DPD

Opinie dot. stanowiska Magazynier (m/k) w firmie DPD

Magazynier (m/k)13 opinii

Znaleziono 13 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (1964)

Jako pracownik jesteś śmieciem

Otóż "Pan" brygadzista , jeden i drugi są siebie warci. Często absolutnie nic nie robią, jedzą paluszki i patrzą na kamery, palą fajkę za fajką. Jeden był szczególnie chamski, nawet jak na Lisią Górę - co mnie aż zaskoczyło, bo +/- połowa osób na magazynie była całkiem w porządku. Jak masz z*pi****l (i nie masz znajomości) nie licz na pomoc, brygadzista przyjdzie powiedzieć ci jedynie żebyś szybciej robił. Buty z blachą obowiązkowe do zakupu samemu, dają rękawiczki i przy odrobinie szczęścia nową kamizelkę odblaskową (ja go nie miałem). Nawet jakiegoś ukraińca wsadzili od razu na skaner, a gdy przez dzień-dwa pomagał chłopakom na tirze po prostu robił wszystko żeby nic nie robić (tak jak Pan J. >RODO< pewnie po dziś dzień tj 19.11.22).Oczywiście o jakiś awansach można zapomnieć, zleceniówka na magazyniera, jedynie stanowisko możesz dostać inne, ale nie dostaniesz. Po prostu osadzają pewną, wybraną grupę osób na ciężkie stanowiska a inne na lekkie (nawet jeśli pracują kilka dni a inny po kilka miesięcy lub dłużej). Jak ktoś lubi muzykę to niestety leci radio na którym puszczają cały czas to samo do porzygu albo szpaka a prośby o zmianę nie pomagają. Elektrycznym wózkiem nie możesz jeździć chyba, że masz uprawnienia od nich (których nie dowiedziałem się jak zdobyć mimo licznych pytań) lub z zewnątrz (co nie znaczy, że możesz nim jeździć). Kilka osób miałem wrażenie, że nie robiły absolutnie nic, czasem coś elektrykiem przewiozą albo bawią sią paczkami. Praca dla młodego na chwilę nie jest zła jeśli pracujesz w lato/jesień . Przerw nie ma jedynie takie gdy nie ma paczek, czasem -

Plusy

Darmowa (mała) kawa (1/dzień z automatu, który nie zawsze działa lub szczury przegryzły kable), spóźnienia 5/10min są tolerowane jeśli nie są nagminne

Minusy

Wypłaty po 15 dniach od skończonego miesiąca

DPD Łapiguz-kołchoz jakich mało

Miałem okazję pracować tam na zleceniu jako magazynier. Gdybym miał opisać co tam się działo i prawdopodobnie dalej się dzieje i będzie dziać to wyszłaby z tego sporej wielkości książka. Spróbuję wypunktować kilka rzeczy, na które potencjalny pracownik powinien zwrócić uwagę i jeżeli nie jest desperatem omijać to miejsce szerokim łukiem. Zaczynamy:1. Załoga w większości złożona z ludzi, którzy etap nauczania skończyli albo na podstawówce, albo w podrzędnej zawodówce, po której perspektyw brak. Żeby tam pracować nie potrzebne Ci myślenie, bo jak myślisz to robisz kierownictwu konkurencję, a trzeba głupiego robola co nie pyta tylko zapierdziela. 2. Dwuzmianowy czas pracy, gdzie poranna zaczyna się o 5 rano i kończy zazwyczaj gdy ostatni samochód zostanie rozładowany. Potem godzina czasu na sprzątanie i przerwa. Druga zmiana startuje o 13 i kończy się po przyjęciu paczek od ostatniego kuriera. A mówiąc "zmiany" nie mam na myśli, że rano przychodzi jedna załoga, a po południu druga. Nieeee, zasuwasz po 10-11 godzin dziennie z małą przerwą. Jak dojeżdżasz z daleka to czas na dojazd wlicza się w przerwę.3. Są równi i równiejsi. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska, bo RODO, ale gdy część załogi, zazwyczaj ta nowa ciężko pracuje, reszta robi sobie wycieczki do sklepów, pali "śmieszne ziele" tak żeby kamery nie widziały, albo śpi na magazynie. A brygadziści przymykają na to oko lub co lepsze, czynnie biorą w tym udział. Oczywiście w czasie pracy. Nie wiem czy kierownik tego nie widzi czy nie chce tego widzieć, ale skoro jest na to ogólne przyzwolenie to ja nie mam więcej pytań. -

Podwyżka

Pragnę podziękować zarządowi DPD za docenienie zleceniobiorców pracujących jako magazynierzy. Podwyżka o 30 gr na godzinę pozwoli nam na zdecydowaną poprawę warunków życia, oraz przyczyni się z pewnością do tego, aby ze zdwojoną siłą i entuzjazmem przystąpić do kolejnych wyzwań stawianych przez firmę. Sądzę, że mogę być wyrazicielem opinii nas wszystkich, docenionychi sowicie obdarowanych magazynierów. Dziękujemy !!!

Dpd

Prace w firmie oceniam na bardzo bardzo fantastyczna

Tragedia

Nie polecam, praca na magazynie to istna katorga, o ile nie jesteś brygadzistą lub jego zastępcą... pracowałem pod Łodzią przez 3 miesiące na umowę zlecenie, skonstruowaną w taki sposób by zawsze dało się potrącić kilkaset zł z pensji, bo jak to określił mój brygadzista "To jeszcze nie to", mimo że wyrabiłem normy (tzn. wyrabiałem gdy nie przerzucanie mnie na inne stanowisko w połowie pracy, bo nie było komu pracować). Warto też dodać coś o brakach kadrowych- na mojej zmianie (nocna łączona) brakowało według wieloletniego pracow oka ok. 70 osób. Cały magazyn stał w zasadzie pracującymi po kilkanaście godzin Ukraincami, bhp nie istniało. Po drugim miesiącu bez premii, postanowiłem sobie odpuścić, bo jak się dowiedziałem od brygadzisty, "w tym miesiàcu może dostanę bo jest lepiej" (lepiej w tym znaczeniu że pod jeśli nam w międzyczasie normy), na moje pytanie "czy w taki. Razie premia tutaj to loteria", usłyszałem jedynie kąśliwe "Tak wiec od razusię zwoliniłem. Jeszcze raz nie polecam, przynajmniej nie magazyny pod Łodzią, bo wycisnąć cię jak cytrynę.

Żal kiszki ściska.

Nacisk kierownika na tempo pracy ( za wolno ) przy ładowaniu tira. 3 osoby wraz ze mną już w tym momencie nie ma miejsca przychodzi jeszcze on miejsca brakuje tym bardziej.. godzinę po sytuacji podchodzi do mnie I mówi że nie podoba mu się moje tempo pracy... oznacza to że nam się z nim przepychac z paczką w rękach?

Plusy

Darmowa kawa ( pracownicza )

Minusy

Wypłata nie na czas

Jedne z najgorszych warunków pracy!

Ja też dorzucę kilka słów o tej firmie ale z perspektywy pracownika magazyn. Jakiś czas temu pracowałem w Gorzowie Wlkp na magazynie jako magazynier. Praca bardzo ciężka i kiepsko płatna. W zasadzie to wszystko sprowadzało się do załadunku lub rozładunku przesyłek. Przesyłek dużo, wiele bardzo ciężkich a stany magazynierów tak okrojone że szok. Nie ma mowy o jakiejś spokojnej pracy w jakimś jednolitym tempie. Cały czas walka bo paczek dużo a ludzi mało. Bo zwyczajnie mało kto chce pracować na takich warunkach. A jakie warunki? Magazyn nowy a w środku warunki jak w XIX wieku. Taki oddział jak w Gorzowie Wlkp. nie posiada nawet prostego wózka elektrycznego prowadzonego żeby ładować palety i klatki z paczkami. Tak że cały załadunek kilku naczep 33 paletowych odbywa się ręcznie paleciakami. Jak są to duże tzw gabaryty na specjalnych platformach to żeby to wjechało na samochód to ze 3 osoby pchają , dwie czepiają się z różnych stron żeby zrobić balast i tak się ładuje. Myślę że w dzisiejszych czasach w Indiach czy Pakistanie są lepsze warunki załadunku. Ludzie przyjmowani do pracy na magazyn z reguły zatrudnieni są na umowy zlecenie. Zresztą nie tylko na magazynie. Generalnie PIP powinien się tym zająć to to żadne zlecenie czy dzieło a zwykła praca etatowa z przełożonymi wyznaczającymi ci zadania. Szokujące jest że w dzisiejszych czasach firma która szczyci byciem " wiodącą firmą kurierską..." zatrudnia na takich umowach ludzi. Oni się z tym nawet nie kryją. Tak że nie polecam.

Plusy

w sumie to brak.

Minusy

Kiepskie wynagrodzenie, umowy zlecenie, ciężka praca fizyczna

Duży hangar dużo ludzi

Rodzinna atmosfera, elastyczne godziny pracy , wyróżniali kierownicy

Pracodawca o ugruntowanej pozycji na rynku

Praca nie należąca do lekkich, ale ten kto chce pracować na pewno się odnajdzie. Wynagrodzenie na czas, dowóz do miejsca pracy zorganizowany przez pracodawcę jest dodatkowym atutem. Na dłuższą metę praca wyłącznie na nocna zmianę może przeszkadzać w życiu prywatnym

Plusy

grupowy dowóz do miejsca pracy

Minusy

praca wyłącznie w godzianach nocnych

dobra atmosfera

polecam prace dlugo nie pracowalem ale zarobki sa ciekawe

Nie jest źle

7/10 godziny pracy są późne, ale miła atmosfera w pracy

Plusy

miła atmosfera

Minusy

godziny pracy

godziny pracy

elastyczne godziny pracy pozwalały na swobodne połączenie obowiązków zawodowych z życiem prywatnym

W miejscu pracy w którym pracuje panuje napięta atmosfera

W pracy wkradała się straszna monotonia. Brak możliwości rozwoju, brak szkoleń.

Plusy

socjal

Minusy

niskie zarobki, brak możliwości rozwoju

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w DPD. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

Na podstawie 1964 opinii

2,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym