EMPIK

Opinie pracowników firmy EMPIK - Gdynia, pomorskie

Gdynia, pomorskie2 opinie
Ogólnie praca w Empiku to praca, za minimalną krajową na umowę zlecenie. Ekipa miła, lecz panuje wielka rywalizacja. Premia jest przyznawana indywidualnie, za sprzedaż produktów przy kasie, z którego każdy jest rozliczany (bywało podkradanie klientów, co budziło kłótnie wśród personelu). Kadra zarządzająca zależy od Dyrektora. Podczas mojej historii z Empikiem miałam okazje pracować z dwoma. Pierwszy sympatyczny, drugi zaś spowodował odejście całego zespołu. Pracownicy to w 90% sami studenci, więc dogadać się jest łatwo. Grafik w miarę elastyczny z dniami wolnymi, choć przeważają same popołudnia, jeśli ktoś nie był pupilkiem szefa, to na zmiany ranne nie miał co liczyć. Mimo obietnic całego etatu na zleceniu, kończy każdy zazwyczaj na koło 100-130godzin. Praca nie należała do trudnej, wszystko pokazywał system gdzie co znaleźć, kasa fiskalna prosta bardzo w obsłudze. Ogólnie jak dla studenta, co chce sobie dorobić przez kilka miesięcy. nie wyrabiając całego etatu, mieć co któryś weekend wolny, bez jakiejś ciężkiej pracy, to mogę polecić. Jeśli ktoś szuka z pracy, z której się utrzyma i liczy na umowę o pracę, 160 godz w mieś i grafik raz ze zmianą rano,a raz wieczorem to się przeliczy. Generalnie jako studentka nie wspominam jakoś źle.
Plusy
Zniżka pracownicza 25%
Minusy
Minimalna krajowa, same popołudniowe zmiany w grafiku
Praca wyłącznie dla studentów. Tylko umowa zlecenie, umowę o pracę miały z 3 osoby na 15, mimo obietnic nie dostałam w ciągu 1 roku. Zarobki to minimalna krajowa, zdarzała się premia natomiast wyłącznie za indywidualne wyniki i tylko dla sprytnych osób, co umiały podkraść klienta, rzadko kiedy ktoś przy pracy fair play dostawał premie. Godzinowo dwie zmiany, z przewagą 13-21 w miesiącu, ranki dostawały ciągle te same osoby. Jak na tą stawkę za wiele standardów narzucało szefostwo których było trzeba przestrzegać i było to bardzo kontrolowane, co było lekką kpiną przy minimalnej krajowej oraz wiecznie wychodzenie po pracy po czasie, za każdym razem 10-15 min dłużej, nie wliczone w czas pracy.

Dyrektor sklepu był bardzo niekompetentny ( zarząd powinien każdego dyrektora wysłać na przeszkolenie z zarządzania pracownikami, bo to kuleje bardzo - krzyk, czy narzekanie do innych to słaba jakość zarządzania kilkonastoma osobami, zamiast porozmawiać na spokojnie w cztery oczy, dyrektor plotkował do innych, czy się obraził za nie wiadomo o co, bo nie wyjaśnił osobie zainteresowanej) oraz wiedza jego z produktów czy podstawowych czynności w sklepie, które de facto powinien znać choćby z teorii), za to wymagań miał wiele. Ekipa jak wszędzie, jedni mili drudzy nie - była widoczna duża rywalizacja i trzeba mieć twardy charakter by się nie dać, bo każdy walczył o premie kosztem drugiej osoby.

Awansów nie było, przyjmowali z innych miejsc zamiast awansować w wewnątrz sklepu.

Z plusów mogę wymienić : zniżki pracownicze, wolne było wtedy kto chciał więc zaleta jak dla studentów dziennych,
 - więcej...
Plusy
zniżka pracownicza, dni wolne
Minusy
zarządzenie przez dyrektora
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w EMPIK. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
3,4
2,3
3,1
3,4
Opinie o firmie EMPIK wg stanowisk