Auchan Retail France

Opinie dot. stanowiska Pracownik Hali w firmie Auchan Retail France

Praca normalna. Nie dają premii za dodatkowe zaangażowanie.
Plusy
Dopłacanie do posiłku.
Minusy
Niskie zarobki.
Niekompetentni przełożeni, brak organizacji, za pupili pracują inni
Minusy
mobbing, niestabilność zatrudnienia
Nie polecam, małe zarobki, klienci idioci, zbyt dużo na głowie.
Plusy
dojazd
Minusy
zarobki
Pracowałem w Auchan w Warszawie, a tam ( najprawdopodobniej też we wszystkich innych sklepach) wprowadzili tak zwaną "Temporę". Każdy pracownik oraz "gość" (osoba zatrudniona na terenie sklepu przez inną firmę, jak np.: hostessy) otrzymuje identyfikator - pracownicy dostają imienny, a "goście" otrzymują z odpowiednim dla działu sklepu (chemia, sport, tekstylia, słone, słodkie itd.) numerem - który to identyfikator muszą "odbijać" we wspomnianej wcześniej "Temporze". Tempora jest po prostu rejestratorem czasu pracy (R.C.P.). Od jakiegoś czasu, w Temporze należy odbijać się za każdym razem, gdy idzie się na papierosa (!!!) (Mam nałóg do oddania - ktoś coś?) - z tego, co pamiętam, to nikt nie pytał mnie o to, czy jestem palący i nie mówił mi, że jest to praca dla niepalących, bo palącym odlicza się każdą sekundę wyjścia na tego cholernego papierosa. Pracowałem w wielu miejscach w swoim życiu i tylko tu przyszło im do głowy odliczać przerwy na papierosa. Nie użyję słowa na "Ż"... A to nie wszystko, teraz trzeba się odbijać nawet wtedy, gdy idzie się do szafki po cokolwiek, choćby na 30 sekund, żeby wydmuchać nos!!! Całe szczęście, że jeszcze nie trzeba odbijać się idąc do toalety, ale jestem pewien, że to tylko do czasu... Absolutnie i szczerze nie polecam, bo traktują Cię tu jak robota... Jednym plusem w tej oborze są ludzie, zwykli pracownicy, którzy pomagają sobie, jak tylko mogą wbrew przeciwnościom losu (tzw. "górze")...
Plusy
Ludzie, którzy pomagają sobie wbrew tzw. "górze".
Minusy
Traktowanie ludzi jak roboty/niewolników
Zarobki bardzo słabe. Bilans zawodowy? Mydlenie oczu i nic wiecej! Obiecuja gruszki na wierzbie. Zatrudniaja co chwile nowe osoby. Nie dbaja kompletnie o doswiadczonych pracownikow. Premia? 125 zl BRUTTO! Podwyżka? Po 3 latach pracy zaledwie 100 zł. Max zarobki 2600 zl. W biedronce minimalnie daja 2800. Kazda wizytacja sklep lśni. Wszystko jest na tip top. Kazdy zadowolony. Obrot progresja itp wyrobione... Szkoda tylko ze pracownika maja głęboko w poważaniu. Nikt z góry kompletnie nie rozumie ze trzeba sie nadzwigać, przerzucać ciężary. Szkoda ze zdrowia nikt nie zwróci...
Plusy
Umowa na czas nieokreślony
Minusy
100 zł bonu na swieta, brak komunikacji, wyzysk, mobbing, traktowanie pracownika jak śmiecia przez menagera zasobow ludzkich...
Niskie zarobki. Brak możliwości rozwoju. Niestabilna forma premiowania. Niemiła atmosfera.
Plusy
Bilety do kina, zniżki na stołówce
Minusy
Niskie zarobki, brak możliwości awansu
Praca ponad siły.Pracujesz za 3 osoby na 5 chodzących i chcących się wykazać. Co niektórzy Seniorowie stosują mobbing. Najdziwniejsze jest to że rano kilka osób chodzi i ocenia co masz zrobić a Ty masz zasuwać.Tego nie rozumiem że pieniądze są na utrzymanie tylu nierobów a na pracownika szkoda. Jedyny plus to stałe zatrudnienie bo nie mają odwagi powiedzieć Na Twoje miejsce mamy kogoś innego BO PENSJA tak niska że ludzie sami odchodzą nawet po jednym dniu pracy.Pracujesz praktycznie wszystkie weekendy.Jedna niedziela wolna co trzecia. W wawie płacą obecnie miedzy 2350 brutto a 2550 brutto. Poza wawa najniższa.
Plusy
Obiad za 4, 50.
Minusy
niskie zarobki, śmieszne premie, mobbing, praca ponad siły.
Bardzo dobry pakiet socjalny i opieka nad pracownikiem, zarobki mogły by być lepsze.
Plusy
Możliwość dopasowania grafiku do własnych potrzeb
Minusy
Zarobki
skarzenie na pracownika kadrze zamiast rozwiazywanie problemow miedzy pracownikami
Plusy
posilki za 1zl
Minusy
Z kadrą kierowniczą nie ma żadnego kontaktu. Jakiekolwiek argumenty do nich nie docierają. Nie widzą tego, że nie ma ludzi do pracy, a człowiek musi czasem zasuwać jak dziki osioł na 5 alejkach. Oni mają swoją wizję i zdanie podrzędnego "robola" się dla nich nie liczy. O podwyżkach nie ma mowy. O premii tym bardziej należy zapomnieć - 36 zł brutto - i jeszcze będą straszyć, że zabiorą ci premię (np. za brak mapy alejki, brak zeskanowanej d+1, czy w ogóle za jakikolwiek brak lub uchybienie - śmiech na sali). Traktowanie pracowników jak najgorsze ścierwo do zamiatania podłogi. Nagana za to, że silliker znajdzie towar po terminie (oczywiście ważne jest sprawdzanie dat i pracownicy naprawdę by chcieli to robić, ale niekiedy nie mają najzwyczajniej w świecie fizycznej możliwości), czy za głupie nierozrywanie kartonów zanim się je włoży do kompaktorów. Zarobki na poziomie najniższej krajowej i to u pracowników, którzy pracują od wielu lat w tym burdelu (rozumiem, że jak komuś się nie podoba, to może się zwolnić), ale czasem naprawdę człowiek nie ma wyjścia i musi pracować tam, gdzie pracuje. Czepiają się o brak zatowarowania czy brak implantacji, ale kiedy pracownik ma to zrobić, jak co chwilę są jakieś bezmyślne strefy, które wcale nie przynoszą żadnej wymiernej korzyści... i trwają śmieszną krótką chwilę (czasem 7 dni - więcej problemów z postawieniem takiej strefy)... Jedynie atmosfera wśród pracowników danego działu jest do zniesienia i sprawia, że jako tako człowiek ma ochotę tam przychodzić... Ochrona pilnuje pracowników, zamiast klientów, którzy notorycznie coś podjadają. Dzień - więcej...
Plusy
Pakiet socjalny, opieka medyczna, umowa o pracę na czas nieokreślony
Minusy
Niskie zarobki, brak szacunku dla szarego pracownika, śmieszne premie (i wiele innych)
Firma o silnej pozycji na rynku, praca nie jest z tym najlżejszych ale są działy co jest miło i przyjemnie. Atmosfera w pracy jest dobra, obowiązki są jasno określone, nie pracuje sie pod presja.
Plusy
dodatki do posiłków
Minusy
małe zarobki nie adekwatne do stażu pracy
Odnoszę się do pracy w Auchan Zielona Góra .Nie polecam nikomu .Warunki uwlaczajace ludziom. Kadra kierownicza wymaga... nie szanuje, ani nie docenia pracy pracowników . Zarobki to porażka , przy tak ciężkiej pracy a podwyżki , to podwyżki najniższych krajowych. Po każdej wizycie koordynatorów przerabiamy stoiska bo przecież marketing też musi pokazać że pracuje .Zarząd ani kadra kierownicza nie liczą się się z opinią pracowników. Ludzie! ! W tej firmie na dzień dzisiejszy ,nie możecie liczyć na rozwój zawodowy , ani na wykazanie się kreatywnością.
Plusy
Nie widzę już plusów w tej firmie
Minusy
Praca nie jest najgorsza. Kadra zarządzająca(z wyjątkiem managerów z którymi dało się dogadać) to porażka, ludzie którzy nigdy nie pracowali na niższym stanowisku oczekują cudów i 300% efektywności. "Zwolnijmy połowę ludzi i nie zatrudnijmy nikogo, połowa osób na pewno będzie pracować tak samo efektywnie" Niedziele do odebrania w tygodniu(w dniu z góry ustalonym), nadgodziny do odebrania(można się dogadać kiedy), brak jakiejkolwiek możliwości zaplanowania sobie życia prywatnego(grafik pracy zmienia się kilka razy w miesiącu), niesprawiedliwa ocena pracy(starsi stażem mają za dużo łatwiej). Szkolenia tylko bezsensowne, podwyższanie kwalifikacji znam tylko z opowieści, awanse tylko dla lizusów. Wypłata nieproporcjonalna do wysiłku i wkładu pracy. Klienci oczekują, że znam się na wszystkim. Poza tym, atmosfera między współpracownikami na podobnych stanowiskach jest dobra, wypłata przychodzi zawsze na czas. Najprzyjemniejsza część pracy to wyjście z niej dziesiątego dnia miesiąca.
Plusy
nie najgorszy pakiet socjalny, atmosfera
Minusy
niska wypłata, kadra zarządzająca, cotygodniowe zmiany grafiku, brak możliwości rozwoju
najlepsza praca w markecie w mojej dotychczasowej karierze
Plusy
niskie ceny posiłków, bogaty pakiet socjalny, super atmosfera miedzy pracownikami, bogaty pakiet szkoleń, pomoc w każdej sytuacji przez zwierzchników
Minusy
troche niskie zarobki i system zmianowy który ciężki jest w wychowywaniu małych dzieci, ciężko wytrzymać na nogach przez tyle godzin
typowy dzień w pracy polegał na uzupełnianiu braków pieczywa na półkach i zamawianiu towaru na produkcji.firma organizowała liczne kursy i szkolenia. Kadra zarządzająca to grupa fachowców dbających o dobro firmy.
Plusy
dofinansowanie do obiadów
Minusy
praca na 3- zmiany
W moim dniu pracy musiałam sprzątać i układać towar , implantować na swoje miejsce . Chciałabym mieć jak najlepsze kontakty z Kadrą zarządzającą jak i pracownikami . Najprzyjemniejsze części pracy to układanie towaru i praca z klientem , jak i obsługa na wadze.
Plusy
Doświadczenie w pracy.
Minusy
Brak minusów
wykładanie towaru obsługa klienta miła atmosfera nieraz zależy od ludzi i dnia jaki się ma