H&M
Zobacz wszystkie opinie o firmie H&M

H&M

Opinia pracownika firmy H&M

Sklep H&M

Bardzo niestabilne zmiany. Po zatwierdzeniu grafiku miesięcznego zmienią go jeszcze 10 razy na bieżąco.

Minusy

Niskie zarobki, ciężka praca

Niemiła atmosfera

Moja kariera w H&M trwała zaledwie kilka miesięcy. Praca w sama w sobie nie była zła - głównie obsługa klienta na kasie i roznoszenie asortymentu. Czynnikiem decydującym o zwolnieniu się był stosunek kadry kierowniczej w stosunku do pracowników, jak i klientów. Wywyższanie się, patrzenie z góry, niemiłe odzywki, brak wsparcia. Odpowiedzią nawet na najprostsze pytania było często wywracanie oczami albo komentarze typu "to ty tego nie umiesz?" nawet przy klientach. Co do podejscia do klienta - żenujące. Totalny brak szacunku, ignorowanie, kłócenie się, wysyłanie klienta np. przy zwrocie na inne piętro bo nie chce się podejść do kasy. Praca mogłaby być na prawdę przyjemna, niestety tak nie było.

Duzo uczy, ale nie jest rozwojowa

Pracowałam w H&M długo- 8 lat. Zaczynałam od najniższego stanowiska-SA na 1/4 etatu, praca dorywcza na studiach. Pomimo dużego zaangażowania i chęci do pracy z mojej strony cały etat dostałam dopiero po 2 latach. Mieliśmy wmawiane, że dostać pełny etat to awans. Stały za tym dodatkowe obowiązki, jak chociażby przejmowanie części obowiązków Kierownika Działu, oczywiście żadnych dodatkowych pieniędzy nikt nigdy za to nie dostał. Premie-raz w roku, świąteczna, około 250 zł. Plus to zniżki na ubrania, choć i te z czasem zostały ograniczone przy specjalnych rabatach. Pracownicy traktowani jak potencjalni złodzieje- wieczne kontrole szafek, toreb, k0ontrole paragonów, wykonanych zwrotów, a nawet rozmowy na piśmie za zbyt dużą-według firmy- ilość reklamacji. Po 4 latach awansowałam na Kontrolera administracyjno-biurowego. Miałam być odpowiedzialna za sprawy biurowe, dokumentacyjne, a tak naprawdę robiłam to co inni + zajmowałam się ogromną biurokracją w sklepie. Traktowanie regionalnych niepoważne- ciągłe zmiany planów, wieczne cięcie godzin pracowników, szykowanie odbiorów sezonu, gdzie przez kilka dni pracowało mnóstwo ludzi a przez resztę miesiąca musieliśmy ściąć godziny do minimum. Często zdarzało się, że na sklepie były 3 osoby- 2 kasjerów i jeden "latający". Ciągłe telefony, smsy od kierownika sklepu po pracy. Częste wzywanie do pracy w dzień wolny i granie na emocjach. Wynagrodzenie- na stanowisku Kontrolera miałam więcej od sprzedawcy o 300 zł brutto. I za te pieniądze o wiele większą odpowiedzialność i narażenie na stres. Premia od sprzedaży dla kierowników- nieosiągalna -

Plusy

zniżki pracownicze

Minusy

żenująco niskie zarobki, ogrom obowiązków, zachowanie kierowników regionalnych wobec pracowników sklepu

Tragiczne kierownictwo

Praca sama w sobie w nie była zła, ale jej organizacja to już tragedia. Niekompetentne kierownictwo tylko wymaga od pracowników tego czego sami nie robią, przykładem jest zachęcanie klientów do dołączenia do klubu (kierownik spyta i tyle, ale pracowników wzywają na rozmowy jeśli nie wykręcą ściągniętej z kosmosu normy). Zatrudniają masę pracowników a potem nagle pojawia się problem że nie ma z czego płacić przez co dają niektórym np 5 dni pracy w miesiącu. Inni pracownicy mili i pomocni, ale "ci wyżej" tragedia. Niekompetentni ludzie w nieodpowiednim miejscu.

Plusy

Zachęcające zarobki jak na pierwszą pracę

Minusy

Kierownictwo, organizacja i traktowanie pracownika

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.7

• H&M