Bank Pekao SA

Opinie pracowników firmy Bank Pekao SA

Wyświetlono wszystkie opinie (40)
Nie realne oczekiwania. Ciągle zwiekanie zakresu obowiązków niadekwatne do możliwości. Ale praca ciekawa.
PiS zniszczył wszystko mobbing i wyzysk a zwolnienia grupowe po znajomości
Plusy
Zero
Minusy
Od przyjścia dobrej zmiany, czyli od prawie 3 lat nic innego się nie dzieje tylko zmiany, zmiany i na dole i u góry.Dół zwalniają bo im nie jest potrzebny , górę awansują rozdają kasę na lewo i prawo , średnio raz w tygodniu przychodzi nowy dyrektor dyrektorów, który jest przełożonym innych dyrektorów. Do góry trafiają albo rodziny dobrej zmiany albo ludzie upadłych banków / RB, DB/ , a raczej banczków, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu tak dużym bankiem i taką ilością produktów jaką posiada w swojej ofercie Pekao.Ogólnie olbrzymi chaos co widać po spadku notowań na giełdzie , kupili bank za 126pln za akcję a po swoich rządach doprowadzili do spadku ponad 60% , do ceny 48pln.Żeby bank wrócił do dawnej świetności trzeba usunąć zarazę z RB , która zalała nasz kochany bank i zniszczyła ludzi, którzy budowali ten bank od podstaw. Mam nadzieję, że nowy Prezes zauważy co dzieję się z bankiem, który przed wejściem ludzi z RB miał wyniki, miał ludzi zaangażowanych i lojalnych, miał specjalistów , no i miał bardzo dobre opinie wśród klientów.Ale to już wszystko było.....i mam nadzieję, że wróci. Jeśli nowy Prezes nie zamieni ludzi z RB na specjalistów to bank Pekao skończy tak samo jak RBank i DBank , których już nie ma na rynku.
Plusy
Ludzie, którzy pracowali przed dobrą zmianą
Minusy
Ludzie, których zatrudniła dobra zmiana
Mobbing, stres, rywalizacja, nacisk na sprzedaz, podkladanie kłód pod nogi, zero przerwy, wszystko w biegu
I was Credit Inspector. I worked in Bank 23 years, then I was redundant. I worked with customers (clients), helped them in loans applications, I prepared an initial financial loan analysis.
Plusy
I like to work with clients and numbers as well.
Obecnie zwalniają starych pracowników z wynikami aby w ich miejsce ustawić swoich znajomych.Praca bardzo stresująca,kolesiostwo.Po 23 latach pracy jako doradca,menadżer ,ekspert zostałam zwolniona aby przyjąć na moje stanowisko osobę znajomą ludzi z zarządu, która do pracy w jedną stronę dojeżdża 200 km. Ciekawe czy za takie same pieniądze jak były moje???. Npolecam
Minusy
Stes, wciąż rosnące plany sprzedażowe, kolesiostwo
Pracowałam 17 lat i uwierzcie mi nie należy się nawet 1 gwiazdka!!!
Gówniarz ze znajomościami zostaje Twoim dyrektorem pracując w banku 3 m-ce, Starzy pracownicy są gorzej traktowani niż nowi. Dopiero jak się zwolniłam i nie mają ludzi to dzwonią i proponują mi pensję 2 x tyle. Jak już umrą lub dożyją cudem te kilka lat do emerytury te wszystkie osoby co teraz siedzią przy stanowiskach obsługi to zamkną bank, bo nie będzie pracowników. Lizanie tyłka i donoszenie na każdym kroku (wtedy będziesz mieć lepiej). Milion papierów i dokumentów. Do głupiej wpłaty 50,- szesnaście tysięcy aplikacji do uzupełnienia i odpowiedzi na pytania typu: dlaczego nie zaproponowałaś Panu kredytu itp...
Plusy
Minusy
wszystko
Brak szacunku dla starszych pracowników, brak podwyżek dla osób ze stażem. Nowy pracownik otrzymuje wyższe wynagrodzenie niż osoba z kilkunastoletnim doświadczeniem. "Fantastyczne" plany sprzedażowe nie do zrealizowania praktycznie, brak podziału obowiązków- wszyscy robią wszystko.Idziesz do banku i czekasz aż pani w okienku złoży masę propozycji dla klienta, który wpłaca 20 PLN na konto. Tak skrupulatnie pani rozpoznaje potrzeby klienta że czuje się zarzenowany pobytem w banku.
Plusy
Minusy
Niskie wynagrodzenie, nadmiar obowiązków, brak podziału zadań, plany sprzedażowe
Osoby pracujące w banku najlepiej wiedzą jaka jest rzeczywistość.
- terminowość wynagrodzenia
- fundusz socjalny

