Logo firmy - H&M
H&M

Opinie pracowników firmy H&M - Kraków, małopolskie

3,5
Równowaga praca/życie

Znaleziono 6 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (8470)

Ogólnie całkiem okej

Bardzo duże zamieszanie na miejscu pracy, ponieważ w sklepie napuje bardz duży ruch

Doradca sprzedaży, Kraków

Krótko mówiąc, zależy od miejsca pracy. Płaca to najniższa krajowa, co nowa umowa dostaje się 5% do wypłaty, czyli takie 100 zł. Ale okazuje się, że to norma sieciówek więc nie mam czego się czepiać. Pracowałem kilka lat, zacząłem od Galerii Krakowskiej. Mam nadzieje, że do tego czasu coś się tam zmieniło. Wytrzymałem tam parę miesięcy, po czym dostałem lekką traume. Musiałem parę miesięcy odpocząć od tej pracy. Wieczny zapierdol, nacisk, zwracanie uwagi za byle co, ekipa wtedy była tragiczna... Nie jestem zbyt wymagającą osobą, ale jeśli dekoratorzy ignorują cię, dlatego że zarabiają 200 złote więcej i "stroją manekiny oraz sklep" to chyba coś było nie tak. W windzie w ciągu dnia nawet na "hej"/"hejka" nie odpowiadali. A dodam, że nie było osoby której bym źle traktował... Początkowo nawet grafik był ignorowany częściowo, ale to akurat można było wywalczyć. Pracownicy raczej żadko miały ze sobą problemy, ale często było toksycznie (różne charaktery pojawiały się i nie mogły zbyt polubić). Przykładowo, często na zamknięciu trzeba było zostać dłużej niż napisane w planie, bo piętro niżej osoby się nie wyrobiły. Pół godziny sprzątania stawało się godziną, plus wyjście tyłem galerii. Dodaj dojazd do domu, ja często bywałem dopiero przed 24 w domu. Po zmianie lokalizacji, sytuacja była lepsza. W sklepie w Kapelance było o dziwo bardzo fajnie - panował taki klimat rodzinny, jak u babci na wsi. Można było się pośmiać, pogadać no i jak człowiek pracować. Nie było oczywiście opierdzielania się, ale w porównaniu do krakowskiej to niebo a ziemia. Trauma krakowskiej powodowała, -

Plusy

może być przyjemna, BARDZO elastyczny grafik (godziny pracy, jak i ilość godzin pracy w ciągu dnia)

Minusy

niskie zarobki, często toksyczny klimat, hierarchia nie do pokonania, ciągły zapierdziel

Praca

Praca w H&M to jedna z najgorszych jaką miałam. Byłam zatrudniona na wakacje na umowę zlecenie. Pracownika traktują jak śmiecia. Z 2 miesięcy, które miałam pracować, przepracowałam 2 tygodnie, bo okazało się, że nie ma godzin!

Praca idealna dla studentów

Praca idealna dla studentów, elastyczny grafik układany według próśb (zdarzają się wyjątki, wszystko zależy głównie od managera układającego grafik miesięczny), świetna atmosfera w pracy - oczywiście wszystko w zależności od sklepu w którym pracujemy i od ludzi, ale z tego co wiem, w większości sklepów w Krakowie jest ok. To samo w przypadku kadry kierowniczej (w moim sklepie managerowie to świetne osoby z którymi bez problemu można się dogadać i świetnie się współpracuje). Najgorsi są klienci (szczególnie podczas wyprzedaży), bywają bardzo nie mili i robią straszny bałagan na sklepie - jak to w sieciówkach, ale na szczęście zdarzają się jeszcze tacy z kulturą ;). Co do awansu bywa różnie - zależy oczywiście od pracy i zaangażowania i od tego, czy kierownik widzi potencjał. Niestety zarobki średnie w porównaniu do ilości pracy, czasem jest naprawdę ciężko a to jednak praca fizyczna. Ogólnie polecam, szczególnie studentom. Jeżeli trafi się na fajny zespół to praca jest bardzo przyjemna ;)

Plusy

elastyczny grafik, dobra atmosfera pracy

Minusy

Średnie zarobki, nieprzyjaźni klienci

Dobra praca dla studentów.

Różnorodność pracy zapobiega nudzie, kadra, która stara się dbać o pracowników (drobne prezenty z okazji różnych świąt).

Dobra atmosfera

Praca była jak najbardziej przyjemna. Kadra zarządzająca nie do końca mi pasowała ale nie wszyscy muszą być od razu idealni. Jest możliwość rozwoju w tej firmie i awansu nawet bez wykształcenia co jest jak najbardziej na plus. Moja ogólna ocena jest raczej pozytywna.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,7

• H&M