Opinia pracownika firmy DPD

dobra atmosfera

23 stycznia 2018
polecam prace dlugo nie pracowalem ale zarobki sa ciekawe
30 stycznia 2020
Magazynier (były pracownik) - Dobra, łódzkie
Nie polecam, praca na magazynie to istna katorga, o ile nie jesteś brygadzistą lub jego zastępcą... pracowałem pod Łodzią przez 3 miesiące na umowę zlecenie, skonstruowaną w taki sposób by zawsze dało się potrącić kilkaset zł z pensji, bo jak to określił mój brygadzista "To jeszcze nie to", mimo że wyrabiłem normy (tzn. wyrabiałem gdy nie przerzucanie mnie na inne stanowisko w połowie pracy, bo nie było komu pracować). Warto też dodać coś o brakach kadrowych- na mojej zmianie (nocna łączona) brakowało według wieloletniego pracow oka ok. 70 osób. Cały magazyn stał w zasadzie pracującymi po kilkanaście godzin Ukraincami, bhp nie istniało. Po drugim miesiącu bez premii, postanowiłem sobie odpuścić, bo jak się dowiedziałem od brygadzisty, "w tym miesiàcu może dostanę bo jest lepiej" (lepiej w tym znaczeniu że pod jeśli nam w międzyczasie normy), na moje pytanie "czy w taki. Razie premia tutaj to loteria", usłyszałem jedynie kąśliwe "Tak wiec od razusię zwoliniłem. Jeszcze raz nie polecam, przynajmniej nie magazyny pod Łodzią, bo wycisnąć cię jak cytrynę.
15 listopada 2019
Magazynier (były pracownik) - Bialystok Starosielce, podlaskie
Nacisk kierownika na tempo pracy ( za wolno ) przy ładowaniu tira. 3 osoby wraz ze mną już w tym momencie nie ma miejsca przychodzi jeszcze on miejsca brakuje tym bardziej.. godzinę po sytuacji podchodzi do mnie I mówi że nie podoba mu się moje tempo pracy... oznacza to że nam się z nim przepychac z paczką w rękach?
Plusy
Darmowa kawa ( pracownicza )
Minusy
Wypłata nie na czas
24 kwietnia 2019
magazynier (były pracownik) - Gorzów Wielkopolski, lubuskie
Ja też dorzucę kilka słów o tej firmie ale z perspektywy pracownika magazyn. Jakiś czas temu pracowałem w Gorzowie Wlkp na magazynie jako magazynier. Praca bardzo ciężka i kiepsko płatna.
W zasadzie to wszystko sprowadzało się do załadunku lub rozładunku przesyłek. Przesyłek dużo, wiele bardzo ciężkich a stany magazynierów tak okrojone że szok. Nie ma mowy o jakiejś spokojnej pracy w jakimś jednolitym tempie. Cały czas walka bo paczek dużo a ludzi mało. Bo zwyczajnie mało kto chce pracować na takich warunkach. A jakie warunki? Magazyn nowy a w środku warunki jak w XIX wieku. Taki oddział jak w Gorzowie Wlkp. nie posiada nawet prostego wózka elektrycznego prowadzonego żeby ładować palety i klatki z paczkami. Tak że cały załadunek kilku naczep 33 paletowych odbywa się ręcznie paleciakami. Jak są to duże tzw gabaryty na specjalnych platformach to żeby to wjechało na samochód to ze 3 osoby pchają , dwie czepiają się z różnych stron żeby zrobić balast i tak się ładuje. Myślę że w dzisiejszych czasach w Indiach czy Pakistanie są lepsze warunki załadunku.

Ludzie przyjmowani do pracy na magazyn z reguły zatrudnieni są na umowy zlecenie. Zresztą nie tylko na magazynie. Generalnie PIP powinien się tym zająć to to żadne zlecenie czy dzieło a zwykła praca etatowa z przełożonymi wyznaczającymi ci zadania.

Szokujące jest że w dzisiejszych czasach firma która szczyci byciem " wiodącą firmą kurierską..." zatrudnia na takich umowach ludzi. Oni się z tym nawet nie kryją.

Tak że nie polecam.
Plusy
w sumie to brak.
Minusy
Kiepskie wynagrodzenie, umowy zlecenie, ciężka praca fizyczna