Auchan

Opinie o firmie Auchan, temat Kadra zarządzająca

Duży nacisk na realizacje celów - marża, obroty, sprzedaż zalegających produktów. Bardzo słabe premie, roczne oceny od których zależy podwyżka nie są sprawiedliwe.
Plusy
Dofinansowanie do lunchu
Minusy
W trakcie 2 dni pracy byłem na UWAGA 3 działach. I. dróbII. warzywaIII. ser1. Na drobiu się specjalnie NIE znam, więc kasowałem udo z Indyka jako udo z kurczaka, ćwiartkę jako udziec, itd. Nie wiem,Nie znam się na tym. Ale robota? MASAKRA non stop kolejka, ani chwili wytchnienia, Klienci kupują to MIĘSO jakby przygotowywali się na III wojnę. Niestety po 5 zrezygnowałem z pracy z powodu bólu...2. Na dziale WARZYWA rozładowałem UWAGA 1 paletę z pomidorami, trzciną cukrową, i ziemniakami, niestety NA tym mojarola się skończyła [może dlatego, że Asortymentu jest tak dużo, że nie ma go gdzie wkładać]==================================================================3. Ser - tam pryskałem szyby i pomagała mi AGA, która UWAGA ma MĘŻA (ciekawe gdzie, jak obrączki czy też pieścionkazaręczynowego ZDECYDOWANIE BRAK (numer do dyspozycji red akcji) (jej numer)Pracę w tym markecie polecam...
Plusy
wysoka kultura pracy, miła atmosfera
Minusy
ADA
Zmiana po 8h na 14 do 22, lub od 10 do 18. Warzenie i pakowanie mięsa. Dokładanie towaru z magazynu, nie raz obsługa 2 stanowisk. A tak o 20.30 mycie podłogi, a później tak o 21.15 pakowanie mięsa z Lady do chłodni i mycie. Kierowniczka do każdego pracownika była inna. Miała swoich ulubieńców. Praca czasami była męcząca jak był duży ruch i na 2 stanowiska. Najlepiej się robiło tak po 19 to ruch malał.
Plusy
Bardzo blisko do pracy, mili ludzie w pracy
Minusy
Praca przez podfirmę, umowa o zlecenie
Praca na dużym stresie , brak możliwości rozplanowania sobie pracy .
Plusy
Dofinansowanie do posiłków, socjal
Minusy
Bardzo niskie zarobki, brak podwyżek, premie nie uzależnione od zaangażowania pracownika, faworyzowanie pupili
Typowy dzień pracy na 1 zmianę rozpoczynał się o 6 rano a kończył o 14,druga zmiana 14:30 do 22:30. Przez pierwszy miesiąc praca była na dziale( wykładanie towaru, cenówki itp) ,potem przeniesiono mnie na dział kasy.Szkolenie, które ciężko szkoleniem nazwać(trwało może godzinę) i od razu do samodzielnej pracy.Na kasach praca od 6:30 do około 15,kiedy przyjdzie druga zmiana (nadgodziny nie oddane i nie zrekompensowane pieniężnie).Kadra zarządzająca całkowicie do wymiany ,wydają sprzeczne polecenia i pracownik nie wie jak pracować.Zatrudnili mnie tylko na czas przed świętami, a o nieprzedłużeniu umowy poinformowano mnie na cztery dni przed końcem(przy wypełnianiu wniosku o przymusowy urlop) Nie podając żadnej przyczyny(nie brałam urlopów na żądanie, nie chodziłam na zwolnienia, nie spóźniałam się do pracy, nie było znaczących różnic kasowych)Ogólnie nikomu nie polecam, ciężka fizyczna ,niepewna praca.
Plusy
Współpracownicy
Minusy
Zarobki
Niekompetentni przełożeni, brak organizacji, za pupili pracują inni
Minusy
mobbing, niestabilność zatrudnienia
Praca normalna. Nie dają premii za dodatkowe zaangażowanie.
Plusy
Dopłacanie do posiłku.
Minusy
Niskie zarobki.
Kontakt klientami,bardzo miła atmosfera,wiele ciekawych szkoleń,dobra współpraca przełożonymi.
Plusy
Elastyczny grafik
Minusy
Małe zarobki
Bezstresowa praca, dobra współpraca z przełożonymi i współpracownikami, mils atmosfera, elastyczny grafik
Plusy
Dofinansowanie posiłków
Minusy
Bardzo zła atmosfera, niekompetentni przełożeni. Pracownicy są nie dostrzegani i ma się ich gdzieś...
Pracowałem 8 lat jako cukiernik. Czasami miałem wrażenie, że jestem niezastąpiony. Trochę chory system działający na zasadzie jak trzeb to zostań a potem kazali nadgodziny wybierać aby broń Bóg firma nie musiała zapłacić więcej na wypłatę. Tworzyło się błędne koło. Dzisiaj zostałem, jutro kazali wyjść wcześniej bo nadgodziny, a kolega musiał zostać dłużej bo sam się nie wyrobił w godzinach...
Praca stresująca. Kadra kierownicza wykazująca niekompetencję .
Plusy
Pakiet socjalny
Minusy
Stres
Jak ma być dobrze skoro Auchan notorycznie łamie prawo? Jak pracownicy najniższego szczebla (kontaktu z Klientami) mają uczciwie pracować skoro nie mają narzędzi do egzekwowania łamania prawa przez samą firmę Auchan? Czy to nie zmuszanie cywilne ludzi do łamania prawa? Przykład na gorąco. Grudzień 2019. Nowa ustawa o paragonach wchodzi dopiero od 2020,,a Auchan narzuca już w grudniu 2019 przymusowo podawanie NIP do paragonów. To jest BEZPRAWNE - to ŚWIADOME ŁAMANIE PRAWA. Co więcej! Jeżeli ktoś z Klientów przyniósł paragon bez NIP-u w grudniu 2019r np za paliwo to obsługa Auchan odmawia wystawienia faktury. Bo...??? Bo tak sobie wymyślili..... A pracownik co może,....???? Hm, właśnie... Dlaczego Auchan (Łomianki) świadomie ŁAMIE PRAWO??? Chcecie w takiej firmie pracować, Chcecie pracować w takich warunkach? Chcecie być zmuszani do łamania prawa? Brawo Auchan, Na pewno będziesz miała same sukcesy w Polsce, na pewno! P.S. Ciekawe czy kiedykolwiek z pracowników Auchan Odpowiedział cywilnie za takie praktyki firmy Auchan w Polsce??? Jeżeli chcecie Państwo ogląd historii praktyk Auchan zapraszam. Pozdrawiam
Fajna praca ,kontakt z ludźmi,Nowe ciekawe znajomości poza tym właściciele w porzadku. Wyplata w terminie plus premia.
Pracuję w ochronie w Auchan i to jest praca dla studentów,dorywcza,można zdobyć jakieś doświadczenie zawodowe ale by w ochronie się rozwijać to już trzeba szukać innej pracy bo ochrona nie jest perspektywiczna zwłaszcza że dowódca czy menedżer ochrony wszystkiego pilnuje oraz użera się z niemiłymi ludźmi. Ogólnie praca tylko na chwilę.
Zero poszanowania pracownika jeżeli chodzi o odnoszenie się do. Nich
Plusy
Duży kontakt z ludźmi
Minusy
Kurtki przerwy w pracy
Mozliwosc rozwoju w tej firmie - wysoka Kultura miejsca pracy - wysoka Najtrudniejsze czesci swojej pracy - czas przed swietami
Plusy
Dobre zarobki
Za mało płacą.na stanowisku pracuję się za dwóch na zmianie.bez awansu i premii.
Plusy
pół darmo posiłki
Minusy
niskie zarobki i wyzysk pracownika
Atmosfera ok wtedy gdy jest sie w pracy, pracownicy potrafią byc falszywi, obgaduja, nieliczni donosza na innym majac nadzieje ze beda lepszymi w oczach kadry zarzadzajacej, biuro kadr nie do ogarniecia wyznaczony czas przyjmowania pracownikow po czym okazuje sie ze ich nie ma albo nie mają czasu,
Plusy
Zadnych
Minusy
Niskie zarobki, czas pracy nieregulowany
Praca w ochronie to najgorsze co można sobie wyobrazić na tym obiekcie. Pracując na monitoringu notorycznie brak możliwości wyjścia do toalety, zachowanie szefa ochrony można uznać za despotyczne i zaborcze. Zachowuje się jakby był osobą niezrównoważoną psychicznie (Np. Wykrzyczy i zbluzga Cie przez telefon, po czym przychodzi jak gdyby nigdy nic i udaje kumpla) Praca ponad 220h miesięcznie. Zmiany 12-to godzinne w zamknięciu, człowiek nawet na chwile drzwi nie może otworzyć, bo ktoś zajrzy (koniec świata, od tego zależy życie ludzkie). Jako pracownik jesteś narażony na dostanie ochrzanu i zbluzgania za coś lub za kogoś na co nie masz żadnego wpływu. Grafiki są robione niesprawiedliwie (np. Ktoś ma w miesiącu 3 weekendy wolne, inna osoba 1 lub w ogóle).
Plusy
Bony na święta
Minusy
Mobbing, przemęczenie, przepracowywanie, Brak przerw, Brak możliwości wyjścia do toalety, Ciężko o dostanie UŻ