H&M
Zobacz wszystkie opinie o firmie H&M

H&M

Opinia pracownika firmy H&M

Żal. pl

H&M absolutnie nie jest firma konkurencyjną. Zarobki, biorąc pod uwagę ogrom obowiązków, presji i odpowiedzialności, zupełnie nieadekwatne - na każdym stanowisku w strukturach sklepu. Zarobki i benefity wypadają zupełnie miernie na tle tego, co oferują inne sieciówki lub inne sklepy detaliczne (np. spożywcze typu Lidl). Firma po dowiedzeniu się o zwolnieniu, np. kierownika działu, nie ma do zaoferowania absolutnie nic, poza przejściem do większego sklepu - co w mniemaniu Area Managmentu jest prestiżem, a nie faktycznie większą harówą i presją. Premie, których oczywiście nie dostają doradcy sprzedaży, praktycznie nie możliwe do otrzymania, ze względu na powalony budżet ustalany przez niekompetentnych (nie znających faktycznych potrzeb godzinowych sklepów) Area Controllerów. Goła pensja mizerna, a jakichkolwiek dodatków za staż w firmie nie ma. Osoba, która jest świeżakiem dostaje tyle samo, co osoba z np. pięcioletnim doświadczeniem. Osoba na umowie zlecenie po przepracowaniu tylu godzin, ile jest na pełnym etacie, może dostać pensje taką samą lub wyższą niż Department Manager, nie mówiąc już o Kontrolerze Administracyjno-Kasowym czy Dekoratorze. Super miejsce, żeby rozwinąć umiejętności zarządzania, móc wpisać sobie wyższe stanowisko w CV, a następnie uciekać, gdzie pieprz rośnie. Można tu za to na szczęście poznać mnóstwo wspaniałych ludzi - to duży plus. Chociaż oczywiście zdarzają się straszne mendy, będące w firmie paręnaście lat - oczywiście nietykalne, bo Area HR woli zajmować się rekrutacją klubowiczów w aplikacji albo gadaniem korporacyjnych kocopołów, zamiast faktycznie -

Plusy

Zgrany zespół, możliwości rozwoju

3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
4,0 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu

Pracowałem w tej firmie kilka lat i już wiem, ze nigdy nie wrócę do pracy w sklepie odzieżowym. Dlaczego? Przede wszystkim Zero szacunku do pracowników, którzy wykonują prace za kilka osób. Poza tym Osoba, która nie należy do katedry kierowniczej może zapomnieć o jakichkolwiek podwyżkach czy profitach za przedłużenie umowy. Mimo, ze często robi rzeczy, które wykraczają poza jej obowiązki np. Szkolenie nowych pracowników. W zamian za to pracuje ponad swoje siły i może zadowolić się jedynie rabatami na ubrania. Wracając do kadry kierowniczej…ciągłe zachowania zakrawające o mobbing w tej firmie są na porządku dziennym i niestety ciągła zmiana kierowników tego nie zmienia. Dekoratorzy wcale nie są lepsi. Traktują wszystkich z wyższością. Wydaje im się, ze ich stanowisko czyni ich królami całego świata. To by było chyba na tyle…A nie! Dodam jeszcze, ze jak się zwolniłem po kilku latach to nawet nie otrzymałem żadnego pożegnania ani choćby symbolicznego prezentu

Plusy

Rabaty

Minusy

Niskie zarobki, atmosfera, grafik na ostatnia chwile.

Na początek praca może być, ale nie na stałe, i nie na dłuższą metę, brak możliwości rozwoju i awansu, nawet po 4 latach pracy.

Kierowniczka sklepu, nie docenia słalych pracowników, nie ma możliwości awansu w strukturach. Pracowalam 4 lata i czuję się bardzo nie doceniona, z tego względu odeszłam.

Plusy

Dobry socjal

Minusy

Niskie zarobki, brak możliwości pracy na pełen etat, rozbieżność godzinowa

Poznań

Praca w ruchu, niełatwa bo cały czas z klientem. Niestety zarobki strasznie niskie, ale atmosfera fajna. Od początku czuć wsparcie, niektórzy kierownicy przerost formy nad treścią. Ludzie z biura regionalnego bardzo pomocni, szczególnie HR I AM. Niestety pewnych kwestii nie mogą przeskoczyć, a szkoda. Firma powinna zrozumieć, że to ludzie w sklepach na nich zarabiają. Kierownicy mają problem z przyjmowaniem krytyki. Można się tutaj dużo nauczyć, poznać dużo ciekawych ludzi. Ogólnie jak chcesz, możesz awansować, rozwijać się, ale wszystko w twoich rękach.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,3 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu