H&M

Opinie dot. stanowiska Doradca (m/k) w firmie H&M

Pracownicy w porządku, brak możliwości rozwoju, płace minimalne nawet przy 2 letnim stażu pracy
Plusy
grafik
Minusy
zarobki
Podejście kierownictwa do personelu na poziomie zerowym
Plusy
Owoce na przerwie do woli
Minusy
Kadra
Praca w H&M to jedna z najgorszych jaką miałam. Byłam zatrudniona na wakacje na umowę zlecenie. Pracownika traktują jak śmiecia. Z 2 miesięcy, które miałam pracować, przepracowałam 2 tygodnie, bo okazało się, że nie ma godzin!
Praca zmianowa, czyli różne dziwne godziny (często zostaje się dłużej). Praca fizyczna. Zarobki fatalne. Duża liczba kierowniczek. Zamysł firmy dobry szkoda,że tylko w teorii. Pracownicy to same dziewczyny/kobiety. Wszystko zależne od danych osób, ale w tym przypadku nawet połowa dziewczyn nie jest miła ani chętna do pomocy. Cieszę się,że już tam nie pracuje.
Plusy
Kontakt z klientem
Minusy
Fatalne zarobki, duza liczba obowiązków
Różnorodność pracy zapobiega nudzie, kadra, która stara się dbać o pracowników (drobne prezenty z okazji różnych świąt).
Pracuje tu 3 lata, atmosfera fajna bo fajni ludzie, ale to jest firmą która oszczędza na pracownikach. Są takie dni kiedy mam tyle pracy że padam na twarz, przyzwyczaiłam się do tego że jest to praca na nogach. Pracę zaczęłam w momencie otwierania sklepu, na początku było fajnie bo było nas dużo. Ale kiedy zaczęło ograniczać ilość etatów, zaczął się koszmar. Nasz sklep zarabia niezłą kasę, nawet w kiepskie dni, a nas zaczęto traktować jak niewolników,. Najpierw wysyłają na przymusowy urlop a potem dzwonią bo nie ma komu zamykać sklepu. Wynagrodzenie śmiechu warte. Za utrzymanie odpowiedniej konwersji i sprzedaży kierownicy dostają bonusy, mało doradców sprzedaży o tym wie. Mówią że musisz się rozwijać budować działy po czym zwalniają tyle osób że jednocześnie robisz przymierzalnie kasę dostawę i budujesz kampanię na dziale. Jestem na etapie co ja jeszcze tu robię...
Plusy
Zniżka pracownicza, grafik pracy można dostosować do potrzeb
Minusy
Minimalne zarobki, brak motywacji, wielozadaniowość granicząca z wykorzystywaniem
Ogólnie nie polecam ! Praca do lekkich nie należy, a wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanych obowiązków. Zero poszanowania życia prywatnego - najlepiej być 24/h pod telefon i w gotowości aby po godzinie pojawić sie w pracy . Zwolnienie lekarskie = nie przedłużona umowa/wypowiedzenie . Po prostu h&m - haruj i milcz !!!
Plusy
Owoce, słodycze za wyrobienie planu sprzedażowego, rabat pracowniczy
Minusy
Małe zarobki, brak płatnych nadgodzin, nieelastyczny grafik
Generalnie atmosfera w pracy jest w porządku choć to zależy od zespołu..Poza tym dużo pracy i wymagań od sprzedawców za MARNE pieniądze, gdy po miesiącu ciężkiej pracy widzimy na koncie te 1000 zł to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać..a tyle się tam mówi, że sprzedawcy są tak ważni bo wykonują najcięższą robotę...zarobki w H&M to nieporozumienie- a nie jest to chyba 'biedna' sieciówka... Po prawie 3 latach postanowiłam się zwolnić gdyż nie mogłam doczekać się awansu, o którym słuchałam z rok czasu..mydlenie oczu nić więcej. To praca dobra dla studentów, którzy chcą dorobić, a po studiach odejść.
Plusy
atmosfera
Minusy
stanowczo za niskie zarobki