Dirk Rossmann GmbH
Zobacz wszystkie opinie o firmie Dirk Rossmann GmbH

Dirk Rossmann GmbH

Opinia pracownika firmy Dirk Rossmann GmbH

100% szczerości od pracownika z 3 letnim stażem

Sprzedawca-kasjer? Do twoich obowiązków należy nie tylko obsługa klienta ale także prowadzenie zmiany czy wprowadzanie zmian grafikowych, odpowiedzialność za sejf i za dostawy i to wszystko za najniższa krajowa na 3/4 etatu. O całym etacie możesz zapomnieć. Kadra sklepu okrojona do minimum w całym regionie 1 kierownik, 1 asystent i 2 kasjerów. Z tym że kasjera i asystenta różni tylko tzw tytuł i płaca... reszta obowiązków jest taka sama dla obojga. Sklep często otwierany przez kasjera+ochraniarza i w takim składzie prowadzony do popołudnia.Od 3 lat jak tu pracuje awansowali może z 4 osoby na cały region! Często "mieszają" zespoły. Pracujesz w sklepie "A" przez rok a na następny dzień dowiadujesz się że od nowego miesiąca jesteś już pracownikiem sklepu "B". Wszystko jest w umowie, mogą cie rzucać po regionie jak tylko chcą. Zmieniać miejsce pracy na jeden dzień, miesiąc albo na stałe.A grafik zmienia się kilka razy w miesiącu. Rekordowo w jednym miesiącu miałam 21 wersji grafiku.

2,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym

Gdańsk

Czytając opinie, mam wrażenie że pracujemy w innej firmie, a pracuję już prawie 6 lat. Czytałam, że można zapomnieć o całym etacie? Ja na takim pracuję 😉 Grafik nie zmienia się tak często, jest konsultowany, zawsze jest pytanie czy ktoś się zgadza na taką zmianę. Korzystam z karmienia piersią, bez godzin nocnych, delegacji na inne sklepy, bez pracy powyżej 8 godzin. U nas panuje swobodna atmosfera, a nie jak niektórzy określili obóz pracy. Jeśli "znuży" Cię dana czynność, nawet pytają czy nie chcesz się zamienić z kimś. Grafik zawsze kwestia dogadania. Prośby grafikowe zawsze są respektowane. Co do zarobków, zawsze mam powyżej 3 tys netto, przeciętnie 3400.

Nikomu nie polecam

To co się tam działo to istny cyrk. Miałam do czynienia z dwiema koordynatorkami, obie tak samo niekompetentne. Pierwsza nie odbierała telefonów. Umówiła mnie na godzinę 5 RANO na drugi koniec Krakowa po czym usunęła mnie z grafiku nie informując mnie. Nie odzywała się przez kolejne 3 dni po czym gdy napisałam smsa, że to brak szacunku do pracownika i że rezygnuję to stwierdziła, że to wina sklepu ponieważ "nie poinformowali że usuwają trzecią osobę" co było kłamstwem (dowiedziałam się po rozmowie z jedną z pracownic na miejscu). Druga koordynatorka do której zostałam przydzielona później również nie odbierała. Zarzekała że potrzebują pracowników, grafik miałam dostać już na następny dzień po czym okazało się, że go nie ma. Czekam na niego do dzisiaj a minął już tydzień. Podsumowując nikomu nie polecam pracy w tym miejscu. Koordynatorki nieodpowiedzialne, traktujące pracowników bez najmniejszego szacunku. To wstyd dla tak dużej firmy że zatrudniają takie osoby

Plusy

Minusy

Zbyt dużo by wymieniać
Ta sama rolaTa sama lokalizacja

Kasjer-sprzedawca 3/4

Staż pracy:4 lataChciałabym sprawiedliwie ocenić pracę w Rossmannie i napisać opinie, która pomoże przyszłemu pracownikowi podjąć na jej podstawie decyzję, czy aplikować.Myślę, że cechy które są niezbędne do tej pracy, to duża wytrzymałość psychiczna i odporność na stres. Praca z klientem, nie należy do łatwych. Na pewno wielozadaniowość, mamy dużo obowiązków, prócz obsługi kasy, do których należy również dobry wygląd sklepu, obsługa klienta na sklepie, trzeba mu doradzić, pomóc jeśli czegoś poszukuje, nie potrafi znalezc i przy tym wykazać się wyrozumiałością i cierpliwością. Planogramy, czyli tak zwane przebudowy, które od czasu do czasu pojawiają się do zrobienia i może być Ci, to powierzone na kasie numer jeden. Liczenie flag, pod koniec dnia jak również wystawianie priorytetów. Można się dogadać, z asystentem i podzielić pracę sprawnie, np poprosić czy, o to żebyś Ty zbił priorytety, na godzinkę, a np asystent, w tym czasie posiedzi na kasie i zajmie się czymś innym na sklepie. Wszystko to kwestia dogadania się, z funkcyjną. Dostawy, zdarzają się również nocki, ale wtedy jest muzyka i można sobie porozmawiać i naprawdę czas płynie szybko. Przede wszystkim na początku przytłacza natłok czynności i można się zniechęcić, ale z czasem jest to po prostu automat. Ważne jest również polecanie produktów przy kasie, więc do tej pracy nadają się osoby komunikatywne, które lubią pracę, z produktem i klientem. Kolejna rzeczą są zamówienia internetowe, które robimy na sklepie, a później wydajemy na podstawie kodu, nic prostrzego. Sprawdzanie dat czy wbijanie po dostawie ich w kolektor. -

Plusy

Zbieranie doświadczenia, nauka, premie inwentaryzacyjne, premie konkursowe

Minusy

Przerwy, zarobki a obowiązki, grafik, stres

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Dirk Rossmann GmbH. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,7 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu