Logo firmy - H&M
H&M

Opinie o firmie H&M, temat Płaca i benefity

3,5Płaca i benefity

Znaleziono 23 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (8532)

Misz-masz

Zaczęłam pracę w paź. 2020 roku, od początku mówiłam że interesuję mnie umowa o pracę. Po okresie próbnym (um. zlecenia) 3 miesięcznym, usłyszałam że muszę poczekać na umowę ponieważ co chwile jest lockdown i nie ma możliwości. Pomyślałam że to zrozumiałe, zostałam na kolejne 3 miesiące na zlecenie. Po tych 3 kolejnych msc. Usłyszałam to samo i tak co chwile. Niestety firma nie bierze pracownika na poważnie. Dodam tylko, że po ostatnim lockdownie zatrudniono 8 nowych zleceniobiorców usłyszałam że będziemy „konkurować” ze sobą o umowe o pracę. Gdyby jeszcze ta umowa o prace była tego warta. Naszą „nagrodą” jest pół etatu. Chciałam nadmienić że pracuje w dużym mieści i pensja z takiego etatu nie wystarcza mi na utrzymanie wynajmowanego mieszkania. Jak dla mnie totalny brak szacunku do pracownika. Pracuje tam od ponad roku i mam konkurować z osobami pracującymi 2tyg o umowe o prace. A wytycznym do podpisania umowy jest aplikacja hallo member kto uzbiera najwiecej % . Jestem osobą mało nachalną i jak ktoś nie posiada aplikacji to nie brnę dalej w tym temacie. Ale widzę że firma woli mieć bazę klientów niż zarobione pieniądze. Jednym końcowym zdaniem powiem tak: jeśli chcesz pracować na umowe o prace to zapomnij. Jako praca dodatkowa na wakacje czy dorabianie przy okazji studiów polecam. Ale nie na stale.

Plusy

Dodatkowa praca w okresie studiów/szkoły

Minusy

Niskie zarobki, brak szacunku do pracownika.

Najgorsze miejsce pracy

Brak organizacji pracy a przez to częste zmiany w grafiku bez uprzedzenia, brak szacunku do pracownika, nieprzyjemna atmosfera w pracy, nie wykonywanie właściwie obowiązków przez kierowników, brak szkoleń wprowadzających dla pracowników, podział pracowników tworzony przez kadrę kierowniczą.

Plusy

Minusy

Niskie zarobki, Brak organizacji pracy, niewłaściwy i nieodpowiedzialny stosunek kadry kierowniczej

Polecam magazyny w H&M w Poznań

Polecam prace w Firmie H&M, bardzo zorganizowane wszystko, i szanują pracownicow

Plusy

Darmowa kawka

Minusy

Nocne zmiany

Sklep H&M

Bardzo niestabilne zmiany. Po zatwierdzeniu grafiku miesięcznego zmienią go jeszcze 10 razy na bieżąco.

Minusy

Niskie zarobki, ciężka praca

Doradca sprzedaży, Kraków

Krótko mówiąc, zależy od miejsca pracy. Płaca to najniższa krajowa, co nowa umowa dostaje się 5% do wypłaty, czyli takie 100 zł. Ale okazuje się, że to norma sieciówek więc nie mam czego się czepiać. Pracowałem kilka lat, zacząłem od Galerii Krakowskiej. Mam nadzieje, że do tego czasu coś się tam zmieniło. Wytrzymałem tam parę miesięcy, po czym dostałem lekką traume. Musiałem parę miesięcy odpocząć od tej pracy. Wieczny zapierdol, nacisk, zwracanie uwagi za byle co, ekipa wtedy była tragiczna... Nie jestem zbyt wymagającą osobą, ale jeśli dekoratorzy ignorują cię, dlatego że zarabiają 200 złote więcej i "stroją manekiny oraz sklep" to chyba coś było nie tak. W windzie w ciągu dnia nawet na "hej"/"hejka" nie odpowiadali. A dodam, że nie było osoby której bym źle traktował... Początkowo nawet grafik był ignorowany częściowo, ale to akurat można było wywalczyć. Pracownicy raczej żadko miały ze sobą problemy, ale często było toksycznie (różne charaktery pojawiały się i nie mogły zbyt polubić). Przykładowo, często na zamknięciu trzeba było zostać dłużej niż napisane w planie, bo piętro niżej osoby się nie wyrobiły. Pół godziny sprzątania stawało się godziną, plus wyjście tyłem galerii. Dodaj dojazd do domu, ja często bywałem dopiero przed 24 w domu. Po zmianie lokalizacji, sytuacja była lepsza. W sklepie w Kapelance było o dziwo bardzo fajnie - panował taki klimat rodzinny, jak u babci na wsi. Można było się pośmiać, pogadać no i jak człowiek pracować. Nie było oczywiście opierdzielania się, ale w porównaniu do krakowskiej to niebo a ziemia. Trauma krakowskiej powodowała, -

Plusy

może być przyjemna, BARDZO elastyczny grafik (godziny pracy, jak i ilość godzin pracy w ciągu dnia)

Minusy

niskie zarobki, często toksyczny klimat, hierarchia nie do pokonania, ciągły zapierdziel

Opinia o pracy w H&M

Bardzo fajna praca, zarobki w miarę ok. A co do liderów to nie będę się wypowiadać.

Plusy

Weekendy wolne

Minusy

Nie przemyślana organizacja pracy przez liderów

Duzo uczy, ale nie jest rozwojowa

Pracowałam w H&M długo- 8 lat. Zaczynałam od najniższego stanowiska-SA na 1/4 etatu, praca dorywcza na studiach. Pomimo dużego zaangażowania i chęci do pracy z mojej strony cały etat dostałam dopiero po 2 latach. Mieliśmy wmawiane, że dostać pełny etat to awans. Stały za tym dodatkowe obowiązki, jak chociażby przejmowanie części obowiązków Kierownika Działu, oczywiście żadnych dodatkowych pieniędzy nikt nigdy za to nie dostał. Premie-raz w roku, świąteczna, około 250 zł. Plus to zniżki na ubrania, choć i te z czasem zostały ograniczone przy specjalnych rabatach. Pracownicy traktowani jak potencjalni złodzieje- wieczne kontrole szafek, toreb, k0ontrole paragonów, wykonanych zwrotów, a nawet rozmowy na piśmie za zbyt dużą-według firmy- ilość reklamacji. Po 4 latach awansowałam na Kontrolera administracyjno-biurowego. Miałam być odpowiedzialna za sprawy biurowe, dokumentacyjne, a tak naprawdę robiłam to co inni + zajmowałam się ogromną biurokracją w sklepie. Traktowanie regionalnych niepoważne- ciągłe zmiany planów, wieczne cięcie godzin pracowników, szykowanie odbiorów sezonu, gdzie przez kilka dni pracowało mnóstwo ludzi a przez resztę miesiąca musieliśmy ściąć godziny do minimum. Często zdarzało się, że na sklepie były 3 osoby- 2 kasjerów i jeden "latający". Ciągłe telefony, smsy od kierownika sklepu po pracy. Częste wzywanie do pracy w dzień wolny i granie na emocjach. Wynagrodzenie- na stanowisku Kontrolera miałam więcej od sprzedawcy o 300 zł brutto. I za te pieniądze o wiele większą odpowiedzialność i narażenie na stres. Premia od sprzedaży dla kierowników- nieosiągalna -

Plusy

zniżki pracownicze

Minusy

żenująco niskie zarobki, ogrom obowiązków, zachowanie kierowników regionalnych wobec pracowników sklepu

Praca jako kierownik działu (DM)

W firmie H&M pracowałem przez 5 lat. Zaczynałem od najniższego szczebla - pomagałem przy inwentaryzacji, później zostałem zatrudniony na umowę zlecenie, umowę o pracę, aż później awansowałem na stanowisko kierownika działu (DM). Moje spostrzeżenia dotyczące pracy w H&M to przede wszystkim żenujące zarobki - na każdym stanowisku, na prawdę. Niby H&M działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale jakoś nie widać tego na co dzień (nawet nie macie pojęcia ile papieru marnuje się codziennie w każdym sklepie). Co mogę więcej powiedzieć? Jako DM jesteś odpowiedzialny na dobrą sprawę za wszystko co dzieje się na sklepie. Możesz zapomnieć o porannych zmianach - zazwyczaj trafiają Ci się wtedy, gdy inny kierownik jest na L4 albo ma urlop. Kwestia ciągłych popołudniówek jest przerażająca. \ Układasz grafiki..co nie jest prostym zadaniem z racji tego, że w twoim sklepie 3/4 osób to uczniowie/studenci, bo nikt o zdrowych zmysłach nie przyszedłby do pracy za takie pieniądze. Ciągłe planowanie...tak, to właśnie praca DMa. I tak w kółko. Biuro regionalne jest niepoważne. Spędzasz pół dnia, aby "zrobić" plany na dany tydzień, miesiąc, kwartał..po czym dostajesz maila 3 godziny później, że jednak cały region musi zmienić te plany, ponieważ są zbyt ambitne, albo spodziewają się większego ruchu i co za tym idzie oczywiście musisz przeplanować cały miesiąc..Również zmiany pracownikom, co jest na prawdę irytujące. Ciągła presja czasu, brak przerw (bo nawet gdybyś chciał zejść, to nie masz jak - jesteś zawalony robotą). Co chwilę musisz wymyślać jakieś durne action-plany i świecić oczami -

