jak masz ich przestrzegać, będąc przy tym jednocześnie szybki i dokładny w realizacji zadań pierwszorzędnych, czyli tych dotyczących głównie obsługi klientów. Problematyczne są też audyty, gdzie przychodzi audytor i wytyka ci uchybienia, o których nawet nie wiedziałeś, że są uchybieniami, ponieważ firma, mimo iż inwestuje w aplikacje, gdzie niby znajdują się wszystkie potrzebne informacje, nie potrafi ich tam zamieszczać, przez co na wyżej wspomnianych audytach wychodzą niezłe smaczki, przez które restauracja potrafi oblać kontrolę. Panuje powszechna zasada " Jak jest audyt przestrzegaj standardów, jak nie ma, to nie musisz bo tylko cię spowalniają" co uważam jest prawdą. Wieczne ucinanie godzin pracownikom, bo podobno jest ich za dużo na zmianie, skutkuje często zaniedbaniem czystości. Pracowałam łącznie na 4 restauracjach KFC i każda miała ten sam problem - brud. Pracownikom nie chcę się sprzątać, a kierownicy nie sprawdzają im tego dokładnie, ale co się dziwić, - więcej...
Plusy
Karta zniżkowa
Minusy
Stres, praca w dużym ruchu, wymagania firmy, małe zarobki
Pracowałam 2 lata zaczynając jako kasjer, serwisant, potem instruktor. Ciężka praca w hałasie, w szybkim tempie, w dużym ruchu, silnie stresująca. W lato potworny gorąc na kuchni i serwisie. Praca za trzech, a zarobki śmieszne. Klienci potrafią być bezczelni, chamscy i wyżywać się na kasjerach. Duża rotacja pracowników, nowi ludzie przeszkoleni na odwal się, na szybko, przez co są zestresowani na zmianach. Kiedyś mieliśmy fajny zespół, wszyscy sobie pomagali. Wszyscy starzy, doświadczeni pracownicy się pozwalniali jak tylko znaleźli inną pracę. Ciągle brakowało pracowników, przez co moje 3/4 etatu zamieniło się w pełen etat bez żadnego pytania o zgodę. Ciągłe nie wywiązywanie się z obietnic. Brak premii za pracę w godzinach nocnych i ogólnie premii i ciągłe wymówki, że nie ma na nie pieniędzy. Nie ma kiedy pójść na urlop, bo nie ma komu pracować. Jak zaczynałam pracę na zmianie było nas o dwie osoby więcej, teraz po dwóch latach taką samą pracę wykonuje się o dwie osoby mniej. Nie szanują pracowników. Nie polecam. Praca wyniszczająca psychicznie, nie jest tego po prostu warta.
Najgorsza firma jaka moze byc.brak chetnych do pracy bo stawki są zenujace, awansowanie byle kogo masz rece to chodz.regionalna tnie ile moze premie i imprezy.jak jest zle to zabiera ale jak juz cos jest ok to zero pochwały czy premii. robi się za trzech bo niema komu a na koniec slyszysz ze niema premii.gora sie zajebicie bawi na instagramie pokazujac relacje a pracownicy nawet wyjscia na piwo nie mają a sorry raz w roku piknik z 3 piwami na łeb i pizza na rest 2szt. gdzie ci pracujacy do 1/2 w nocy nie maja juz po co jechac. Kierownictwo spoko bardzo z pozytywna energią. NIE POLECAM TAM PRACY
Plusy
MILE KIEROWNICTWO
Minusy
zarobki, chamstwo regionalnej, wykorzystywanie za 3, brak premii.
Pracowałam ponad dwa lata, jako kasjer-sprzedawca, instruktor. Prawdą jest, że jedna osoba robi za trzy - lata jak szalona między stanowiskami a od menagera zależy czy zechce Ci pomóc. Coraz mniej zmian jest obstawionych więc kasjer sprząta, obsługuje, wydaje a później jeszcze myje bo nie ma na zmianie zlewu. U mnie kadra menagerska świetna, kierownik regionalny też w porządku. Na standardy nie ma co narzekać - trzeba się wykuć i tyle. To co najbardziej męczyło mnie w tej pracy to w dużej mierze roszczeniowi i nieprzyjemni ludzie uważający się za królów życia i panów świata po kupieniu bsmarta za 5.45 - traktują nas kasjerów jak totalne zera bądź patrzą jak na nieudaczników życiowych. Oczywiście kasjer nie może nic odpowiedzieć takowemu delikwentowi co jest słabe - szacunek powinien być obopólny. Grafik elastyczny, ja nigdy nie miałam problemu z wolnym choć niektórzy znajomi z pracy narzekali. Kontakt między kasjerami według mnie super, w naszej ekipie nie było fałszywości. Jeśli jest ogarnięta i fajna kadra menagerów a w szczególności kierownik restauracji można wyciągnąć zadowalające premie realizując postawione na dany miesiąc cele. Nie jadłam tam za dużo wiec o plusach tzw staffów się nie wypowiem ale były płatne. Przerwę mieliśmy zawsze.
Plusy
Świetna załoga, atmosfera między pracownikami i menagerami, zarobki dla studenta w porządku, elastyczny grafik
Minusy
Stres, nieprzyjemni i roszczeniowi klienci, jedna osoba pracuje za trzyt
Pracuje 2 lata w Kfc, na dwóch stanowiskach. jedyną siłą tej restauracji są ludzie, cała reszta kuleje. Amrest jest typową korporacją nastawioną na zyski minimalizując straty co jest zrozumiałe. Niestety oszczędza również na swoim najważniejszym elemencie - na nas, pracownikach. Przez takie oszczędności ludzie tracą chęć wywiązywania się ze swoich obowiązków z dokładnością, robią wszystko byle jak bo przecież płacą od godziny i to jeszcze kiepsko. Efektem są niezadowoleni klienci, wszechobecny brud oraz psujące się maszyny. Fakt że muszę płacić za posiłek jest dla mnie zabawny, co z tego że dostaje za dużo mniejszą cenę skoro ja pracuję cały dzień, utarg z tego dnia to np. 20.000 a im szkoda na pracowników 30zł żeby nie chodzili głodni, lepiej wziąć 5zł (nie takie symboliczne bo wychodzą na tym na +). Premie w postaci "kropek" jest to iluzja która ma powodować nasz zachwyt podczas wpatrywania się w dużą ich ilość na tablicy podczas gdy tak naprawdę jest to mało i nieadekwatne do włożonej pracy (bo przecież to 5zł BRUTTO). Weekendy są opłacane tą samą stawką a na normalne premie nie ma co liczyć bo dawane są w wyjątkowo wyjątkowych sytuacjach takich jak zmiana w innej restauracji. Niejednokrotnie ratowałem restauracje, za co dostawałem jedną może dwie kropki. Czuję się bardzo niedoceniony. Niska ilość pracowników nie jest rzadka co przy pracy "za trzech" powoduje kolejne zwolnienia. O awanse nie jest trudno, ale stawka jest ta sama przy trzykrotnie większej ilości pracy, no i nie oszukujmy się, nie ma co się chwalić awansem w obrębie restauracji, a wyżej to już ciężko - więcej...
Nie polecam pracy w kfc!!!duzo stresu. Mimo ze jestem no powiedzmy nowym pracownikiem,to już mam depreche przez nich. Pracownicy są nieodpowiedzialni,obgadują za plecami. Ci ,,normalni" sami odeszli . Obgadują za plecami a potem udają wielce miłych i rzekomo to ma być ta ,,miła atmosfera " którą pracodawcy zapewniali. Do nikogo się nie mozna zwrócić o pomoc,gdyż każdy jakiś problem z tego robi. Na początku kariery każdy pracownik inaczej mi kazał robić różne rzeczy przez co już sam nie wiedziałem czy robie dobrze czy nie(tak było na szkoleniu a w czasie normalnej pracy nie wiedzialem czy dobrze robię). Kierownicy nie dotrzymali tego co było w umowie. Miałem iść na kasę a ostatnio mi powiedzieli że na kasie jednak nie będę. Dużo tu jest kłamstw i stresu i dlatego rezygnuję. W ogóle straszna harówka za tak małe pieniądze. Jest coraz mniej pracowników. Jeden pracownik już nie wytrzymał i zwolnił się z płaczem, gdyż miał dosyć traktowania jak rzecz. Nie polecam pracy ,szczególnie młodym osobom jeśli nie chcą nabawić się depresji w młodym wieku
Plusy
Tylko karta ze zniżkami
Minusy
Reszta(chamska atmosfera, obgadywanie przez pracowników, niedotrzymanie warunkowo umowy, stres, depresja, załamanie nerwowe, jedna osoba robi za trzech, jedna osoba sprząta praktycznie cały lokal)
Najgorsza praca dostawcy na jaką mogłem trafić. Kierownictwo chamskie i wykorzystujące pracowników jak się tylko da.Klient płaci sporo pieniędzy żeby móc zjeść dobry posiłek a w zamian dostaje zimne jedzenie, które jest bardzo ubogie bo wszystkich składników jest dosłownie odrobina mimo że standardy mówią co innego. W ogłoszeniu na OLX oferują: -wynagrodzenie netto na rękę od 160 zł dziennie -rejon dostaw do ok. 4 km -tygodniowe wynagrodzenie -elastyczny grafik układany co tydzień -praca w młodym zespole -pracę w stabilnej firmie -posiłek pracowniczy Jedyne co się tu zgadza to tygodniowe wynagrodzenie Rejon dostaw z Alpejskiej to 12 km bo pod Sosnowiec za 12 zł. Godzinami stanie w korkach jadąc na Giszowiec. Młodych jest paru na dostawie reszta to emeryci lub przed i dostawcy np z Maxi Pizzy.Posiłek najtańszy pracowniczy za 4 zł (nie darmowy) Płacą za godzinę 12 zł lub za kurs 8 zł. W życiu jak nie pojeździ się 10 h dziennie to nie zarobi się podanej kwoty. A gdzie paliwo i obsługa auta.
