H&M

Opinie dot. stanowiska Doradca (m/k) w firmie H&M

Znaleziono 9 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (8,671)

średnia

Pracownicy w porządku, brak możliwości rozwoju, płace minimalne nawet przy 2 letnim stażu pracy

Plusy

grafik

Minusy

zarobki

Pracownik

Kierownictwo ma Cię za nic, totalny brak szacunku do pracowników. Gdy na sklepie jest ogromny ruch i kolejki, kierownik zmiany siedzi sobie na socjalu poza swoją przerwą i przegląda strony internetowe. Gdy jest reklamacja, zdarza się notorycznie dzwonienie po kierownika który nie odbiera, a gdy pójdziemy po niego okazuje się że poza przerwą pije kawkę i rozmawia z innym kierownikiem, deko lub korzysta z telefonu i nie raczy odebrać ze sklepu. Zasada że nie przyjmuje się zwrotów bez metek lub nie możemy oddać pieniędzy na inną kartę niż ta która jest przy paragonie - doradcy sprzedaży tłumaczą że nie ma takiej opcji, po czym gdy klienci zaczynają robić większą awanturę lub się prosić, przychodzi kierownik i z uśmiechem na ustach przyjmuje zwroty bez metek i robi uznania na inną kartę - czyli częste robienie ze sprzedawców idiotów :) Stawka - tyle samo zarabiała osoba która przyszła jako nowa, co ja po kilku latach pracy ! Śmieszne oszustwa że co roku otrzymujemy podwyżkę w wysokości 100 zł brutto - tak naprawdę podwyżka wynika tylko i wyłącznie z podniesienia najniższej krajowej. Faworyzowanie wybranych pracowników - najczęściej tych którzy wiążą swoją przyszłość z firmą. Aplikacja - gdy stoisz na kasie i zajmujesz się klientem podchodzi do Ciebie COR i mówi na głos jaki masz aktualnie procent paragonów z apką, mimo że widzi że zajmujesz się klientem to zaczyna komentarze przy nim w stylu - inni mają lepsze wyniki, da się, musisz cisnąć, za słabo Ci idzie, popraw się itd. I znowu robią z Ciebie idiotę. Codzienne gadanie o aplikacji i o tym jak się nie starasz, podczas gdy proponujesz -

Plusy

elastyczny grafik, umowa o pracę, wynagrodzenie w czasie pandemii, zniżka pracownicza

Minusy

najniższa krajowa, nieodpowiednie osoby na stanowiskach kierowniczych (zazwyczaj po znajomości, a nie wynikające z kompetencji), brak szacunku do pracownika

Nysa

Podejście kierownictwa do personelu na poziomie zerowym

Plusy

Owoce na przerwie do woli

Minusy

Kadra

Praca

Praca w H&M to jedna z najgorszych jaką miałam. Byłam zatrudniona na wakacje na umowę zlecenie. Pracownika traktują jak śmiecia. Z 2 miesięcy, które miałam pracować, przepracowałam 2 tygodnie, bo okazało się, że nie ma godzin!

Praca dobra dla osób uczących się

Praca zmianowa, czyli różne dziwne godziny (często zostaje się dłużej). Praca fizyczna. Zarobki fatalne. Duża liczba kierowniczek. Zamysł firmy dobry szkoda,że tylko w teorii. Pracownicy to same dziewczyny/kobiety. Wszystko zależne od danych osób, ale w tym przypadku nawet połowa dziewczyn nie jest miła ani chętna do pomocy. Cieszę się,że już tam nie pracuje.

Plusy

Kontakt z klientem

Minusy

Fatalne zarobki, duza liczba obowiązków

Dobra praca dla studentów.

Różnorodność pracy zapobiega nudzie, kadra, która stara się dbać o pracowników (drobne prezenty z okazji różnych świąt).

Liczy się kasa!

Pracuje tu 3 lata, atmosfera fajna bo fajni ludzie, ale to jest firmą która oszczędza na pracownikach. Są takie dni kiedy mam tyle pracy że padam na twarz, przyzwyczaiłam się do tego że jest to praca na nogach. Pracę zaczęłam w momencie otwierania sklepu, na początku było fajnie bo było nas dużo. Ale kiedy zaczęło ograniczać ilość etatów, zaczął się koszmar. Nasz sklep zarabia niezłą kasę, nawet w kiepskie dni, a nas zaczęto traktować jak niewolników,. Najpierw wysyłają na przymusowy urlop a potem dzwonią bo nie ma komu zamykać sklepu. Wynagrodzenie śmiechu warte. Za utrzymanie odpowiedniej konwersji i sprzedaży kierownicy dostają bonusy, mało doradców sprzedaży o tym wie. Mówią że musisz się rozwijać budować działy po czym zwalniają tyle osób że jednocześnie robisz przymierzalnie kasę dostawę i budujesz kampanię na dziale. Jestem na etapie co ja jeszcze tu robię...

Plusy

Zniżka pracownicza, grafik pracy można dostosować do potrzeb

Minusy

Minimalne zarobki, brak motywacji, wielozadaniowość granicząca z wykorzystywaniem

Jestem na NIE

Ogólnie nie polecam ! Praca do lekkich nie należy, a wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanych obowiązków. Zero poszanowania życia prywatnego - najlepiej być 24/h pod telefon i w gotowości aby po godzinie pojawić sie w pracy . Zwolnienie lekarskie = nie przedłużona umowa/wypowiedzenie . Po prostu h&m - haruj i milcz !!!

Plusy

Owoce, słodycze za wyrobienie planu sprzedażowego, rabat pracowniczy

Minusy

Małe zarobki, brak płatnych nadgodzin, nieelastyczny grafik

Wyzysk..

Generalnie atmosfera w pracy jest w porządku choć to zależy od zespołu..Poza tym dużo pracy i wymagań od sprzedawców za MARNE pieniądze, gdy po miesiącu ciężkiej pracy widzimy na koncie te 1000 zł to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać..a tyle się tam mówi, że sprzedawcy są tak ważni bo wykonują najcięższą robotę...zarobki w H&M to nieporozumienie- a nie jest to chyba 'biedna' sieciówka... Po prawie 3 latach postanowiłam się zwolnić gdyż nie mogłam doczekać się awansu, o którym słuchałam z rok czasu..mydlenie oczu nić więcej. To praca dobra dla studentów, którzy chcą dorobić, a po studiach odejść.

Plusy

atmosfera

Minusy

stanowczo za niskie zarobki

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.7

• H&M