KFC
Zobacz wszystkie opinie o firmie KFC

KFC

Opinia pracownika firmy KFC

Porażka

Pracuje 2 lata w Kfc, na dwóch stanowiskach. jedyną siłą tej restauracji są ludzie, cała reszta kuleje. Amrest jest typową korporacją nastawioną na zyski minimalizując straty co jest zrozumiałe. Niestety oszczędza również na swoim najważniejszym elemencie - na nas, pracownikach. Przez takie oszczędności ludzie tracą chęć wywiązywania się ze swoich obowiązków z dokładnością, robią wszystko byle jak bo przecież płacą od godziny i to jeszcze kiepsko. Efektem są niezadowoleni klienci, wszechobecny brud oraz psujące się maszyny. Fakt że muszę płacić za posiłek jest dla mnie zabawny, co z tego że dostaje za dużo mniejszą cenę skoro ja pracuję cały dzień, utarg z tego dnia to np. 20.000 a im szkoda na pracowników 30zł żeby nie chodzili głodni, lepiej wziąć 5zł (nie takie symboliczne bo wychodzą na tym na +). Premie w postaci "kropek" jest to iluzja która ma powodować nasz zachwyt podczas wpatrywania się w dużą ich ilość na tablicy podczas gdy tak naprawdę jest to mało i nieadekwatne do włożonej pracy (bo przecież to 5zł BRUTTO). Weekendy są opłacane tą samą stawką a na normalne premie nie ma co liczyć bo dawane są w wyjątkowo wyjątkowych sytuacjach takich jak zmiana w innej restauracji. Niejednokrotnie ratowałem restauracje, za co dostawałem jedną może dwie kropki. Czuję się bardzo niedoceniony. Niska ilość pracowników nie jest rzadka co przy pracy "za trzech" powoduje kolejne zwolnienia. O awanse nie jest trudno, ale stawka jest ta sama przy trzykrotnie większej ilości pracy, no i nie oszukujmy się, nie ma co się chwalić awansem w obrębie restauracji, a wyżej to już ciężko -

Bardzo słabe miejsce pracy

Nie polecam. Dużo obowiązków które teoretycznie nie należą do stanowiska na którym się ma zmianę. Kierownicy niemili. Stawka najniższa. Masz robić swoją pracę i jeszcze za innych. Za dużo obowiązków za mało osób.

Plusy

Minusy

Niska pensja, wiele obowiązków, niemili menagerowie, dużo wymogów, dress code

Było źle, ale nie zawsze...

Pracowałem w KFC pół roku, mam wiele przemyśleń, zacznijmy od kadry, ludzie ogólnie okej, oprócz kierownika (który na samym początku pracy jest miły, a potem coraz gorszy, przy złożeniu wypowiedzenia chamski), zastępcy kierownika, na 4 zastępców tylko jeden miał jakby kija w ....., instruktorka to jest hit, kobieta, która podlizuje się kierownikowi jak się tylko da, wytka ci błędy (których nawet nie zrobiłeś), przy kierowniku dopytuje, czy już to zrobiłeś chodź jej już to wcześniej mówiłeś, a jak zwróciłeś jej uwagę, że coś jest źle, to pretensje. Dramat. Reszta pracowników jak najbardziej normalna i miło się z nimi współpracowało, a zmiany z nimi były miłe w porównaniu do instruktorki czy kierownika. Jedzenie podczas pracy, w cenach 3, 4, 5 i 6 złotych, powiem tak szkoda, że trzeba płacić, ale też nie jest źle. Przerwy, byłem na umowie zlecenie, na początku, pierwsze 15 minut przerwy mialem płatne a dodatkowe 5 minut bezpłatne, po miesiącu się to zmieniło i przerwy były już w całości bezpłatne. Goście, różnie to bywało, raz mili, raz chamy. Konkursy, czyli premie, za sprzedaż dodatków, to było spoko, ale premia o wartości 10 zł za upsell 200% to śmiech na sali. Zdziwieniem było też to, że kierownik nie zna podstawy angielskiego i zwykli pracownicy musieli rozmawiać za niego. Ogólnie mam takie wrażenie, że pracują tam ludzie (nie mówię tu o studentach) którym po prostu nie wyszło w życiu, a swoją frustrację przelewają na pracowników. Do obowiązków pracowników pracujących do zamknięcia było również sprzątanie.

Plusy

Karta zniżkowa, Konkursy, Tanie posiłki

Minusy

Nie miłe szefostwo, Obgadywanie, Pośpiech, Obciąża Psychikę, Niskie Zarobki, Bezpłatne przerwy przy umowie zlecenie

Miejsce pracy w którym panuje tragiczna atmosfera a zarząd ma to gdzieś.

W tej firmie jak najbardziej można się rozwijać, ale ten rozwój nic nikomu nie daje. Ludzie który rządzą tam mają problemy albo ze sobą albo nie poszło im w życiu tak jakby chcieli chyba. Praca jest męcząca i męczą tam ludzi bardzo. Nie polecam ani troche!!!!

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w KFC. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.5

• KFC