Capgemini
Zobacz wszystkie opinie o firmie Capgemini

Capgemini

Opinia pracownika firmy Capgemini

Nie polecam.

Nie polecam! Przeszedłem dwa etapy, gdzie drugi etap to była rozmowa z managerami i na dosyć merytorycznym poziomie. Byłem z polecenia.Rozmowa i zadanie poszły na tyle dobrze, że od razu zaproszono mnie na finalny etap, do którego zakwalifikowano dwóch, trzech kandydatów. Miałem otrzymać zaproszenie na trzeci etap ciągu dwóch tygodni. Po około miesiącu ciszy odezwałem się sam. Dostałem jedynie lakoniczną odpowiedź okraszoną wewnątrzkorporacyjną nowomową iż moja kandydatura jest na wstrzymaniu. Po kilku ping-pongowych mailach, udało się w końcu wyjaśnić o co chodzi osobie z HR, która traktowała mnie jak zło konieczne. Miałem otrzymać komunikat zwrotny, ale czekam już na niego kilka miesięcy. Dowiedziałem się poza zawodami, że przyjęto kogoś innego. Będąc na tak zaawansowanym etapie brak jakiejkolwiek informacji pomimo zaproszenia na kolejny etap pozostawiam bez komentarza. Zamiast sprzecznych komunikatów można było po prostu napisać maila i to by rozwiązywało sprawę.Rynek pracownika? W życiu! Brak profesjonalizmu ze strony HR i żenujące podejście do kandydata udowadniają, że mamy rynek HR-owca, który pracuje tam za karę.

Plusy

bardzo luźna atmosfera podczas rozmowy

Minusy

pomiml kwalifikacji na dalszy etap, brak informacji zwrotnej

rekrutacja fatalna

przed wzięciem udziału w procesie rekrutacji czytałam wiele negatywnych opinii.I faktycznie potwierdzam - rekrutacja w Capie jest żałosna!!!Aplikowałam na konkretne stanowisko z językiem niemieckim, zadzwoniła do mnie rekruterka mówiąc że ono nie istnieje - że może zaproponują mi coś innego...ale nie chciała nic więcej powiedzieć, więc do rozmowy z managerem nie wiedziałam na jakie stanowisko aplikuje.Rozmowę z managerem, obcokrajowcem, w całości miałam w języku angielskim choć aplikowałam na niemiecki!!! Zaproponował mi stanowisko z działu który wogóle mnie nie interesował....jednym słowem strata czasu i czeski film!!! brak szacunku do kandydata

Very friendly employeer giving lots of opportunities to develop personally

Work at Capgemini depends on project you are work in. The workplace culture is very friendly. Capgemini gives a lot of opportunities to develop your personal and professional skills. The company values also highly the subject of security and environmental protection.

Stresujaco i niepewnie

Ciagle zmiany projektow i rotacje. Brak stabilnosci projektowej bo klient sie rozmyslil albo cos nie pasuje. JEzeli ktos lubi sie nie rozwijac i ciagle walkowac wewnetrzne szkolenia to ok. Sama firma stawia na TANIA sile robocza ktora albo szkoli od calkowitego zera albo opiera sie na niedoswiadczonych studentach lub przyjezdnych zza granicy ktorzy sa tani.

Plusy

luzna atmosfera

Minusy

zarobki, projekty

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Capgemini. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3,7 na 5 gwiazdek w kategorii Równowaga między życiem prywatnym a zawodowym
3,5 na 5 gwiazdek w kategorii Gwarancja stałego zatrudnienia/możliwość awansu