Decathlon
Zobacz wszystkie opinie o firmie Decathlon

Decathlon

Opinia pracownika firmy Decathlon

Słabo

Kompletny brak przeszkolenia, często wychodziło się na głupka przy klientach bo rzucają od razu na głęboką wodę. Ze strony menadżerów brak pomocy w razie niewiedzy tłumaczone tekstem ''odpalaj aplikację i lecisz''. Jeśli zgłosisz choć raz urlop na żądanie to już dyskwalifikuje cię z dalszej możliwości przedłużenia umowy. Poza tym jak zwykle - wazelina ma się najlepiej jeśli chodzi o stosunki pracownik-menadżer :) Pensja najniższa z możliwych. Wymagania mają jak na stanowisko w jakimś ogromnym korpo za marne grosze. Jedynym plusem byli moi koledzy i koleżanki zatrudnieni razem ze mną i również rzuceni na głęboką wodę.

Plusy

możliwość dostosowania grafiku

Minusy

niska pensja, brak przeszkolenia czy chociażby pokazanie gdzie co leży, jedno NŻ to dyskwalifikacja

3,0 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym

Przyjazna atmosfera

Bardzo łatwo nawiązać dobry kontakt z współpracownikami. Elastyczność grafiku. Możliwość awansu.

Dobra praca na początek aby zetknąć się z systemem

Cóż.... Po prawie roku od zwolnienia się z tej firmy mogę wystawić dosyć merytoryczną i przemyślaną opinię.Decathlon od samego początku jawi się jako przyjacielska firma w której ludzie chcą nas poznać i wspólnie z nami tworzyć historię tej firmy. Byłem jedną z wielu osób, które planowały tam maksymalnie pół roku, a zostały dłużej. Ja akurat 1,5 roku. Przeszedłem przez dział rowery, który dał mi bardzo dużo. Potem byłem mieszanie na serwisie i rowerach aby na końcu przejść już tylko na serwis do czego dążyłem od początku. Przede wszystkim otwarcie się na ludzi i na klientów. Tak naprawdę wszedłem tam jako introwertyk, a wyszedłem jako może nie ekstrawertyk ale nazwijmy to..... Normalna osoba bez problemów z kontaktami :) W tej pracy po prostu sam przestajesz być zamknięty.Mamy tam faktycznie rozwój poprzez szkolenia. Niestety szkolenia ważne tylko w sieci decathlon (prócz szkoleń narciarskich prowadzonych przez zewnętrzną firmę) ale i tak uczymy się sporo my jako my co też uważam za zaletę. Ważne w tej pracy jest to aby.... Jak to ja sam mówiłem.... Nauczyć się grać w Decathlon. Wiedzieć czego unikać, a na co "kerowniki" przymkną oko. Może zrobię klasyczną listę zalet i wad tej pracy bo można to wszytko w miarę składnie opisać. Otóż...Zalety:-Zdecydowanie ciepłe przyjęcie-Chęć nauczenia nas o naszym przyszłym dziale (pamiętajmy, że cały czas mówię o działach na których pracowałem)-Catering w pracy (płatny ale bez zdzierania)-Elastyczny grafik-Dużo szkoleń na początku więc nie jesteśmy już kompletnie zieloni (oczywiście bardzo przydaje się samo zainteresowanie prywatnie -

Plusy

dobry start, ciekawe szkolenia, catering w przyzwoitej cenie, grafik, zdecydowana większość pracowników to świetni ludzie, akcjonariat, pakiet medyczny, fajne doświadczenia w serwisie zarówno letnim jak i zimowym

Minusy

zarządzanie sklepu kłócące się z jedną z głównych misji Decathlon Polska, awanse przez łóżka, kadra zarządzająca w większości połyka dzidy jak dostaje przydomek kierownika, dziwne podejście do wsparcia startów w wyścigach jak na sklep SPORTOWY, polityka oceny pracownika nie mając z nim styczności na codzień, patrzenie na tabelki a nie na ludzi, każda sekunda spóźnienia się liczy

Pracodawca, który nie chce cię długo trzymać w firmie

Firma, która nie chce cię długo trzymać. Umowy o pracę na okres próbny to standard. Po ich zakończeniu wolą zatrudnić nowego pracownika. Oferowanie różnych benefitów tylko dla pracowników na pełny etat na umowę bezterminową. Więc jest to kilka osób na cały sklep. Obgadywanie za plecami do przełożonych jest codziennością. Brak rozwiązywania problemów bezpośrednio. Brak możliwości ich konfrontacji. Jesteś skreślony odrazu bez wytłumaczenia.

Plusy

Elastyczny grafik, fajna praca z klientem

Minusy

Niskie zarobki, duża odpowiedzialność, brak pomocy i zrozumienia ze strony przełożonego.

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Decathlon. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,8 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,5 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu