KFC

Opinie o firmie KFC, temat Kultura pracy

Zobacz wszystkie opinie (29 271)
Good place to work. Really good company. Satisfaction with work for KFC.
Plusy
Free food.
Minusy
Lazy manager.
Pracowałam niecałe pół roku. Praca strasznie wykańcza psychicznie - ciągły stres, w pośpiechu trzeba robić bo dużo zamówień. Oszczędzają na pracownikach, na produktach - ogółem na wszystkim na czym się da. Nie rozpisują na zmiany więcej osób z uwagi na oszczędności co skutkuje tym, że jedna osoba robi na np: dwóch stanowiskach (wiem z doświadczenia bo niestety byłam do tego zmuszona). Spotkałam się również z nepotyzmem co wiąże się z tym, że jako nowa osoba jesteś od razu na gorszej pozycji, bo rodzinka jest najważniejsza. Atmosfera w pracy nie jest najlepsza - owszem, są osoby które naprawdę są w porządku ale są też takie które będą w Twoją stronę się unosić i kurw....ać :) Menadżerzy często sobie siedzą w biurze i cała odpowiedzialność ciąży na zwykłym pracowniku. Wielce sie chwalą że awans, szansa na rozwój a prawda jest taka, że jeżeli masz odmienne zdanie niż reszta to o awansie możesz zapomnieć (bo nie liżesz d... kierownikowi) :) Jak ktoś potrzebuje dorobić na już, to jest okej ale na dłuższą metę człowiek się wykończy.
Plusy
bon ampetit, staff w pracy
Minusy
stres, niemili goście, praca w pośpiechu
KFC można określić mianem typowej korporacji. Mimo, że mówią wam, głównie, że liczą się ludzie, tak naprawdę znaczenie mają liczby, które pokazuje im system, i które nie mają jakiegokolwiek przełożenia, co tak naprawdę się dzieję w trakcie pracy. Pracowałam w tej firmie 2 lata, najpierw jako zwykły pracownik, następnie jako instruktor i w końcu jako menadżer. To co się tam działo przekraczało czasami wszelkie granice. Wielkim problemem KFC jest to, że sami tak naprawdę nie wiedzą czym tak naprawdę chcą być. Z jednej strony mówią ci, że na pierwszym miejscu stawiają gości, z drugiej walą ci takie standardy, że nie wiesz jak masz ich przestrzegać, będąc przy tym jednocześnie szybki i dokładny w realizacji zadań pierwszorzędnych, czyli tych dotyczących głównie obsługi klientów. Problematyczne są też audyty, gdzie przychodzi audytor i wytyka ci uchybienia, o których nawet nie wiedziałeś, że są uchybieniami, ponieważ firma, mimo iż inwestuje w aplikacje, gdzie niby znajdują się wszystkie potrzebne informacje, nie potrafi ich tam zamieszczać, przez co na wyżej wspomnianych audytach wychodzą niezłe smaczki, przez które restauracja potrafi oblać kontrolę. Panuje powszechna zasada " Jak jest audyt przestrzegaj standardów, jak nie ma, to nie musisz bo tylko cię spowalniają" co uważam jest prawdą. Wieczne ucinanie godzin pracownikom, bo podobno jest ich za dużo na zmianie, skutkuje często zaniedbaniem czystości. Pracowałam łącznie na 4 restauracjach KFC i każda miała ten sam problem - brud. Pracownikom nie chcę się sprzątać, a kierownicy nie sprawdzają im tego dokładnie, ale co się dziwić, - więcej...
Plusy
Karta zniżkowa
Minusy
Stres, praca w dużym ruchu, wymagania firmy, małe zarobki
Pracowałam 2 lata zaczynając jako kasjer, serwisant, potem instruktor. Ciężka praca w hałasie, w szybkim tempie, w dużym ruchu, silnie stresująca. W lato potworny gorąc na kuchni i serwisie. Praca za trzech, a zarobki śmieszne. Klienci potrafią być bezczelni, chamscy i wyżywać się na kasjerach. Duża rotacja pracowników, nowi ludzie przeszkoleni na odwal się, na szybko, przez co są zestresowani na zmianach. Kiedyś mieliśmy fajny zespół, wszyscy sobie pomagali. Wszyscy starzy, doświadczeni pracownicy się pozwalniali jak tylko znaleźli inną pracę. Ciągle brakowało pracowników, przez co moje 3/4 etatu zamieniło się w pełen etat bez żadnego pytania o zgodę. Ciągłe nie wywiązywanie się z obietnic. Brak premii za pracę w godzinach nocnych i ogólnie premii i ciągłe wymówki, że nie ma na nie pieniędzy. Nie ma kiedy pójść na urlop, bo nie ma komu pracować. Jak zaczynałam pracę na zmianie było nas o dwie osoby więcej, teraz po dwóch latach taką samą pracę wykonuje się o dwie osoby mniej. Nie szanują pracowników. Nie polecam. Praca wyniszczająca psychicznie, nie jest tego po prostu warta.
Bardzo dobrze. Mi się tam pracowało ludzie byli w porządku
Najgorsza firma jaka moze byc.brak chetnych do pracy bo stawki są zenujace, awansowanie byle kogo masz rece to chodz.regionalna tnie ile moze premie i imprezy.jak jest zle to zabiera ale jak juz cos jest ok to zero pochwały czy premii. robi się za trzech bo niema komu a na koniec slyszysz ze niema premii.gora sie zajebicie bawi na instagramie pokazujac relacje a pracownicy nawet wyjscia na piwo nie mają a sorry raz w roku piknik z 3 piwami na łeb i pizza na rest 2szt. gdzie ci pracujacy do 1/2 w nocy nie maja juz po co jechac. Kierownictwo spoko bardzo z pozytywna energią. NIE POLECAM TAM PRACY
Plusy
MILE KIEROWNICTWO
Minusy
zarobki, chamstwo regionalnej, wykorzystywanie za 3, brak premii.
Pracowałam ponad dwa lata, jako kasjer-sprzedawca, instruktor. Prawdą jest, że jedna osoba robi za trzy - lata jak szalona między stanowiskami a od menagera zależy czy zechce Ci pomóc. Coraz mniej zmian jest obstawionych więc kasjer sprząta, obsługuje, wydaje a później jeszcze myje bo nie ma na zmianie zlewu. U mnie kadra menagerska świetna, kierownik regionalny też w porządku. Na standardy nie ma co narzekać - trzeba się wykuć i tyle. To co najbardziej męczyło mnie w tej pracy to w dużej mierze roszczeniowi i nieprzyjemni ludzie uważający się za królów życia i panów świata po kupieniu bsmarta za 5.45 - traktują nas kasjerów jak totalne zera bądź patrzą jak na nieudaczników życiowych. Oczywiście kasjer nie może nic odpowiedzieć takowemu delikwentowi co jest słabe - szacunek powinien być obopólny. Grafik elastyczny, ja nigdy nie miałam problemu z wolnym choć niektórzy znajomi z pracy narzekali. Kontakt między kasjerami według mnie super, w naszej ekipie nie było fałszywości. Jeśli jest ogarnięta i fajna kadra menagerów a w szczególności kierownik restauracji można wyciągnąć zadowalające premie realizując postawione na dany miesiąc cele. Nie jadłam tam za dużo wiec o plusach tzw staffów się nie wypowiem ale były płatne. Przerwę mieliśmy zawsze.
Plusy
Świetna załoga, atmosfera między pracownikami i menagerami, zarobki dla studenta w porządku, elastyczny grafik
Minusy
Stres, nieprzyjemni i roszczeniowi klienci, jedna osoba pracuje za trzyt
Le travail chez KFC est un bon choix pour gagner d'expérience pour les jeunes (ex étudiants), mais à cause des salaire peu élevés et des opportunités de développement faibles ce n'est pas un choix idéal à longue durée.
Nie polecam pracy w kfc!!!duzo stresu. Mimo ze jestem no powiedzmy nowym pracownikiem,to już mam depreche przez nich. Pracownicy są nieodpowiedzialni,obgadują za plecami. Ci ,,normalni" sami odeszli . Obgadują za plecami a potem udają wielce miłych i rzekomo to ma być ta ,,miła atmosfera " którą pracodawcy zapewniali. Do nikogo się nie mozna zwrócić o pomoc,gdyż każdy jakiś problem z tego robi. Na początku kariery każdy pracownik inaczej mi kazał robić różne rzeczy przez co już sam nie wiedziałem czy robie dobrze czy nie(tak było na szkoleniu a w czasie normalnej pracy nie wiedzialem czy dobrze robię). Kierownicy nie dotrzymali tego co było w umowie. Miałem iść na kasę a ostatnio mi powiedzieli że na kasie jednak nie będę. Dużo tu jest kłamstw i stresu i dlatego rezygnuję. W ogóle straszna harówka za tak małe pieniądze. Jest coraz mniej pracowników. Jeden pracownik już nie wytrzymał i zwolnił się z płaczem, gdyż miał dosyć traktowania jak rzecz. Nie polecam pracy ,szczególnie młodym osobom jeśli nie chcą nabawić się depresji w młodym wieku
Plusy
Tylko karta ze zniżkami
Minusy
Reszta(chamska atmosfera, obgadywanie przez pracowników, niedotrzymanie warunkowo umowy, stres, depresja, załamanie nerwowe, jedna osoba robi za trzech, jedna osoba sprząta praktycznie cały lokal)
I've loved to work there because of a lots of great people who worked with me, I still go there to talk with my coworkers. The hardest part of my job were night shifts, because I was working only with one person and sometimes night shifts were overwhelming.
Bardzo dobra atmosfera, ludzie młodzi, którzy wciąż się rozwijają i chcą robić coś więcej w życiu. Otwarta ścieżka rozwoju na wyższe stanowiska. Praca, w której można całkiem dobrze zarobić, jeśli robi się coś więcej, wymaga się od siebie.
Masowe przygotowywanie jedzenia. Atmosfera i szefowie w porządku. Gdyby nie nagłe zdarzenie losowe, nie odchodziłbym z tej pracy.
Praca pod presją, ale z możliwością rozwoju, rewelacyjna atmosfera, bardzo dobry pakiet socjalny.
I met a lot of fantastic people during work at Warecka Pub. Great atmosphere of work and fatntastic management. There was a lot of variety in what I did each day, so my work was so multidirectional.
Plusy
fantastic atmosphere of work
Minusy
bad payment
Everything was just perfect food people and freedom as a delivery driver there is no hardest only enjoyable part of the job
Plusy
staff food and 25% discount
Minusy
nothing
Even though salary is not enough for me but it is good place to work. All staff are friendly and helpful and fun to work. But it's a very hard work and you have to be very patience.
Plusy
Free lunches
Minusy
Bad salary
Przygotowywanie kurczaków nie wymaga bycia inżynierem rakietowym, a i tak płacono 7 zł za godzinę + bardzo częste premie w czasach gdy można było płacić 5 zł za godzinę a nawet mniej na umowach śmieciowych. Można było do tego awansowac na instruktorów i jeszcze bardziej podwyższyć wynagrodzenie. Niestety kadra zarządzająca nie do końca kompetentna, jedna Pani kazała wewnętrzne boki maszyn z olejem środkami chemicznymi, co nie do końca jest dozwolone i bezpieczne dla żołądków, i ogólnie dużo krzyku mało wiedzy. Ale byli też managerowie którzy byli bardzo w porządku. Ludzie świetni, można było sobie rozmawiać na kuchni. Najtrudniejsza rzecz to wyrobienie sie ze smażeniem gdy sa spore kolejki, w godz. 16-18. A najprzyjemniejsza rzecz to posiłek pracowniczy - dowolny zestaw za 1 zł.
Plusy
Posiłek pracowniczy za 1 zły
Minusy
Dość nieprzyjemne kierownictwo
Typical day at wor was a customer service, I have learned working in a busy enviroment.
Możliwość rozwoju w firmie KFC jest bardzo łatwa. Praca była trudna, stresująca, ale współpracownicy byli sympatyczni przez co praca stawała się przyjemnością. Wielkim minusem była jedna z kierowniczek, która psuła całą atmosferę każdego dnia, kiedy tylko ona prowadziła zmianę. Najtrudniejsze było sprzątanie, które wiązało się z ciężką pracą (szorowaniem tłustych lad itp.). Najprzyjemniejszy był kontakt z ludźmi, którzy pracowali w KFC:)
praca fizyczna, mało opłacalna, miła atmosfera w pracy, mało rozwojowa
Plusy
posiłek, kontakt z ludzmi
Minusy
Panowała dobra atmosfera pracy i wzajemny szacunek wśród współpracowników.