Plusy

tolerancja

Minusy

niskie zarobki, praca pod presją czasu, duża odpowiedzialność, brak wsparcia, nierealne cele, mydlenie oczu awansem, użeranie się z biurem regionalnym

Praca

Praca w H&M to jedna z najgorszych jaką miałam. Byłam zatrudniona na wakacje na umowę zlecenie. Pracownika traktują jak śmiecia. Z 2 miesięcy, które miałam pracować, przepracowałam 2 tygodnie, bo okazało się, że nie ma godzin!

średnia

Pracownicy w porządku, brak możliwości rozwoju, płace minimalne nawet przy 2 letnim stażu pracy

Plusy

grafik

Minusy

zarobki

H&M - praca i kariera

Zobacz więcej ofert pracy

Miejsce pracy, w którym panuje dobra atmosfera.

Firma stawiająca na ludzi. W której każdy czuje się dobrze.

Plusy

Darmowe posiłki.

Minusy

Brak.

Bydgoszcz Focus

Kiedyś było znośnie, obecnie praca w tym miejscu ociera się o mobbing. Kierownik sklepu bez kompetencji, wysługuje się ludźmi obiecując im awans i traktujac ich ulgowo. Grafik zmieniany z dnia na dzień, brak informowania pracowników. Pupilki mogą godzinami stać i gadać, a "nowi" pracują za czterech. Pensje ciężko nazwać wynagrodzeniem, bo stawki mniejsze niż w McDonald's. Szczerze nie polecam

Plusy

Minusy

brak kompetencji kierownika sklepu, nierówne traktowanie, faworyzowanie, brak możliwości rozwoju, kiepska wypłata

Fatalna atmosfera pracy, fatalne zarobki

Prace w H&M zaczęłam w czerwcu tego roku. Jestem zdruzgotana tym jak można traktować pracowników.Przedmiotowe traktowanie, zwalnianie za wymyślone przyczyny. To jest właśnie kwintesencja pracy w tej firmie. Po 3 razy w tygodniu zmiany grafiku , przez, co brak możliwości zorganizowania sobie dni wolnych. Do jednych pracowników dzwonią poinformować, że nie mają przychodzić do pracy, a do drugich nie. Tych których nie lubią nie informują. No przecież przyjście rano do pracy i pójście zaraz do domu to pikuś a bilety za tak niską place same się opłacą. Serdecznie nie polecam pracy w tej firmie, chamstwo oraz wykorzystywanie jest tam na porządku dziennym. Robisz tam wszystko, traktują jak śmiecia,a na końcu zwalniają. Niech to będzie przestroga dla osób zastanawiających się nad pracą w tej firmie. Każdy z nas zasługuje na odrobinę szacunku.

Plusy

Brak plusów

Minusy

Niskie zarobki, wykorzystywanie, przedmiotowe traktowanie

Kiepska organizacja pracy brak sprzętu itp.

Brak rozwoju w firmie.praca w systemie 3 zmianowym . Pracujące weekendy . Kiepskie wynagrodzenie . Firma antyrodzinna.

Plusy

Zniżki pracownicze

Minusy

Niskie zarobki, praca 3 zmianowa

Bardzo niskie zarobki, wymagania jakby zarabialo sie miliony

Praca w h&m to praca dla ludzi którzy nie mają rodziny, mieszkają z rodzicami i generalnie wystarcza im minimalne wynagrodzenie na pół etatu bo o całym etacie można pomarzyć (a i tak kasa minimalna więc w sumie nie warto). Trzeba byc wiecznie dostapnym bo ciągle dzwonią albo piszą sms ("dasz rade przyjść na popo/rano?") nie można ze sobą rozmawiac, trzeba robić wszystko dokładnie a przedewszystkim... Szybko! Szybko! Szybko! Aktualnie już tam nie pracuje i dobrze bo jedyne co mnie tam trzymało to fajni ludzie ale z biegiem czasu atmosfera także się zmieniła i teraz jest strasznie. O kierowniku sklepu nie wspomnę ... Owszem jest znizka pracownicza ale tylko 25% co przy innych sieciowkach wypada kiepsko. Bardzo mało ludzi na zmianach przez co odbywało nam się od klientów ze kolejki do kas... No ale sorry, nie było kogo na tą kasę zawolac...

Plusy

Kiedys fajna atnosfera - aktualnie nie widze plusow

Minusy

Bardzo niskie zarobki, wymagania graniczace z wyzyskiem, ciagle nekanie o zmiany w grafiku i pretensje kiedy ktos sie nie zgodzi, malo ludzi na zmianach, ciage pretensje ze za wolno, za malo

Liczy się kasa!

Pracuje tu 3 lata, atmosfera fajna bo fajni ludzie, ale to jest firmą która oszczędza na pracownikach. Są takie dni kiedy mam tyle pracy że padam na twarz, przyzwyczaiłam się do tego że jest to praca na nogach. Pracę zaczęłam w momencie otwierania sklepu, na początku było fajnie bo było nas dużo. Ale kiedy zaczęło ograniczać ilość etatów, zaczął się koszmar. Nasz sklep zarabia niezłą kasę, nawet w kiepskie dni, a nas zaczęto traktować jak niewolników,. Najpierw wysyłają na przymusowy urlop a potem dzwonią bo nie ma komu zamykać sklepu. Wynagrodzenie śmiechu warte. Za utrzymanie odpowiedniej konwersji i sprzedaży kierownicy dostają bonusy, mało doradców sprzedaży o tym wie. Mówią że musisz się rozwijać budować działy po czym zwalniają tyle osób że jednocześnie robisz przymierzalnie kasę dostawę i budujesz kampanię na dziale. Jestem na etapie co ja jeszcze tu robię...

Plusy

Zniżka pracownicza, grafik pracy można dostosować do potrzeb

Minusy

Minimalne zarobki, brak motywacji, wielozadaniowość granicząca z wykorzystywaniem

Ludzie są bardzo pozytywni i mili

Każdy szybko się odnajdzie w młodym zespole . Każdy jest miłe widziany , kierownicy są bardzo zabawni nie czuć presji .

Plusy

Kawa

Minusy

Różne godziny pracy

Pozytywna

Praca ciekawa w nowoczesnej firmie. Firma zapewna pakiet finansowy I rozwojowy

Plusy

ZAROBKI

Minusy

DŁUGI CZAS DOJADU DO PRACY

Praca bardzo fajna

Praca bardzo dobra. atmosfera też w miarę dobra. Najgorsze były dojazdy do firmy

Plusy

darmowe picie posiłki

Minusy

Trzeba było pilnować swoich rzeczy, szafki dobrze zamykać dużo kradzieży

Jestem na NIE

Ogólnie nie polecam ! Praca do lekkich nie należy, a wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanych obowiązków. Zero poszanowania życia prywatnego - najlepiej być 24/h pod telefon i w gotowości aby po godzinie pojawić sie w pracy . Zwolnienie lekarskie = nie przedłużona umowa/wypowiedzenie . Po prostu h&m - haruj i milcz !!!

Plusy

Owoce, słodycze za wyrobienie planu sprzedażowego, rabat pracowniczy

Minusy

Małe zarobki, brak płatnych nadgodzin, nieelastyczny grafik

Wyzysk..

Generalnie atmosfera w pracy jest w porządku choć to zależy od zespołu..Poza tym dużo pracy i wymagań od sprzedawców za MARNE pieniądze, gdy po miesiącu ciężkiej pracy widzimy na koncie te 1000 zł to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać..a tyle się tam mówi, że sprzedawcy są tak ważni bo wykonują najcięższą robotę...zarobki w H&M to nieporozumienie- a nie jest to chyba 'biedna' sieciówka... Po prawie 3 latach postanowiłam się zwolnić gdyż nie mogłam doczekać się awansu, o którym słuchałam z rok czasu..mydlenie oczu nić więcej. To praca dobra dla studentów, którzy chcą dorobić, a po studiach odejść.

Plusy

atmosfera

Minusy

stanowczo za niskie zarobki

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,7

• H&M