H&M
Zobacz wszystkie opinie o firmie H&M

H&M

Opinia pracownika firmy H&M

średnia

Pracownicy w porządku, brak możliwości rozwoju, płace minimalne nawet przy 2 letnim stażu pracy

Plusy

grafik

Minusy

zarobki

Pracownik

Kierownictwo ma Cię za nic, totalny brak szacunku do pracowników. Gdy na sklepie jest ogromny ruch i kolejki, kierownik zmiany siedzi sobie na socjalu poza swoją przerwą i przegląda strony internetowe. Gdy jest reklamacja, zdarza się notorycznie dzwonienie po kierownika który nie odbiera, a gdy pójdziemy po niego okazuje się że poza przerwą pije kawkę i rozmawia z innym kierownikiem, deko lub korzysta z telefonu i nie raczy odebrać ze sklepu. Zasada że nie przyjmuje się zwrotów bez metek lub nie możemy oddać pieniędzy na inną kartę niż ta która jest przy paragonie - doradcy sprzedaży tłumaczą że nie ma takiej opcji, po czym gdy klienci zaczynają robić większą awanturę lub się prosić, przychodzi kierownik i z uśmiechem na ustach przyjmuje zwroty bez metek i robi uznania na inną kartę - czyli częste robienie ze sprzedawców idiotów :) Stawka - tyle samo zarabiała osoba która przyszła jako nowa, co ja po kilku latach pracy ! Śmieszne oszustwa że co roku otrzymujemy podwyżkę w wysokości 100 zł brutto - tak naprawdę podwyżka wynika tylko i wyłącznie z podniesienia najniższej krajowej. Faworyzowanie wybranych pracowników - najczęściej tych którzy wiążą swoją przyszłość z firmą. Aplikacja - gdy stoisz na kasie i zajmujesz się klientem podchodzi do Ciebie COR i mówi na głos jaki masz aktualnie procent paragonów z apką, mimo że widzi że zajmujesz się klientem to zaczyna komentarze przy nim w stylu - inni mają lepsze wyniki, da się, musisz cisnąć, za słabo Ci idzie, popraw się itd. I znowu robią z Ciebie idiotę. Codzienne gadanie o aplikacji i o tym jak się nie starasz, podczas gdy proponujesz -

Plusy

elastyczny grafik, umowa o pracę, wynagrodzenie w czasie pandemii, zniżka pracownicza

Minusy

najniższa krajowa, nieodpowiednie osoby na stanowiskach kierowniczych (zazwyczaj po znajomości, a nie wynikające z kompetencji), brak szacunku do pracownika

Nysa

Podejście kierownictwa do personelu na poziomie zerowym

Plusy

Owoce na przerwie do woli

Minusy

Kadra

Praca

Praca w H&M to jedna z najgorszych jaką miałam. Byłam zatrudniona na wakacje na umowę zlecenie. Pracownika traktują jak śmiecia. Z 2 miesięcy, które miałam pracować, przepracowałam 2 tygodnie, bo okazało się, że nie ma godzin!

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.7

• H&M