KFC
Zobacz wszystkie opinie o firmie KFC

KFC

Opinia pracownika firmy KFC

Miejsce pełne stresu

KFC można określić mianem typowej korporacji. Mimo, że mówią wam, głównie, że liczą się ludzie, tak naprawdę znaczenie mają liczby, które pokazuje im system, i które nie mają jakiegokolwiek przełożenia, co tak naprawdę się dzieję w trakcie pracy. Pracowałam w tej firmie 2 lata, najpierw jako zwykły pracownik, następnie jako instruktor i w końcu jako menadżer. To co się tam działo przekraczało czasami wszelkie granice. Wielkim problemem KFC jest to, że sami tak naprawdę nie wiedzą czym tak naprawdę chcą być. Z jednej strony mówią ci, że na pierwszym miejscu stawiają gości, z drugiej walą ci takie standardy, że nie wiesz jak masz ich przestrzegać, będąc przy tym jednocześnie szybki i dokładny w realizacji zadań pierwszorzędnych, czyli tych dotyczących głównie obsługi klientów. Problematyczne są też audyty, gdzie przychodzi audytor i wytyka ci uchybienia, o których nawet nie wiedziałeś, że są uchybieniami, ponieważ firma, mimo iż inwestuje w aplikacje, gdzie niby znajdują się wszystkie potrzebne informacje, nie potrafi ich tam zamieszczać, przez co na wyżej wspomnianych audytach wychodzą niezłe smaczki, przez które restauracja potrafi oblać kontrolę. Panuje powszechna zasada " Jak jest audyt przestrzegaj standardów, jak nie ma, to nie musisz bo tylko cię spowalniają" co uważam jest prawdą. Wieczne ucinanie godzin pracownikom, bo podobno jest ich za dużo na zmianie, skutkuje często zaniedbaniem czystości. Pracowałam łącznie na 4 restauracjach KFC i każda miała ten sam problem - brud. Pracownikom nie chcę się sprzątać, a kierownicy nie sprawdzają im tego dokładnie, ale co się dziwić, -

Plusy

Karta zniżkowa

Minusy

Stres, praca w dużym ruchu, wymagania firmy, małe zarobki

Zdecydowanie nie polecam !!

Praca bardzo ciężka. Mimo,że nie była moją pierwszą pracą, jednak ciężko się przyzwyczaić do takiej "orki". Pensja -żenada,na przetrwanie.Nawet poniżej minimum.Czarują cię,że będzie większa. Brak premii, dodatków. Szkoda,że kadra kierownicza daje się wkręcić w oszukiwanie nowych - nowo przyjętych pracowników.

Plusy

nie zauważyłem

Minusy

najniższe zarobki w kraju, praca za 3 osoby, brak premi, dodatków

Bardzo słabe miejsce pracy

Nie polecam. Dużo obowiązków które teoretycznie nie należą do stanowiska na którym się ma zmianę. Kierownicy niemili. Stawka najniższa. Masz robić swoją pracę i jeszcze za innych. Za dużo obowiązków za mało osób.

Plusy

Minusy

Niska pensja, wiele obowiązków, niemili menagerowie, dużo wymogów, dress code

Było źle, ale nie zawsze...

Pracowałem w KFC pół roku, mam wiele przemyśleń, zacznijmy od kadry, ludzie ogólnie okej, oprócz kierownika (który na samym początku pracy jest miły, a potem coraz gorszy, przy złożeniu wypowiedzenia chamski), zastępcy kierownika, na 4 zastępców tylko jeden miał jakby kija w ....., instruktorka to jest hit, kobieta, która podlizuje się kierownikowi jak się tylko da, wytka ci błędy (których nawet nie zrobiłeś), przy kierowniku dopytuje, czy już to zrobiłeś chodź jej już to wcześniej mówiłeś, a jak zwróciłeś jej uwagę, że coś jest źle, to pretensje. Dramat. Reszta pracowników jak najbardziej normalna i miło się z nimi współpracowało, a zmiany z nimi były miłe w porównaniu do instruktorki czy kierownika. Jedzenie podczas pracy, w cenach 3, 4, 5 i 6 złotych, powiem tak szkoda, że trzeba płacić, ale też nie jest źle. Przerwy, byłem na umowie zlecenie, na początku, pierwsze 15 minut przerwy mialem płatne a dodatkowe 5 minut bezpłatne, po miesiącu się to zmieniło i przerwy były już w całości bezpłatne. Goście, różnie to bywało, raz mili, raz chamy. Konkursy, czyli premie, za sprzedaż dodatków, to było spoko, ale premia o wartości 10 zł za upsell 200% to śmiech na sali. Zdziwieniem było też to, że kierownik nie zna podstawy angielskiego i zwykli pracownicy musieli rozmawiać za niego. Ogólnie mam takie wrażenie, że pracują tam ludzie (nie mówię tu o studentach) którym po prostu nie wyszło w życiu, a swoją frustrację przelewają na pracowników. Do obowiązków pracowników pracujących do zamknięcia było również sprzątanie.

Plusy

Karta zniżkowa, Konkursy, Tanie posiłki

Minusy

Nie miłe szefostwo, Obgadywanie, Pośpiech, Obciąża Psychikę, Niskie Zarobki, Bezpłatne przerwy przy umowie zlecenie

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w KFC. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.5

• KFC