H&M

Opinie o firmie H&M, temat Płaca i benefity

3,5Płaca i benefity

Znaleziono 33 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (9982)

Żal. pl

H&M absolutnie nie jest firma konkurencyjną. Zarobki, biorąc pod uwagę ogrom obowiązków, presji i odpowiedzialności, zupełnie nieadekwatne - na każdym stanowisku w strukturach sklepu. Zarobki i benefity wypadają zupełnie miernie na tle tego, co oferują inne sieciówki lub inne sklepy detaliczne (np. spożywcze typu Lidl). Firma po dowiedzeniu się o zwolnieniu, np. kierownika działu, nie ma do zaoferowania absolutnie nic, poza przejściem do większego sklepu - co w mniemaniu Area Managmentu jest prestiżem, a nie faktycznie większą harówą i presją. Premie, których oczywiście nie dostają doradcy sprzedaży, praktycznie nie możliwe do otrzymania, ze względu na powalony budżet ustalany przez niekompetentnych (nie znających faktycznych potrzeb godzinowych sklepów) Area Controllerów. Goła pensja mizerna, a jakichkolwiek dodatków za staż w firmie nie ma. Osoba, która jest świeżakiem dostaje tyle samo, co osoba z np. pięcioletnim doświadczeniem. Osoba na umowie zlecenie po przepracowaniu tylu godzin, ile jest na pełnym etacie, może dostać pensje taką samą lub wyższą niż Department Manager, nie mówiąc już o Kontrolerze Administracyjno-Kasowym czy Dekoratorze. Super miejsce, żeby rozwinąć umiejętności zarządzania, móc wpisać sobie wyższe stanowisko w CV, a następnie uciekać, gdzie pieprz rośnie. Można tu za to na szczęście poznać mnóstwo wspaniałych ludzi - to duży plus. Chociaż oczywiście zdarzają się straszne mendy, będące w firmie paręnaście lat - oczywiście nietykalne, bo Area HR woli zajmować się rekrutacją klubowiczów w aplikacji albo gadaniem korporacyjnych kocopołów, zamiast faktycznie -

Plusy

Zgrany zespół, możliwości rozwoju

Minusy

Pracowałem w tej firmie kilka lat i już wiem, ze nigdy nie wrócę do pracy w sklepie odzieżowym. Dlaczego? Przede wszystkim Zero szacunku do pracowników, którzy wykonują prace za kilka osób. Poza tym Osoba, która nie należy do katedry kierowniczej może zapomnieć o jakichkolwiek podwyżkach czy profitach za przedłużenie umowy. Mimo, ze często robi rzeczy, które wykraczają poza jej obowiązki np. Szkolenie nowych pracowników. W zamian za to pracuje ponad swoje siły i może zadowolić się jedynie rabatami na ubrania. Wracając do kadry kierowniczej…ciągłe zachowania zakrawające o mobbing w tej firmie są na porządku dziennym i niestety ciągła zmiana kierowników tego nie zmienia. Dekoratorzy wcale nie są lepsi. Traktują wszystkich z wyższością. Wydaje im się, ze ich stanowisko czyni ich królami całego świata. To by było chyba na tyle…A nie! Dodam jeszcze, ze jak się zwolniłem po kilku latach to nawet nie otrzymałem żadnego pożegnania ani choćby symbolicznego prezentu

Plusy

Rabaty

Minusy

Niskie zarobki, atmosfera, grafik na ostatnia chwile.

H&m

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Jedyną fajną opcją jest to, że w miarę możliwości grafik jest ustalany pod osoby uczące się. Mimo to co chwilę jest on zmieniany. Często robi się nadgodziny, które są odbierane w formie dnia wolnego. Praca nieadekwatna do zarobków. Robisz za 3 osoby, przy czym DM potrafi stać i z kimś rozmawiać, a Ty musisz robić za kilka osób jednocześnie słysząc, że robisz coś wolno. Kontrola na kamerach jak pracujesz. Mobbing to chyba nieodłączna cecha H&M. Osoba będąca DM nie nadaje się na to stanowisko. Nie potrafi współpracować z pozostałymi osobami, za bardzo chyba wczuwa się w stanowisko kierownicze. Wieczna gonitwa z klubem, support co 2h dotyczący tego jaki % udało się zdobyć. Urlopu nie możesz wykorzystać podczas wakacji, gdyż jest zarezerwowany elicie.

Mocno średnio

Niestabilne godziny pracy, zostawanie i robienie bezpłatnych nadgodzin to norma i nie mówię tutaj o 5-10 minutach, tylko nawet 45. Oprócz tego kierowniczki bardzo robią pod górkę, jedynie wymagając i mając pretensje, że obsługując klienta i jednocześnie przyjmując zwrot, nie ogarniasz przymierzalni. Zdecydowanie za mało osób na sklepie, a pracy jest jak za 5. Na dłuższą metę nie polecam

Plusy

Minusy

Niskie zarobki, mobbing, ciężka praca, stres

Wyzysk

Praca w tej firmie to jednym słowem wyzysk. Może nie ma dużo obowiązków na stanowisku doradcy sprzedaży, ale jest to ciężka praca fizyczna i przede wszystkim praca z klientami, którzy traktują nas pracowników jak służących. Zarobki najniższa krajowa. Żadnych premii od sprzedaży, na święta też nic nie dają. Lepiej stąd uciekać. Na prawdę te grosze nie są warte popsutego zdrowia ani nerwów.

Haruj&Milcz

Właśnie zakończyłem swoją 2-letnią przygodę z H&M i powiem szczerze: nigdy więcej pracy w sieciówce. Jest go ogromnie niewdzięczna praca, która w żaden sposób nie przekłada się na zarobki. Zacznę jednak od plusów pracy w H&M. Studiuję dziennie, dlatego też jedyną opcją było dla mnie 1/2 etatu. W ciągu roku akademickiego się to sprawdzało, natomiast kiedy podczas wakacji chciałem sobie dorobić tzn. zwiększyć etat nie było to możliwe, ponieważ cały czas słyszałem „Nie mamy na razie etatu wolnego”. Takim o to sposobem osoby, które przychodziły jako nowe na umowę zlecenie mogły zarobić fajną kasę podczas wakacji, a ja jako stały pracownik zostawałem ze swoją śmieszną pół etatową wypłatą. Oczywiście jest również kwestia nadgodzin, natomiast owych nie polecam wyrabiać, gdyż to robiłem na nadgodzinach było mi oddawane w dniach wolnych, a jak już jakieś miałem to było to parenaście złotych XD Po raz kolejny sposób jak zniechęcić do pracy stałych pracowników. Kwestie zarobków mamy za sobą - tak jak mówię, były one po prostu śmieszne i nie warte takiej ilości pracy jakiej od ciebie wymagają. A właśnie, kto wymaga? Przejdźmy teraz do słynnych managerów/ kierowników departamentu. Niestety większość z nich ma zbyt duże mniemanie o sobie i wymagają zbyt wiele. Już nie wspomnę o ciągłym wydzwanianiu w wolne dni, czy przyjdę do pracy bo coś tam. Podczas 2 zmian wielokrotnie zdarzało się, że przetrzymywali nas 15 min dłużej (które płatne nie było, a jak bywało dłużej to nie pozwalali się wybijać XD) żeby dosprztąc sklep - po raz kolejny tania siła robocza. Niestety ci kierownicy to najczęściej -

Plusy

wypłata podczas lockdownu, umowa o pracę, elastyczny grafik, zniżka pracownicza

Minusy

bardzo niskie zarobki, toksyczne środowisko, nieodpowiedni ludzie na stanowisku kierowniczym, stresująca atmosfera pracy, brak szacunku do pracownika, zbyt wygórowane wymagania

Tragiczne kierownictwo

Praca sama w sobie w nie była zła, ale jej organizacja to już tragedia. Niekompetentne kierownictwo tylko wymaga od pracowników tego czego sami nie robią, przykładem jest zachęcanie klientów do dołączenia do klubu (kierownik spyta i tyle, ale pracowników wzywają na rozmowy jeśli nie wykręcą ściągniętej z kosmosu normy). Zatrudniają masę pracowników a potem nagle pojawia się problem że nie ma z czego płacić przez co dają niektórym np 5 dni pracy w miesiącu. Inni pracownicy mili i pomocni, ale "ci wyżej" tragedia. Niekompetentni ludzie w nieodpowiednim miejscu.

Plusy

Zachęcające zarobki jak na pierwszą pracę

Minusy

Kierownictwo, organizacja i traktowanie pracownika

Atmosfera pracy doskonała, gorzej z kadrą zarządzającą.

Praca zespołowa jak najbardziej doskonała. Osoby z większym stażem chętnie pomagały mi, osobie która przyszła bez doświadczenia na podobnym stanowisku. Szefowa natomiast to totalny brak szacunku dla człowieka pracującego. Jedyne co się liczyło to zysk, a jeżeli tylko pojawiło się jakieś zwolnienie lekarskie to od razu było się człowiekiem niższego sortu. Zarobki również nie pokrywały się z godzinami pracy. We wszystkich wypłatach, które otrzymałam byłam o kilkadziesiąt złotych w plecy. Podsumowując, dla osób które tam spotkałam polecam, lecz jeżeli masz słabe nerwy i chcesz sobie dorobić przy czym charować jak wół to lepiej się zastanów.

