Auchan

Opinie o firmie Auchan, temat Równowaga praca/życie

Duży nacisk na realizacje celów - marża, obroty, sprzedaż zalegających produktów. Bardzo słabe premie, roczne oceny od których zależy podwyżka nie są sprawiedliwe.
Plusy
Dofinansowanie do lunchu
Minusy
W trakcie 2 dni pracy byłem na UWAGA 3 działach. I. drób II. warzywa III. ser 1. Na drobiu się specjalnie NIE znam, więc kasowałem udo z Indyka jako udo z kurczaka, ćwiartkę jako udziec, itd. Nie wiem, Nie znam się na tym. Ale robota? MASAKRA non stop kolejka, ani chwili wytchnienia, Klienci kupują to MIĘSO jakby przygotowywali się na III wojnę. Niestety po 5 zrezygnowałem z pracy z powodu bólu... 2. Na dziale WARZYWA rozładowałem UWAGA 1 paletę z pomidorami, trzciną cukrową, i ziemniakami, niestety NA tym moja rola się skończyła [może dlatego, że Asortymentu jest tak dużo, że nie ma go gdzie wkładać] ================================================================== 3. Ser - tam pryskałem szyby i pomagała mi AGA, która UWAGA ma MĘŻA (ciekawe gdzie, jak obrączki czy też pieścionka zaręczynowego ZDECYDOWANIE BRAK (numer do dyspozycji red akcji) (jej numer) Pracę w tym markecie polecam...
Plusy
wysoka kultura pracy, miła atmosfera
Minusy
ADA
Zmiana po 8h na 14 do 22, lub od 10 do 18. Warzenie i pakowanie mięsa. Dokładanie towaru z magazynu, nie raz obsługa 2 stanowisk. A tak o 20.30 mycie podłogi, a później tak o 21.15 pakowanie mięsa z Lady do chłodni i mycie. Kierowniczka do każdego pracownika była inna. Miała swoich ulubieńców. Praca czasami była męcząca jak był duży ruch i na 2 stanowiska. Najlepiej się robiło tak po 19 to ruch malał.
Plusy
Bardzo blisko do pracy, mili ludzie w pracy
Minusy
Praca przez podfirmę, umowa o zlecenie
Praca na dużym stresie , brak możliwości rozplanowania sobie pracy .
Plusy
Dofinansowanie do posiłków, socjal
Minusy
Bardzo niskie zarobki, brak podwyżek, premie nie uzależnione od zaangażowania pracownika, faworyzowanie pupili
Typowy dzień pracy na 1 zmianę rozpoczynał się o 6 rano a kończył o 14,druga zmiana 14:30 do 22:30. Przez pierwszy miesiąc praca była na dziale( wykładanie towaru, cenówki itp) ,potem przeniesiono mnie na dział kasy. Szkolenie, które ciężko szkoleniem nazwać(trwało może godzinę) i od razu do samodzielnej pracy. Na kasach praca od 6:30 do około 15,kiedy przyjdzie druga zmiana (nadgodziny nie oddane i nie zrekompensowane pieniężnie). Kadra zarządzająca całkowicie do wymiany ,wydają sprzeczne polecenia i pracownik nie wie jak pracować. Zatrudnili mnie tylko na czas przed świętami, a o nieprzedłużeniu umowy poinformowano mnie na cztery dni przed końcem(przy wypełnianiu wniosku o przymusowy urlop) Nie podając żadnej przyczyny(nie brałam urlopów na żądanie, nie chodziłam na zwolnienia, nie spóźniałam się do pracy, nie było znaczących różnic kasowych) Ogólnie nikomu nie polecam, ciężka fizyczna ,niepewna praca.
Plusy
Współpracownicy
Minusy
Zarobki
Niekompetentni przełożeni, brak organizacji, za pupili pracują inni
Minusy
mobbing, niestabilność zatrudnienia
Pracowałem 8 lat jako cukiernik. Czasami miałem wrażenie, że jestem niezastąpiony. Trochę chory system działający na zasadzie jak trzeb to zostań a potem kazali nadgodziny wybierać aby broń Bóg firma nie musiała zapłacić więcej na wypłatę. Tworzyło się błędne koło. Dzisiaj zostałem, jutro kazali wyjść wcześniej bo nadgodziny, a kolega musiał zostać dłużej bo sam się nie wyrobił w godzinach...
Szkoda pisać jednym słowem zero plusów a minusów mnóstwo!!!!!!!Mobing!!!!!Pomówienia nie znasz dnia ani godziny kiedy się mogą zwolnic bilanse co rok nie pasujesz zapomnij o podwyższe masakra faworyzowanie wybranych !!!!
Plusy
Nie ma
Minusy
Mobing pomawianie zla atmosfera niskie zarobki
Zero poszanowania pracownika jeżeli chodzi o odnoszenie się do. Nich
Plusy
Duży kontakt z ludźmi
Minusy
Kurtki przerwy w pracy
Pracuje sie stabilnie i w miare spokojnie,dobra atmosfera
Plusy
Praca na jedna zmiane
Minusy
Brak ludzi do pracy
Praca w ochronie to najgorsze co można sobie wyobrazić na tym obiekcie. Pracując na monitoringu notorycznie brak możliwości wyjścia do toalety, zachowanie szefa ochrony można uznać za despotyczne i zaborcze. Zachowuje się jakby był osobą niezrównoważoną psychicznie (Np. Wykrzyczy i zbluzga Cie przez telefon, po czym przychodzi jak gdyby nigdy nic i udaje kumpla) Praca ponad 220h miesięcznie. Zmiany 12-to godzinne w zamknięciu, człowiek nawet na chwile drzwi nie może otworzyć, bo ktoś zajrzy (koniec świata, od tego zależy życie ludzkie). Jako pracownik jesteś narażony na dostanie ochrzanu i zbluzgania za coś lub za kogoś na co nie masz żadnego wpływu. Grafiki są robione niesprawiedliwie (np. Ktoś ma w miesiącu 3 weekendy wolne, inna osoba 1 lub w ogóle).
