Opinie pracowników firmy Castorama

Znaleziono 50 opinii pasujących do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (888)

Castorama Ełk

Mobbing, mobbing, jeszcze raz mobbing. Wcześniej dobry pracodawca, teraz kołchoz pokroju Biedronki. Ciągłe poganianie, obserwowanie pracownika, dokręcanie śruby pracownikom. Jeśli na chwilę się zatrzymasz odpocząć, nic nie robiąc, to zaraz kierownicy zaczną cię ganiać. Osoba zatrudniona jako doradca klienta, tak naprawdę jest pracownikiem fizycznym od przewalania ton towaru. System zupełnie nie działa, dostawy i zamówienia klientowskie wiecznie spóźniają się o miesiąc, świecisz oczami przed klientami tłumacząc się. Klientami zajmujesz się tak naprawdę godzinę dziennie, może niecałą. Duże obciążenie fizyczne i psychiczne, fatalna organizacja pracy, przewalanie regałów z kupy na kupę, ciągłe przebudowy, fatalne grafiki uniemożliwiające życie prywatne, zmiany od 13tej do 21:15, od 10 do 18:15, prawie wszystkie soboty w pracy. Każdy kto chce awansować, musi umieć mobbingować lub poganiać ludzi. Dyrekcja lata jak poparzona na terenie całego sklepu, obserwując i mobbingując. BRAK KLIMATYZACJI NA TERENIE SKLEPU, praca latem w 30-35st !!! Wynagrodzenie podstawowe na poziomie 2500zł na rękę. Wszyscy zarabiają tyle samo co do złotówki, nie ważne jak się starasz.Z plusów można wymienić umowę o pracę na stałe, brak nadgodzin, trzynasta i czternasta wypłata w wysokości niecałych 2tys zł, darmowa kawa z automatu. Reszta premii to mrzonki, tak naprawdę nie istnieją. Co jakiś czas zdarzają się imprezy firmowe. Polecam tylko wtedy, gdy nie masz nic lepszego do roboty.

Plusy

Łatwo osiągalna umowa o pracę na stałe, trzynastka i czternastka w wysokości niecałych 2tys zł, darmowa kawa z automatu, imprezy na koszt firmy.

Minusy

Niskie zarobki, mobbing, presja, zmiany uniemożliwiające życie prywatne, bardzo ciężka praca fizyczna, ciągłe zgrzyty z niezadowolonymi klientami, chory nie działający system, brak organizacji pracy

Jeśli życie Cię przymusi...

Jeśli życie Cię przymusi by mieć za co funkcjonować. Jako nowy będziesz miał pseudo wsparcie większości "kolegów" z działu, a za plecami nadawanie o każdym twoim kroku do kierownika działu z bajkowymi dodatkami, ubarwieniami. Są tacy co lubią mocno w d... wchodzić, a robi na taką samą robotę jak ty. Jako nowy spodziewaj się zostawiania cię samemu z dużą paletą do rozłożenia, bez wytłumaczenia co gdzie układać i pomocy innego pracownika z działu. Ściemnią przy kier. że pomagają, a po chwilo radź sobie sam. Później wysłuchasz jak to się nie wyrabiasz.

Plusy

socjal

Minusy

niskie zarobki przy pracy za trzech

Castorama Południowa

co tydzień nowi pracownicygodziny pracy zależne jak bardzo lubi cię kierownikwszystkie soboty w pracy (trzeba prosić o wolny weekend)kierownik nie wie co się dzieje na sklepiechociaż masz na umowie doradca to naprawdę wykładasz towar 8h dziennie i nic innego nie możesz zrobićmobbing mobbing i jeszcze raz mobbingwynagrodzenie mają większe na początek w Biedronce ale tam oprócz wykładania towaru są też na kasie a tutaj tylko zapierdzielanie

Plusy

Kawa z automatu

Minusy

Wszystko co wyżej napisane

Castorama Grudziądz

Niestety człowiek nie może chorować i brać zwolnień lekarskich bo już "dyrekcja" robi z tego problem i aferę, bo robota wtedy nie idzie dno i żenada!!! Brak podwyżek, wymagają dużo, ale żeby dać podwyżkę to już nie! Jest Pandemia sklepy miały być zamknięte, ale nie bo jak zamkną to KASA nie będzie się zgadzać jest tylko wyzysk człowieka. Towar wytawili na parking i są kurwa happy bo kasa leci...Nie polecam miejsca pracy oraz beznadziejnej dyrekcji, która ma gdzieś swoich pracowników... Oraz Kierownik Budowlanki to jakaś pomyłka wymaga wiele a sam gówno robi na dobrą sprawe. NIE POLECAM MIEJSCA PRACY

Plusy

BRAK

Minusy

Niskie pensje, brak podwyżek, kontakt z klientem podczas pandemi

Nie poleciłabym znajomemu i to nawet w pandemii.

Tak jak wyżej w opisie nie poleciłabym tej pracy znajomym ani rodzinie.Dlaczego?Praca jest stresująca, jak to w handlu, obowiązków mnóstwo, bo co z tego, że jesteś doradcą, musisz wykładać towar.Najczęściej biegasz od palety z dostawą do klienta, od klienta do kasy, później znowu dostawy, jak wyłożysz dostawę to czekają inne.Od Biedronki różni się tym, że nie siedzisz na kasie, ale za to musisz mieć dużą wiedzę techniczną, bo klienci przychodzą do Ciebie po porady jak do inżyniera budowlanego.

Plusy

Darmowa kawa, trzynastki i czternastki, pakiet medyczny

Minusy

Niska podstawa, bardzo wysokie wymagania, poganianie, przypadkowo wybrana kadra kierownicza bez kompetencji

Współpracownicy złoto, punktowa także, ale reszta...

Przepracowałem na dziale logistyki niecałe 2 tygodnie, w pierwszy dzień pracy żadnego szkolenia, rzucają cię na magazyn, przydzielają jakiegoś stałego pracownika żeby jedynie pokazał co gdzie leży i do roboty bez przygotowania. Póki kierownika na dziale nie było i zarządzała punktowa, albo zastępca to praca przebiegała dobrze, jak kierownik wrócił z urlopu nastąpił chaos, pamiętam że kazał zawieźć mi paletę na sklep, na palecie znajdowały się piecyki elektryczne, a on kazał zawieźć je na dział budowlany (kierownik magazynu nie ma pojęcia gdzie trafia dany towar). Dzisiaj przyszedłem do pracy i zostałem poinformowany, że już tam nie pracuję, powód - "zerwaliśmy współpracę z firmą zewnętrzną i tniemy koszty"

Plusy

Współpracownicy, pani punktowa, wyposażenie social roomu.

Minusy

Przeciętne zarobki, okropne godziny 10-18 (nic nie można załatwić w tygodniu i człowiek nie ma życia prywatnego), KIEROWNIK

Castorama Południowa

Atmosfera wacha sie zalezy od osoby, Pani dyrektor jak i sama kadra zarzadzajaca bardzo slaba oraz nie repreentuje poziomu tego szczebla, praca i poziom intelektualny na stanowisku w magazynie bardzo niski.

Kontakt z ludźmi

Praca ciężka ,duży kontakt z ludźmi co jest plusem ,

nie moża traktować ludzi jak przedmioty

czasem traktują ludzi jak przedmioty i to mi sie nie podobało

Praca w Castoramie

Pracę w Castoramie na stanowisku Chętnie pomogę mogę polecić osobom młodym które rozpoczynają swoją karierę zawodową. Zarobki są godne i adekwatne do wykonywanej pracy a współpracownicy zawsze skorzy do pomocy i wyjaśnienia pytań na temat zadań które są powierzane.

Fałsz i obłuda, nieliczni tylko są wporządku

Obiecują złote góry, wyciskają wszystkie soki z człowieka, powodują uszczerbki na zdrowiu pozornie stosując przepisy BHP, nie przedłużają umów, a jak przedłużą to za moment zwalniają, z czego robi się częsta rotacja osób, a obsługa wówczas jest coraz to gorsza.

Plusy

Minusy

bardzo niskie zarobki oraz obiecywanie gruszek na wierzbie

castorama

w castoramie nie polecam pracy nikomu klijent ci naubliza udezy napluje w twarz a i tak wedlug dyrekcji pracownik winien i leci z pracy maja pracownika gdzies wogule znim sie nie licza mam przyklad na sobie a z tego co wiem to nie tylko zemna tak sie castorama obeszla ale ja tak tego nie zostawie wszedzie rozglosze otym jak z pracownikami sie obchodza

Równi i równiejsi - ogólny wyzysk pracownika

Dział kas w tym miejscu to wielkie nieporozumienie. Traktują ludzi jak maszyny bez uczuć. Po pierwsze zostajemy zatrudnieni przez pośrednika, a nie przez samą Castorame. Pracujemy na umowie o prace - plus, która co miesiąc jest odnawiana, a tu minus- tylko na 3/4 etatu, bo do pelnego etatu jest przeciez kolejka. I tak przez półtora roku, chyba, że jest się pomagierem kierownika - wtedy awans możliwy po paru miechach, ale tylko pod warunkiem, że Twoje zdanie na temat jakiejkolwiek rzeczy, jest taki sam jak u kierownika, tu - Pani kierowniczki. Ciągłe zmiany w grafikach bez wcześniejszego informowania. Jeszcze wczoraj myślałaś, że masz wolne? No niestety, to juz nieaktualne. Wszelkie plany poza pracą nie mają prawa bytu. Naprawdę kiepskie zarobki, najniższa krajowa, nadgodziny oddawane w wolnych dniach, więc brak możliwości dorobienia sobie do wypłaty. Atmosfera w Castoramie ogólnie super - ale jesli chodzi o same kasy, to jest niestety dosc przykro. Siedzisz sama na kasie, a starsze kolezanki po fachu obserwują sobie wszystko z miejsca, gdzie przyjmuje sie zwroty. Na kasach w tym miejscu panuje ogólnie nerwowość, ale tylko, kiedy jest kierownik. Ogolnie atmosfere oceniam na 4+ gdyby nie fakt, że starsze stażem koleżanki nie krzepią sie do pracy. Największy minus w tej pracy - jestes kasjerką i ochroniarzem w jednym. Kamery pilnują gółwnie kasjerów w momencie pracy, a kasjerzy mają pilnować klientow. Gdy klient oszuka w jakis sposób (tudzież podmieni sobie żarówki w kartonikach) odpowiada za to kasjer i to on dostaje reprymende. To jeszcze okej, kasjerki sprawdzają żarówki, ale -

Plusy

miła atmosfera na sklepie

Minusy

niskie zarobki, brak szans na normalną pracę, wazeliniarstwo

Górczewska

Kadra zarządzająca na tym obiekcie to w większości bydlaki bez sumienia. Jest 2-3 normalnych kierowników, którzy pomogą itd. Więksość jednak to debile bez wyobraźni. Nowi pracownicy mają zapierdalać na starą gwardię. Niby wszędzie tak jest ale to co przeżyłem tutaj jednak nigdzie indziej nie widziałem. Dźwiganie kartonów po 30-40 kg często na kilku metrowych drabinach to codzienność. Są ludzie z uprawnieniami, którzy mogli by pomóc wózkiem albo windą ale wolą wozić prawie, że puste palety. Szkolenia typu dlaczego klient jest najważniejszy zamiast szkoleń z produktów z działu, na którym pracujemy ( czasami są ale to bardziej spotkania promujące daną markę) jak samemu nie będziesz się douczał to raczej wylecisz. Jeden z dyrektorów to istny szatan, który tylko dbao swój ukochany dział i koleżankę, która jest cały czas na zwolnieniach i nie musi chyba pracować ani pokazywać się w tej ,, szanownej firmie''. Na szczęście karma wraca i ne zazdroszczę temu bucowi. Tak jak wspomniałem 2-3 kierowników jest okej i zasługują na szacunek ale tam ekipa się trzyma więc raczej nie traficie do nich na dział.

Plusy

darmowa kawa, 13 i 14

Minusy

duże ciężary, brak narzędzi do pracy, kadra zarządzająca wybierana chyba na zasadzie kto pierszy zgasi światło

Castorama

Raczej nie polecam. Praca na dwie zmiany, W pracujące weekendy praca po 12 godzin, Duży chaos pracy. Wyszukiwanie zajęcia na siłę kiedy jest luźniejszy dzień i mniej do zrobienia. Przez pierwsze 6 miesięcy nie przysługują żadne premie. Bardzo Ciężka praca fizyczna. Pensja netto poniżej 1800pln

Plusy

Przeciętny pakiet socjalny

ok

dobry pracodawca I dobry fundusz socjalny, sporo inwestuje się w pracownika

Plusy

social

Minusy

mało rąk do pracy

Castorama

Bardzo niskie zarobki, kiepska atmosfera między wspolpracownikami, duze obciazenie fizyczne i psychiczne, fatalna organizacja pracy, fatalne grafiki uniemożliwiające życie prywatne, zmiany od 13tej do 21:15, prawie wszystkie soboty w pracy. Nie polecam. Warto się trochę postarać i poszukać lepszej pracy.

Plusy

Przez połowę miesiąca darmowa kawa.

Minusy

Niskie zarobki, mobbing.

Firma upada

Kiedyś jeden z najlepszych zakładów pracy w Polsce.Aktualnie firma upada,kolesiostwo,Reforma niszcząca firme,brak podwyżek,oszczędzanie na przcownikach

It is not the best but net the worst

good rutine Good money for this type of job Good benefits and bonus rates I am not prefer this working hours and if you would like to have a family life please remember there is no discuss about your shifts..

Lubin

Bardzo dobra atmosfera w pracy- szczególnie w tym składzie zarządzających dyrektorów. Dużo różnych zadań, nie można się nudzić. Trochę za niskie pensje.

Plusy

Przestrzeganie prawa, premie 13 i 14.

Minusy

Czas pracy- różne zmiany, podstawowa pensja.

Castorama Zgirzelec

Kiepska płaca, awanse zależne od podlizywania się. Ciągle przebudowy działów, wiele zadań, poleceń robionych bez sensu. Czas pracy po zmianie (nieczynne niedziele) 3 soboty w miesiącu za friko. Starsi koledzy pracujący od początku sklepu szukają zatrudnienia u zachodnich sąsiadów. Firma podobnie ja Tesco wygasza swoje sklepy, Hiszpania,Portugalia i Rosja wiec raczej długo w Polsce już nie pociągnie. Jak szukasz pracy „na chwilę” lub „na zimę” to ok. Ogólnie brak czasu na życie prywatne. Ja pracowałem w firmie Castorama 8 lat i nie raz zrobiono mnie w jajo obiecując coś, jak jechał do sklepu dyrektor regionalny (malowanie trawy na zielono, natychmiastowe porządki w sklepie, wycieranie kurzu) a jak zadowolony pojechał to jak w przysłowiu „obiecanki cacanki a głupiemu radość” a od siebie dodam i ból krengosłupa!

Plusy

Darmowa kawa z automatu dla lepszych efektów w pracy

Minusy

Strasznie niemiła kadrowa

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Castorama. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.6

• Castorama