Opinia pracownika firmy KFC

Porażka

10 września 2019
Pracuje 2 lata w Kfc, na dwóch stanowiskach. jedyną siłą tej restauracji są ludzie, cała reszta kuleje. Amrest jest typową korporacją nastawioną na zyski minimalizując straty co jest zrozumiałe. Niestety oszczędza również na swoim najważniejszym elemencie - na nas, pracownikach. Przez takie oszczędności ludzie tracą chęć wywiązywania się ze swoich obowiązków z dokładnością, robią wszystko byle jak bo przecież płacą od godziny i to jeszcze kiepsko. Efektem są niezadowoleni klienci, wszechobecny brud oraz psujące się maszyny. Fakt że muszę płacić za posiłek jest dla mnie zabawny, co z tego że dostaje za dużo mniejszą cenę skoro ja pracuję cały dzień, utarg z tego dnia to np. 20.000 a im szkoda na pracowników 30zł żeby nie chodzili głodni, lepiej wziąć 5zł (nie takie symboliczne bo wychodzą na tym na +). Premie w postaci "kropek" jest to iluzja która ma powodować nasz zachwyt podczas wpatrywania się w dużą ich ilość na tablicy podczas gdy tak naprawdę jest to mało i nieadekwatne do włożonej pracy (bo przecież to 5zł BRUTTO). Weekendy są opłacane tą samą stawką a na normalne premie nie ma co liczyć bo dawane są w wyjątkowo wyjątkowych sytuacjach takich jak zmiana w innej restauracji. Niejednokrotnie ratowałem restauracje, za co dostawałem jedną może dwie kropki. Czuję się bardzo niedoceniony. Niska ilość pracowników nie jest rzadka co przy pracy "za trzech" powoduje kolejne zwolnienia. O awanse nie jest trudno, ale stawka jest ta sama przy trzykrotnie większej ilości pracy, no i nie oszukujmy się, nie ma co się chwalić awansem w obrębie restauracji, a wyżej to już ciężko - więcej...
7 stycznia 2020
kasjer (były pracownik) - Radziejowice, mazowieckie
Bardzo dobrze. Mi się tam pracowało ludzie byli w porządku
27 września 2019
kasjer (obecny pracownik) - śląskie
Najgorsza firma jaka moze byc.brak chetnych do pracy bo stawki są zenujace, awansowanie byle kogo masz rece to chodz.regionalna tnie ile moze premie i imprezy.jak jest zle to zabiera ale jak juz cos jest ok to zero pochwały czy premii. robi się za trzech bo niema komu a na koniec slyszysz ze niema premii.gora sie zajebicie bawi na instagramie pokazujac relacje a pracownicy nawet wyjscia na piwo nie mają a sorry raz w roku piknik z 3 piwami na łeb i pizza na rest 2szt. gdzie ci pracujacy do 1/2 w nocy nie maja juz po co jechac. Kierownictwo spoko bardzo z pozytywna energią. NIE POLECAM TAM PRACY
Plusy
MILE KIEROWNICTWO
Minusy
zarobki, chamstwo regionalnej, wykorzystywanie za 3, brak premii.
13 września 2019
kasjer-sprzedawca (były pracownik) - Toruń, kujawsko-pomorskie
Pracowałam ponad dwa lata, jako kasjer-sprzedawca, instruktor. Prawdą jest, że jedna osoba robi za trzy - lata jak szalona między stanowiskami a od menagera zależy czy zechce Ci pomóc. Coraz mniej zmian jest obstawionych więc kasjer sprząta, obsługuje, wydaje a później jeszcze myje bo nie ma na zmianie zlewu. U mnie kadra menagerska świetna, kierownik regionalny też w porządku. Na standardy nie ma co narzekać - trzeba się wykuć i tyle. To co najbardziej męczyło mnie w tej pracy to w dużej mierze roszczeniowi i nieprzyjemni ludzie uważający się za królów życia i panów świata po kupieniu bsmarta za 5.45 - traktują nas kasjerów jak totalne zera bądź patrzą jak na nieudaczników życiowych. Oczywiście kasjer nie może nic odpowiedzieć takowemu delikwentowi co jest słabe - szacunek powinien być obopólny. Grafik elastyczny, ja nigdy nie miałam problemu z wolnym choć niektórzy znajomi z pracy narzekali. Kontakt między kasjerami według mnie super, w naszej ekipie nie było fałszywości. Jeśli jest ogarnięta i fajna kadra menagerów a w szczególności kierownik restauracji można wyciągnąć zadowalające premie realizując postawione na dany miesiąc cele. Nie jadłam tam za dużo wiec o plusach tzw staffów się nie wypowiem ale były płatne. Przerwę mieliśmy zawsze.
Plusy
Świetna załoga, atmosfera między pracownikami i menagerami, zarobki dla studenta w porządku, elastyczny grafik
Minusy
Stres, nieprzyjemni i roszczeniowi klienci, jedna osoba pracuje za trzyt