Biedronka

Opinie dot. stanowiska Sprzedawca/kasjer (m/k) w firmie Biedronka

Sprzedawca/kasjer (m/k)172 opinie

Znaleziono 172 opinie pasujące do wyszukiwaniaZobacz wszystkie opinie (363)

Za mało rąk do pracy

Biedronka oszczędza na etatach jak może. 3 osoby na duży sklep w godzinach szczytu w piątek czy sobotę to norma. Wymaga się aby było wszystko zrobione, posprzątane, wypieczone, towar rozłożony, dostawy przyjęte ale nie ma opcji żeby zejść z kasy bo ciągle są klienci. Od lat to samo.

Plusy

Karta multisport

Minusy

Zarobki nie adekwatne do wysiłku w pracy

Miejsce pracy w którym było ciężko

Pracowałam niecałe 2 lata w biedronce na Podkarpaciu w niewielkiej miejscowości. Praca fizyczna, często było ciężko, najgorszy był pośpiech i narzucanie kolejnych zadań ze strony kierownictwa. Nie szanowano pracownika ani czasu pracy, często na przerwy szło się parę minut przed końcem pracy a pracowało się po 10 godzin. Wynagrodzenie ma wiele do życzenia za taką pracę jak tam trzeba robić powinno się więcej płacić. Człowiek przychodził do domu i nie miał na nic sił . Ponadto kierownictwo potrafiło za plecami krytykować zamiast powiedzieć to w oczy. Nie polecam pracy, jeśli ktoś się decyduje to niech wie że idzie niczym jak do obozu pracy.

Plusy

Poznanie nowych ludzi

Minusy

Niskie zarobki, brak szacunku, brak lojalności, wieczne pretensje, niskie zarobki, częste kontrole, brak premii

```````````````````````Zakaz chorowania

idziesz na kwarantannę? złamiesz sobie coś? masz dłuższą nieobecność spowodowaną np szpitalem licz się z tym że nie przedłuża z tobą umowy, nie uwzględnia próśb grafikowych a w najlepszym wypadku zostaniesz przeniesiony na inny sklep

Plusy

-bogaty pakiet socjalny

Minusy

-praca dla osób z końskim zdrowiem które tam i tak stracą

Praca, do której przychodzisz na chwilę, a zostajesz na lata

Jak masz fajny zespół to możesz góry przenosić. Dobry socjal, umowa o pracę i fajna załoga. Grafik elastyczny - jak się dogadasz to pracujesz na zmiany, które ci pasują. Dla osób, które lubią pracę w handlu - dobre miejsce.

Plusy

umowa o pracę, dobre premie, socjal super, paczki, zasilenia kart przedpłacowych, kolonie i obozy dla dzieci, pożyczki.

Minusy

Klienci nie pomagają.

Biedrnka

Wyzysk człowieka jedna osoba pracuje za trzy na zmiani

Plusy

Nie ma

Mobbing i stres

Pracowałam prawie miesiąc na umowie zlecenie na stanowisku kasjer. Weszłam sama na kasę po 10 minutach, od początku nie mogłam sie mylić, niezbyt chcieli pracownicy podchodzić by pomóc w mi w czymkolwiek. Zamisat wesprzeć cały czas mówili bym szybciej szybciej, lepiej więcej. Byłam zupełnie sama na kasie przez 8h w sklepie. Grafiku nie znałam i musiałam pracować 6dni w tygodniu, godziny sie zmieniały codziennie, Do łazienki musiałam sie pytać czy mogę, na przerwę albo nie mogłam wyjść albo byłam 5 min i mnie przeganiali do pracy. Zwolniono mnie pewnie przez to że nie dawałam rady harować jak robot.

Plusy

-łatwo można odejść

Minusy

niskie zarobki, brak poszanowania dla przerw pracowników, niemożmość załątwianai potrzeb fizjologicznych, mobbing, grafik zmienian non stop

Szybko, ale stabilnie i w dobrej atmosferze

Dla osób, które lubią pracę w handlu jak najbardziej polecam. Praca szybka, dynamiczna, dużo zadań, ale bezpiecznie i stabilnie. Dużo programów socjalnych. Polecam.

Plusy

Stabilność, atmosfera, elastyczny grafik

Minusy

Praca fizyczna, zmianowa, szybkie tempo

Okropna atmosfera, a nawet mobbing

Nie polecam się tu pojawiać.Traktują ludzi jak coś gorszego (mówię tu o kierownictwie).Sezonowi są wykorzystywani, odwalają to czego nikt inny nie chce, wyciskają z umowy-zlecenie ile się tylko da.Byłam świadkiem mobbingu, kierownictwo nawet pracowników namawiało, aby Ci mieli gorsze podejście do innego kierownika. Nawet karało, kiedy ktoś rozmawiał z osobą mobbingowaną w sposób np. cały dzień siedzenia na kasie nr.1. Zawsze było coś do wymyślenia. A wszystko dlatego, że ta jedna kierowniczka staje po stronie sezonowych? Nie rozumiem... Porażka i aż serce ściska, że jeszcze tu jestem. Ale już niedługo

BHP? Chyba tylko w podręcznikach

Sama w sobie praca nie jest zła, owszem jest ciężka fizycznie ale da się przyzwyczaić. Bardziej męczący jest pośpiech jaki panuje na zmianach, w tygodniu na sklepie jest 2-3 kasjerów + kierownik zmiany co jest ogromnym brakiem kadrowym. Problem zaczyna się robić gdy po południu wjeżdża dostawa a chodzą dwie kasy bo są kolejki przez co towar stoi po kilka godzin na sklepie. Wiecznie bieganie między kasą, wypiekiem, towarem i dostawą. Najlepiej jeszcze w tym czasie posprzątać sklep. Pracownicy sami utrudniają sobie nawzajem pracę. Kierownicy sklepów i regionalni chyba od razu przyszli na stanowisko zks lub ks bo są gburowaci, chamscy i nie mają żadnego zrozumienia dla pracy sk i ssk, wiecznie o coś pretensje. Poniżanie pracownika przy reszcie zespołu, wyśmiewanie, głupie docinki, strasznie przeniesieniem lub zwolnieniem. BHPowcy widzą co chcą, wypuszczanie z DC 1,8m palet z bananami czy arbuzami na samej górze to dla nich żaden problem ale nie daj boze otworzysz prasę jedną ręką to już minusowe punkty w audycie i odnotowane upomnienie. Góra ma głęboko gdzieś zdrowie pracowników. Wisienką na torcie są klienci, którzy robią sobie z kasjerów chłopców do bicia. Poniżają, wyzywają i są bezczelni. Praca dla ludzi silnych psychicznie i fizycznie. Po roku większość ucieka jak najdalej.

Plusy

Bogaty socjal

Minusy

Poniżanie pracowników, zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy

Miejsce pracy w którym panuje dobra atmosfera

Polecam pracę w Biedronce kierowniczki są bardzo fajne i koleżanki też.

Plusy

Paczki na święta i bony

Minusy

Coś w tym jest, jak psuje się ryba...

Stres, pośpiech, tempo pracy koszmarne. Zawsze za mało ludzi. Mylące podawanie zarobków brutto razem z premiami - w tym za obecność, jakoś, TK. Kierownictwo - jak się trafi. W moim przypadku nie było źle. Kierownictwo robiło równo z nami. Ale z grafikami to prawda. Ciągłe zmiany, o których dowiadujemy się w momencie przyjścia do pracy. Ale nacisk z góry robi swoje - ciągłe więcej! szybciej! Rejonowi? Być może firma powinna rozpatrzyć opcję, iż rejonowym może zostać ktoś, kto przepracował na stanowisku kasjer-sprzedawca minimum rok. Może zaczną szanować szeregowych pracowników, bo to oni głównie robią na ich pensje, a nie odwrotnie. Obrażanie przez nich zespołu nie świadczy dobrze o firmie... Co do wypłat - ktoś napisał o spóźnieniach, Bzdura. Pensja zawsze przed czasem. Benefity świąteczne OK, ale ktoś powinien informować nowych, co trzeba zrobić, aby je uzyskać, bo nie są " z automatu". Mnie nikt nie poinformował. Dwa święta - dwa razy bez zasileń świątecznych. Tłumacz dzieciom, czemu one nie dostały paczek... Praca jak praca, ale za dużo jej. Większość nie pamięta lub nie wie, iż w Biedronce kasjer-sprzedawca robi wszystko. Układa, wykłada, wypieka, kasuje, sprząta magazyn, sklep, półki, ale też biuro, WC, jadalnie, parkingi, rampy, śmietniki, szoruje podłogi, kąty, myje chłodziarki, wszystkie szyby, ramy i parapety, wewnątrz i na zewnątrz. I tylko tym, co dała firma. Mop duży, płaski. Nie ma szmat. Wszystkie kąty, zakamarki ręcznikami jednorazowymi, te są. Nie ma żadnej firmy pomocniczej. A w umowie SPRZEDAWCA. I ciągły bieg - między paletami do rozłożenia, -

Plusy

zasilenia świąteczne, pensja na czas

Minusy

stres, tempo, ogrom pracy

Dąbrowa Górnicza

Warunki pracy zależne od miejsca w jakim się pracuje,każdy sklep inny .Prawda jest taka że zależy dużo od ludzi z jakimi się pracuje.Biedronka na ul.Ludowej w Dąbrowie Gorniczej super ekipa i parę dni pracy czułam się jak w zespole zgranym.Szkoda że niestety życie potoczyło się tak że musiałam odejść z pracy.Każdemu mogę polecić pracę w Biedronce gdy tylko będę miała okazję chętnie wrócę do Biedroneczek.

Praca w Warszawie

Pracowałam jako kasjerka z orzeczeniem o niepełnosprawności. Kierownik ciągle wbijał szpile słowny nawet przy klientach nie miał opamiętania. Kiedyś jeden klient powiedział :" ale panią kierownik nie lubi! "Kiedy zdarzył się wypadek z winy Biedronki kierownictwa lub innych pracowników to nie przedłużono mi umowy i w ogóle olewano. Współpracownicy to różnie były osoby które donosiły do kierownika nawet takie rzeczy które były nieprawdziwe a były też takie które w porządku się zachowywały ogólnie nie polecam

Plusy

Trudno powiedzieć może pensja na średnim poziomie

Minusy

Szpile kierownika, obłuda i brak zrozumienia

Miejsce pracy, w której panuje dużo pracy ale wartej polecenia

Praca z klientami co jest dla mnie bardzo na plus, ponieważ lubię pracę z kontaktami między ludźmi. Współpracownicy i kierownicy bardzo fajni. Nie jest lekka ale jednak godna polecenia.

Plusy

Duże zaplecze socjalne, pomoc potrzebujacym

Nie polecam pracy

Za dużo obowiązków na jedną osobę, wszystko szybko szybko, czasem nie ma czasu na przerwę, za mało ludzi na zmianę i na nawał pracy.

Kto się wstawi za pracownikiem Biedronki?

Dziś, zostałam pouczona przez kadrę kierowniczą sklepu, bo zwróciłam uwagę klientowi emerytowi który przyszedł zaraz po godz 12.00, że są dla nich wyznaczone godziny i zrobił by zakupy bez pośpiechu w komfortowych warunkach(sklep w tym czasie był prawie pusty.) Klient poskarżył sie na mnie, że śmiałam mu zwrócić uwagę a kierownik powiedział, że nie mam prawa zwracać uwag. Pytam, czy nie mamy prawa zasugerować , że dla tej grupy są wyznaczone godziny podczas gdy wyprasza się młodszych ludzi ze sklepu grożąc karami pieniężnymi a emeryci mogą przychodzić kiedy im się rzewnie podoba? Czuję się niesprawiedliwie upomniana.

Umowa zlecenie

Wykorzystanie pracowników i brak możliwości premii z umową zlecenia. Brak jakiegokolwiek szkolenia, poinformowania jak ma wyglądać moja praca. W każdym normalnym miejscu pracy wynagrodzenie otrzymuje się najpóźniej 10tego dnia miesiąca, jednak nie w Biedronce. 10tego dowiedziałam się, że wypłata będzie dopiero 20tego, pierwszy raz w życiu spotkałam się z czym takim. Na zapytanie pani kierownik o dzień wypłaty powiedziała, że nie wie - odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Jako osoba niepaląca miałam o wiele mniej przerw niż pracownicy palący, który bardzo często chodzili na przerwy i smród papierosów rozchodził się na pół sklepu.Proponowano mi również umowę pracę, kiedy po namowach w końcu się zgodziłam od tygodnia czekam na skierowanie do lekarza, którego nie dostałam i jak się okazało umowy na dalszą współpracę również nie. Więc z końcem miesiąca nawet nie dostałam odpowiedzi czy mnie w dalszym ciągu zatrudniają czy nie. Miesiąc się skończył i nasz współprqca również. Nie polecam!

Obóz pracy

Byłam tylko kilka dni , bo tyle wytrzymałamPowiem szczerze że nie spodziewałam się że przeżyję tak ciężkie dni. Dźwiganie, zasuwanie non stop, 15 minut przerwy na 10 godzin pracy to jest niedopuszczalne. Dla mnie szok i zaczęłam doceniać swoją poprzednią pracę , którą straciłam niestety przez pandemię. To jest praca dla mężczyzn, kobieta tam jest traktowana na równi z facetami więc nie polecam.

Plusy

Super współpracownicy, tylko to ratuje tą opinię

Minusy

Wykańczalnia.

Teoria sobie, a praktyka...

Zatrudniając się dostaniesz do przeczytania opasłe tomy podręczników pracownika, zasad HACCP, BHP i mnóstwo innych wskazówek. Czytania na ładnych parę godzin, wszystko świetnie opisane i wytłumaczone. Kierownik dopilnuje, żebyś siedział i czytał co najmniej tyle godzin ile przeznaczono na szkolenie.Pracę rozpoczniesz od robienia wszystkiego, co w podręczniku wykazano jako "niedopuszczalne" i tak już zostanie.

Plusy

brak jakichkolwiek wymogów - jesli masz dwie ręce i dwie nogi, to się nadajesz, a jeśli dodatkowo masz książeczkę sanitarną, to naprawde robi wrażenie.

Minusy

niskie wynagrodzenie, grafik zmieniający się niespodziewanie i bez konsultacji, ciągłe braki kadrowe, uciążliwe warunki pracy, kiepskie warunki socjalne

Zależy od Biedronki

Jeśli chodzi o ekipę to wszystko zależy od tego do jakiej Biedronki się trafi bo ludzie wiadomo są różni. Trzeba przygotować się na to że jako nowy pracownik głównie siedzi się na kasie i to dziennie. Praca tam jest dla ludzi szybkich, dokładnych i szybko uczących się ponieważ każdy robi wszystko tz. obsługa pieca, wykładanie towaru, sprawdzanie dat, robienie cen, jeżdżenie maszyną czyszczącą, no wszystko. Kładą bardzo duży nacisk na BHP, kierownik często przegląda nagrania z monitoringu i wyszukuje wszystkiego do czego można się przyczepić. Częste wózki testowe, ochrona sklepu porażka zamiast łapać złodziei to pilnuje pracowników. Lepiej robić tak jak każą i kiedy każą bo można dostać papiery za małe gówno, drobiask.

Minusy

Faworyzowanie niektórych pracowników

Miejsce prscy w ktoeym panuje wielki haos

Wszystko w pośpiechu. Panuje tam wielki haos. Kultura pracy jest byle jaka.

Plusy

Bardzo dobra pomoc socjalna

Minusy

Niskie zarobki, niemiła atmosfera, stresująca praca

Zadaj pytanie dotyczące pracy lub rozmowy kwalifikacyjnej w Biedronka. Nasza społeczność jest gotowa odpowiedzieć.Zadaj pytanie

3.1

2.8