Pracownik

Kierownictwo ma Cię za nic, totalny brak szacunku do pracowników. Gdy na sklepie jest ogromny ruch i kolejki, kierownik zmiany siedzi sobie na socjalu poza swoją przerwą i przegląda strony internetowe. Gdy jest reklamacja, zdarza się notorycznie dzwonienie po kierownika który nie odbiera, a gdy pójdziemy po niego okazuje się że poza przerwą pije kawkę i rozmawia z innym kierownikiem, deko lub korzysta z telefonu i nie raczy odebrać ze sklepu. Zasada że nie przyjmuje się zwrotów bez metek lub nie możemy oddać pieniędzy na inną kartę niż ta która jest przy paragonie - doradcy sprzedaży tłumaczą że nie ma takiej opcji, po czym gdy klienci zaczynają robić większą awanturę lub się prosić, przychodzi kierownik i z uśmiechem na ustach przyjmuje zwroty bez metek i robi uznania na inną kartę - czyli częste robienie ze sprzedawców idiotów :) Stawka - tyle samo zarabiała osoba która przyszła jako nowa, co ja po kilku latach pracy ! Śmieszne oszustwa że co roku otrzymujemy podwyżkę w wysokości 100 zł brutto - tak naprawdę podwyżka wynika tylko i wyłącznie z podniesienia najniższej krajowej. Faworyzowanie wybranych pracowników - najczęściej tych którzy wiążą swoją przyszłość z firmą. Aplikacja - gdy stoisz na kasie i zajmujesz się klientem podchodzi do Ciebie COR i mówi na głos jaki masz aktualnie procent paragonów z apką, mimo że widzi że zajmujesz się klientem to zaczyna komentarze przy nim w stylu - inni mają lepsze wyniki, da się, musisz cisnąć, za słabo Ci idzie, popraw się itd. I znowu robią z Ciebie idiotę. Codzienne gadanie o aplikacji i o tym jak się nie starasz, podczas gdy proponujesz -

Plusy

elastyczny grafik, umowa o pracę, wynagrodzenie w czasie pandemii, zniżka pracownicza

Minusy

najniższa krajowa, nieodpowiednie osoby na stanowiskach kierowniczych (zazwyczaj po znajomości, a nie wynikające z kompetencji), brak szacunku do pracownika

Najgorsze miejsce pracy

Brak organizacji pracy a przez to częste zmiany w grafiku bez uprzedzenia, brak szacunku do pracownika, nieprzyjemna atmosfera w pracy, nie wykonywanie właściwie obowiązków przez kierowników, brak szkoleń wprowadzających dla pracowników, podział pracowników tworzony przez kadrę kierowniczą.

Plusy

Minusy

Niskie zarobki, Brak organizacji pracy, niewłaściwy i nieodpowiedzialny stosunek kadry kierowniczej

Misz-masz

Zaczęłam pracę w paź. 2020 roku, od początku mówiłam że interesuję mnie umowa o pracę. Po okresie próbnym (um. zlecenia) 3 miesięcznym, usłyszałam że muszę poczekać na umowę ponieważ co chwile jest lockdown i nie ma możliwości. Pomyślałam że to zrozumiałe, zostałam na kolejne 3 miesiące na zlecenie. Po tych 3 kolejnych msc. Usłyszałam to samo i tak co chwile. Niestety firma nie bierze pracownika na poważnie. Dodam tylko, że po ostatnim lockdownie zatrudniono 8 nowych zleceniobiorców usłyszałam że będziemy „konkurować” ze sobą o umowe o pracę. Gdyby jeszcze ta umowa o prace była tego warta. Naszą „nagrodą” jest pół etatu. Chciałam nadmienić że pracuje w dużym mieści i pensja z takiego etatu nie wystarcza mi na utrzymanie wynajmowanego mieszkania. Jak dla mnie totalny brak szacunku do pracownika. Pracuje tam od ponad roku i mam konkurować z osobami pracującymi 2tyg o umowe o prace. A wytycznym do podpisania umowy jest aplikacja hallo member kto uzbiera najwiecej % . Jestem osobą mało nachalną i jak ktoś nie posiada aplikacji to nie brnę dalej w tym temacie. Ale widzę że firma woli mieć bazę klientów niż zarobione pieniądze. Jednym końcowym zdaniem powiem tak: jeśli chcesz pracować na umowe o prace to zapomnij. Jako praca dodatkowa na wakacje czy dorabianie przy okazji studiów polecam. Ale nie na stale.

