EMPIK

Opinia pracownika firmy EMPIK

Zobacz wszystkie opinie o firmie EMPIK

jest naprawdę ok :)
Doradca Klienta (obecny pracownik) –  Wrocław, dolnośląskie23 marca 2019
Zatrudniłam się przed świętami, miałam pracować tylko do końca roku, ale zostałam na dłużej. Lubię tę pracę, mam zgrany zespół, dzięki tym osobom naprawdę dobrze mi się w tym miejscu pracuje. Ekipa zróżnicowana, są studenci, ale także osoby po 30. i 40. Jestem na 1/2 etatu, pracuję zazwyczaj po 6h, wtedy mam 15 minut przerwy (mamy zaplecze socjalne, gdzie możemy sobie wtedy odpocząć, znajduje się tam czajnik, mikrofala, toster, naczynia, kawa, herbata, cukier, mleko, czasem jakieś słodkości). Na rękę razem z premią (premie są za zaliczoną ankietę tajemniczego klienta, sprzedaż przykasową - tzw. umbrellę, obrót) wyciągam ok. 1000 zł. Akurat mój Empik jest spory, więc każdy pracownik przypisany jest do konkretnego działu (działy to książka, multimedia, prasa, artykuły papiernicze, bileteria). Wszyscy mamy takie same uniformy (koszulka polo - są z krótkim i długim rękawem, polarowy bezrękawnik, bluza, przypinka z imieniem). Każdy ma za sobą szkolenia (u mnie trwały trzy dni: szkolenie BHP, szkolenie ze sprzedaży przykasowej, aktywnej obsługi).
Przeciętny dzień w pracy wygląda tak, że po przebraniu podchodzę do kierownika swojego działu, a on decyduje i tłumaczy, jakie będą moje zadania na ten dzień. Czasem dostaję kasetkę, razem z nią staję przy kasie, czasem obsługuję klientów na sali sprzedaży (wtedy mam przy sobie terminal i tablet, na którym mogę kogoś skasować, sprawdzić dostępność produktu, zamówić coś dla klienta ze sklepu www). Do tego dochodzi roznoszenie dostawy, oklejanie produktów, przygotowywanie zwrotów, zmienianie ekspozycji. Nie sprzątamy, sprzątaniem zajmuje się
  więcej... oddzielna firma sprzątająca.
Praca przy kasie jest najbardziej stresująca, musimy pamiętać o poproszeniu o kartę Mój Empik (albo zaproponowaniu założenia nowej, czasem mamy wytyczne co do ilości zakładanych kart, zazwyczaj każdy powinien założyć parę kart w ciągu zmiany) + o zaproponowaniu produktu dodatkowego (to jest najbardziej niemiła rzecz, od naszej skuteczności zależy premia, ale najwięcej zależy od tego, co akurat w Umbrelli jest, czasem produkty są beznadziejne i po prostu się nie sprzedają, ale nikt o to nie robi nam wyrzutów i nikt z batem nad kasjerami nie stoi). Jednakże wskaźniki są do wyrobienia.
Nigdy nie zostaję dłużej po pracy, zawsze wychodzę rówiutko o swojej godzinie. Grafik mam dopasowany do planu zajęć na uczelni, pod tym względem kierownik jest naprawdę bardzo wyrozumiały.
Praca jak praca, mam już spore doświadczenie w handlu, ale w Empiku mi najlepiej. Weekendy i okres przedświąteczny są bardzo zawalone, to fakt, kolejki są długie, klienci trafiają się poddenerwowani. Ale jeśli ktoś lubi pracę z klientem, to naprawdę polecam :>
  zwiń
Plusy
liczne konkursy dla zespołów, zaplecze socjalne, świetna atmosfera, rabaty pracownicze

Inne opinie pracowników firmy EMPIK

Negatywna motywacja
Doradca Klienta (były pracownik) –  Trójmiasto, pomorskie22 lipca 2019
Zdecydowanie nie polecam.W ogłoszeniu miłe słowka a rzeczywistość koszmarna.Najgorsza jest presja na wyniki sprzedaży promocji przy kasie oraz skanowania i zakładania kart empiku.Masz to robić na siłę i jesteś regularnie negatywnie motywowany.
Plusy
zniżki, mili wspólpracownicy
Minusy
niskie zarobki, premia widmo, negatywna pseudomotywacja
Gdynia
Doradca Klienta (były pracownik) –  Gdynia, pomorskie21 lipca 2019
Praca wyłącznie dla studentów. Tylko umowa zlecenie, umowę o pracę miały z 3 osoby na 15, mimo obietnic nie dostałam w ciągu 1 roku. Zarobki to minimalna krajowa, zdarzała się premia natomiast wyłącznie za indywidualne wyniki i tylko dla sprytnych osób, co umiały podkraść klienta, rzadko kiedy ktoś przy pracy fair play dostawał premie. Godzinowo dwie zmiany, z przewagą 13-21 w miesiącu, ranki dostawały ciągle te same osoby. Jak na tą stawkę za wiele standardów narzucało szefostwo których było trzeba przestrzegać i było to bardzo kontrolowane, co było lekką kpiną przy minimalnej krajowej oraz wiecznie wychodzenie po pracy po czasie, za każdym razem 10-15 min dłużej, nie wliczone w czas pracy.

Dyrektor sklepu był bardzo niekompetentny ( zarząd powinien każdego dyrektora wysłać na przeszkolenie z zarządzania pracownikami, bo to kuleje bardzo - krzyk, czy narzekanie do innych to słaba jakość zarządzania kilkonastoma osobami, zamiast porozmawiać na spokojnie w cztery oczy, dyrektor plotkował do innych, czy się obraził za nie wiadomo o co, bo nie wyjaśnił osobie zainteresowanej) oraz wiedza jego z produktów czy podstawowych czynności w sklepie, które de facto powinien znać choćby z teorii), za to wymagań miał wiele. Ekipa jak wszędzie, jedni mili drudzy nie - była widoczna duża rywalizacja i trzeba mieć twardy charakter by się nie dać, bo każdy walczył o premie kosztem drugiej osoby.
Awansów nie było, przyjmowali z innych miejsc zamiast awansować w wewnątrz sklepu.

Z plusów mogę wymienić : zniżki pracownicze, wolne było wtedy kto chciał więc zaleta jak dla studentów dziennych,
  więcej... oraz co jest plusem lub minusem dla innych nie ma całego etatu godziny wahają sie od 90 do 120 na miesiąc na zlecenie, więc można pogodzić z nauką - lecz mimo obietnic na cały etat nie ma co liczyć ani na umowe o pracę, czy awans.  zwiń
Plusy
zniżka pracownicza, dni wolne
Minusy
zarządzenie przez dyrektora

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w EMPIK. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

3,4