Opinie o firmie DPD, temat Kadra zarządzająca

Oddział DPD Czwa :Pani szefowa naucz się Pani rozumieć potęgę międzynarodowych dostaw w logistyce bo póki co żyje Pani kasa i klientami dla kasy . Na 14.000 klientów i z 2 niezadowolonych trzeba zwalniać ... nie Jeden Panią oleje, a no i te maseczki 1 na dwa tygodnie, gel 100ml na miesiąc kpina w okresie koronowirusa,,,, Mam nadzieje ze niebawem sie spotykamy oj spotkamy ....
Plusy
Ciekawi kurierzy i 99% klientów
Minusy
Szefowa myslaca o kolejnym porsche
brak opini o tej firmie nie dbaja o pracownikow i poprostu trzeba byc przydupasem kierownikow i brygadzistow albo miec romans zeby cos tam osiagnac
Nie polecam, praca na magazynie to istna katorga, o ile nie jesteś brygadzistą lub jego zastępcą... pracowałem pod Łodzią przez 3 miesiące na umowę zlecenie, skonstruowaną w taki sposób by zawsze dało się potrącić kilkaset zł z pensji, bo jak to określił mój brygadzista "To jeszcze nie to", mimo że wyrabiłem normy (tzn. wyrabiałem gdy nie przerzucanie mnie na inne stanowisko w połowie pracy, bo nie było komu pracować). Warto też dodać coś o brakach kadrowych- na mojej zmianie (nocna łączona) brakowało według wieloletniego pracow oka ok. 70 osób. Cały magazyn stał w zasadzie pracującymi po kilkanaście godzin Ukraincami, bhp nie istniało. Po drugim miesiącu bez premii, postanowiłem sobie odpuścić, bo jak się dowiedziałem od brygadzisty, "w tym miesiàcu może dostanę bo jest lepiej" (lepiej w tym znaczeniu że pod jeśli nam w międzyczasie normy), na moje pytanie "czy w taki. Razie premia tutaj to loteria", usłyszałem jedynie kąśliwe "Tak wiec od razusię zwoliniłem. Jeszcze raz nie polecam, przynajmniej nie magazyny pod Łodzią, bo wycisnąć cię jak cytrynę.
Pracując w firmie DPD w Niemczech bardzo się zawiodłam . Praca w godzinach od 5.00 - 15 a nawet i dłużej ( były osoby które pracowały do 18/19 ) , to zależy ilu ma się klientów na dzień i czy możesz liczyć na czyjąś pomoc . Jako Polka nie miałam łatwo pracując z Niemcami , ciągła rywalizacja i brak pomocy z ich strony gdy pojawiały się jakieś problemy . Jeżeli potrafisz jeździć busem do 3.5 tony oraz robisz szybko to masz szanse . Pierwsze dwa tygodnie robisz za darmo . Jest również możliwość , że po 2 tygodniach przyuczenia Cię nie przyjmują wgl . Wtedy Ty nie masz płacone nic a oni mają pracownika na 2tyg. Później biorą kolejnego i tak się toczy kółko . Bynajmniej w firmie DPD do której ja trafiłam tak było . Paczki , które rozwozisz nie mają limitu kg. Ja osobiście woziłam np. opony samochodowe , meble , ciężkie metalowe rury itp.
Plusy
Minusy
niskie zarobki, stresująca praca
Jezeli chodzi o magazyn to tez nie polecam , traktuja juz od 2 dnia jak parobka . ktory ma zabierdalac bo taki zwyczaj panuje tam niby . kazdy mlody chce cie poganiac bo jestes nowy . na tirze taki zapierdol ze jak z kims robisz to co chwile mu cos nie pasuje , bo on woli sam , bo ty inaczej ukladasz . na sortowaniu to samo pospieszaja cie , nie dosc ze wykanczaja cie i wyciskaja jak cytryne przy sortowaniu ciezkich paczek , to jeszcze nie maja zadnej wyrozumialosci ze czlowiek tez chce odetchnac , tez chce oddycha a nie tylko wykonywac prace jak robot bez zmeczenia . Dariusz tam jest niby spoko , ten co przyjmuje czy tam Krzysztof . ale reszta beznadzieja z pracownikow , mlodze lewki mysla ze sa idealami bo pracuja po pol roku czy rok
Nacisk kierownika na tempo pracy ( za wolno ) przy ładowaniu tira. 3 osoby wraz ze mną już w tym momencie nie ma miejsca przychodzi jeszcze on miejsca brakuje tym bardziej.. godzinę po sytuacji podchodzi do mnie I mówi że nie podoba mu się moje tempo pracy... oznacza to że nam się z nim przepychac z paczką w rękach?
Plusy
Darmowa kawa ( pracownicza )
Minusy
Wypłata nie na czas
Praca od rana do późnych godzin popołudniowych, w święta do nocy. Kary od góry narzucone przez kierownictwo, czasem bezpodstawne. Praca pod przewoźnikiem na akord, czasem bez prawa do wolnego.
Ja też dorzucę kilka słów o tej firmie ale z perspektywy pracownika magazyn. Jakiś czas temu pracowałem w Gorzowie Wlkp na magazynie jako magazynier. Praca bardzo ciężka i kiepsko płatna. W zasadzie to wszystko sprowadzało się do załadunku lub rozładunku przesyłek. Przesyłek dużo, wiele bardzo ciężkich a stany magazynierów tak okrojone że szok. Nie ma mowy o jakiejś spokojnej pracy w jakimś jednolitym tempie. Cały czas walka bo paczek dużo a ludzi mało. Bo zwyczajnie mało kto chce pracować na takich warunkach. A jakie warunki? Magazyn nowy a w środku warunki jak w XIX wieku. Taki oddział jak w Gorzowie Wlkp. nie posiada nawet prostego wózka elektrycznego prowadzonego żeby ładować palety i klatki z paczkami. Tak że cały załadunek kilku naczep 33 paletowych odbywa się ręcznie paleciakami. Jak są to duże tzw gabaryty na specjalnych platformach to żeby to wjechało na samochód to ze 3 osoby pchają , dwie czepiają się z różnych stron żeby zrobić balast i tak się ładuje. Myślę że w dzisiejszych czasach w Indiach czy Pakistanie są lepsze warunki załadunku. Ludzie przyjmowani do pracy na magazyn z reguły zatrudnieni są na umowy zlecenie. Zresztą nie tylko na magazynie. Generalnie PIP powinien się tym zająć to to żadne zlecenie czy dzieło a zwykła praca etatowa z przełożonymi wyznaczającymi ci zadania. Szokujące jest że w dzisiejszych czasach firma która szczyci byciem " wiodącą firmą kurierską..." zatrudnia na takich umowach ludzi. Oni się z tym nawet nie kryją. Tak że nie polecam.
Plusy
w sumie to brak.
Minusy
Kiepskie wynagrodzenie, umowy zlecenie, ciężka praca fizyczna
Rodzinna atmosfera, elastyczne godziny pracy , wyróżniali kierownicy
W DPD panuje dobra atmosfera większość pracowników jest miła dla siebie.
Minusy
Cały dzień poza domem
Bardzo duza rotacja pracownikow, zarowno kurierow jak I pracownikow biurowych.
Minusy
Bardzo duza rotacja pracownikow, zarowno kurierow jak I pracownikow biurowych.
Zatrudniony jako magazynier, a wykonujący obowiązki zarówno jako magazynier i brygadzista. Cóż dodać więcej? Praca nauczyła mnie wiele rzeczy, a szczególnie poprzednia kadra, która przekazała mi wiele cennych rad i umiejętności ( w ciągu mojej pracy zmieniło się kierownictwo oraz magazynierzy). Obecna kadra zniechęciła do dalszej współpracy. Polityka DPD - świetna, a w praktyce - zupełnie inna..
- 10am to 7pm - working with people and respect their needs - Professional management - very helpful co-workers - Patience for the customer - customer satisfaction
Plusy
tips
Minusy
poor technical condition of cars
Zobacz więcej opinii o firmie DPD