BNP Paribas

Opinie pracowników firmy BNP Paribas

Ok
Dobra atmosfera szkolenia pakiet socjalny premie płatne nadgodziny
IT Kraków
Chciałbym przestrzec przed tym pracodawcą. Postanowiłem uciec, tak, uciec bo inaczej nie można tego nazwać.
Wszystkie procesy zachodzące w IT idą w jednym kierunku, a tym kierunkiem jest Warszawa. Obecnie w Krakowie nie ma już osób władnych, który były by w stanie stanąć z pracownikiem z Krakowa, powalczyć o niego, wszystko co się dzieje to ciche przygotowania do relokacji IT. Warszawa się bunkruje, zabiera wszystko co może i jest na to przyzwolenie ponieważ stanowiska kierowników, dyrektorów obstawiono ludźmi z Warszawy. Oni myślą o sobie, czym bardziej się okopią, tym bardziej będą nie do ruszenia. Każdy inteligentny szef wie, że nie podcina się gałęzi na której się siedzi.

Inną sprawą jest to, że w banku nie funkcjonuje nic co w innych firmach jest standardem: nie ma procesu zarządzania incydentem/problemem/zmianą, wszystko to jedna prowizorka. Bardzo duża ilość nadgodzin, tych wieczornych i tych w weekendy. Jest ogólne przyzwolenie "Góry" i HR na ciągłe nadgodziny. Panuje ogólne niedoszacowanie ludzi w poszczególnych zespołach, kompletny brak czasu na dokształcanie, place niższe niż rynkowe, nie dba się o "starych" pracowników. Firma potrafi bez żadnych skrupułów zwolnić wieloletniego pracownika i zatrudnić innego na kontrakt na jego miejsce, chociaż mogłaby zaproponować zmianę UoP na kontrakt obecnemu pracownikowi. Pracownik w tym banku jest kulą u nogi Prezesa, który czym więcej zaoszczędzi na pracownikach tym większą premię dostanie i tylko to się liczy.
Po trupach do celu
Brak szacunku do klienta. Od fuzji z RBPL klienci przejętego banku traktowani jak zło konieczne. Ludzie nieszczerzy, bojący się o swoje stanowiska, co przekłada się atmosferę w pracy. Dużo pomówień, plotek, układów i stronniczości. Trwa nagonka na dawnych dyrektorów Raiffeisen Bank. Audyty, brak szkoleń, publiczna krytyka. Zwolnienia, które kończą się w sądach.
PPracownicy walczą o dobre i
Fun workplace
A good place to work if you think about high-quality office space. The international work environment and highly formalized procedures can prove to be an asset for many employees.
Miejsce pracy to nasza część życia
Byłam zadowolona, z tego, ze pracuje w banku. Czasami mogłam pomóc rozwiązać problem, reklamację.
Zarobki niskie a wymagania coraz większe.

Kadra zarządzająca nie mam zdania

Trudne chwile to czasami niezadowolenie klientów, długa kolejka.

Ciągły stres w związku z planami sprzedażowymi, ciągłymi rywalizacjami między pracownikami a co sie z tym wiąże atmosfera w pracy.

Przyjemnie chwile to zadowolenie klintów, urlop i premia.
Plusy
Prestiż
Minusy
Unikać na tę chwilę po fuzji kwietniowej 2019 r z RBPL !!!
Szczególnie Radziejowa i regionu Włocłwek, Toruń Aleksandrów Kujawski. Tamtejszy dyrektor regionalny przyjmuje alkoholików do pracy, którzy przychodzą pod wpływem alkoholu lub w ogóle !
Natomiast obecny dyrektor oddziału w Radziejowie po RBPL, to osoba nieinkompetentna, która po 6 miesiącach pracy nie zna produktów ani procedur. Pomaga innym doradcom detalicznym z uwagi na to, że to według niej prostsze niż firmy i rolnicy. Dyskryminowała moje stanowisko i nie chciała pomóc gdzie to jej obowiązek ! Krytykowała publicznie moje wyniki pracy !

Rolników ma za naiwnych idiotów, których non stop wprowadzała błąd i tracili często pieniądze, niesłuszne pobrane prowizje, odsetki etc. W ciągu 6 miesięcy wpłynęło tam 6 reklamacji na tę dyrektorkę ! Temat leasingu męczyła od 3 miesięcy. Wynik na 5 miejscu spośród 14 w regionie i zwolniła bez uzasadnienia, bo umowa na czas określony.
Plusy
Zespół
Minusy
Niskie zarobki, dyrektor oddziału, mobbing i dyskryminacja
Bank wazeliniarzy
Niewykwalifikowana kadra zarządzająca. Bardzo słabe podejście do pracowników. Kierownictwo ma swoich pupili których promuje choć robią wszystko źle bądź nic nie robią. Wszech obecne wazeliniarstwo.
Dobra klimat
Oceniam dość pozytywnie miła atmosfera fajni ludzie
Plusy
Beztresowa praca
Dobra
Bardzo dobra atmosfera w Oddziale, współpraca i pomoc między pracownikami. Teraz pracuję w innym miejscu, ale jednak za pracą w tym Oddziale szybko zatęskniłem/am. Duże tempo pracy, ale za to nie ma mowy o pracy po godzinach. Jak się należy człowiek pochwalony a jak się należy to też postawiony do pionu. Sprawiedliwe ale i wymagające podejście do każdego pracownika, było fajnie. Zawsze człowiek wiedział na czym stoi, bez owijania i podchodów.
Plusy
brak pracy po godzinach, nie ma mowy masz mieć czas dla siebie i rodziny
Minusy
rzadkie podwyżki
Praca zadowalająca
Dużo zmian, nie koniecznie pozytywnych dla pracowników po fuzji z bankiem BNP. Wymiana kadry zarządzającej na terenie warszawy i mazowsza ze "starych:BGŻ-owców, na "zfrancuziałych" BNP-owców..nie potrzebne przepychanie się i wprowadzenie wyścigu szczurów, do niedawna zupełnie nie znanego tej firmie..
Miejsce pełne wyzwań
Zbyt dużą wagę przykłada się do sprzedaży kosztem jakości oferowanych produktów bankowych.
było ok
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. – bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie powstały poprzez fuzję prawną Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. z BNP Paribas Bankiem Polska S.A. Jest 7. bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.
Miejsce pracy stanowią ludzie
MIejsce pracy stanowią ludzie, a nie sposób zarządzania nimi.
Plusy
Ludzie
positive
Very good management organization. High work culture. Excellent relationships among employees. Unpleasant changes dictated by the merger of banks -change total operating systems.
Plusy
Great working atmosphere.The possibility of development and training.
Minusy
Low wages.Very large range of duties.
dobra
Moja ocena jest pozytywna jednakże chciałabym rozwijać się dalej
Plusy
opieka medyczna
Minusy
niskie zarobki, brak możliwości rozwoju
Zespół fajny, zgrany - gorzej z kierownictwem.
Jak w każdym banku - plany, plany i jeszcze raz plany. Zarobki nieadekwatne do odpowiedzialności. Do pracy ma Cię zmotywować zdanie typu "masz umowę do końca miesiąca, a o pracę dzisiaj ciężko". Brak benefitów dla pracowników (na Święta Bożego Narodzenia bony podarunkowe otrzymały dzieci pracowników [?!]). Najfajniejsza część pracy? Zespół - zgrane osoby, zawsze chętne do pomocy.
Plusy
Zespołowość
Minusy
Brak benefitów
Gdy odchodzilam z tego miejsca - bylo to miejsce gdzie panowała bardzo niedobra atmosfera pracy.
Plusy
Dobre wynagrodzenie
Minusy
Mikromanagment, brak docenienia, zła atmosfera pracy, brak work/life balance
Dobra
Typowy dzień w pracy to głównie zaplanowanie kontaktów spotkań z klientami z którymi zacieśniamy relacje i z którymi finalizujemy sprzedaż produktów bankowych dopasowanych indywidualnie do potrzeb klienta. Możliwość rozwoju zawodowego jest niska, natomiast kadra zarządzająca jest na wysokim poziomie co wiąże się w wysoką kulturą pracy i dobrymi relacjami przełożony - pracownik.
Warszawa
Od zawsze moim marzeniem było pracować w dziale kredytów.
Jest to zespół zgrany, który chętnie dzieli się wiedzą i tam chciałabym wrócić :)
Plusy
Umowa o pracę
Minusy
Brak miejsc parkingowych
Praca w firmie - pracodawca ogólna ocena 5.
Jestem zadowolona z pracy w banku. Po fuzji banków BGŻ i BNP Paribas centrala płacowa jest w Warszawie. Są zwolnienia grupowe likwidacja stanowisk pracy.
Plusy
świadczenia pracownicze
Minusy
instytucja nie zasługuje na miano instytucji zaufania publicznego
- niski poziom wiedzy kadry zarządzającej
- pracownicy mobingowani

- brak wpływu na nieprawidłowości w funkcjonowaniu działu

- zaskakująco niski poziom obsługi prawnej
Plusy
duży potencjał zmian przy zmianie kadry zarządzającej
Minusy
brak profesjonalizmu prowadzi do wspierania się wzajemnego kadry zarządzającej w podejmowaniu złych, mało profesjonalnych decyzji biznesowych
Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w BNP Paribas. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.
3,9
3,9