Oceny firmy DXC Technology

Znaleziono 5 opinii pasujących do wyszukiwania Zobacz wszystkie opinie (1 627)
Najgorsza rozmowa kwalifikacyjna
HR & Payroll Administration Specialist (były pracownik) –  Wrocław, dolnośląskie21 sierpnia 2018
Aplikowałam na stanowisko Junior HR & Payroll Administration Specialist with Italian. Proces rekrutacji trwał w nieskończoność. Najpierw prawie godzinna rozmowa telefoniczna, podczas której rekruterka zadała mi mnóstwo pytań i sprawdziła mój poziom znajomości języka angielskiego. Potem przez jakiś miesiąc zero odpowiedzi, nawet już zapomniałam, że brałam udział w rekrutacji. Pewnego dnia zadzwonił telefon i pewien pan zaprosił mnie na rozmowę kwalifikacyjną w siedzibie firmy. Poszłam, straciłam kolejną godzinę na rozmowę z dwoma rodowitymi Włochami. Obiecano mi dać odpowiedź w ciągu dwóch tygodni. Po mniej więcej 3 tygodniach otrzymałam automatyczną odpowiedź, że niestety nie zakwalifikowałam się. Już pogodziłam się z decyzją rekruterów. Po upływie kolejnych kilku tygodni znowu niespodziewanie zadzwonił telefon. Była to ta sama pani rekruterka, z którą odbyłam rozmowę po włosku w siedzibie firmy. Zapytała, czy dalej jestem zainteresowana tą pracą, jaki jest mój okres wypowiedzenia i jakie są moje oczekiwania finansowe. Kiedy odpowiedziałam na to ostatnie pytanie, rekruterka zaczęła pytać, czy możemy jeszcze negocjować w tej sprawie (a wcale nie były wygórowane). Potem zapytałam, dlaczego dostałam od nich maila z odmowną odpowiedzią jakiś czas temu. Rekruterka bardzo się zdziwiła i obiecała to zweryfikować i dać mi znać. Do tej pory nikt nie oddzwonił, a minął już ponad miesiąc. Najśmieszniejsze jest to, że ta sama oferta pracy jest dostępna od kilku miesięcy. Ta firma jest po prostu niepoważna. Na szczęście mam pracę, tylko szukam lepszej. Żal mi tylko tych osób, którzy naprawdę  więcej... potrzebują pracy i muszą czekać w nieskończoność na odpowiedź. Aplikują tam ludzie po studiach, więc chyba należy im się jakiś szacunek. Ja już na pewno nigdy więcej nie wyślę CV do tej firmy. Po procesie rekrutacyjnym pozostał mi tylko niesmak.  zwiń
Minusy
niskie zarobki, niepoważni rekruterzy
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 1NieZgłoś
beznadziejnie
analityk (obecny pracownik) –  Wrocław, dolnośląskie16 lutego 2018
Polecam firmę, jeśli:
-chcesz pracować w totalnym bałaganie i chaosie, ponieważ ten mutant powstał z połączenia CSC i częsci HPE i próbuje udawać jedną firmę pod szyldem DXC, podczas gdy wewnątrz wszystko jest podzielone na dwie firmy, jesteśmy MY (stare HPE) i ONI (CSC), brak współpracy między dwiema firmami oraz wspólnych systemów, nic się nie trzyma kupy,
- chcesz pracować w Poniedziałek Wielkanocny, ponieważ kalendarz ustalony w USA ma generalnie w d..e, że prawie cała Europa ma wtedy najważniejsze święto kościelne, więc ustalili sobie wtedy zamknięcie roku fiskalnego.
- chcesz pracować dla managera, który twoimi rękami chce awansować na wyższy szczebel,a ty mooooże zostaniesz poklepany po plecach w nagrodę, małe szanse awansu, głownie managerowie, jak już ktoś wskoczy na managera i nawet jest kiepski i ludzie się na niego skarżą to i tak pozostanie na tym stanowisku a nawet awansuje
- chcesz pracować w firmie-krzak- nędzne popłuczyny po HP(E)
- chcesz dostać na dzień dobry pusty komputer, który masz sam sobie skonfigurowac a potem prosić się od hindusa do hindusa (dział IT) , żeby pomógł ci w dostepach/instalacjach aplikacji i najważniejszych narzędzi niezbędnych w pracy, bo dostępne manuale są nieaktualne,a proces proszenia się o te dostepy zmienia się co trochę tak, że nawet współpracownicy nie nadążają, więc nie są w stanie pomóc nowemu pracownikowi, trwa to tygodniami a nawet miesiącami, a robota ma być zrobiona,mimo braku narzędzi...
-zalety to multisport, szeroki pakiet medyczny,praca z domu
Plusy
multisport, szeroka opieka medyczna, praca z domu
Minusy
nowy pracownik na wejściu dostaje pusty komputer do samodzielnej konfiguracji, o dostępy do narzędzi/aplikacji musi prosic sam wg niaktualnych manuali, USA dyktuje kalendarz pracy ignorując lokalne święta, czasami trzeba pracować do późnego wieczora, mierne narzędzia pracy, mało szkoleń z excela, kadra zarządzająca to d..y wołowe
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 13NieZgłoś
Relaxed workplace
HR Administrator (były pracownik) –  Wroclaw26 września 2017
DXC.Tecnology in Wroclaw is a quite unformal work enviroment with mostly competent staff.
Regarding the benefits we had private medical support and multisport card.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?TakNieZgłoś
Strong methodology based consulting groups.
Principal (były pracownik) –  100% travel role - multiple locations24 stycznia 2012
CSC has a long and storied history, it has been referred to as a “Collection of Small Companies”, and this holds true through the many groups and divisions of CSC. Some very strong offerings (SOA, Cloud Computing, CATALYST Methodology), but also some weak divisions where career development depends on finding your own work. Overall, has lost some of its strong proactive culture especially in the National Public Sector.
Plusy
good people, strong internal methodology, consulting groups require education and training.
Minusy
so so beneifts, some divisions flush employees at contract end.
Czy ta ocena pracodawcy była pomocna?Tak 4Nie 4Zgłoś

Zobacz więcej ocen firmy DXC Technology

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w DXC Technology. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.

Na podstawie 1 627 ocen

3,1Kultura organizacyjna/atmosfera