Plusy

Dodatkowa praca w okresie studiów/szkoły

Minusy

Niskie zarobki, brak szacunku do pracownika.

Polecam magazyny w H&M w Poznań

Polecam prace w Firmie H&M, bardzo zorganizowane wszystko, i szanują pracownicow

Plusy

Darmowa kawka

Minusy

Nocne zmiany

Sklep H&M

Bardzo niestabilne zmiany. Po zatwierdzeniu grafiku miesięcznego zmienią go jeszcze 10 razy na bieżąco.

Minusy

Niskie zarobki, ciężka praca

Doradca sprzedaży, Kraków

Krótko mówiąc, zależy od miejsca pracy. Płaca to najniższa krajowa, co nowa umowa dostaje się 5% do wypłaty, czyli takie 100 zł. Ale okazuje się, że to norma sieciówek więc nie mam czego się czepiać. Pracowałem kilka lat, zacząłem od Galerii Krakowskiej. Mam nadzieje, że do tego czasu coś się tam zmieniło. Wytrzymałem tam parę miesięcy, po czym dostałem lekką traume. Musiałem parę miesięcy odpocząć od tej pracy. Wieczny zapierdol, nacisk, zwracanie uwagi za byle co, ekipa wtedy była tragiczna... Nie jestem zbyt wymagającą osobą, ale jeśli dekoratorzy ignorują cię, dlatego że zarabiają 200 złote więcej i "stroją manekiny oraz sklep" to chyba coś było nie tak. W windzie w ciągu dnia nawet na "hej"/"hejka" nie odpowiadali. A dodam, że nie było osoby której bym źle traktował... Początkowo nawet grafik był ignorowany częściowo, ale to akurat można było wywalczyć. Pracownicy raczej żadko miały ze sobą problemy, ale często było toksycznie (różne charaktery pojawiały się i nie mogły zbyt polubić). Przykładowo, często na zamknięciu trzeba było zostać dłużej niż napisane w planie, bo piętro niżej osoby się nie wyrobiły. Pół godziny sprzątania stawało się godziną, plus wyjście tyłem galerii. Dodaj dojazd do domu, ja często bywałem dopiero przed 24 w domu. Po zmianie lokalizacji, sytuacja była lepsza. W sklepie w Kapelance było o dziwo bardzo fajnie - panował taki klimat rodzinny, jak u babci na wsi. Można było się pośmiać, pogadać no i jak człowiek pracować. Nie było oczywiście opierdzielania się, ale w porównaniu do krakowskiej to niebo a ziemia. Trauma krakowskiej powodowała, -

Plusy

może być przyjemna, BARDZO elastyczny grafik (godziny pracy, jak i ilość godzin pracy w ciągu dnia)

Minusy

niskie zarobki, często toksyczny klimat, hierarchia nie do pokonania, ciągły zapierdziel

Opinia o pracy w H&M

Bardzo fajna praca, zarobki w miarę ok. A co do liderów to nie będę się wypowiadać.

Plusy

Weekendy wolne

Minusy

Nie przemyślana organizacja pracy przez liderów

Duzo uczy, ale nie jest rozwojowa

Pracowałam w H&M długo- 8 lat. Zaczynałam od najniższego stanowiska-SA na 1/4 etatu, praca dorywcza na studiach. Pomimo dużego zaangażowania i chęci do pracy z mojej strony cały etat dostałam dopiero po 2 latach. Mieliśmy wmawiane, że dostać pełny etat to awans. Stały za tym dodatkowe obowiązki, jak chociażby przejmowanie części obowiązków Kierownika Działu, oczywiście żadnych dodatkowych pieniędzy nikt nigdy za to nie dostał. Premie-raz w roku, świąteczna, około 250 zł. Plus to zniżki na ubrania, choć i te z czasem zostały ograniczone przy specjalnych rabatach. Pracownicy traktowani jak potencjalni złodzieje- wieczne kontrole szafek, toreb, k0ontrole paragonów, wykonanych zwrotów, a nawet rozmowy na piśmie za zbyt dużą-według firmy- ilość reklamacji. Po 4 latach awansowałam na Kontrolera administracyjno-biurowego. Miałam być odpowiedzialna za sprawy biurowe, dokumentacyjne, a tak naprawdę robiłam to co inni + zajmowałam się ogromną biurokracją w sklepie. Traktowanie regionalnych niepoważne- ciągłe zmiany planów, wieczne cięcie godzin pracowników, szykowanie odbiorów sezonu, gdzie przez kilka dni pracowało mnóstwo ludzi a przez resztę miesiąca musieliśmy ściąć godziny do minimum. Często zdarzało się, że na sklepie były 3 osoby- 2 kasjerów i jeden "latający". Ciągłe telefony, smsy od kierownika sklepu po pracy. Częste wzywanie do pracy w dzień wolny i granie na emocjach. Wynagrodzenie- na stanowisku Kontrolera miałam więcej od sprzedawcy o 300 zł brutto. I za te pieniądze o wiele większą odpowiedzialność i narażenie na stres. Premia od sprzedaży dla kierowników- nieosiągalna -

Plusy

zniżki pracownicze

Minusy

żenująco niskie zarobki, ogrom obowiązków, zachowanie kierowników regionalnych wobec pracowników sklepu

Praca jako kierownik działu (DM)

W firmie H&M pracowałem przez 5 lat. Zaczynałem od najniższego szczebla - pomagałem przy inwentaryzacji, później zostałem zatrudniony na umowę zlecenie, umowę o pracę, aż później awansowałem na stanowisko kierownika działu (DM). Moje spostrzeżenia dotyczące pracy w H&M to przede wszystkim żenujące zarobki - na każdym stanowisku, na prawdę. Niby H&M działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale jakoś nie widać tego na co dzień (nawet nie macie pojęcia ile papieru marnuje się codziennie w każdym sklepie). Co mogę więcej powiedzieć? Jako DM jesteś odpowiedzialny na dobrą sprawę za wszystko co dzieje się na sklepie. Możesz zapomnieć o porannych zmianach - zazwyczaj trafiają Ci się wtedy, gdy inny kierownik jest na L4 albo ma urlop. Kwestia ciągłych popołudniówek jest przerażająca. \ Układasz grafiki..co nie jest prostym zadaniem z racji tego, że w twoim sklepie 3/4 osób to uczniowie/studenci, bo nikt o zdrowych zmysłach nie przyszedłby do pracy za takie pieniądze. Ciągłe planowanie...tak, to właśnie praca DMa. I tak w kółko. Biuro regionalne jest niepoważne. Spędzasz pół dnia, aby "zrobić" plany na dany tydzień, miesiąc, kwartał..po czym dostajesz maila 3 godziny później, że jednak cały region musi zmienić te plany, ponieważ są zbyt ambitne, albo spodziewają się większego ruchu i co za tym idzie oczywiście musisz przeplanować cały miesiąc..Również zmiany pracownikom, co jest na prawdę irytujące. Ciągła presja czasu, brak przerw (bo nawet gdybyś chciał zejść, to nie masz jak - jesteś zawalony robotą). Co chwilę musisz wymyślać jakieś durne action-plany i świecić oczami -

Plusy

tolerancja

Minusy

niskie zarobki, praca pod presją czasu, duża odpowiedzialność, brak wsparcia, nierealne cele, mydlenie oczu awansem, użeranie się z biurem regionalnym

Praca

Praca w H&M to jedna z najgorszych jaką miałam. Byłam zatrudniona na wakacje na umowę zlecenie. Pracownika traktują jak śmiecia. Z 2 miesięcy, które miałam pracować, przepracowałam 2 tygodnie, bo okazało się, że nie ma godzin!

średnia

Pracownicy w porządku, brak możliwości rozwoju, płace minimalne nawet przy 2 letnim stażu pracy

Plusy

grafik

Minusy

zarobki

Miejsce pracy, w którym panuje dobra atmosfera.

Firma stawiająca na ludzi. W której każdy czuje się dobrze.

Plusy

Darmowe posiłki.

Minusy

Brak.

Bydgoszcz Focus

Kiedyś było znośnie, obecnie praca w tym miejscu ociera się o mobbing. Kierownik sklepu bez kompetencji, wysługuje się ludźmi obiecując im awans i traktujac ich ulgowo. Grafik zmieniany z dnia na dzień, brak informowania pracowników. Pupilki mogą godzinami stać i gadać, a "nowi" pracują za czterech. Pensje ciężko nazwać wynagrodzeniem, bo stawki mniejsze niż w McDonald's. Szczerze nie polecam

Plusy

Minusy

brak kompetencji kierownika sklepu, nierówne traktowanie, faworyzowanie, brak możliwości rozwoju, kiepska wypłata

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,3 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu