Auchan

Opinie o firmie Auchan, temat Płaca i benefity

Duży nacisk na realizacje celów - marża, obroty, sprzedaż zalegających produktów. Bardzo słabe premie, roczne oceny od których zależy podwyżka nie są sprawiedliwe.
Plusy
Dofinansowanie do lunchu
Minusy
Praca na dużym stresie , brak możliwości rozplanowania sobie pracy .
Plusy
Dofinansowanie do posiłków, socjal
Minusy
Bardzo niskie zarobki, brak podwyżek, premie nie uzależnione od zaangażowania pracownika, faworyzowanie pupili
Typowy dzień pracy na 1 zmianę rozpoczynał się o 6 rano a kończył o 14,druga zmiana 14:30 do 22:30. Przez pierwszy miesiąc praca była na dziale( wykładanie towaru, cenówki itp) ,potem przeniesiono mnie na dział kasy. Szkolenie, które ciężko szkoleniem nazwać(trwało może godzinę) i od razu do samodzielnej pracy. Na kasach praca od 6:30 do około 15,kiedy przyjdzie druga zmiana (nadgodziny nie oddane i nie zrekompensowane pieniężnie). Kadra zarządzająca całkowicie do wymiany ,wydają sprzeczne polecenia i pracownik nie wie jak pracować. Zatrudnili mnie tylko na czas przed świętami, a o nieprzedłużeniu umowy poinformowano mnie na cztery dni przed końcem(przy wypełnianiu wniosku o przymusowy urlop) Nie podając żadnej przyczyny(nie brałam urlopów na żądanie, nie chodziłam na zwolnienia, nie spóźniałam się do pracy, nie było znaczących różnic kasowych) Ogólnie nikomu nie polecam, ciężka fizyczna ,niepewna praca.
Plusy
Współpracownicy
Minusy
Zarobki
Praca normalna. Nie dają premii za dodatkowe zaangażowanie.
Plusy
Dopłacanie do posiłku.
Minusy
Niskie zarobki.
Pracowałem 8 lat jako cukiernik. Czasami miałem wrażenie, że jestem niezastąpiony. Trochę chory system działający na zasadzie jak trzeb to zostań a potem kazali nadgodziny wybierać aby broń Bóg firma nie musiała zapłacić więcej na wypłatę. Tworzyło się błędne koło. Dzisiaj zostałem, jutro kazali wyjść wcześniej bo nadgodziny, a kolega musiał zostać dłużej bo sam się nie wyrobił w godzinach...
Praca stresująca. Kadra kierownicza wykazująca niekompetencję .
Plusy
Pakiet socjalny
Minusy
Stres
Fajna praca ,kontakt z ludźmi,Nowe ciekawe znajomości poza tym właściciele w porzadku. Wyplata w terminie plus premia.
Zero poszanowania pracownika jeżeli chodzi o odnoszenie się do. Nich
Plusy
Duży kontakt z ludźmi
Minusy
Kurtki przerwy w pracy
Za mało płacą.na stanowisku pracuję się za dwóch na zmianie.bez awansu i premii.
Plusy
pół darmo posiłki
Minusy
niskie zarobki i wyzysk pracownika
Pracowałam tam zbyt krótko aby móc wypowiadać się o wypłatach i iinych warunkach panujących w tej firmie.
Praca w ochronie to najgorsze co można sobie wyobrazić na tym obiekcie. Pracując na monitoringu notorycznie brak możliwości wyjścia do toalety, zachowanie szefa ochrony można uznać za despotyczne i zaborcze. Zachowuje się jakby był osobą niezrównoważoną psychicznie (Np. Wykrzyczy i zbluzga Cie przez telefon, po czym przychodzi jak gdyby nigdy nic i udaje kumpla) Praca ponad 220h miesięcznie. Zmiany 12-to godzinne w zamknięciu, człowiek nawet na chwile drzwi nie może otworzyć, bo ktoś zajrzy (koniec świata, od tego zależy życie ludzkie). Jako pracownik jesteś narażony na dostanie ochrzanu i zbluzgania za coś lub za kogoś na co nie masz żadnego wpływu. Grafiki są robione niesprawiedliwie (np. Ktoś ma w miesiącu 3 weekendy wolne, inna osoba 1 lub w ogóle).
