DPD

Opinie pracowników firmy DPD

Znaleziono 42 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (1927)

Miejsce pracy, w którym panuje doszczętny chaos

Praca dla ludzi bez życia prywatnego od rana do wieczora. Dorzucanie pracy jeżeli skończy się swoje szybciej (praca na akord) bez dodatków. Stresująca praca wymagająca dobrej organizacji czasu jak i trasy.

Plusy

Dobre zarobki

Minusy

Bardzo słaby kontakt z koordynatorami oddziału jak i dyspozytorami

DPD Łapiguz-kołchoz jakich mało

Miałem okazję pracować tam na zleceniu jako magazynier. Gdybym miał opisać co tam się działo i prawdopodobnie dalej się dzieje i będzie dziać to wyszłaby z tego sporej wielkości książka. Spróbuję wypunktować kilka rzeczy, na które potencjalny pracownik powinien zwrócić uwagę i jeżeli nie jest desperatem omijać to miejsce szerokim łukiem. Zaczynamy:1. Załoga w większości złożona z ludzi, którzy etap nauczania skończyli albo na podstawówce, albo w podrzędnej zawodówce, po której perspektyw brak. Żeby tam pracować nie potrzebne Ci myślenie, bo jak myślisz to robisz kierownictwu konkurencję, a trzeba głupiego robola co nie pyta tylko zapierdziela. 2. Dwuzmianowy czas pracy, gdzie poranna zaczyna się o 5 rano i kończy zazwyczaj gdy ostatni samochód zostanie rozładowany. Potem godzina czasu na sprzątanie i przerwa. Druga zmiana startuje o 13 i kończy się po przyjęciu paczek od ostatniego kuriera. A mówiąc "zmiany" nie mam na myśli, że rano przychodzi jedna załoga, a po południu druga. Nieeee, zasuwasz po 10-11 godzin dziennie z małą przerwą. Jak dojeżdżasz z daleka to czas na dojazd wlicza się w przerwę.3. Są równi i równiejsi. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska, bo RODO, ale gdy część załogi, zazwyczaj ta nowa ciężko pracuje, reszta robi sobie wycieczki do sklepów, pali "śmieszne ziele" tak żeby kamery nie widziały, albo śpi na magazynie. A brygadziści przymykają na to oko lub co lepsze, czynnie biorą w tym udział. Oczywiście w czasie pracy. Nie wiem czy kierownik tego nie widzi czy nie chce tego widzieć, ale skoro jest na to ogólne przyzwolenie to ja nie mam więcej pytań. -

Miejsce w którym panuje dobra organizacja pracy

Jestem zadowolony z tej pracy ,Ludzie z którymi pracuje tworzą zgrany zespół

Plusy

Wsparcie na które zawsze można liczyć

Minusy

Godziny pracy ( od rana do wieczora) ilość przesyłek

najgorszy pracodawca dotychczas

można by było książke pisać, polecam omijać to miejsce szerokim łukiem.Nie warto przekonywać się samemu jak sie tam pracuje, oceny mówią same za siebie.

Plusy

można z tego wyjść

Minusy

brak organizacji, chaos, trzeba po 10 razy się upominać o swoje, wykorzystywanie ludzi, brak empatii

Dpd pickup Poznań

Pracowałem w dziale pickup Poznań powiem nie jest tylko moją opinią ale wszystkich co znają lub pracują czy pracowali z panią kierownik AJ ijej działaniami jako szef i menadzer pickup zachód są drastycznie żenujące. Brak tej kobiecie wszystkiego do bycia na tym stanowisku. Poprostu to jest dno.Brak jakich kolwiek kompetencji do relacji z pracownikami, agentami i chęci z jej strony do pracy. Panie Dyrektorze M ta Kobieta założyła Panu różowe okulary.

Plusy

BRAK

Minusy

praca po 15godz, zła atmosfera, kablowanie

Podwyżka

Pragnę podziękować zarządowi DPD za docenienie zleceniobiorców pracujących jako magazynierzy. Podwyżka o 30 gr na godzinę pozwoli nam na zdecydowaną poprawę warunków życia, oraz przyczyni się z pewnością do tego, aby ze zdwojoną siłą i entuzjazmem przystąpić do kolejnych wyzwań stawianych przez firmę. Sądzę, że mogę być wyrazicielem opinii nas wszystkich, docenionychi sowicie obdarowanych magazynierów. Dziękujemy !!!

Dpd

Prace w firmie oceniam na bardzo bardzo fantastyczna

Kurier DPD Częstochowa

Oddział DPD Czwa :Pani szefowa naucz się Pani rozumieć potęgę międzynarodowych dostaw w logistyce bo póki co żyje Pani kasa i klientami dla kasy . Na 14.000 klientów i z 2 niezadowolonych trzeba zwalniać ... nie Jeden Panią oleje, a no i te maseczki 1 na dwa tygodnie, gel 100ml na miesiąc kpina w okresie koronowirusa,,,, Mam nadzieje ze niebawem sie spotykamy oj spotkamy ....

Plusy

Ciekawi kurierzy i 99% klientów

Minusy

Szefowa myslaca o kolejnym porsche

brak opini

brak opini o tej firmie nie dbaja o pracownikow i poprostu trzeba byc przydupasem kierownikow i brygadzistow albo miec romans zeby cos tam osiagnac

Tragedia

Nie polecam, praca na magazynie to istna katorga, o ile nie jesteś brygadzistą lub jego zastępcą... pracowałem pod Łodzią przez 3 miesiące na umowę zlecenie, skonstruowaną w taki sposób by zawsze dało się potrącić kilkaset zł z pensji, bo jak to określił mój brygadzista "To jeszcze nie to", mimo że wyrabiłem normy (tzn. wyrabiałem gdy nie przerzucanie mnie na inne stanowisko w połowie pracy, bo nie było komu pracować). Warto też dodać coś o brakach kadrowych- na mojej zmianie (nocna łączona) brakowało według wieloletniego pracow oka ok. 70 osób. Cały magazyn stał w zasadzie pracującymi po kilkanaście godzin Ukraincami, bhp nie istniało. Po drugim miesiącu bez premii, postanowiłem sobie odpuścić, bo jak się dowiedziałem od brygadzisty, "w tym miesiàcu może dostanę bo jest lepiej" (lepiej w tym znaczeniu że pod jeśli nam w międzyczasie normy), na moje pytanie "czy w taki. Razie premia tutaj to loteria", usłyszałem jedynie kąśliwe "Tak wiec od razusię zwoliniłem. Jeszcze raz nie polecam, przynajmniej nie magazyny pod Łodzią, bo wycisnąć cię jak cytrynę.

Brak pomocy

Pracując w firmie DPD w Niemczech bardzo się zawiodłam . Praca w godzinach od 5.00 - 15 a nawet i dłużej ( były osoby które pracowały do 18/19 ) , to zależy ilu ma się klientów na dzień i czy możesz liczyć na czyjąś pomoc . Jako Polka nie miałam łatwo pracując z Niemcami , ciągła rywalizacja i brak pomocy z ich strony gdy pojawiały się jakieś problemy . Jeżeli potrafisz jeździć busem do 3.5 tony oraz robisz szybko to masz szanse . Pierwsze dwa tygodnie robisz za darmo . Jest również możliwość , że po 2 tygodniach przyuczenia Cię nie przyjmują wgl . Wtedy Ty nie masz płacone nic a oni mają pracownika na 2tyg. Później biorą kolejnego i tak się toczy kółko . Bynajmniej w firmie DPD do której ja trafiłam tak było . Paczki , które rozwozisz nie mają limitu kg. Ja osobiście woziłam np. opony samochodowe , meble , ciężkie metalowe rury itp.

Plusy

Minusy

niskie zarobki, stresująca praca

Opis

Bardzo duza ilosc paczek. Problem z urlopem . Praca na bardzo duzej aktywnej częstotliwości od switu czesto do wieczora . Pochlania prawie caly czas .

napewno nie dobra atmosfera bRzeska 128 Siedlce

Jezeli chodzi o magazyn to tez nie polecam , traktuja juz od 2 dnia jak parobka . ktory ma zabierdalac bo taki zwyczaj panuje tam niby . kazdy mlody chce cie poganiac bo jestes nowy . na tirze taki zapierdol ze jak z kims robisz to co chwile mu cos nie pasuje , bo on woli sam , bo ty inaczej ukladasz . na sortowaniu to samo pospieszaja cie , nie dosc ze wykanczaja cie i wyciskaja jak cytryne przy sortowaniu ciezkich paczek , to jeszcze nie maja zadnej wyrozumialosci ze czlowiek tez chce odetchnac , tez chce oddycha a nie tylko wykonywac prace jak robot bez zmeczenia . Dariusz tam jest niby spoko , ten co przyjmuje czy tam Krzysztof . ale reszta beznadzieja z pracownikow , mlodze lewki mysla ze sa idealami bo pracuja po pol roku czy rok

Żal kiszki ściska.

Nacisk kierownika na tempo pracy ( za wolno ) przy ładowaniu tira. 3 osoby wraz ze mną już w tym momencie nie ma miejsca przychodzi jeszcze on miejsca brakuje tym bardziej.. godzinę po sytuacji podchodzi do mnie I mówi że nie podoba mu się moje tempo pracy... oznacza to że nam się z nim przepychac z paczką w rękach?

Plusy

Darmowa kawa ( pracownicza )

Minusy

Wypłata nie na czas

one day of my work delivery driver

1 checking the car if everything works 2 checking the delivery route Then I can start loading,and I delivered packages to different places I like to drive a car and deliver it,then I make people happy

Plusy

i like driver

Minusy

eight

Porażka

Praca od rana do późnych godzin popołudniowych, w święta do nocy. Kary od góry narzucone przez kierownictwo, czasem bezpodstawne. Praca pod przewoźnikiem na akord, czasem bez prawa do wolnego.

Fun workplace

I had a great time with great people there, the atmosphere was perfect, I have learned a lot while working there. It wasmainy working under the pressure, but still, with all these people there was no problem with any duty

Plusy

great people

Minusy

long hours

The best here is the atmosphere

There is no stress in the workplace, I feel great while working there, people enjoy spending time with each other, even while working. There is always much to do but at the same time, we cooperate and do not feel so stressed about our duties.

Plusy

free fruits once a month

Minusy

starting work very early

Not bad

The work is fine, colleagues are usually nice, friendly and helpful. However, the managers could be more polite and professional as they do not always respect their employees.

Jedne z najgorszych warunków pracy!

Ja też dorzucę kilka słów o tej firmie ale z perspektywy pracownika magazyn. Jakiś czas temu pracowałem w Gorzowie Wlkp na magazynie jako magazynier. Praca bardzo ciężka i kiepsko płatna. W zasadzie to wszystko sprowadzało się do załadunku lub rozładunku przesyłek. Przesyłek dużo, wiele bardzo ciężkich a stany magazynierów tak okrojone że szok. Nie ma mowy o jakiejś spokojnej pracy w jakimś jednolitym tempie. Cały czas walka bo paczek dużo a ludzi mało. Bo zwyczajnie mało kto chce pracować na takich warunkach. A jakie warunki? Magazyn nowy a w środku warunki jak w XIX wieku. Taki oddział jak w Gorzowie Wlkp. nie posiada nawet prostego wózka elektrycznego prowadzonego żeby ładować palety i klatki z paczkami. Tak że cały załadunek kilku naczep 33 paletowych odbywa się ręcznie paleciakami. Jak są to duże tzw gabaryty na specjalnych platformach to żeby to wjechało na samochód to ze 3 osoby pchają , dwie czepiają się z różnych stron żeby zrobić balast i tak się ładuje. Myślę że w dzisiejszych czasach w Indiach czy Pakistanie są lepsze warunki załadunku. Ludzie przyjmowani do pracy na magazyn z reguły zatrudnieni są na umowy zlecenie. Zresztą nie tylko na magazynie. Generalnie PIP powinien się tym zająć to to żadne zlecenie czy dzieło a zwykła praca etatowa z przełożonymi wyznaczającymi ci zadania. Szokujące jest że w dzisiejszych czasach firma która szczyci byciem " wiodącą firmą kurierską..." zatrudnia na takich umowach ludzi. Oni się z tym nawet nie kryją. Tak że nie polecam.

Plusy

w sumie to brak.

Minusy

Kiepskie wynagrodzenie, umowy zlecenie, ciężka praca fizyczna

Duży hangar dużo ludzi

Rodzinna atmosfera, elastyczne godziny pracy , wyróżniali kierownicy

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w DPD. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

Na podstawie 1927 opinii

2,5 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym