Opinie pracowników firmy Castorama

Kontakt z ludźmi
Praca ciężka ,duży kontakt z ludźmi co jest plusem ,
Castorama Południowa
Atmosfera wacha sie zalezy od osoby, Pani dyrektor jak i sama kadra zarzadzajaca bardzo slaba oraz nie repreentuje poziomu tego szczebla, praca i poziom intelektualny na stanowisku w magazynie bardzo niski.
nie moża traktować ludzi jak przedmioty
czasem traktują ludzi jak przedmioty i to mi sie nie podobało
Praca w Castoramie
Pracę w Castoramie na stanowisku Chętnie pomogę mogę polecić osobom młodym które rozpoczynają swoją karierę zawodową. Zarobki są godne i adekwatne do wykonywanej pracy a współpracownicy zawsze skorzy do pomocy i wyjaśnienia pytań na temat zadań które są powierzane.
Fałsz i obłuda, nieliczni tylko są wporządku
Obiecują złote góry, wyciskają wszystkie soki z człowieka, powodują uszczerbki na zdrowiu pozornie stosując przepisy BHP, nie przedłużają umów, a jak przedłużą to za moment zwalniają, z czego robi się częsta rotacja osób, a obsługa wówczas jest coraz to gorsza.
Plusy
Minusy
bardzo niskie zarobki oraz obiecywanie gruszek na wierzbie
castorama
w castoramie nie polecam pracy nikomu klijent ci naubliza udezy napluje w twarz a i tak wedlug dyrekcji pracownik winien i leci z pracy maja pracownika gdzies wogule znim sie nie licza mam przyklad na sobie a z tego co wiem to nie tylko zemna tak sie castorama obeszla ale ja tak tego nie zostawie wszedzie rozglosze otym jak z pracownikami sie obchodza
Równi i równiejsi - ogólny wyzysk pracownika
Dział kas w tym miejscu to wielkie nieporozumienie. Traktują ludzi jak maszyny bez uczuć. Po pierwsze zostajemy zatrudnieni przez pośrednika, a nie przez samą Castorame. Pracujemy na umowie o prace - plus, która co miesiąc jest odnawiana, a tu minus- tylko na 3/4 etatu, bo do pelnego etatu jest przeciez kolejka. I tak przez półtora roku, chyba, że jest się pomagierem kierownika - wtedy awans możliwy po paru miechach, ale tylko pod warunkiem, że Twoje zdanie na temat jakiejkolwiek rzeczy, jest taki sam jak u kierownika, tu - Pani kierowniczki. Ciągłe zmiany w grafikach bez wcześniejszego informowania. Jeszcze wczoraj myślałaś, że masz wolne? No niestety, to juz nieaktualne. Wszelkie plany poza pracą nie mają prawa bytu. Naprawdę kiepskie zarobki, najniższa krajowa, nadgodziny oddawane w wolnych dniach, więc brak możliwości dorobienia sobie do wypłaty. Atmosfera w Castoramie ogólnie super - ale jesli chodzi o same kasy, to jest niestety dosc przykro. Siedzisz sama na kasie, a starsze kolezanki po fachu obserwują sobie wszystko z miejsca, gdzie przyjmuje sie zwroty. Na kasach w tym miejscu panuje ogólnie nerwowość, ale tylko, kiedy jest kierownik. Ogolnie atmosfere oceniam na 4+ gdyby nie fakt, że starsze stażem koleżanki nie krzepią sie do pracy. Największy minus w tej pracy - jestes kasjerką i ochroniarzem w jednym. Kamery pilnują gółwnie kasjerów w momencie pracy, a kasjerzy mają pilnować klientow. Gdy klient oszuka w jakis sposób (tudzież podmieni sobie żarówki w kartonikach) odpowiada za to kasjer i to on dostaje reprymende. To jeszcze okej, kasjerki sprawdzają żarówki, ale - więcej...
Plusy
miła atmosfera na sklepie
Minusy
niskie zarobki, brak szans na normalną pracę, wazeliniarstwo
Górczewska
Kadra zarządzająca na tym obiekcie to w większości bydlaki bez sumienia. Jest 2-3 normalnych kierowników, którzy pomogą itd. Więksość jednak to debile bez wyobraźni. Nowi pracownicy mają zapierdalać na starą gwardię. Niby wszędzie tak jest ale to co przeżyłem tutaj jednak nigdzie indziej nie widziałem. Dźwiganie kartonów po 30-40 kg często na kilku metrowych drabinach to codzienność. Są ludzie z uprawnieniami, którzy mogli by pomóc wózkiem albo windą ale wolą wozić prawie, że puste palety. Szkolenia typu dlaczego klient jest najważniejszy zamiast szkoleń z produktów z działu, na którym pracujemy ( czasami są ale to bardziej spotkania promujące daną markę) jak samemu nie będziesz się douczał to raczej wylecisz. Jeden z dyrektorów to istny szatan, który tylko dbao swój ukochany dział i koleżankę, która jest cały czas na zwolnieniach i nie musi chyba pracować ani pokazywać się w tej ,, szanownej firmie''. Na szczęście karma wraca i ne zazdroszczę temu bucowi. Tak jak wspomniałem 2-3 kierowników jest okej i zasługują na szacunek ale tam ekipa się trzyma więc raczej nie traficie do nich na dział.
Plusy
darmowa kawa, 13 i 14
Minusy
duże ciężary, brak narzędzi do pracy, kadra zarządzająca wybierana chyba na zasadzie kto pierszy zgasi światło
Raczej nie polecam.
Praca na dwie zmiany,

