Dirk Rossmann GmbH

Opinie pracowników firmy Dirk Rossmann GmbH

Znaleziono 149 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (503)

Poznań

Praca fizyczna, która wykańcza nawet młodych ludzi. Życie prywatne nie istnieje, ponieważ kierownicy tworzą grupę na portalu społecznościowym, gdzie ciągle napływają informacje z reguły mało wnoszące do pracy a jeśli już to są one nie przyjemne. Kierownik, który nic poza siedzeniem w biurze nie robi nic. Nie odbiera telefonów, mimo że posiada służbowy. Kierownik regionalny nie robi dla pracowników nic tylko wiecznie przenosi i degraduje bądź zwalnia. Jeśli nie chcesz się wykończyć przed 30 rokiem życia to nie idź w to. Jedyną motywacją do pracy byli ludzie (klienci i współpracownicy poza kadrą zarządzającą). Gdyby nie oni to juz dawno bym tam zwariowala.

Plusy

Premie świąteczne i wypłata na czas

Minusy

Fizyczna praca, ciągle trzeba być w kontakcie

Braniewo

pracowałam tam koło 2 lat bardzo miła atmosfera praca na luzie godziny spoko pensja trochę niska brak całych etatów ,zastępca kierownika bardzo fajna babka oby więcej takich ludzi na stanowiskach .

Rossmann Poznań

Generalnie obóz pracy.prywatny czas nie istnieje,grupy na mesengerach musisz być dostępna.kierownik ciele które siedzi w biurze i nie pomaga tylko wyzywa i poniza.regionalny HAM zero szacunku do pracownika.na czas do toalety bo zaraz pytają co robisz.obgadywanie przez kierowników pracowników niższych szczeblem.wysmiewanie.nie odbieraja służb.tel.choc po to je mają.w tej firmie jak nie lizesz dupy regionalnemu jesteś nikim.kierowczka sklepu niskoobrotowego dziobie u regionalnego dostaje sklep wysokoobrotowy i nie radzi sobie z nim sklep podupada i zgania na załogę poczym degraduje lub zwalnia ekipę i bierze nowa.zarzadzajacy nie widzą problemów u siebie.jak się nudzisz to lepiej umyj okna niż idź tam pracować .żenada .pracowałam na ok 5 sklepach.gdyby nie parę fajnych ludzi z zespołu ciężko byłoby przeżyć .ale w końcu każdy pęka psychicznie i fizycznie bo praca ciężka .dziwgasz ciągle sama choć mówią wołaj koleżankę .praktyka jest taka że nie ma kogo wołać bo pracujesz w 2 os a tamta na kasie.kregoslup.po latach do wymiany a i zdrowie psychiczne w.fatalnym.stanie.Z DALEKA OD TEJ FIRMY!!!!NIE POLECAM

100% szczerości od pracownika z 3 letnim stażem

Sprzedawca-kasjer? Do twoich obowiązków należy nie tylko obsługa klienta ale także prowadzenie zmiany czy wprowadzanie zmian grafikowych, odpowiedzialność za sejf i za dostawy i to wszystko za najniższa krajowa na 3/4 etatu. O całym etacie możesz zapomnieć. Kadra sklepu okrojona do minimum w całym regionie 1 kierownik, 1 asystent i 2 kasjerów. Z tym że kasjera i asystenta różni tylko tzw tytuł i płaca... reszta obowiązków jest taka sama dla obojga. Sklep często otwierany przez kasjera+ochraniarza i w takim składzie prowadzony do popołudnia.Od 3 lat jak tu pracuje awansowali może z 4 osoby na cały region! Często "mieszają" zespoły. Pracujesz w sklepie "A" przez rok a na następny dzień dowiadujesz się że od nowego miesiąca jesteś już pracownikiem sklepu "B". Wszystko jest w umowie, mogą cie rzucać po regionie jak tylko chcą. Zmieniać miejsce pracy na jeden dzień, miesiąc albo na stałe.A grafik zmienia się kilka razy w miesiącu. Rekordowo w jednym miesiącu miałam 21 wersji grafiku.

Miejsce pracy uzależnione od kadry kierowniczej danego sklepu

Praca dla osób całkowicie dyspozycyjnych, można zapomnieć o jakimś życiu prywatnym. Stresująca, wymagająca dużo cierpliwości i opanowania.

Rossmann Sopot

Zero czasu dla rodziny, wyzysk totalny, człowiek tyra za nędzna kasę, ciągle zmieniający się grafik, masz niby pełny etat gdzie normalnie powinno pracować się po 8 godzin a tu jakieś dodawanie godzin w tygodniu i tyrasz po 12 godz. Ciągły stres, dostawy w nocy to masakra, brak przepływu informacji, pracowników traktują jak największe zło, mobbing stosowany przez kierowników a niby dla Rossmama liczy się człowiek, bzdura!!! Dla nich liczy się kasa!!! A nie Ty. Odradzam.

Rossmann, Opole

Kariera zawodowa, najgorsze co ta firma oferuje. Totalny reżim. Kierownictwo przelizane do dyrekcji, a tak zwane biegające ,które na stałe mają zatrudnienia są przelizane do kierownictwa. Ale wszystko do czasu, jak zaczną się bóle w kolanach i kręgosłupie(normalni, którzy nie mieli świadomości do jakiego bagna się zatrudniają z mety robią wymeldowanie z tego obozu).Ale przecież to te biegające i przelizane do kierownictwa poświęcą się nawet do tego ,że bóle, nie bóle , po prostu złapią balkonik i dalej będą szutrować z balansem między regałami. Biegające ,przelizane kierownictwa, puste, bez żadnych perspektyw do realizowania swojej kariery zawodowej w życiu. No w sumie przecież balkonik i jadą ,jazda Radom. Pozdrawiam

Rossmanny Polskie

Firma nie ma nic wspólnego z polityką prorodzinną.Każda młoda matka idąca tam do pracy musi mieć świadomość że dla nich nie ma jej dziecka.Rossmany w całej Polsce od lat oszczędzają na zatrudnieniu odpowiedniej ilości pracowników.W całej Polsce kierownicy szukają pracowników w zaprzyjaźnionych sklepach,prawie co dziennie,bo ludzie chorują,chorują ich dzieci,co jest powodem zwolnienia chorobowego,czy wybranie urlopu na żądanie ,to również brak pracownika.Grafiki zmienuają się co dziennie,bo jeśli w twoim sklepie jest komplet, to w sąsiednim coś się wydarzyło.Dlatego w umowie o pracę masz „Rossmann” ,w razie gdybyś nie zgodziła się na pracę w innym mieście.Tak lepią sobie dziury kadrowe kierownicy sklepów.To polityka tej firmy nie kierownika.Poczytajcie portale z opiniami w całej Polsce.Wszędzie to samo.Rossmann to brak :wolności,czasu dla rodziny,brak rozwoju.W późniejszym czasie -brak zdrowia przez kręgosłup bo to ciężka fizyczna praca w dwie osoby.Stojące na regałach puszki z karmą i płyny czy proszki to bardzo ciężkie produkty w zgrzewkch i kartonach.Wyjmujesz je z boksów na dostawie,masakra.Niby jest facet czyli pomoc ale jeśli masz na rozładowanie 2 godziny,w trzy osoby,dwanaście pełnych boksów,to chcesz czy nie,musisz to podnosić.Każdy sklep Rossmana szuka ludzi do pracy,bo jak szybko przychodzą tak szybko odchodzą.Dziewczyny nie dajcie się w to wciągnąć.W rossmanie pracowało się dobrze 15 lat temu,kiedy był niemiecki.Teraz jest pod Polakami i Chińczykami .Kto zna ich politykę pracy,ten wie jak jest.

Plusy

Minusy

Ciężka fizyczna orka, mobbing, brak własnego życia.

Kasjer-sprzedawca 3/4

Staż pracy:4 lataChciałabym sprawiedliwie ocenić pracę w Rossmannie i napisać opinie, która pomoże przyszłemu pracownikowi podjąć na jej podstawie decyzję, czy aplikować.Myślę, że cechy które są niezbędne do tej pracy, to duża wytrzymałość psychiczna i odporność na stres. Praca z klientem, nie należy do łatwych. Na pewno wielozadaniowość, mamy dużo obowiązków, prócz obsługi kasy, do których należy również dobry wygląd sklepu, obsługa klienta na sklepie, trzeba mu doradzić, pomóc jeśli czegoś poszukuje, nie potrafi znalezc i przy tym wykazać się wyrozumiałością i cierpliwością. Planogramy, czyli tak zwane przebudowy, które od czasu do czasu pojawiają się do zrobienia i może być Ci, to powierzone na kasie numer jeden. Liczenie flag, pod koniec dnia jak również wystawianie priorytetów. Można się dogadać, z asystentem i podzielić pracę sprawnie, np poprosić czy, o to żebyś Ty zbił priorytety, na godzinkę, a np asystent, w tym czasie posiedzi na kasie i zajmie się czymś innym na sklepie. Wszystko to kwestia dogadania się, z funkcyjną. Dostawy, zdarzają się również nocki, ale wtedy jest muzyka i można sobie porozmawiać i naprawdę czas płynie szybko. Przede wszystkim na początku przytłacza natłok czynności i można się zniechęcić, ale z czasem jest to po prostu automat. Ważne jest również polecanie produktów przy kasie, więc do tej pracy nadają się osoby komunikatywne, które lubią pracę, z produktem i klientem. Kolejna rzeczą są zamówienia internetowe, które robimy na sklepie, a później wydajemy na podstawie kodu, nic prostrzego. Sprawdzanie dat czy wbijanie po dostawie ich w kolektor. -

Plusy

Zbieranie doświadczenia, nauka, premie inwentaryzacyjne, premie konkursowe

Minusy

Przerwy, zarobki a obowiązki, grafik, stres

Sklep

Jest coraz gorzej. Praca tylko dla singli, którzy nie mają planów I są wiecznie dyspozycyjni

Fatalna atmosfera

Nie polecam...hipokryzja pełną parą Pospiech presja

Gdynia

Obóz pracy!!!!,odradzam pracę w tej firmie!!!!!straciłam przez nią zdrowie!!!Kierownik I.S z Gdyni gdzieś ma pracowników i olewa gdy się jej zgłasza mobbing że strony innego pracownka!!!!!

Plusy

Nie ma

Żenujące

Praca w tej firmie = brak czasu, życia prywatnego. Zarobki słabe, wymagania z kosmosu, nocki to jakiś dramat.

Plusy

wycieczki, wczasy z socjalu

Minusy

Niskie zarobki, system pracy równoważny, nocki

Trzeba uciekać

Praca, która reklamuje się jako praca z elastycznym grafikiem. Nic bardziej mylnego. Częste 11 godzinne przerwy pomiędzy zmianami, grafik zmieniający się średnio co 2 dni. Kadra kierownicza, która jest chyba wybierana "na ładne oczy". Nigdy nie miałam do czynienia z tak złym zarządzaniem firmy oraz tak złym traktowaniem przez przełożonych. Kierownicy Regionalni mają fikcyjne funkcje, za to Kierownicy sklepów nie mają na nic wpływu. Przez tyle lat pracy w różnych sklepach zauważyłam tylko, że w każdym z nich występuje niepodważalny mobbing, który jest bagatelizowany albo podjudzany przez Kierowników Regionalnych. Jeśli chcecie mieć życie prywatne i nie mieć po kilku latach problemów z kręgosłupem oraz mieć chęci do życia - nie zaczynajcie tam pracy.

Plusy

Całkiem rozwinięty socjal, można starać się o wyjazdy, kursy i paczki świateczne.

Minusy

Nieregulowane godziny pracy, 3/4 etatu, stawka nieadekwatna do obowiązków (kasjerzy zarabiają tyle samo co asystenci), częste zmiany po 12 godzin, ciągłe braki w personelu, stawianie nierealistycznych celów. Do tego nie myślcie, że ktoś was pochwali. Wszystkie pozytywne opinie od klientów są pomijane, ale wystarczy, że zjawi się jeden buc nastawiony na kłótnie, a na następny dzień macie rozmowę korygującą z Kierownikiem Regionalnym.

Korporacja. Nie polecam.

Praca na największych obrotach. Ciągle zmiany w grafiku i walka o godziny aby dostać ludzka wypłatę.Czy rozwój osobisty? ja trafiłam na zespół gdzie takie coś nie istniało.tylko fejsowanie i dokladanie priorytetow czyli najbardziej monotonna czynność.Pracujesz ciągłe do późnych godz nocnych. A zacznij mówić prawdę to znaczy ze jesteś kula u nogi i koleżanki patrzą na ciebie wilkiem.Mam na tyle odwagi ze umiałam powiedzieć glosno co myślę i takie osoby się eliminuje.takie hasła jak ,,ROSSMAN TO MY,, to jakaś ściema. Kierownicy regionali to w ogóle jakaś pomyła. Doczego oni potrzebni?Zero zainteresowania się pracownikami sklepu i ich sprawami nie mówić już o tym ze nawet wygląd sklepu ich już przestał interesować.Tylko sie liczą słupki liczby i sprzedaż impulsu.kierownik HR twierdzi ze do pracy powinniśmy przychodzi z radością a nie bo musimy bo kredyty są do spłacenia.W jaki sposób można isc do pracy z radością ?Kiedy ciągle jest dokręcana śrubka a od siebie pomocy zero.Osoba która nie ma stanowiska kierownika pełni jego role prosi o pomoc bo brak ludzi do pracy otrzymuje odpowiedz od kierownika regionalnego a dokładniej od pani sobie poradzicie zabrała się i poszła. Nie mowiąc nic ze nawet słowa dziękuę nie dostanie a o dodatkowym groszu to zapomnij. Na sklepie była 10 min.W ciągu tych 10 min załatwiła swoje sprawy.Firma spada na psy a tak się dzieje ze na stanowiska kierownicze przyjmowani same znajomki. Jest kolesiostwo.chyba zapomnieli wszyscy ze na obroty to pracuje kasjer z asystentem a nie KR.Motywacja do pracy przez takie podejście góry odbierana jest -

Plusy

darmowa kawa

Minusy

praca ponad siły

Zdecydowanie nie polecam, ciągle zmiany grafiku. Praca na 3/4 etatu

Cala prawda o Bielanach

Bielany Wrocławskie, istny cyrk na kółkach.. Juz nie łączy mnie umowa z wyżej wspomniana firma, dlatego myślę, ze warte wspomnienia jest to co sie dzieje w tym miejscu. Zacznijmy od tego, ze do tego sklepu zawsze widnieją aktualne ogłoszenia pracy. Za pewne jest to spowodowane tym, ze scenariusz rok w rok sie powtarza- to znaczy cały zespół sie zwalnia, zostaje tylko kierownik, a na miejsce starego zespołu, wskakuje nowy, który ma wielkie nadzieje związane z tym sklepem i ścieżka rozwoju. Na planach niestety się skończy, a zapał zostanie po pierwszych dniach pracy ugaszony, kiedy przyjdzie zderzyć sie z rzeczywistością w postaci kierowniczki. Co mam na myśli (tutaj rozwija sie bardzo dluga lista) Pierwsza i najważniejsza rzecz: grafik, który robi tylko i wyłącznie kierowniczka, z pewnością po to aby nim dowolnie manipulować..Wszystkie osoby zatrudnione mają obowiązek pracować praktycznie w każdy weekend. Uczycie sie i liczycie na prośby grafikowe? , zapomnijcie, chyba, ze uważacie, ze wolne po,, nocce " to wolne o które prosiliście, zostanie Wam tez wspomniane, ze w grudniu prośby nie zostaną uwzględnione, szkoda ze takie wymysły pojawiają sie pod koniec listopada. Nie można nic zaplanować bo grafik od momentu opublikowania dla zespołu, będzie ciągle modyfikowany, a na nim zacznie ukazywac sie nam prawdziwa magia. Weekendowe zmiany kierowniczki sukcesywnie będą z tego grafiku znikać, skracać sie do minimum, az pod koniec miesiąca zorientujecie się, ze pracujecie w każdy weekend po 12h, z czego kierownik sklepu miał jeden weekend pracujący w godzinach 10-15. Możecie pomyśleć -

Plusy

Dodatki

Minusy

Kierownik, zmieniający sie grafik

odradzam

Zacznę może od plusów, które, obiecuję, szybko zostaną rozwiane. W zależności od tego, z kim pracujesz, zdarza się naprawdę super zespół, zintegrowany, dogadany, ale szczerze, nie jest to zasługa firmy w której jesteś tak tylko numerkiem. Finansowo - bez szału, chociaż w jednym mieście, nawet jednym sklepie pracownicy potrafią mieć różne stawki przy tym samym zakresie obowiązków a kierownik ma to gdzieś, motywujące, prawda? Bierzesz udział w rekrutacji na konkretny sklep? Nie myśl, że będziesz w nim pracować, bo w umowie jest informacja, że pracujesz w danym mieście i potem musisz zasuwać na drugi koniec miasta np. godzinę drogi chociaż chciałaś pracować w innym sklepie. W przeciętnym razie, nawet nie najgorszym (!) trafiasz do sklepu i jest następująco: Kasjerki - po zmianie w listopadzie br. mają obowiązków tyle co asystentki a pieniędzy mniej, dostajesz mnóstwo zadań, dosłownie biegasz po całym sklepie z towarem na zmianę z obsługą kasjerską, sadzają Cię na kasie na dłuugie godziny i musisz się prosić, żeby Cię ktoś zmienił na siku a i tak spotykasz się z przewracaniem oczami. Asystentki - te z dłuższym stażem będą Cię traktować protekcjonalnie i sadzać na kasie na nawet 6-8 godzin pod rząd bez przerwy a same w tym czasie chodzą po magazynie z kolektorem udając, że coś robią albo piją kawkę w biurze. Kierowniczka - dla niej nie liczy się, że robisz coś dokładnie, tylko szybko, często jest sfrustrowana i nie ma życia poza pracą, tego samego oczekuje od Ciebie. Pobieranie z magazynu i rozkładanie towaru ma być szybko, chociaż w magazynach jest ciasno i jest straszny bajzel, -

