DPD
Zobacz wszystkie opinie o firmie DPD

DPD

Opinia pracownika firmy DPD

DPD Łapiguz-kołchoz jakich mało

Miałem okazję pracować tam na zleceniu jako magazynier. Gdybym miał opisać co tam się działo i prawdopodobnie dalej się dzieje i będzie dziać to wyszłaby z tego sporej wielkości książka. Spróbuję wypunktować kilka rzeczy, na które potencjalny pracownik powinien zwrócić uwagę i jeżeli nie jest desperatem omijać to miejsce szerokim łukiem. Zaczynamy:1. Załoga w większości złożona z ludzi, którzy etap nauczania skończyli albo na podstawówce, albo w podrzędnej zawodówce, po której perspektyw brak. Żeby tam pracować nie potrzebne Ci myślenie, bo jak myślisz to robisz kierownictwu konkurencję, a trzeba głupiego robola co nie pyta tylko zapierdziela. 2. Dwuzmianowy czas pracy, gdzie poranna zaczyna się o 5 rano i kończy zazwyczaj gdy ostatni samochód zostanie rozładowany. Potem godzina czasu na sprzątanie i przerwa. Druga zmiana startuje o 13 i kończy się po przyjęciu paczek od ostatniego kuriera. A mówiąc "zmiany" nie mam na myśli, że rano przychodzi jedna załoga, a po południu druga. Nieeee, zasuwasz po 10-11 godzin dziennie z małą przerwą. Jak dojeżdżasz z daleka to czas na dojazd wlicza się w przerwę.3. Są równi i równiejsi. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska, bo RODO, ale gdy część załogi, zazwyczaj ta nowa ciężko pracuje, reszta robi sobie wycieczki do sklepów, pali "śmieszne ziele" tak żeby kamery nie widziały, albo śpi na magazynie. A brygadziści przymykają na to oko lub co lepsze, czynnie biorą w tym udział. Oczywiście w czasie pracy. Nie wiem czy kierownik tego nie widzi czy nie chce tego widzieć, ale skoro jest na to ogólne przyzwolenie to ja nie mam więcej pytań. -

Podwyżka

Pragnę podziękować zarządowi DPD za docenienie zleceniobiorców pracujących jako magazynierzy. Podwyżka o 30 gr na godzinę pozwoli nam na zdecydowaną poprawę warunków życia, oraz przyczyni się z pewnością do tego, aby ze zdwojoną siłą i entuzjazmem przystąpić do kolejnych wyzwań stawianych przez firmę. Sądzę, że mogę być wyrazicielem opinii nas wszystkich, docenionychi sowicie obdarowanych magazynierów. Dziękujemy !!!

Dpd

Prace w firmie oceniam na bardzo bardzo fantastyczna

Tragedia

Nie polecam, praca na magazynie to istna katorga, o ile nie jesteś brygadzistą lub jego zastępcą... pracowałem pod Łodzią przez 3 miesiące na umowę zlecenie, skonstruowaną w taki sposób by zawsze dało się potrącić kilkaset zł z pensji, bo jak to określił mój brygadzista "To jeszcze nie to", mimo że wyrabiłem normy (tzn. wyrabiałem gdy nie przerzucanie mnie na inne stanowisko w połowie pracy, bo nie było komu pracować). Warto też dodać coś o brakach kadrowych- na mojej zmianie (nocna łączona) brakowało według wieloletniego pracow oka ok. 70 osób. Cały magazyn stał w zasadzie pracującymi po kilkanaście godzin Ukraincami, bhp nie istniało. Po drugim miesiącu bez premii, postanowiłem sobie odpuścić, bo jak się dowiedziałem od brygadzisty, "w tym miesiàcu może dostanę bo jest lepiej" (lepiej w tym znaczeniu że pod jeśli nam w międzyczasie normy), na moje pytanie "czy w taki. Razie premia tutaj to loteria", usłyszałem jedynie kąśliwe "Tak wiec od razusię zwoliniłem. Jeszcze raz nie polecam, przynajmniej nie magazyny pod Łodzią, bo wycisnąć cię jak cytrynę.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w DPD. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

Na podstawie 1920 opinii

2,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym