H&M
Zobacz wszystkie opinie o firmie H&M

H&M

Opinia pracownika firmy H&M

Liczy się kasa!

Pracuje tu 3 lata, atmosfera fajna bo fajni ludzie, ale to jest firmą która oszczędza na pracownikach. Są takie dni kiedy mam tyle pracy że padam na twarz, przyzwyczaiłam się do tego że jest to praca na nogach. Pracę zaczęłam w momencie otwierania sklepu, na początku było fajnie bo było nas dużo. Ale kiedy zaczęło ograniczać ilość etatów, zaczął się koszmar. Nasz sklep zarabia niezłą kasę, nawet w kiepskie dni, a nas zaczęto traktować jak niewolników,. Najpierw wysyłają na przymusowy urlop a potem dzwonią bo nie ma komu zamykać sklepu. Wynagrodzenie śmiechu warte. Za utrzymanie odpowiedniej konwersji i sprzedaży kierownicy dostają bonusy, mało doradców sprzedaży o tym wie. Mówią że musisz się rozwijać budować działy po czym zwalniają tyle osób że jednocześnie robisz przymierzalnie kasę dostawę i budujesz kampanię na dziale. Jestem na etapie co ja jeszcze tu robię...

Plusy

Zniżka pracownicza, grafik pracy można dostosować do potrzeb

Minusy

Minimalne zarobki, brak motywacji, wielozadaniowość granicząca z wykorzystywaniem

Haruj&Milcz

Właśnie zakończyłem swoją 2-letnią przygodę z H&M i powiem szczerze: nigdy więcej pracy w sieciówce. Jest go ogromnie niewdzięczna praca, która w żaden sposób nie przekłada się na zarobki. Zacznę jednak od plusów pracy w H&M. Studiuję dziennie, dlatego też jedyną opcją było dla mnie 1/2 etatu. W ciągu roku akademickiego się to sprawdzało, natomiast kiedy podczas wakacji chciałem sobie dorobić tzn. zwiększyć etat nie było to możliwe, ponieważ cały czas słyszałem „Nie mamy na razie etatu wolnego”. Takim o to sposobem osoby, które przychodziły jako nowe na umowę zlecenie mogły zarobić fajną kasę podczas wakacji, a ja jako stały pracownik zostawałem ze swoją śmieszną pół etatową wypłatą. Oczywiście jest również kwestia nadgodzin, natomiast owych nie polecam wyrabiać, gdyż to robiłem na nadgodzinach było mi oddawane w dniach wolnych, a jak już jakieś miałem to było to parenaście złotych XD Po raz kolejny sposób jak zniechęcić do pracy stałych pracowników. Kwestie zarobków mamy za sobą - tak jak mówię, były one po prostu śmieszne i nie warte takiej ilości pracy jakiej od ciebie wymagają. A właśnie, kto wymaga? Przejdźmy teraz do słynnych managerów/ kierowników departamentu. Niestety większość z nich ma zbyt duże mniemanie o sobie i wymagają zbyt wiele. Już nie wspomnę o ciągłym wydzwanianiu w wolne dni, czy przyjdę do pracy bo coś tam. Podczas 2 zmian wielokrotnie zdarzało się, że przetrzymywali nas 15 min dłużej (które płatne nie było, a jak bywało dłużej to nie pozwalali się wybijać XD) żeby dosprztąc sklep - po raz kolejny tania siła robocza. Niestety ci kierownicy to najczęściej -

Plusy

wypłata podczas lockdownu, umowa o pracę, elastyczny grafik, zniżka pracownicza

Minusy

bardzo niskie zarobki, toksyczne środowisko, nieodpowiedni ludzie na stanowisku kierowniczym, stresująca atmosfera pracy, brak szacunku do pracownika, zbyt wygórowane wymagania

Pracownik

Kierownictwo ma Cię za nic, totalny brak szacunku do pracowników. Gdy na sklepie jest ogromny ruch i kolejki, kierownik zmiany siedzi sobie na socjalu poza swoją przerwą i przegląda strony internetowe. Gdy jest reklamacja, zdarza się notorycznie dzwonienie po kierownika który nie odbiera, a gdy pójdziemy po niego okazuje się że poza przerwą pije kawkę i rozmawia z innym kierownikiem, deko lub korzysta z telefonu i nie raczy odebrać ze sklepu. Zasada że nie przyjmuje się zwrotów bez metek lub nie możemy oddać pieniędzy na inną kartę niż ta która jest przy paragonie - doradcy sprzedaży tłumaczą że nie ma takiej opcji, po czym gdy klienci zaczynają robić większą awanturę lub się prosić, przychodzi kierownik i z uśmiechem na ustach przyjmuje zwroty bez metek i robi uznania na inną kartę - czyli częste robienie ze sprzedawców idiotów :) Stawka - tyle samo zarabiała osoba która przyszła jako nowa, co ja po kilku latach pracy ! Śmieszne oszustwa że co roku otrzymujemy podwyżkę w wysokości 100 zł brutto - tak naprawdę podwyżka wynika tylko i wyłącznie z podniesienia najniższej krajowej. Faworyzowanie wybranych pracowników - najczęściej tych którzy wiążą swoją przyszłość z firmą. Aplikacja - gdy stoisz na kasie i zajmujesz się klientem podchodzi do Ciebie COR i mówi na głos jaki masz aktualnie procent paragonów z apką, mimo że widzi że zajmujesz się klientem to zaczyna komentarze przy nim w stylu - inni mają lepsze wyniki, da się, musisz cisnąć, za słabo Ci idzie, popraw się itd. I znowu robią z Ciebie idiotę. Codzienne gadanie o aplikacji i o tym jak się nie starasz, podczas gdy proponujesz -

Plusy

elastyczny grafik, umowa o pracę, wynagrodzenie w czasie pandemii, zniżka pracownicza

Minusy

najniższa krajowa, nieodpowiednie osoby na stanowiskach kierowniczych (zazwyczaj po znajomości, a nie wynikające z kompetencji), brak szacunku do pracownika

Nysa

Podejście kierownictwa do personelu na poziomie zerowym

Plusy

Owoce na przerwie do woli

Minusy

Kadra

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.7

• H&M