Plusy
Bony na święta
Minusy
Mobbing, przemęczenie, przepracowywanie, Brak przerw, Brak możliwości wyjścia do toalety, Ciężko o dostanie UŻ
Atmosfera super wszyscy byli pomocni szefostwo zawsze pomocne
Plusy
Opieka lekarska bony swiateczne
Minusy
Dobry, miła atmosfera, pełna kultura pracy, dużo stresu związanego z pracami tj. praca bardzo dynamiczna
Plusy
Bogaty pakiet socjalny, Równowaga pomiędzy życiem prywatnym a pracą
Minusy
Dużo pracy w jednym czasie
Były pracownik na dziale AGD/RTF w LEGNICY. Brak szacunku dla człowieka. W ofertach pracy piszą cytuję; ...."stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę od 1 dnia pracy....." -łaski nie robią. I to jest oszustwo, bo w Legnicy zatrudniają na 3 mce póżniej na 1 rok a następnej umowy już nie ma. Taka to firma. Zadnej stabilności nie ma w Auchan Legnica a już nie wspomnę o wynagrodzeniu śmieciowym i o ich całym bezsensownym BILANSIE, który mydli oczy osobom zielonym. Smiechu warta jest ta całą polityka AUCHAN. Dyrektor Auchan Legnica chodzi jak paw jak ma byc kontrol i boi sie o swój stołek. Obecny menadżer na dziale AGD/RTF to jakaś pomyłka. Najpierw przymilał się do wczesniej zwolnionego menadżera z tego działu a następnie go wygryzł. Tzw. lizus no i swoją żoneczkę wciągnął do pracy oczywiście po wcześniejszym zwolnieniu innego pracownika. Na szczęście już mnie tam nie ma i współczuję wszystkim, którzy za te pare złotych muszą się zarabiać jak wół. Powodzenia
Plusy
zero
Minusy
zabrakłoby miejsca
Słaba atmosfera pracy ,zarobki to jakaś porażka ,brak możliwości jakiegoś awansu ,do tego ludzie którzy tam pracują ciężko porozmawiać z kimś na poziomie ,kadra zaskoczona ze nikt nie chce przyjść do pracy jak tak mało płacą A wymagają wiele .
Plusy
Minusy
Niskie zarobki, słaba atmosfera, mobbing, nękanie, brak możliwości awansu
Nie jest zle praca malo wymagajaca slabo platna na rozne zmiany
Plusy
Obiady za 5zl
Minusy
Slaba organizacja
The work was very pleasant, flexible graphics, and competitions for employees relaxed the atmosphere, wypłaty były uczciwe . The team at work was very communicative.
Plusy
Long breaks
Minusy
Long hours of work
Straszny bałagan nigdy nie wiadomo czy w dni wolne od pracy nie będziesz musiał do niej iść brak organizacji
Plusy
Nie ma
Minusy
Brak organizacji
miła atmosfera, praca pod presją ( czasami) przerwy, praca na pół etatu grafik bardzo elastyczny
Plusy
przerwy, elastyczny grafik, miła atmosfera
Minusy
brak stabilizacji pracy
Pracowałem w Auchan w Warszawie, a tam ( najprawdopodobniej też we wszystkich innych sklepach) wprowadzili tak zwaną "Temporę". Każdy pracownik oraz "gość" (osoba zatrudniona na terenie sklepu przez inną firmę, jak np.: hostessy) otrzymuje identyfikator - pracownicy dostają imienny, a "goście" otrzymują z odpowiednim dla działu sklepu (chemia, sport, tekstylia, słone, słodkie itd.) numerem - który to identyfikator muszą "odbijać" we wspomnianej wcześniej "Temporze". Tempora jest po prostu rejestratorem czasu pracy (R.C.P.). Od jakiegoś czasu, w Temporze należy odbijać się za każdym razem, gdy idzie się na papierosa (!!!) (Mam nałóg do oddania - ktoś coś?) - z tego, co pamiętam, to nikt nie pytał mnie o to, czy jestem palący i nie mówił mi, że jest to praca dla niepalących, bo palącym odlicza się każdą sekundę wyjścia na tego cholernego papierosa. Pracowałem w wielu miejscach w swoim życiu i tylko tu przyszło im do głowy odliczać przerwy na papierosa. Nie użyję słowa na "Ż"... A to nie wszystko, teraz trzeba się odbijać nawet wtedy, gdy idzie się do szafki po cokolwiek, choćby na 30 sekund, żeby wydmuchać nos!!! Całe szczęście, że jeszcze nie trzeba odbijać się idąc do toalety, ale jestem pewien, że to tylko do czasu... Absolutnie i szczerze nie polecam, bo traktują Cię tu jak robota... Jednym plusem w tej oborze są ludzie, zwykli pracownicy, którzy pomagają sobie, jak tylko mogą wbrew przeciwnościom losu (tzw. "górze")...
Plusy
Ludzie, którzy pomagają sobie wbrew tzw. "górze".
Minusy
Traktowanie ludzi jak roboty/niewolników
Praca dobra nie narzekam menadżer spoko dogadanie się z grafikiem to nie jest problem. Nie dogadywanie się z pracownikami nie słuchają co się do nich mówi trzeba mieć dobre nerwy żeby przegadać do rozumu
Plusy
Dobry socjal
Minusy
Małe zarobki na piekarni, paczki dla dzieci nie ma, urywają bony na święta
  1. Work-Life Balance