KFC
Zobacz wszystkie opinie o firmie KFC

KFC

Opinia pracownika firmy KFC

Zdecydowanie nie polecam !!

Praca bardzo ciężka. Mimo,że nie była moją pierwszą pracą, jednak ciężko się przyzwyczaić do takiej "orki". Pensja -żenada,na przetrwanie.Nawet poniżej minimum.Czarują cię,że będzie większa. Brak premii, dodatków. Szkoda,że kadra kierownicza daje się wkręcić w oszukiwanie nowych - nowo przyjętych pracowników.

Plusy

nie zauważyłem

Minusy

najniższe zarobki w kraju, praca za 3 osoby, brak premi, dodatków

3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu

Całkiem przyzwoite miejsce do pracy

W kfc pracuje już prawie rok, ogólnie moje zdanie o tej pracy jest raczej pozytywne. Do zalet należą przejrzyste zasady panujące w branży, szkolenia na poszczególnych stanowiskach, dostęp do systemu gdzie wszystko jest ładnie opisane (warunki zatrudnienia, standardy kfc, rozwój, itp).Wszystko tak naprawdę zależy od twojego zaangażowania i od ludzi, z którymi pracujesz. Jedni stwarzają lepszą atmosferę tak, że chce się pracować, z innymi natomiast trzeba się trochę pomęczyć - zwłaszcza z niektórymi kierownikami zmiany (ale w jakiej pracy nie ma tego problemu?) Pozostałe zalety to bardzo elastyczny grafik gdzie sam zaznaczysz dni, które chcesz miec wolne. Dodatkowe premie wpadają za dobre wyniki na kasie oraz za np. pomoc w innej restauracji. Duży plus to możliwość dosyć szybkiego rozwoju na wyższe stanowiska lecz niestety moim zdaniem nieadekwatnie płatne względem ilości obowiązków. Jest karta sportowa, są grupowe ubezpieczenia zdrowotne, sporadyczne konkursy gdzie można wygrać gotówkę, premie za poleconego pracownika. Ważną zaletą są także posiłki pracownicze, które kosztują ok. 5zl, czasami nawet za darmo, zależy od restauracji. Przejdźmy do minusów - amrest to typowa korporacja nastawiona na zysk, więc oszczędza się tam na wszystkim na czym się da. Sama stawka godzinowa to minimalna krajowa, na szczęście dochodzą też różne premie. Jeśli chodzi o ilość obowiązków to jest ich sporo, ale nie okłamujmy sie - każda praca w gastro jest stresogenna i wymaga pewnych umiejętności pracy pod presją, możliwie szybko i efektywnie. Nie każdy sobie tu poradzi bo nie każdy -

Plusy

Premie, posiłki, benefity, elastyczny grafik, łatwy rozwój, kontakt z młodymi ludźmi

Minusy

Przeciętne zarobki, dość ciężka praca, stres

Bardzo słabe miejsce pracy

Nie polecam. Dużo obowiązków które teoretycznie nie należą do stanowiska na którym się ma zmianę. Kierownicy niemili. Stawka najniższa. Masz robić swoją pracę i jeszcze za innych. Za dużo obowiązków za mało osób.

Plusy

Minusy

Niska pensja, wiele obowiązków, niemili menagerowie, dużo wymogów, dress code

Było źle, ale nie zawsze...

Pracowałem w KFC pół roku, mam wiele przemyśleń, zacznijmy od kadry, ludzie ogólnie okej, oprócz kierownika (który na samym początku pracy jest miły, a potem coraz gorszy, przy złożeniu wypowiedzenia chamski), zastępcy kierownika, na 4 zastępców tylko jeden miał jakby kija w ....., instruktorka to jest hit, kobieta, która podlizuje się kierownikowi jak się tylko da, wytka ci błędy (których nawet nie zrobiłeś), przy kierowniku dopytuje, czy już to zrobiłeś chodź jej już to wcześniej mówiłeś, a jak zwróciłeś jej uwagę, że coś jest źle, to pretensje. Dramat. Reszta pracowników jak najbardziej normalna i miło się z nimi współpracowało, a zmiany z nimi były miłe w porównaniu do instruktorki czy kierownika. Jedzenie podczas pracy, w cenach 3, 4, 5 i 6 złotych, powiem tak szkoda, że trzeba płacić, ale też nie jest źle. Przerwy, byłem na umowie zlecenie, na początku, pierwsze 15 minut przerwy mialem płatne a dodatkowe 5 minut bezpłatne, po miesiącu się to zmieniło i przerwy były już w całości bezpłatne. Goście, różnie to bywało, raz mili, raz chamy. Konkursy, czyli premie, za sprzedaż dodatków, to było spoko, ale premia o wartości 10 zł za upsell 200% to śmiech na sali. Zdziwieniem było też to, że kierownik nie zna podstawy angielskiego i zwykli pracownicy musieli rozmawiać za niego. Ogólnie mam takie wrażenie, że pracują tam ludzie (nie mówię tu o studentach) którym po prostu nie wyszło w życiu, a swoją frustrację przelewają na pracowników. Do obowiązków pracowników pracujących do zamknięcia było również sprzątanie.

Plusy

Karta zniżkowa, Konkursy, Tanie posiłki

Minusy

Nie miłe szefostwo, Obgadywanie, Pośpiech, Obciąża Psychikę, Niskie Zarobki, Bezpłatne przerwy przy umowie zlecenie

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w KFC. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,2 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu
  • KFC
  • Zdecydowanie nie polecam !!