EMPIK

Opinie pracowników firmy EMPIK

Wyświetlono wszystkie opinie (20)

IT i Product Ownerzy

Zaskakująco fajne i przyjazne miejsce.Niestety dużo chaosu decyzyjnego w fimie.Zarobki poniżej średniej w branży

Gdynia

Ogólnie praca w Empiku to praca, za minimalną krajową na umowę zlecenie. Ekipa miła, lecz panuje wielka rywalizacja. Premia jest przyznawana indywidualnie, za sprzedaż produktów przy kasie, z którego każdy jest rozliczany (bywało podkradanie klientów, co budziło kłótnie wśród personelu). Kadra zarządzająca zależy od Dyrektora. Podczas mojej historii z Empikiem miałam okazje pracować z dwoma. Pierwszy sympatyczny, drugi zaś spowodował odejście całego zespołu. Pracownicy to w 90% sami studenci, więc dogadać się jest łatwo. Grafik w miarę elastyczny z dniami wolnymi, choć przeważają same popołudnia, jeśli ktoś nie był pupilkiem szefa, to na zmiany ranne nie miał co liczyć. Mimo obietnic całego etatu na zleceniu, kończy każdy zazwyczaj na koło 100-130godzin. Praca nie należała do trudnej, wszystko pokazywał system gdzie co znaleźć, kasa fiskalna prosta bardzo w obsłudze. Ogólnie jak dla studenta, co chce sobie dorobić przez kilka miesięcy. nie wyrabiając całego etatu, mieć co któryś weekend wolny, bez jakiejś ciężkiej pracy, to mogę polecić. Jeśli ktoś szuka z pracy, z której się utrzyma i liczy na umowę o pracę, 160 godz w mieś i grafik raz ze zmianą rano,a raz wieczorem to się przeliczy. Generalnie jako studentka nie wspominam jakoś źle.

Plusy

Zniżka pracownicza 25%

Minusy

Minimalna krajowa, same popołudniowe zmiany w grafiku

Negatywna motywacja

Zdecydowanie nie polecam.W ogłoszeniu miłe słowka a rzeczywistość koszmarna.Najgorsza jest presja na wyniki sprzedaży promocji przy kasie oraz skanowania i zakładania kart empiku.Masz to robić na siłę i jesteś regularnie negatywnie motywowany.

Plusy

zniżki, mili wspólpracownicy

Minusy

niskie zarobki, premia widmo, negatywna pseudomotywacja

Gdynia

Praca wyłącznie dla studentów. Tylko umowa zlecenie, umowę o pracę miały z 3 osoby na 15, mimo obietnic nie dostałam w ciągu 1 roku. Zarobki to minimalna krajowa, zdarzała się premia natomiast wyłącznie za indywidualne wyniki i tylko dla sprytnych osób, co umiały podkraść klienta, rzadko kiedy ktoś przy pracy fair play dostawał premie. Godzinowo dwie zmiany, z przewagą 13-21 w miesiącu, ranki dostawały ciągle te same osoby. Jak na tą stawkę za wiele standardów narzucało szefostwo których było trzeba przestrzegać i było to bardzo kontrolowane, co było lekką kpiną przy minimalnej krajowej oraz wiecznie wychodzenie po pracy po czasie, za każdym razem 10-15 min dłużej, nie wliczone w czas pracy. Dyrektor sklepu był bardzo niekompetentny ( zarząd powinien każdego dyrektora wysłać na przeszkolenie z zarządzania pracownikami, bo to kuleje bardzo - krzyk, czy narzekanie do innych to słaba jakość zarządzania kilkonastoma osobami, zamiast porozmawiać na spokojnie w cztery oczy, dyrektor plotkował do innych, czy się obraził za nie wiadomo o co, bo nie wyjaśnił osobie zainteresowanej) oraz wiedza jego z produktów czy podstawowych czynności w sklepie, które de facto powinien znać choćby z teorii), za to wymagań miał wiele. Ekipa jak wszędzie, jedni mili drudzy nie - była widoczna duża rywalizacja i trzeba mieć twardy charakter by się nie dać, bo każdy walczył o premie kosztem drugiej osoby. Awansów nie było, przyjmowali z innych miejsc zamiast awansować w wewnątrz sklepu. Z plusów mogę wymienić : zniżki pracownicze, wolne było wtedy kto chciał więc zaleta jak dla studentów dziennych, -

Plusy

zniżka pracownicza, dni wolne

Minusy

zarządzenie przez dyrektora

Fajna praca dla indiwidualistów

Miałam przyjemność pracować przez rok w empiku. Jako studentka studiów zaocznych. W wieku 20 lat zostałam szefem sekcji. Praca na start, na kilka pierwszych miesięcy by zapoznać się z rynkiem pracy - ok. Paca na dłużej? Jeśli ktoś jest cwany i jest indywidualistą- ok Zarobki śmieszne jak na przydzielone obowiązki(szef sekcji 1200 netto). Niechęć zaoferowania umowy o prace, głównie zlecenie bądź 3/4 etatu. Atmosfera bardzo stresująca i zniechęcająca. Kadra w empiku w którym pracowałam była spoufalona rodzinnie. Traktowali każdego jak tanią siłę roboczą kto nie należał do ich rodziny. Ambitnym osobą odradzam.

Plusy

praca wśród książek, filmów, muzyki

Minusy

Zarobki nie adekwatne do pracy, atmosfera

jest naprawdę ok :)

Zatrudniłam się przed świętami, miałam pracować tylko do końca roku, ale zostałam na dłużej. Lubię tę pracę, mam zgrany zespół, dzięki tym osobom naprawdę dobrze mi się w tym miejscu pracuje. Ekipa zróżnicowana, są studenci, ale także osoby po 30. i 40. Jestem na 1/2 etatu, pracuję zazwyczaj po 6h, wtedy mam 15 minut przerwy (mamy zaplecze socjalne, gdzie możemy sobie wtedy odpocząć, znajduje się tam czajnik, mikrofala, toster, naczynia, kawa, herbata, cukier, mleko, czasem jakieś słodkości). Na rękę razem z premią (premie są za zaliczoną ankietę tajemniczego klienta, sprzedaż przykasową - tzw. umbrellę, obrót) wyciągam ok. 1000 zł. Akurat mój Empik jest spory, więc każdy pracownik przypisany jest do konkretnego działu (działy to książka, multimedia, prasa, artykuły papiernicze, bileteria). Wszyscy mamy takie same uniformy (koszulka polo - są z krótkim i długim rękawem, polarowy bezrękawnik, bluza, przypinka z imieniem). Każdy ma za sobą szkolenia (u mnie trwały trzy dni: szkolenie BHP, szkolenie ze sprzedaży przykasowej, aktywnej obsługi). Przeciętny dzień w pracy wygląda tak, że po przebraniu podchodzę do kierownika swojego działu, a on decyduje i tłumaczy, jakie będą moje zadania na ten dzień. Czasem dostaję kasetkę, razem z nią staję przy kasie, czasem obsługuję klientów na sali sprzedaży (wtedy mam przy sobie terminal i tablet, na którym mogę kogoś skasować, sprawdzić dostępność produktu, zamówić coś dla klienta ze sklepu www). Do tego dochodzi roznoszenie dostawy, oklejanie produktów, przygotowywanie zwrotów, zmienianie ekspozycji. Nie sprzątamy, sprzątaniem zajmuje się -

Plusy

liczne konkursy dla zespołów, zaplecze socjalne, świetna atmosfera, rabaty pracownicze

Pozytywnie

Mimo iż jest to korporacja, praca mimo wszystko przyjemna

Kierowniczka to jakaś żenada

Pani po zarządzaniu bez podania jakiejkolwiek przyczyny usunęła mnie z grupy. Zaznaczę, że już wcześniej wspominałam o wypowiedzeniu. Żeby w tej firmie się utrzymać, to trzeba włazić klientom w tyłek byle tylko sprzedać te zasrane produkty przykasowe i żeby założyli kartę lojalnościową. Jeżeli się postawi tym co są wyżej, to już jest wielki ból. Już nie wspomnę o 12h -zmianach, które są na poziomie niewolniczym, a potem są wielkie pretensje, że tajemniczy klient niezadowolony, bo pracownik jest już tak zmęczony, że nie ma siły się uśmiechać do klienta. Poza tym atmosfera w zespole wydawała się być napięta - każdy tylko patrzy na to, żeby wyrobić wymagany dzienny wynik. Nie polecam.