Plusy
Bony na święta
Minusy
Mobbing, przemęczenie, przepracowywanie, Brak przerw, Brak możliwości wyjścia do toalety, Ciężko o dostanie UŻ
Atmosfera super wszyscy byli pomocni szefostwo zawsze pomocne
Plusy
Opieka lekarska bony swiateczne
Minusy
Dobry, miła atmosfera, pełna kultura pracy, dużo stresu związanego z pracami tj. praca bardzo dynamiczna
Plusy
Bogaty pakiet socjalny, Równowaga pomiędzy życiem prywatnym a pracą
Minusy
Dużo pracy w jednym czasie
Nie jest zle praca malo wymagajaca slabo platna na rozne zmiany
Plusy
Obiady za 5zl
Minusy
Slaba organizacja
dobra praca - dobra atmosfera - napewno mozliwosc rozwoju pracy
Plusy
premia
Minusy
zarobki niskie
The work was very pleasant, flexible graphics, and competitions for employees relaxed the atmosphere, wypłaty były uczciwe . The team at work was very communicative.
Plusy
Long breaks
Minusy
Long hours of work
Straszny bałagan nigdy nie wiadomo czy w dni wolne od pracy nie będziesz musiał do niej iść brak organizacji
Plusy
Nie ma
Minusy
Brak organizacji
miła atmosfera, praca pod presją ( czasami) przerwy, praca na pół etatu grafik bardzo elastyczny
Plusy
przerwy, elastyczny grafik, miła atmosfera
Minusy
brak stabilizacji pracy
Pracowałem w Auchan w Warszawie, a tam ( najprawdopodobniej też we wszystkich innych sklepach) wprowadzili tak zwaną "Temporę". Każdy pracownik oraz "gość" (osoba zatrudniona na terenie sklepu przez inną firmę, jak np.: hostessy) otrzymuje identyfikator - pracownicy dostają imienny, a "goście" otrzymują z odpowiednim dla działu sklepu (chemia, sport, tekstylia, słone, słodkie itd.) numerem - który to identyfikator muszą "odbijać" we wspomnianej wcześniej "Temporze". Tempora jest po prostu rejestratorem czasu pracy (R.C.P.). Od jakiegoś czasu, w Temporze należy odbijać się za każdym razem, gdy idzie się na papierosa (!!!) (Mam nałóg do oddania - ktoś coś?) - z tego, co pamiętam, to nikt nie pytał mnie o to, czy jestem palący i nie mówił mi, że jest to praca dla niepalących, bo palącym odlicza się każdą sekundę wyjścia na tego cholernego papierosa. Pracowałem w wielu miejscach w swoim życiu i tylko tu przyszło im do głowy odliczać przerwy na papierosa. Nie użyję słowa na "Ż"... A to nie wszystko, teraz trzeba się odbijać nawet wtedy, gdy idzie się do szafki po cokolwiek, choćby na 30 sekund, żeby wydmuchać nos!!! Całe szczęście, że jeszcze nie trzeba odbijać się idąc do toalety, ale jestem pewien, że to tylko do czasu... Absolutnie i szczerze nie polecam, bo traktują Cię tu jak robota... Jednym plusem w tej oborze są ludzie, zwykli pracownicy, którzy pomagają sobie, jak tylko mogą wbrew przeciwnościom losu (tzw. "górze")...
Plusy
Ludzie, którzy pomagają sobie wbrew tzw. "górze".
Minusy
Traktowanie ludzi jak roboty/niewolników
Zarobki bardzo słabe. Bilans zawodowy? Mydlenie oczu i nic wiecej! Obiecuja gruszki na wierzbie. Zatrudniaja co chwile nowe osoby. Nie dbaja kompletnie o doswiadczonych pracownikow. Premia? 125 zl BRUTTO! Podwyżka? Po 3 latach pracy zaledwie 100 zł. Max zarobki 2600 zl. W biedronce minimalnie daja 2800. Kazda wizytacja sklep lśni. Wszystko jest na tip top. Kazdy zadowolony. Obrot progresja itp wyrobione... Szkoda tylko ze pracownika maja głęboko w poważaniu. Nikt z góry kompletnie nie rozumie ze trzeba sie nadzwigać, przerzucać ciężary. Szkoda ze zdrowia nikt nie zwróci...
Plusy
Umowa na czas nieokreślony
Minusy
100 zł bonu na swieta, brak komunikacji, wyzysk, mobbing, traktowanie pracownika jak śmiecia przez menagera zasobow ludzkich...
Jedno zdanie: " dużo obiecują, mało robią" czeka się na "poprawę wiele, wiele.....lat i....NIC.
Plusy
Tanie posiłki
Minusy
brak wykorzystania potencjału ludzkiego, brak poszanowania tzw."starych"pracowników