Plusy
kiedy chcesz pracujesz
Minusy
chamstwo
Najgorsza praca na jaką mogłem trafić. Kierownictwo hamskie i i wykorzystujące młodych pracowników jak się tylko da. 3 osoby na stanowisku z czego 1 musiała robić wszystko podczas gdy 2 pozostałe robiły co chciały. Praca strasznie ciężka a wynagrodzenia tyle ile kot napłakał. Najgorsza jest oszczędność na produktach. Klient płaci sporo pieniędzy żeby móc zjeść dobry posilek a w zamian dostaje zimne jedzenie które jest bardzo ubogie bo wszystkich składników jest dosłownie odrobina mimo że standardy mówią co innego.
Plusy
nie można patrzeć na jedzenie po pracy przez co można schudnąć
Minusy
male zarobki, kierownictwo, wyszkolenie, jakosc jedzenia
Pierwsza poważna praca po skończeniu technikum , było ok I dbano o pracowników kasy.
KFC as an employer is one of the biggest fast food chains in the world. Due to the top management changes it has effected their core business during recent times. works hard towards staff training but sometimes its a little more then what is required. hard to keep work/life balance as this job is too demanding.
I learned fry chicken,very friendly young people working for KFC.easy job,free meal,friendly management,the most enjoyable part of the job is fry chicken and making pizza.
Plusy
free meals
Minusy
good roster
I worked in difference days. I got a lot of training before and during supervisor position. I worked in this restaurant and this same time I was study. When i was worked there i open restaurant and close on my own. I manage group of about 10 and more people during one shift I was responsible for all restaurant during my shift ,i gave staff aims to do, gave them position to work: kitchen, service, lobby etc, send them for break,clear money, training new staff, . I was responsible for cleanliness, efficiency of appliances and machinery, taking care of costs and losses, making inventory software etc. I learned how to work under pressure and realize imposed target The hardest part of the job was? i think, work with , ,,difficult personalities'' I like doing many things at work, be very active and does was the most enjoyable part of the job .I liked be on management position. I like challenging because this help me to develop myself and learn new skills.
I met a lot of fantastic people during work at Warecka Pub. Great atmosphere of work and fatntastic management. There was a lot of variety in what I did each day, so my work was so multidirectional.
Plusy
fantastic atmosphere of work
Minusy
bad payment
Przygotowywanie kurczaków nie wymaga bycia inżynierem rakietowym, a i tak płacono 7 zł za godzinę + bardzo częste premie w czasach gdy można było płacić 5 zł za godzinę a nawet mniej na umowach śmieciowych. Można było do tego awansowac na instruktorów i jeszcze bardziej podwyższyć wynagrodzenie. Niestety kadra zarządzająca nie do końca kompetentna, jedna Pani kazała wewnętrzne boki maszyn z olejem środkami chemicznymi, co nie do końca jest dozwolone i bezpieczne dla żołądków, i ogólnie dużo krzyku mało wiedzy. Ale byli też managerowie którzy byli bardzo w porządku. Ludzie świetni, można było sobie rozmawiać na kuchni. Najtrudniejsza rzecz to wyrobienie sie ze smażeniem gdy sa spore kolejki, w godz. 16-18. A najprzyjemniejsza rzecz to posiłek pracowniczy - dowolny zestaw za 1 zł.
Plusy
Posiłek pracowniczy za 1 zły
Minusy
Dość nieprzyjemne kierownictwo
Możliwość rozwoju w firmie KFC jest bardzo łatwa. Praca była trudna, stresująca, ale współpracownicy byli sympatyczni przez co praca stawała się przyjemnością. Wielkim minusem była jedna z kierowniczek, która psuła całą atmosferę każdego dnia, kiedy tylko ona prowadziła zmianę. Najtrudniejsze było sprzątanie, które wiązało się z ciężką pracą (szorowaniem tłustych lad itp.). Najprzyjemniejszy był kontakt z ludźmi, którzy pracowali w KFC:)
Panowała dobra atmosfera pracy i wzajemny szacunek wśród współpracowników.
Miejsce przyjazne ludziom, system wspierania pracowników i motywowania ich do pracy.
Plusy
Posiłki za 2 zł.
Minusy
Niskie zarobki.
Zobacz więcej opinii o firmie KFC