H&M

Opinie dot. stanowiska Specjalista ds. obsługi klienta (m/k) w firmie H&M

Specjalista ds. obsługi klienta (m/k)18 opinii

Znaleziono 18 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (9675)

Atmosfera pracy doskonała, gorzej z kadrą zarządzającą.

Praca zespołowa jak najbardziej doskonała. Osoby z większym stażem chętnie pomagały mi, osobie która przyszła bez doświadczenia na podobnym stanowisku. Szefowa natomiast to totalny brak szacunku dla człowieka pracującego. Jedyne co się liczyło to zysk, a jeżeli tylko pojawiło się jakieś zwolnienie lekarskie to od razu było się człowiekiem niższego sortu. Zarobki również nie pokrywały się z godzinami pracy. We wszystkich wypłatach, które otrzymałam byłam o kilkadziesiąt złotych w plecy. Podsumowując, dla osób które tam spotkałam polecam, lecz jeżeli masz słabe nerwy i chcesz sobie dorobić przy czym charować jak wół to lepiej się zastanów.

H&M Matarnia

Nikomu nie polecam pracy w tym miejscu, wszyscy pracują jak za karę, szkolenie nowego pracownika trwa max 10 min, a potem rób sobie co chcesz. Atmosfera straszna, stresująca, podejście kierownictwa...brak słów. Nowy pracownik od razu rzucany na głęboką wodę, a jak o coś dopytujesz to z łaską może ci odpowiedzą. Jedna kierowniczka wyjątkowo arogancka, ZERO kultury, jej zachowanie samo zachęca do rzucenia tej pracy. W momencie odejścia śmiała mi się w twarz i była szczęśliwa jak nigdy. Jeszcze raz NIE POLECAM.

Tragiczne kierownictwo

Praca sama w sobie w nie była zła, ale jej organizacja to już tragedia. Niekompetentne kierownictwo tylko wymaga od pracowników tego czego sami nie robią, przykładem jest zachęcanie klientów do dołączenia do klubu (kierownik spyta i tyle, ale pracowników wzywają na rozmowy jeśli nie wykręcą ściągniętej z kosmosu normy). Zatrudniają masę pracowników a potem nagle pojawia się problem że nie ma z czego płacić przez co dają niektórym np 5 dni pracy w miesiącu. Inni pracownicy mili i pomocni, ale "ci wyżej" tragedia. Niekompetentni ludzie w nieodpowiednim miejscu.

Plusy

Zachęcające zarobki jak na pierwszą pracę

Minusy

Kierownictwo, organizacja i traktowanie pracownika

Najgorsze miejsce pracy

Brak organizacji pracy a przez to częste zmiany w grafiku bez uprzedzenia, brak szacunku do pracownika, nieprzyjemna atmosfera w pracy, nie wykonywanie właściwie obowiązków przez kierowników, brak szkoleń wprowadzających dla pracowników, podział pracowników tworzony przez kadrę kierowniczą.

Plusy

Minusy

Niskie zarobki, Brak organizacji pracy, niewłaściwy i nieodpowiedzialny stosunek kadry kierowniczej

Misz-masz

Zaczęłam pracę w paź. 2020 roku, od początku mówiłam że interesuję mnie umowa o pracę. Po okresie próbnym (um. zlecenia) 3 miesięcznym, usłyszałam że muszę poczekać na umowę ponieważ co chwile jest lockdown i nie ma możliwości. Pomyślałam że to zrozumiałe, zostałam na kolejne 3 miesiące na zlecenie. Po tych 3 kolejnych msc. Usłyszałam to samo i tak co chwile. Niestety firma nie bierze pracownika na poważnie. Dodam tylko, że po ostatnim lockdownie zatrudniono 8 nowych zleceniobiorców usłyszałam że będziemy „konkurować” ze sobą o umowe o pracę. Gdyby jeszcze ta umowa o prace była tego warta. Naszą „nagrodą” jest pół etatu. Chciałam nadmienić że pracuje w dużym mieści i pensja z takiego etatu nie wystarcza mi na utrzymanie wynajmowanego mieszkania. Jak dla mnie totalny brak szacunku do pracownika. Pracuje tam od ponad roku i mam konkurować z osobami pracującymi 2tyg o umowe o prace. A wytycznym do podpisania umowy jest aplikacja hallo member kto uzbiera najwiecej % . Jestem osobą mało nachalną i jak ktoś nie posiada aplikacji to nie brnę dalej w tym temacie. Ale widzę że firma woli mieć bazę klientów niż zarobione pieniądze. Jednym końcowym zdaniem powiem tak: jeśli chcesz pracować na umowe o prace to zapomnij. Jako praca dodatkowa na wakacje czy dorabianie przy okazji studiów polecam. Ale nie na stale.