Rossmann to tragedia

Pracowałam w firmie prawie 3 lata. Wyzysk a szczególnie na stanowisku asystenta kierownika, gdzie trzeba pracować za trzech być pracownikiem biurowym i liderem zespołu na swojej zmianie. Kadra kierownicza to porażka, a szczególnie Kierownik regionalny. Grafik zmienia się co kilka dni, zmiany nawet po 4 godziny. Firma pracuje z inną firmą zewnętrzną skąd bierze pracowników, Ci pracownicy pracują jak pracują.... Zacznij tylko coś narzekać na wynagrodzenie czy atmosferę to wylecisz. Miałam do końca umowy 4 miesiące, kierownik regionalny wręczył mi wypowiedzenie.

Plusy

Minusy

Niskie zarobki, atmosfera w pracy

Pomorskie

Jako były pracownik zdecydowanie odradzam, praca typowe korpo skupione tylko na zyskach i firmie, praca ciężka fizycznie, nocki i dostawy, kręgosłup i kolana siadają, pracują tam zakompleksione baby, które tą pracę traktują jako szczyt ambicji i każdą nową osobę traktuje się jako gorszą, niedouczona i obcą System premiowy tragiczny, ucinają kasę z wypłaty za zwolnienie lekarskie, urlopy na żądanie i zwolnienie lekarskie na chore dziecko jak i za kwarantannę czy Covid... i to nie kilkadziesiąt a kilkaset złotych. Grafik co chwilę się zmienia, życie prywatne nie istnieje, z prośbami do grafiku nikt się nie liczy. Odradzam.

Plusy

Paczki świąteczne dla dzieci

Minusy

Beznadziejny system wynagrodzeń i premii i grafiki

Rossmann Góra Kalwaria i Piaseczno

Praca ciężka fizyczna, ciągle więcej obowiązków, więcej pracy, więcej się wymaga od pracownika standardy obsługi na kasie, sprzedaż produktów przykasowych z których pracownik jest rozliczany, ten kto najmniej sprzeda jest pouczany przez kierownika, dużo pracy mało osób na zmianie 2 lub 3,klienci się skarżą że nie ma nikogo z obsługi na sklepie, ciężka praca w nocy, gdy nie wyrobisz się z dostawą, znowu pouczenie przez kierownika, beznadziejne godziny pracy, jednego dnia masz na 6 do 15 a drugiego na 13 do 22,w międzyczasie nocka np od 15 do 1 w nocy i po nocy do pracy np na 13,grafik często zmieniany bez twojej wiedzy i podczas twojej nieobecności ,że już nie masz wolnego dnia bo kierownik wstawił Cię do pracy i nawet nie raczył Cię o tej zmianie poinformować, dowiadujesz się dopiero jak przychodzisz do pracy np po tygodniowym urlopie,i patrzysz w grafik w którym zmiana jest zaznaczona markerem, to już jest przesada, nic nie można zaplanować, kierownik tylko uzgadnia grafik ze swoimi pupilkami. Podsumowując wyzysk, ciężka praca fizyczna i zero życia prywatnego a to wszystko za najniższą krajową, uświadamiam jeszcze tym którzy nie wiedzą, że Rossmann jest podzielony na regiony, i nie we wszystkich Rossmannach zarobki są takie same, w zależności od regionu dostosowuje się zarobki tzn. Ile zł na godzinę, pomijając oczywiście pensje kierownika i zastępcy, bo oni mają pensje stałe, bez względu na wyrobione godziny, pozostali pracownicy ile przepracują godzin tyle dostaną pensji, oczywiście wszystkich zatrudniają na 3/4 etatu, a o dorobieniu do całego możecie tylko pomarzyć bo ciągle -

Plusy

Przyjazne koleżanki

Minusy

Niskie zarobki, słabe godziny pracy, ciężka praca fizyczna

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Dirk Rossmann GmbH. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

2,4 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
2,6 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu