Auchan

Opinie o firmie Auchan, temat Kadra zarządzająca

Duży nacisk na realizacje celów - marża, obroty, sprzedaż zalegających produktów. Bardzo słabe premie, roczne oceny od których zależy podwyżka nie są sprawiedliwe.
Plusy
Dofinansowanie do lunchu
Minusy
Dobry, miła atmosfera, pełna kultura pracy, dużo stresu związanego z pracami tj. praca bardzo dynamiczna
Plusy
Bogaty pakiet socjalny, Równowaga pomiędzy życiem prywatnym a pracą
Minusy
Dużo pracy w jednym czasie
Były pracownik na dziale AGD/RTF w LEGNICY. Brak szacunku dla człowieka. W ofertach pracy piszą cytuję; ...."stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę od 1 dnia pracy....." -łaski nie robią. I to jest oszustwo, bo w Legnicy zatrudniają na 3 mce póżniej na 1 rok a następnej umowy już nie ma. Taka to firma. Zadnej stabilności nie ma w Auchan Legnica a już nie wspomnę o wynagrodzeniu śmieciowym i o ich całym bezsensownym BILANSIE, który mydli oczy osobom zielonym. Smiechu warta jest ta całą polityka AUCHAN. Dyrektor Auchan Legnica chodzi jak paw jak ma byc kontrol i boi sie o swój stołek. Obecny menadżer na dziale AGD/RTF to jakaś pomyłka. Najpierw przymilał się do wczesniej zwolnionego menadżera z tego działu a następnie go wygryzł. Tzw. lizus no i swoją żoneczkę wciągnął do pracy oczywiście po wcześniejszym zwolnieniu innego pracownika. Na szczęście już mnie tam nie ma i współczuję wszystkim, którzy za te pare złotych muszą się zarabiać jak wół. Powodzenia
Plusy
zero
Minusy
zabrakłoby miejsca
Słaba atmosfera pracy ,zarobki to jakaś porażka ,brak możliwości jakiegoś awansu ,do tego ludzie którzy tam pracują ciężko porozmawiać z kimś na poziomie ,kadra zaskoczona ze nikt nie chce przyjść do pracy jak tak mało płacą A wymagają wiele .
Plusy
Minusy
Niskie zarobki, słaba atmosfera, mobbing, nękanie, brak możliwości awansu
Odradzam prace w Auchan masz obowiązek donoszenia na innych, podlizywania się znoszenia mobbingu, nie masz prawa do bycia sobą, niezbyt są widziane osoby inteligentne, mające własne zdanie, stosuje się nad nimi zbiorowy mobbing,mile są widziane natomiast potakiwacze i osoby starsze jako ze one bojąc się o utratę pracy zgadzają się na każda zachciankę przełożonych. Na dziale słodkie, prawda jest taka że tam wszystkie "damy" łącznie z ich "damą kierującą" są siebie warte hahaha, same pod siebie dołki kopią. Jeśli filar ma zły dzień wjeżdża skuterem w ludzi. Na szczęście już tam nie pracuje. Pozdrawiam i radzę omijać szerokim łukiem...
Plusy
Minusy
Niskie zarobki, mobbing, zła atmosfera, zrujnowana opinia
o prócz złych zarobków jest ok bez stresów i nerwu
Plusy
ludzie
Minusy
zarobki i grafik
Pracowałem w Auchan w Warszawie, a tam ( najprawdopodobniej też we wszystkich innych sklepach) wprowadzili tak zwaną "Temporę". Każdy pracownik oraz "gość" (osoba zatrudniona na terenie sklepu przez inną firmę, jak np.: hostessy) otrzymuje identyfikator - pracownicy dostają imienny, a "goście" otrzymują z odpowiednim dla działu sklepu (chemia, sport, tekstylia, słone, słodkie itd.) numerem - który to identyfikator muszą "odbijać" we wspomnianej wcześniej "Temporze". Tempora jest po prostu rejestratorem czasu pracy (R.C.P.). Od jakiegoś czasu, w Temporze należy odbijać się za każdym razem, gdy idzie się na papierosa (!!!) (Mam nałóg do oddania - ktoś coś?) - z tego, co pamiętam, to nikt nie pytał mnie o to, czy jestem palący i nie mówił mi, że jest to praca dla niepalących, bo palącym odlicza się każdą sekundę wyjścia na tego cholernego papierosa. Pracowałem w wielu miejscach w swoim życiu i tylko tu przyszło im do głowy odliczać przerwy na papierosa. Nie użyję słowa na "Ż"... A to nie wszystko, teraz trzeba się odbijać nawet wtedy, gdy idzie się do szafki po cokolwiek, choćby na 30 sekund, żeby wydmuchać nos!!! Całe szczęście, że jeszcze nie trzeba odbijać się idąc do toalety, ale jestem pewien, że to tylko do czasu... Absolutnie i szczerze nie polecam, bo traktują Cię tu jak robota... Jednym plusem w tej oborze są ludzie, zwykli pracownicy, którzy pomagają sobie, jak tylko mogą wbrew przeciwnościom losu (tzw. "górze")...
Plusy
Ludzie, którzy pomagają sobie wbrew tzw. "górze".
Minusy
Traktowanie ludzi jak roboty/niewolników
Ocenę pozostawiam pracownikom którzy tu pracowali:>
Zarobki bardzo słabe. Bilans zawodowy? Mydlenie oczu i nic wiecej! Obiecuja gruszki na wierzbie. Zatrudniaja co chwile nowe osoby. Nie dbaja kompletnie o doswiadczonych pracownikow. Premia? 125 zl BRUTTO! Podwyżka? Po 3 latach pracy zaledwie 100 zł. Max zarobki 2600 zl. W biedronce minimalnie daja 2800. Kazda wizytacja sklep lśni. Wszystko jest na tip top. Kazdy zadowolony. Obrot progresja itp wyrobione... Szkoda tylko ze pracownika maja głęboko w poważaniu. Nikt z góry kompletnie nie rozumie ze trzeba sie nadzwigać, przerzucać ciężary. Szkoda ze zdrowia nikt nie zwróci...
Plusy
Umowa na czas nieokreślony
Minusy
100 zł bonu na swieta, brak komunikacji, wyzysk, mobbing, traktowanie pracownika jak śmiecia przez menagera zasobow ludzkich...
Jedno zdanie: " dużo obiecują, mało robią" czeka się na "poprawę wiele, wiele.....lat i....NIC.
Plusy
Tanie posiłki
Minusy
brak wykorzystania potencjału ludzkiego, brak poszanowania tzw."starych"pracowników
Praca dobra nie narzekam menadżer spoko dogadanie się z grafikiem to nie jest problem. Nie dogadywanie się z pracownikami nie słuchają co się do nich mówi trzeba mieć dobre nerwy żeby przegadać do rozumu
Plusy
Dobry socjal
Minusy
Małe zarobki na piekarni, paczki dla dzieci nie ma, urywają bony na święta
Zlapraca mobbing zle traktowanie pracownikow niczym.murzyni brak.szacunku grozby
Plusy
Minusy
Mobbing
Praca z ludźmi z pozytywnym podejściem do życia, przełożony również jest cudownym człowiekiem, bardzo wyrozumiałym i idącym pracownikom na rękę.
Plusy
Atmosfera
Minusy
Praca ponad siły, grafik nie podlega dyskusji, toksyczna atmosfera w pracy. Pomimo starań zawsze coś jest za mało, nie tak jak trzeba, za wolno. Zgłaszane propozycje zmian są odrzucane a problemy zbywane. Nie polecam i stanowczo odradzam.
Plusy
Umowa o pracę
Minusy
Wynagrodzenie, złe zarządzanie, grafiki bez możliwości negocjacji
Mają pracownika w dupie w umieją wmawiac pracownikowi czego nie zrobił lub głupie umieszki, zwalnają osoby bez podania przyczyny nawet ostatni dzień pracy mówią że jesteś zwolniony, nawet trzymają to w tajemnicy przed tobą abyś się nie dowiedział wczesniej.
Bardzo dobrze mi się pracuje , potrzebna mi jest nowa motywacja . Dobre relacje z współpracownikami
Plusy
blisko zamieszanie
Minusy
długi staż
Praca ponad siły, robią wariata z pracowników i ich nie szanują , pracownik nie jest dla tej firmy żadna wartością dodaną tylko ładowaczem w półki. Poziom zarządzania bardzo niski - mijający się z kulturą pracy i prawdziwą asertywnoscią- na czele sklepu Auchan Łomianki nowy dyrektor, który asertywność pomylił z chamstwem i brakiem słuchania pracowników. Stosowany mobbing w tej firmie to standard , razem z dyrektorem bojący się o swoje pozycje seniorzy , którzy nie mają własnego zdania i robią wszystko jak im powie guru. Manager jest tam nikim ,nie ważne jak się będziesz starał i tak będziesz do niczego, możesz zapomnieć o życiu prywatnym , wręcz zmuszają ludzi do pracy ponad kodeksowa normę tzn. managerów, bo dyrektor zarzuca Cię ogromem celów i masz dead line. Straszenie , że jak komuś się nie podoba to może się zwolnić lub robienie wszystkiego żeby człowiek sam się zwolnił. Dziwię się że jest jeszcze tak cicho o poczynaniach w Auchan Łomianki .
Plusy
pakiet socjalny, akcje
Minusy
niskie zarobki, 30 rzeczy na raz, nie wiesz kogo słuchać kontroler, dyrektor, coach, niski poziom zarzadzania przez samego dyrektora, stres, brak szkoleń, arogancja
Praca ponad siły.Pracujesz za 3 osoby na 5 chodzących i chcących się wykazać. Co niektórzy Seniorowie stosują mobbing. Najdziwniejsze jest to że rano kilka osób chodzi i ocenia co masz zrobić a Ty masz zasuwać.Tego nie rozumiem że pieniądze są na utrzymanie tylu nierobów a na pracownika szkoda. Jedyny plus to stałe zatrudnienie bo nie mają odwagi powiedzieć Na Twoje miejsce mamy kogoś innego BO PENSJA tak niska że ludzie sami odchodzą nawet po jednym dniu pracy.Pracujesz praktycznie wszystkie weekendy.Jedna niedziela wolna co trzecia. W wawie płacą obecnie miedzy 2350 brutto a 2550 brutto. Poza wawa najniższa.
Plusy
Obiad za 4, 50.
Minusy
niskie zarobki, śmieszne premie, mobbing, praca ponad siły.
Bardzo dobry pakiet socjalny i opieka nad pracownikiem, zarobki mogły by być lepsze.
Plusy
Możliwość dopasowania grafiku do własnych potrzeb
Minusy
Zarobki
pracuje w tej firmie 9 lat , niestety teraz odbiega ona od profesjonalnej, kompletnie zapomniano w obecnym czasie o rozwoju pracownika szkoleniu , traktuje się ich teraz jako tanią siłę roboczą
Plusy
akcje, dofinansowanie do obiadów
Minusy
chaotycznosc, nadmiar zadań do realizacji
skarzenie na pracownika kadrze zamiast rozwiazywanie problemow miedzy pracownikami
Plusy
posilki za 1zl