Plusy

Dodatkowa praca w okresie studiów/szkoły

Minusy

Niskie zarobki, brak szacunku do pracownika.

Doradca sprzedaży, Kraków

Krótko mówiąc, zależy od miejsca pracy. Płaca to najniższa krajowa, co nowa umowa dostaje się 5% do wypłaty, czyli takie 100 zł. Ale okazuje się, że to norma sieciówek więc nie mam czego się czepiać. Pracowałem kilka lat, zacząłem od Galerii Krakowskiej. Mam nadzieje, że do tego czasu coś się tam zmieniło. Wytrzymałem tam parę miesięcy, po czym dostałem lekką traume. Musiałem parę miesięcy odpocząć od tej pracy. Wieczny zapierdol, nacisk, zwracanie uwagi za byle co, ekipa wtedy była tragiczna... Nie jestem zbyt wymagającą osobą, ale jeśli dekoratorzy ignorują cię, dlatego że zarabiają 200 złote więcej i "stroją manekiny oraz sklep" to chyba coś było nie tak. W windzie w ciągu dnia nawet na "hej"/"hejka" nie odpowiadali. A dodam, że nie było osoby której bym źle traktował... Początkowo nawet grafik był ignorowany częściowo, ale to akurat można było wywalczyć. Pracownicy raczej żadko miały ze sobą problemy, ale często było toksycznie (różne charaktery pojawiały się i nie mogły zbyt polubić). Przykładowo, często na zamknięciu trzeba było zostać dłużej niż napisane w planie, bo piętro niżej osoby się nie wyrobiły. Pół godziny sprzątania stawało się godziną, plus wyjście tyłem galerii. Dodaj dojazd do domu, ja często bywałem dopiero przed 24 w domu. Po zmianie lokalizacji, sytuacja była lepsza. W sklepie w Kapelance było o dziwo bardzo fajnie - panował taki klimat rodzinny, jak u babci na wsi. Można było się pośmiać, pogadać no i jak człowiek pracować. Nie było oczywiście opierdzielania się, ale w porównaniu do krakowskiej to niebo a ziemia. Trauma krakowskiej powodowała, -

Plusy

może być przyjemna, BARDZO elastyczny grafik (godziny pracy, jak i ilość godzin pracy w ciągu dnia)

Minusy

niskie zarobki, często toksyczny klimat, hierarchia nie do pokonania, ciągły zapierdziel

zła atmosfera

Rywalizacja między osobami, które pracują na umowę zlecenie, a tymi na umowie o pracę.

Kierownictwo - porażka

Mój staż w H&M miał miejsce w Gdyni w centrum Riviera. Umowa zlecenie - głównie magazyn i praca na sklepie, ekspozycja towaru. Kierownictwo? Nie zasługują oni nawet na to miano, bo są to osoby bezczelne, aroganckie i bez grosza szacunku, szczególnie wobec osób nowych. Pomoc? Nie ma mowy! Gdy wyraziłam swoje zdanie, to spotkałam się z odzywkami w stylu "jak Ci nie pasuje to nie musisz tu pracować i lepiej się nie odzywaj". Nie można było zapytać o cokolwiek, bo traktowały to jako coś złego, gdy w zwyczajny sposób chciałam upewnić się, czy wykonuję daną czynność prawidłowo. W żadnej innej pracy nie spotkałam się z takim traktowaniem innych pracowników, z taką nienawiścią, atmosfera była okropna... Zarobki średnie, nie były tragiczne, ale nic szczególnego. Przynajmniej ochroniarze sklepu byli w porządku w przeciwieństwie do pozostałych. Kolejna kwestia to staż pracy - zapewniali, obiecywali możliwość zatrudnienia na dłużej, po czym później bez uprzedzenia nie wpisano zarówno mnie jak i pozostałych osób ze zlecenia w grafik. Przechodząc czasem przez sklep zauważyłam zresztą, że często zmieniają pracowników - najwidoczniej sytuacja nie uległa poprawie. Być może w innych miastach sytuacja nie wygląda tak źle, natomiast w Gdyni odradzam to miejsce każdemu - zwyczajna strata nerwów.

Ogólnie całkiem okej

Bardzo duże zamieszanie na miejscu pracy, ponieważ w sklepie napuje bardz duży ruch

dsalidajksnda;osdaasdjbnasdpaspouddasoh;idasijphdsajpindafs

Nieprofesjonalne kierownictwo.

Zostałam zatrudniona w H&M na umowę zlecenia. Pierwszego dnia zapoznałam się z grafikiem, mialam bardzo minimalną liczbę dni pracujących. Praktycznie codziennie pojawiał się nowy pracownik, co zastanawiało mnie i nasuwało pytanie „PO CO?”, skoro inni pracownicy mają i tak malo pracy. Nie zapoznano mnie z niczym, rzucono na głęboką wodę. Mimo, ze praca oczywiscie nie należy do najteudniejszych. Nie przedstawiono mi podstaw, których musialam nauczyc sie samodzielnie poprzez obserwacje, dodatkowo, gdy pytałam kogos o cos, odpowiadał mi z wielka łaska. Poganianie, co jest chyba najgorsze w tym wszystkim, a kierownictwo siedzi w socjalu i je ciastka. Obgadywanie klientów, wyśmiewanie ich. Zwalnianie do domu, bo „nie ma co robic”. Zmiana grafiku co kilka dni, wiec nie mozna sobie nic zaplanować. Poza tym, nie informują, ze grafik się zmienił. Najbardziej jednak zbulwersowała mnie sytuacja, gdy zobaczyłam grafik na nowy miesiac a tam pusto. Poinformowano mnie, ze nie jestem „zaplanowana” na nowy miesiac i zebym czekała na telefon. Minął miesiac, następnie drugi, w tym czasie wyjechałam za granice,oczywiscie nie czekając na telefon z ich strony, po jakims czasie zapomniałam, ze tam pracuje. Gdy wrocilam do domu, doszłam do wniosku, ze nie bede czekac na wygaśnięcie umowy, ale pojde do sklepu i dam wypowiedzenie, chcialam byc po prostu fair. Podczas wizyty w sklepie okazało sie, ze juz dawno tam nie pracuje, i to u nich normalne, ze jak nie potrzebują, to zwalniają. Dodatkowo kierowniczka zapomniała, ze mam jeszcze umowę, wiec powiedzialam, ze powinnam zostać poinformowana o tym, ze -

Minusy

Niedouczone kierownictwo, brak szacunku do pracownika

Fatalna atmosfera pracy, fatalne zarobki

Prace w H&M zaczęłam w czerwcu tego roku. Jestem zdruzgotana tym jak można traktować pracowników.Przedmiotowe traktowanie, zwalnianie za wymyślone przyczyny. To jest właśnie kwintesencja pracy w tej firmie. Po 3 razy w tygodniu zmiany grafiku , przez, co brak możliwości zorganizowania sobie dni wolnych. Do jednych pracowników dzwonią poinformować, że nie mają przychodzić do pracy, a do drugich nie. Tych których nie lubią nie informują. No przecież przyjście rano do pracy i pójście zaraz do domu to pikuś a bilety za tak niską place same się opłacą. Serdecznie nie polecam pracy w tej firmie, chamstwo oraz wykorzystywanie jest tam na porządku dziennym. Robisz tam wszystko, traktują jak śmiecia,a na końcu zwalniają. Niech to będzie przestroga dla osób zastanawiających się nad pracą w tej firmie. Każdy z nas zasługuje na odrobinę szacunku.

Plusy

Brak plusów

Minusy

Niskie zarobki, wykorzystywanie, przedmiotowe traktowanie

Super praca, super ludzie.

Bardzo dobrze mi się tam pracowało . Bardzo przyjemne oraz luźne stosunki między pracownikami.

Przyjazna atmosfera i zespół, fajna organizacja pracy

Plusy

Organizacja pracy

Minusy

Godziny pracy

Pracowników traktują jak roboty a nie ludzi. Nieprzyjemna atmosfera.

Plusy

wysokie zarobki

Minusy

zła atmosfera

na 5

bardzo dobra i mila atmosfera ,mozliwosc rozwoju,prace oceniam na bardzo dobrym poziomie

Miła atmosfera

Przyjmowanie i kapletkwanie zamówień Przygotowywanie zamówień do wysyłki

Plusy

Ciepło

Minusy

Zarobki

Przyjazna atmosfera w pracy

Mała możliwość rozwoju, profesjonalna kadra zarządzająca, przyjaźni współpracownicy

Plusy

miła atmosfera

Minusy

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,3 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu
  • H&M
  • Specjalista ds. obsługi klienta (m/k)