Logo firmy - H&M
H&M

Opinie pracowników firmy H&M

Znaleziono 71 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (8526)

Misz-masz

Zaczęłam pracę w paź. 2020 roku, od początku mówiłam że interesuję mnie umowa o pracę. Po okresie próbnym (um. zlecenia) 3 miesięcznym, usłyszałam że muszę poczekać na umowę ponieważ co chwile jest lockdown i nie ma możliwości. Pomyślałam że to zrozumiałe, zostałam na kolejne 3 miesiące na zlecenie. Po tych 3 kolejnych msc. Usłyszałam to samo i tak co chwile. Niestety firma nie bierze pracownika na poważnie. Dodam tylko, że po ostatnim lockdownie zatrudniono 8 nowych zleceniobiorców usłyszałam że będziemy „konkurować” ze sobą o umowe o pracę. Gdyby jeszcze ta umowa o prace była tego warta. Naszą „nagrodą” jest pół etatu. Chciałam nadmienić że pracuje w dużym mieści i pensja z takiego etatu nie wystarcza mi na utrzymanie wynajmowanego mieszkania. Jak dla mnie totalny brak szacunku do pracownika. Pracuje tam od ponad roku i mam konkurować z osobami pracującymi 2tyg o umowe o prace. A wytycznym do podpisania umowy jest aplikacja hallo member kto uzbiera najwiecej % . Jestem osobą mało nachalną i jak ktoś nie posiada aplikacji to nie brnę dalej w tym temacie. Ale widzę że firma woli mieć bazę klientów niż zarobione pieniądze. Jednym końcowym zdaniem powiem tak: jeśli chcesz pracować na umowe o prace to zapomnij. Jako praca dodatkowa na wakacje czy dorabianie przy okazji studiów polecam. Ale nie na stale.

Plusy

Dodatkowa praca w okresie studiów/szkoły

Minusy

Niskie zarobki, brak szacunku do pracownika.

Najgorsze miejsce pracy

Brak organizacji pracy a przez to częste zmiany w grafiku bez uprzedzenia, brak szacunku do pracownika, nieprzyjemna atmosfera w pracy, nie wykonywanie właściwie obowiązków przez kierowników, brak szkoleń wprowadzających dla pracowników, podział pracowników tworzony przez kadrę kierowniczą.

Plusy

Minusy

Niskie zarobki, Brak organizacji pracy, niewłaściwy i nieodpowiedzialny stosunek kadry kierowniczej

Polecam magazyny w H&M w Poznań

Polecam prace w Firmie H&M, bardzo zorganizowane wszystko, i szanują pracownicow

Plusy

Darmowa kawka

Minusy

Nocne zmiany

Sklep H&M

Bardzo niestabilne zmiany. Po zatwierdzeniu grafiku miesięcznego zmienią go jeszcze 10 razy na bieżąco.

Minusy

Niskie zarobki, ciężka praca

Nysa

Podejście kierownictwa do personelu na poziomie zerowym

Plusy

Owoce na przerwie do woli

Minusy

Kadra

Doradca sprzedaży, Kraków

Krótko mówiąc, zależy od miejsca pracy. Płaca to najniższa krajowa, co nowa umowa dostaje się 5% do wypłaty, czyli takie 100 zł. Ale okazuje się, że to norma sieciówek więc nie mam czego się czepiać. Pracowałem kilka lat, zacząłem od Galerii Krakowskiej. Mam nadzieje, że do tego czasu coś się tam zmieniło. Wytrzymałem tam parę miesięcy, po czym dostałem lekką traume. Musiałem parę miesięcy odpocząć od tej pracy. Wieczny zapierdol, nacisk, zwracanie uwagi za byle co, ekipa wtedy była tragiczna... Nie jestem zbyt wymagającą osobą, ale jeśli dekoratorzy ignorują cię, dlatego że zarabiają 200 złote więcej i "stroją manekiny oraz sklep" to chyba coś było nie tak. W windzie w ciągu dnia nawet na "hej"/"hejka" nie odpowiadali. A dodam, że nie było osoby której bym źle traktował... Początkowo nawet grafik był ignorowany częściowo, ale to akurat można było wywalczyć. Pracownicy raczej żadko miały ze sobą problemy, ale często było toksycznie (różne charaktery pojawiały się i nie mogły zbyt polubić). Przykładowo, często na zamknięciu trzeba było zostać dłużej niż napisane w planie, bo piętro niżej osoby się nie wyrobiły. Pół godziny sprzątania stawało się godziną, plus wyjście tyłem galerii. Dodaj dojazd do domu, ja często bywałem dopiero przed 24 w domu. Po zmianie lokalizacji, sytuacja była lepsza. W sklepie w Kapelance było o dziwo bardzo fajnie - panował taki klimat rodzinny, jak u babci na wsi. Można było się pośmiać, pogadać no i jak człowiek pracować. Nie było oczywiście opierdzielania się, ale w porównaniu do krakowskiej to niebo a ziemia. Trauma krakowskiej powodowała, -

Plusy

może być przyjemna, BARDZO elastyczny grafik (godziny pracy, jak i ilość godzin pracy w ciągu dnia)

Minusy

niskie zarobki, często toksyczny klimat, hierarchia nie do pokonania, ciągły zapierdziel

Manambah knowlage tentang fashion

Belajar bagaimana cara mengetahui detail tentang dunia fashion

Opinia o pracy w H&M

Bardzo fajna praca, zarobki w miarę ok. A co do liderów to nie będę się wypowiadać.

Plusy

Weekendy wolne

Minusy

Nie przemyślana organizacja pracy przez liderów

stacje

okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Niemiła atmosfera

Moja kariera w H&M trwała zaledwie kilka miesięcy. Praca w sama w sobie nie była zła - głównie obsługa klienta na kasie i roznoszenie asortymentu. Czynnikiem decydującym o zwolnieniu się był stosunek kadry kierowniczej w stosunku do pracowników, jak i klientów. Wywyższanie się, patrzenie z góry, niemiłe odzywki, brak wsparcia. Odpowiedzią nawet na najprostsze pytania było często wywracanie oczami albo komentarze typu "to ty tego nie umiesz?" nawet przy klientach. Co do podejscia do klienta - żenujące. Totalny brak szacunku, ignorowanie, kłócenie się, wysyłanie klienta np. przy zwrocie na inne piętro bo nie chce się podejść do kasy. Praca mogłaby być na prawdę przyjemna, niestety tak nie było.

H&M - praca i kariera

Zobacz więcej ofert pracy

Dardzo dobra

Jak nie chodzisz to zwalniaja Cię z pracy. Zle nie

Duzo uczy, ale nie jest rozwojowa

Pracowałam w H&M długo- 8 lat. Zaczynałam od najniższego stanowiska-SA na 1/4 etatu, praca dorywcza na studiach. Pomimo dużego zaangażowania i chęci do pracy z mojej strony cały etat dostałam dopiero po 2 latach. Mieliśmy wmawiane, że dostać pełny etat to awans. Stały za tym dodatkowe obowiązki, jak chociażby przejmowanie części obowiązków Kierownika Działu, oczywiście żadnych dodatkowych pieniędzy nikt nigdy za to nie dostał. Premie-raz w roku, świąteczna, około 250 zł. Plus to zniżki na ubrania, choć i te z czasem zostały ograniczone przy specjalnych rabatach. Pracownicy traktowani jak potencjalni złodzieje- wieczne kontrole szafek, toreb, k0ontrole paragonów, wykonanych zwrotów, a nawet rozmowy na piśmie za zbyt dużą-według firmy- ilość reklamacji. Po 4 latach awansowałam na Kontrolera administracyjno-biurowego. Miałam być odpowiedzialna za sprawy biurowe, dokumentacyjne, a tak naprawdę robiłam to co inni + zajmowałam się ogromną biurokracją w sklepie. Traktowanie regionalnych niepoważne- ciągłe zmiany planów, wieczne cięcie godzin pracowników, szykowanie odbiorów sezonu, gdzie przez kilka dni pracowało mnóstwo ludzi a przez resztę miesiąca musieliśmy ściąć godziny do minimum. Często zdarzało się, że na sklepie były 3 osoby- 2 kasjerów i jeden "latający". Ciągłe telefony, smsy od kierownika sklepu po pracy. Częste wzywanie do pracy w dzień wolny i granie na emocjach. Wynagrodzenie- na stanowisku Kontrolera miałam więcej od sprzedawcy o 300 zł brutto. I za te pieniądze o wiele większą odpowiedzialność i narażenie na stres. Premia od sprzedaży dla kierowników- nieosiągalna -

Plusy

zniżki pracownicze

Minusy

żenująco niskie zarobki, ogrom obowiązków, zachowanie kierowników regionalnych wobec pracowników sklepu

zła atmosfera

Rywalizacja między osobami, które pracują na umowę zlecenie, a tymi na umowie o pracę.

Kierownictwo - porażka

Mój staż w H&M miał miejsce w Gdyni w centrum Riviera. Umowa zlecenie - głównie magazyn i praca na sklepie, ekspozycja towaru. Kierownictwo? Nie zasługują oni nawet na to miano, bo są to osoby bezczelne, aroganckie i bez grosza szacunku, szczególnie wobec osób nowych. Pomoc? Nie ma mowy! Gdy wyraziłam swoje zdanie, to spotkałam się z odzywkami w stylu "jak Ci nie pasuje to nie musisz tu pracować i lepiej się nie odzywaj". Nie można było zapytać o cokolwiek, bo traktowały to jako coś złego, gdy w zwyczajny sposób chciałam upewnić się, czy wykonuję daną czynność prawidłowo. W żadnej innej pracy nie spotkałam się z takim traktowaniem innych pracowników, z taką nienawiścią, atmosfera była okropna... Zarobki średnie, nie były tragiczne, ale nic szczególnego. Przynajmniej ochroniarze sklepu byli w porządku w przeciwieństwie do pozostałych. Kolejna kwestia to staż pracy - zapewniali, obiecywali możliwość zatrudnienia na dłużej, po czym później bez uprzedzenia nie wpisano zarówno mnie jak i pozostałych osób ze zlecenia w grafik. Przechodząc czasem przez sklep zauważyłam zresztą, że często zmieniają pracowników - najwidoczniej sytuacja nie uległa poprawie. Być może w innych miastach sytuacja nie wygląda tak źle, natomiast w Gdyni odradzam to miejsce każdemu - zwyczajna strata nerwów.

Praca jako kierownik działu (DM)

W firmie H&M pracowałem przez 5 lat. Zaczynałem od najniższego szczebla - pomagałem przy inwentaryzacji, później zostałem zatrudniony na umowę zlecenie, umowę o pracę, aż później awansowałem na stanowisko kierownika działu (DM). Moje spostrzeżenia dotyczące pracy w H&M to przede wszystkim żenujące zarobki - na każdym stanowisku, na prawdę. Niby H&M działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale jakoś nie widać tego na co dzień (nawet nie macie pojęcia ile papieru marnuje się codziennie w każdym sklepie). Co mogę więcej powiedzieć? Jako DM jesteś odpowiedzialny na dobrą sprawę za wszystko co dzieje się na sklepie. Możesz zapomnieć o porannych zmianach - zazwyczaj trafiają Ci się wtedy, gdy inny kierownik jest na L4 albo ma urlop. Kwestia ciągłych popołudniówek jest przerażająca. \ Układasz grafiki..co nie jest prostym zadaniem z racji tego, że w twoim sklepie 3/4 osób to uczniowie/studenci, bo nikt o zdrowych zmysłach nie przyszedłby do pracy za takie pieniądze. Ciągłe planowanie...tak, to właśnie praca DMa. I tak w kółko. Biuro regionalne jest niepoważne. Spędzasz pół dnia, aby "zrobić" plany na dany tydzień, miesiąc, kwartał..po czym dostajesz maila 3 godziny później, że jednak cały region musi zmienić te plany, ponieważ są zbyt ambitne, albo spodziewają się większego ruchu i co za tym idzie oczywiście musisz przeplanować cały miesiąc..Również zmiany pracownikom, co jest na prawdę irytujące. Ciągła presja czasu, brak przerw (bo nawet gdybyś chciał zejść, to nie masz jak - jesteś zawalony robotą). Co chwilę musisz wymyślać jakieś durne action-plany i świecić oczami -

Plusy

tolerancja

Minusy

niskie zarobki, praca pod presją czasu, duża odpowiedzialność, brak wsparcia, nierealne cele, mydlenie oczu awansem, użeranie się z biurem regionalnym

Praca

Praca w H&M to jedna z najgorszych jaką miałam. Byłam zatrudniona na wakacje na umowę zlecenie. Pracownika traktują jak śmiecia. Z 2 miesięcy, które miałam pracować, przepracowałam 2 tygodnie, bo okazało się, że nie ma godzin!

Praca dobra dla osób uczących się

Praca zmianowa, czyli różne dziwne godziny (często zostaje się dłużej). Praca fizyczna. Zarobki fatalne. Duża liczba kierowniczek. Zamysł firmy dobry szkoda,że tylko w teorii. Pracownicy to same dziewczyny/kobiety. Wszystko zależne od danych osób, ale w tym przypadku nawet połowa dziewczyn nie jest miła ani chętna do pomocy. Cieszę się,że już tam nie pracuje.

Plusy

Kontakt z klientem

Minusy

Fatalne zarobki, duza liczba obowiązków

Zakopane

Dobre zarobki jak na stanowisko sprzedawcy, miła atmosfera, elastyczny grafik

Plusy

Elastyczny grafik, możliwość awansu

Minusy

Szybkie tempo pracy

średnia

Pracownicy w porządku, brak możliwości rozwoju, płace minimalne nawet przy 2 letnim stażu pracy

Plusy

grafik

Minusy

zarobki

Demanding

Working here is not only about taking care of customers, clothes, fitting rooms, tills and stocks. It's about doing all of that at once. You need to be good at multitasking and be prepared for staying there for long hours and some extra shifts that are usually not included in the rota.

Plusy

Staff discounts

Minusy

Long hours, multitasking

Fajna praca...na chwile

Atmosfera pracy jest...rozna.Raz pracujesz z kims z kim sie swietnie dogadujesz a raz z kims kogo po prostu nie lubisz.Zarobki przynajmniej w moim wypadku (1/2) nie powalaja.Powiem wiecej,sa kiepskie.Nie spodziewajcie sie kokosow.Niestety polityka firmy jest podobna do jak najwiekszej pracy w jak najkrotszym czasie.Ze wszystkiego zostaniesz rozliczony,ile byles na przerwie,ile minut sie spozniles.Nie ma duzej swobody.

Plusy

Atmosfera, Praca niezbyt meczaca, malo fizycznosci

Minusy

Zarobki, podejscie do pracownika

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w H&M. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,7

• H&M