W pracujące weekendy praca po 12 godzin,

Duży chaos pracy.

Wyszukiwanie zajęcia na siłę kiedy jest luźniejszy dzień i mniej do zrobienia.

Przez pierwsze 6 miesięcy nie przysługują żadne premie.

Bardzo Ciężka praca fizyczna.

Pensja netto poniżej 1800pln
Plusy
Przeciętny pakiet socjalny
ok
dobry pracodawca I dobry fundusz socjalny, sporo inwestuje się w pracownika
Plusy
social
Minusy
mało rąk do pracy
Castorama
Bardzo niskie zarobki, kiepska atmosfera między
wspolpracownikami, duze obciazenie fizyczne i psychiczne, fatalna organizacja pracy, fatalne grafiki uniemożliwiające życie prywatne, zmiany od 13tej do 21:15, prawie wszystkie soboty w pracy. Nie polecam. Warto się trochę postarać i poszukać lepszej pracy.
Plusy
Przez połowę miesiąca darmowa kawa.
Minusy
Niskie zarobki, mobbing.
Firma upada
Kiedyś jeden z najlepszych zakładów pracy w Polsce.Aktualnie firma upada,kolesiostwo,Reforma niszcząca firme,brak podwyżek,oszczędzanie na przcownikach
It is not the best but net the worst
good rutine
Good money for this type of job

Good benefits and bonus rates

I am not prefer this working hours and if you would like to have a family life please remember there is no discuss about your shifts..
Lubin
Bardzo dobra atmosfera w pracy- szczególnie w tym składzie zarządzających dyrektorów. Dużo różnych zadań, nie można się nudzić. Trochę za niskie pensje.
Plusy
Przestrzeganie prawa, premie 13 i 14.
Minusy
Czas pracy- różne zmiany, podstawowa pensja.
Castorama Zgirzelec
Kiepska płaca, awanse zależne od podlizywania się. Ciągle przebudowy działów, wiele zadań, poleceń robionych bez sensu. Czas pracy po zmianie (nieczynne niedziele) 3 soboty w miesiącu za friko. Starsi koledzy pracujący od początku sklepu szukają zatrudnienia u zachodnich sąsiadów. Firma podobnie ja Tesco wygasza swoje sklepy, Hiszpania,Portugalia i Rosja wiec raczej długo w Polsce już nie pociągnie. Jak szukasz pracy „na chwilę” lub „na zimę” to ok. Ogólnie brak czasu na życie prywatne. Ja pracowałem w firmie Castorama 8 lat i nie raz zrobiono mnie w jajo obiecując coś, jak jechał do sklepu dyrektor regionalny (malowanie trawy na zielono, natychmiastowe porządki w sklepie, wycieranie kurzu) a jak zadowolony pojechał to jak w przysłowiu „obiecanki cacanki a głupiemu radość” a od siebie dodam i ból krengosłupa!
Plusy
Darmowa kawa z automatu dla lepszych efektów w pracy
Minusy
Strasznie niemiła kadrowa
krakow bronowice
Odradzam pracy w Castorama Krakow Bronowice praca za marne pieniadze a wyzysk 100% byle mogl kierownik lezec nie majac pojecia co wogole sie dzieje. Ogolnie jesli praca w Casto to byle nie tam.
Plusy
wyplata w terminie
Minusy
niskie zarobki, mobing, wyzysk pracownikow, konfidenci
Miejsce w pracy, w której panuje dobra atmosfera między pracownikami.
Pracodawca dostosował się do próśb związanych z dopasowaniem grafiku do prywatnych potrzeb. Umożliwiło to kontynuowanie studiów dziennych.
Mobing poganianie do szybszej pracy i ciągłe pretensje o nie wykonanie zadań z list. Dla kogoś kto ma RODZINĘ ODRADZAM I RADZĘ OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM
Jeśli koś lubi jak ktoś kontroluje Twój każdy ruch i pogania Cię do szybszej pracy to radzę nie zatrudniać się w tej firmie. Pracowałem 5lat i odradzam. Od 12 do 15 zmian na godzinę 13 w miesiącu to norma. Jak ktoś ma życie osobiste poza pracą to niech zapomni o nim. Poza tym bardzo mizerne zarobki po 5 latach pracy 2100zł na rękę to kpina. Mobing jest na porządku dziennym. Kierownictwo udaje że nie widzi. Dyrekcja na to pozwala. Kierownik z mściwości jest Ci w stanie dać 16 zmian na 13ta jeśli się mu stawiasz. Zwalniając się poczułem ulgę. Uważam że straciłem 5 lat życia. Generalnie wolałbym pracować w banku, gdyż tu i tu masz presję ale w banku przynajmniej możesz zarobić. Po 5 latach pracy można się dorobić dyskopatii kręgosłupa i co najwyżej zapalenia stawów. O awansie radzę zapomnieć.
Mówią wszyscy o socjalu. Że dobry itp. Jest coraz gorzej. Od roku wszelkie socjale są coraz trudniej dostępne. COraz mniej pkt benefit. Otrzymanie zapomogi graniczy z cudem(na rynku hossa a kasy coraz mniej z roku na rok). Więc proszę nie kłamać że socjal w casto jest dobry bo to nie prawda. Radzę się zatrudnić a szybko stamtąd się wyniesiecie. TO KORPO W KTÓREJ JESTEŚ ''KOSZTEM DLA PRACODAWCY'' A NIE PRACOWNIKIEM>
Swietokrzyskie
Castorama
Pierwsza pensja doradcy klienta to 2,6 tys. zł brutto, do tego dochodzą premie za wyniki w pracy oraz 13 i 14 pensja. Dodatkowo za przepracowane niedziele pracownicy nie tracąc prawa do dnia wolnego otrzymują 150 zł. Kolejne podwyżki są pochodną stażu pracy.

Ja polecam
Białystok
Słabo. Znajomości i nie koniecznie wiedza. Tylko tacy awansują.
Plusy
Minusy
Nierówne traktowanie pracowników
Serwis
Punkt serwis jest doskonałym miejscem pracy jak kontakt z innymi pracownikami jak i poprzedni kierownik tego działu
Plusy
Doskonaly pakiet socjalny oraz punkty benefit
Minusy
Brak poszanowania pracownika