- możliwość rozwoju

- szkolenia
Plusy
możliwość rozwoju
Minusy
praca zmianowa
fatalna atmosfera, większość pracowników przychodzi do pracy z niechęcią. Plany sprzedażowe niewykonalne a ciągle rosnące. Wynagrodzenia od lat bez zmian (podwyżki jeśli są to symboliczne np. 50 zł brutto raz na kilka lat). Przestarzały sprzęt, archaiczne programy komputerowe, masa "papierologii". Pracownicy Oddziałów traktowani jak zło konieczne i koszt dla Banku. Obciążenie obowiązkami coraz większe.
Plusy
Minusy
niskie płace
During a gap year that I spent in Poland I was working as a sales consultant and customer support at a bank. I was arranging meetings, selling and promoting new products to the customer. During the time I have worked at this place I learned a lot of persuasive speaking techniques and greatly improved my communication skills.
Praca jako pracownik biurowy, odpowiedzialna, wymagająca ale i rozwijająca.
nie mam nic do powiedzenia, praca jak każda inna, na pewno można tu zdobyć wiele doświadczeń i umiejętności
Plusy
pakiet medyczny
Minusy
minimalne lub brak podwyżek
praca dłuższa codziennie ponad 8 godzin, bardzo duża możliwość rozwoju, częste szkolenia
Plusy
dobry socjal
Minusy
mobing
Duża niepewność odnośnie przyszłości. Brak narzędzi do wykonywania swoich obowiązków. Nierealne cele - brak czasu i narzędzi do ich wykonania. Mała liczba szkoleń. Konieczność ciągłego zostawania w pracy.
Plusy
Wynagrodzenie
Minusy
katastrofalna atmosfera, chaos, brak wsparcia
po ostatniej zmianie właścicielskiej niezrozumiałe decyzje i brak komunikacji
Plusy
b.dobre wynagrodzenie
Minusy
niezadowalający poziom komunikacji, niezrozumiałe decyzje personalne
Praca zmianowa, dała możliwość dopasowania do godzin uczelnianych.
Bardzo miło wspominam pracę w tej Instytucji . Szczególnie dobrze oceniam atmosferę tam panującą .
Plusy
Same Plusy
Minusy
Każdy dzień wyznaczał nowe wyzwania. Pracy w tym Banku zawdzięczam mój rozwój zawodowy. Po kilku latach przerwy, trudno mi znaleźć złe lub słabe strony pracy u tego pracodawcy. O możliwościach rozwoju w tej firmie świadczy moje cv oraz świadectwa pracy. Kadra zarządzająca, z którą miałam przyjemność pracować odznaczała się wysoką kulturą osobistą oraz wiedzą merytoryczną. Najtrudniejszym okresem był czas podjęcia Studiów i pogodzenia z coraz większymi zadaniami zawodowymi. Najprzyjemniej wspominam czas wprowadzania kart płatniczych, szkolenia pracowników, organizowania sieci merchantów oraz akwizytorów.
Plusy
Świetna atmosfera, liczne szkolenia
Minusy
brak czasu na integrację pracowników, co przyczyniłoby się do zwiększenia wyników
Podwyzszanie poziomu wykonywanej pracy poprzez prowadzenie szkolen.
Plusy
Prowadzenie szkolen.
Minusy
Male zarobki.