H&M

Opinie pracowników firmy H&M - Poznań, wielkopolskie

Poznań, wielkopolskie4 opinie

Znaleziono 4 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (9982)

Poznań

Praca w ruchu, niełatwa bo cały czas z klientem. Niestety zarobki strasznie niskie, ale atmosfera fajna. Od początku czuć wsparcie, niektórzy kierownicy przerost formy nad treścią. Ludzie z biura regionalnego bardzo pomocni, szczególnie HR I AM. Niestety pewnych kwestii nie mogą przeskoczyć, a szkoda. Firma powinna zrozumieć, że to ludzie w sklepach na nich zarabiają. Kierownicy mają problem z przyjmowaniem krytyki. Można się tutaj dużo nauczyć, poznać dużo ciekawych ludzi. Ogólnie jak chcesz, możesz awansować, rozwijać się, ale wszystko w twoich rękach.

Żal. pl

H&M absolutnie nie jest firma konkurencyjną. Zarobki, biorąc pod uwagę ogrom obowiązków, presji i odpowiedzialności, zupełnie nieadekwatne - na każdym stanowisku w strukturach sklepu. Zarobki i benefity wypadają zupełnie miernie na tle tego, co oferują inne sieciówki lub inne sklepy detaliczne (np. spożywcze typu Lidl). Firma po dowiedzeniu się o zwolnieniu, np. kierownika działu, nie ma do zaoferowania absolutnie nic, poza przejściem do większego sklepu - co w mniemaniu Area Managmentu jest prestiżem, a nie faktycznie większą harówą i presją. Premie, których oczywiście nie dostają doradcy sprzedaży, praktycznie nie możliwe do otrzymania, ze względu na powalony budżet ustalany przez niekompetentnych (nie znających faktycznych potrzeb godzinowych sklepów) Area Controllerów. Goła pensja mizerna, a jakichkolwiek dodatków za staż w firmie nie ma. Osoba, która jest świeżakiem dostaje tyle samo, co osoba z np. pięcioletnim doświadczeniem. Osoba na umowie zlecenie po przepracowaniu tylu godzin, ile jest na pełnym etacie, może dostać pensje taką samą lub wyższą niż Department Manager, nie mówiąc już o Kontrolerze Administracyjno-Kasowym czy Dekoratorze. Super miejsce, żeby rozwinąć umiejętności zarządzania, móc wpisać sobie wyższe stanowisko w CV, a następnie uciekać, gdzie pieprz rośnie. Można tu za to na szczęście poznać mnóstwo wspaniałych ludzi - to duży plus. Chociaż oczywiście zdarzają się straszne mendy, będące w firmie paręnaście lat - oczywiście nietykalne, bo Area HR woli zajmować się rekrutacją klubowiczów w aplikacji albo gadaniem korporacyjnych kocopołów, zamiast faktycznie -

Plusy

Zgrany zespół, możliwości rozwoju

Polecam magazyny w H&M w Poznań

Polecam prace w Firmie H&M, bardzo zorganizowane wszystko, i szanują pracownicow

Plusy

Darmowa kawka

Minusy

Nocne zmiany

Przyjazna atmosfera w pracy

Mała możliwość rozwoju, profesjonalna kadra zarządzająca, przyjaźni współpracownicy

Plusy

miła atmosfera

Minusy

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,3 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu