Auchan

Opinie o firmie Auchan, temat Bezpieczeństwo i rozwój

Duży nacisk na realizacje celów - marża, obroty, sprzedaż zalegających produktów. Bardzo słabe premie, roczne oceny od których zależy podwyżka nie są sprawiedliwe.
Plusy
Dofinansowanie do lunchu
Minusy
Zmiana po 8h na 14 do 22, lub od 10 do 18. Warzenie i pakowanie mięsa. Dokładanie towaru z magazynu, nie raz obsługa 2 stanowisk. A tak o 20.30 mycie podłogi, a później tak o 21.15 pakowanie mięsa z Lady do chłodni i mycie. Kierowniczka do każdego pracownika była inna. Miała swoich ulubieńców. Praca czasami była męcząca jak był duży ruch i na 2 stanowiska. Najlepiej się robiło tak po 19 to ruch malał.
Plusy
Bardzo blisko do pracy, mili ludzie w pracy
Minusy
Praca przez podfirmę, umowa o zlecenie
Typowy dzień pracy na 1 zmianę rozpoczynał się o 6 rano a kończył o 14,druga zmiana 14:30 do 22:30. Przez pierwszy miesiąc praca była na dziale( wykładanie towaru, cenówki itp) ,potem przeniesiono mnie na dział kasy. Szkolenie, które ciężko szkoleniem nazwać(trwało może godzinę) i od razu do samodzielnej pracy. Na kasach praca od 6:30 do około 15,kiedy przyjdzie druga zmiana (nadgodziny nie oddane i nie zrekompensowane pieniężnie). Kadra zarządzająca całkowicie do wymiany ,wydają sprzeczne polecenia i pracownik nie wie jak pracować. Zatrudnili mnie tylko na czas przed świętami, a o nieprzedłużeniu umowy poinformowano mnie na cztery dni przed końcem(przy wypełnianiu wniosku o przymusowy urlop) Nie podając żadnej przyczyny(nie brałam urlopów na żądanie, nie chodziłam na zwolnienia, nie spóźniałam się do pracy, nie było znaczących różnic kasowych) Ogólnie nikomu nie polecam, ciężka fizyczna ,niepewna praca.
Plusy
Współpracownicy
Minusy
Zarobki
Niekompetentni przełożeni, brak organizacji, za pupili pracują inni
Minusy
mobbing, niestabilność zatrudnienia
Kontakt klientami,bardzo miła atmosfera,wiele ciekawych szkoleń,dobra współpraca przełożonymi.
Plusy
Elastyczny grafik
Minusy
Małe zarobki
Bezstresowa praca, dobra współpraca z przełożonymi i współpracownikami, mils atmosfera, elastyczny grafik
Plusy
Dofinansowanie posiłków
Minusy
Pracowałem 8 lat jako cukiernik. Czasami miałem wrażenie, że jestem niezastąpiony. Trochę chory system działający na zasadzie jak trzeb to zostań a potem kazali nadgodziny wybierać aby broń Bóg firma nie musiała zapłacić więcej na wypłatę. Tworzyło się błędne koło. Dzisiaj zostałem, jutro kazali wyjść wcześniej bo nadgodziny, a kolega musiał zostać dłużej bo sam się nie wyrobił w godzinach...
Szkoda pisać jednym słowem zero plusów a minusów mnóstwo!!!!!!!Mobing!!!!!Pomówienia nie znasz dnia ani godziny kiedy się mogą zwolnic bilanse co rok nie pasujesz zapomnij o podwyższe masakra faworyzowanie wybranych !!!!
Plusy
Nie ma
Minusy
Mobing pomawianie zla atmosfera niskie zarobki
Mozliwosc rozwoju w tej firmie - wysoka Kultura miejsca pracy - wysoka Najtrudniejsze czesci swojej pracy - czas przed swietami
Plusy
Dobre zarobki
Pracuje sie stabilnie i w miare spokojnie,dobra atmosfera
Plusy
Praca na jedna zmiane
Minusy
Brak ludzi do pracy
Dobre miejsce na pierwszą pracę! Uczy się człowiek odpowiedzialności .
Minusy
Za mało płacą.na stanowisku pracuję się za dwóch na zmianie.bez awansu i premii.
Plusy
pół darmo posiłki
Minusy
niskie zarobki i wyzysk pracownika
Praca w ochronie to najgorsze co można sobie wyobrazić na tym obiekcie. Pracując na monitoringu notorycznie brak możliwości wyjścia do toalety, zachowanie szefa ochrony można uznać za despotyczne i zaborcze. Zachowuje się jakby był osobą niezrównoważoną psychicznie (Np. Wykrzyczy i zbluzga Cie przez telefon, po czym przychodzi jak gdyby nigdy nic i udaje kumpla) Praca ponad 220h miesięcznie. Zmiany 12-to godzinne w zamknięciu, człowiek nawet na chwile drzwi nie może otworzyć, bo ktoś zajrzy (koniec świata, od tego zależy życie ludzkie). Jako pracownik jesteś narażony na dostanie ochrzanu i zbluzgania za coś lub za kogoś na co nie masz żadnego wpływu. Grafiki są robione niesprawiedliwie (np. Ktoś ma w miesiącu 3 weekendy wolne, inna osoba 1 lub w ogóle).
Plusy
Bony na święta
Minusy
Mobbing, przemęczenie, przepracowywanie, Brak przerw, Brak możliwości wyjścia do toalety, Ciężko o dostanie UŻ
Były pracownik na dziale AGD/RTF w LEGNICY. Brak szacunku dla człowieka. W ofertach pracy piszą cytuję; ...."stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę od 1 dnia pracy....." -łaski nie robią. I to jest oszustwo, bo w Legnicy zatrudniają na 3 mce póżniej na 1 rok a następnej umowy już nie ma. Taka to firma. Zadnej stabilności nie ma w Auchan Legnica a już nie wspomnę o wynagrodzeniu śmieciowym i o ich całym bezsensownym BILANSIE, który mydli oczy osobom zielonym. Smiechu warta jest ta całą polityka AUCHAN. Dyrektor Auchan Legnica chodzi jak paw jak ma byc kontrol i boi sie o swój stołek. Obecny menadżer na dziale AGD/RTF to jakaś pomyłka. Najpierw przymilał się do wczesniej zwolnionego menadżera z tego działu a następnie go wygryzł. Tzw. lizus no i swoją żoneczkę wciągnął do pracy oczywiście po wcześniejszym zwolnieniu innego pracownika. Na szczęście już mnie tam nie ma i współczuję wszystkim, którzy za te pare złotych muszą się zarabiać jak wół. Powodzenia
Plusy
zero
Minusy
zabrakłoby miejsca
Słaba atmosfera pracy ,zarobki to jakaś porażka ,brak możliwości jakiegoś awansu ,do tego ludzie którzy tam pracują ciężko porozmawiać z kimś na poziomie ,kadra zaskoczona ze nikt nie chce przyjść do pracy jak tak mało płacą A wymagają wiele .
Plusy
Minusy
Niskie zarobki, słaba atmosfera, mobbing, nękanie, brak możliwości awansu
Nie jest zle praca malo wymagajaca slabo platna na rozne zmiany
Plusy
Obiady za 5zl
Minusy
Slaba organizacja
Odradzam prace w Auchan masz obowiązek donoszenia na innych, podlizywania się znoszenia mobbingu, nie masz prawa do bycia sobą, niezbyt są widziane osoby inteligentne, mające własne zdanie, stosuje się nad nimi zbiorowy mobbing,mile są widziane natomiast potakiwacze i osoby starsze jako ze one bojąc się o utratę pracy zgadzają się na każda zachciankę przełożonych. Na dziale słodkie, prawda jest taka że tam wszystkie "damy" łącznie z ich "damą kierującą" są siebie warte hahaha, same pod siebie dołki kopią. Jeśli filar ma zły dzień wjeżdża skuterem w ludzi. Na szczęście już tam nie pracuje. Pozdrawiam i radzę omijać szerokim łukiem...
Plusy
Minusy
Niskie zarobki, mobbing, zła atmosfera, zrujnowana opinia
dobra praca - dobra atmosfera - napewno mozliwosc rozwoju pracy
Plusy
premia
Minusy
zarobki niskie
Zarobki bardzo słabe. Bilans zawodowy? Mydlenie oczu i nic wiecej! Obiecuja gruszki na wierzbie. Zatrudniaja co chwile nowe osoby. Nie dbaja kompletnie o doswiadczonych pracownikow. Premia? 125 zl BRUTTO! Podwyżka? Po 3 latach pracy zaledwie 100 zł. Max zarobki 2600 zl. W biedronce minimalnie daja 2800. Kazda wizytacja sklep lśni. Wszystko jest na tip top. Kazdy zadowolony. Obrot progresja itp wyrobione... Szkoda tylko ze pracownika maja głęboko w poważaniu. Nikt z góry kompletnie nie rozumie ze trzeba sie nadzwigać, przerzucać ciężary. Szkoda ze zdrowia nikt nie zwróci...
Plusy
Umowa na czas nieokreślony
Minusy
100 zł bonu na swieta, brak komunikacji, wyzysk, mobbing, traktowanie pracownika jak śmiecia przez menagera zasobow ludzkich...
Niskie zarobki. Brak możliwości rozwoju. Niestabilna forma premiowania. Niemiła atmosfera.
Plusy
Bilety do kina, zniżki na stołówce
Minusy
Niskie zarobki, brak możliwości awansu
Praca z ludźmi z pozytywnym podejściem do życia, przełożony również jest cudownym człowiekiem, bardzo wyrozumiałym i idącym pracownikom na rękę.
Plusy
Atmosfera
  1. Job Security & Advancement