Plusy

ustalanie godzin na zleceniówce

Minusy

zarobki odwrotnie proporcjonalne do ilości wymagań

Great managing job

Being a shift manager I were responsible for everything that includes daily reports, refunds, giving discounts, helping with self stocking , accepting and checking of deliveries and more. I did learn how to manage a team of people.

Plusy

Easy commute

Minusy

High turnover

Amazing atmosphere

Job in itself wasn’t easy, we were doing multitasking, also we had to deal with hard customers but the atmosphere between colleagues helped a lot to keep up with great mood.

productive

I get a lot of experience in this work. Workplace culture is very high. Co-workers are nice and friendly. Managament is nice too. Salary is very low per hour.

Plusy

nice co-workers

Minusy

salary

Doradca Klienta

Praca w Empiku jest "lekką" pracą i przyjemną. Plusy są takie, że ma się ciągły kontakt z ludźmi, a minusy są niskie zarobki

Plusy

Elastyczny Grafik

Succesful work

I worked at Empik on books. I'm very happy for that, because I love books. I worked at two shifts - 8am-2pm or 3pm-9pm. The hardest part of work was demending clients.

Kalisz

*Mobbing * zastraszanie pracowników innym przełożonym * 2 osoby na 12 godzin pracy * jeden weekend wolny w miesiącu Młody zespół , kiepska atmosfera

Minusy

Niskie zarobki w stosunku do wykonywanej pracy

sala sprzedaży

Dzień zaczynamy od zalogowanie sie na kasy i otwarciu sklepu. Przeważnie są trzy osoby na sklepie. Pracuje]e bardzo miłym zespole. Kadra zarządzająca jest w porzadku tylko momentami wobec nas stosuje mobbing.

Minusy

niskie zarobki, 12 godzinny system

challenging and rewarding

Work hours 8 -16 , paperwork from multiple documents . Collaborators friendly, helpful , Superior demanding but fair . The downside was a very large and growing amount of responsibility , advantage is working with friendly colleagues

Fun

typical day at work what you learned management your co-workers the hardest part of the job the most enjoyable part of the job

Miejsce pracy, w którym panuje świetna atmosfera

Empik jest dobrym miejscem dla młodych osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Nie trzeba mieć specjalnego doświadczenia, wszystkiego nauczą mili współpracownicy. Szczególną cechą tej pracy jest miła atmosfera, kontakt z aktualną ofertą produktów związanych z rozrywką, kulturą (muzyka, książki, filmy, gry i bilety na imprezy). Kadra zarządzająca jest wymagająca jak wszędzie. Najważniejszy jest wynik i dobrze obsłużony klient. Najtrudniejsze w tej pracy jest nadążenie za zmieniającymi się zadaniami do wykonania, przy znikomej liczbie pracowników. Najprzyjemniejsze...kontakt z inteligentnymi pracownikami i miła atmosfera.

Plusy

Miła atmosfera

Minusy

Niskie zarobki, duża liczba zadań przy małej liczbie pracowników

Brak równości między pracownikami na tym samym stanowisku

Sztywna atmosfera, ocenianie się nawzajem, praca do późnych godzin wieczornych.

Plusy

elastyczny czas pracy

Minusy

Świetna atmosfera panująca w firmie między pracownikami.

Dla studentów super praca. Później jest już trochę gorzej.

Plusy

Młoda zgrana ekipa

Minusy

Słabe wynagrodzenie

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w EMPIK. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,1 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu